زبان خارجی

بهترین کتاب ها برای یادگیری لغات آیلتس

معرفی بهترین کتاب‌های آموزشی در زمینه لغات آیلتس

یادگیری لغات آیلتس همواره بخشی جداناپذیر از فرایند آمادگی برای آیلتس بوده است. شاید بارها از خود پرسیده باشید که چگونه می توانید دامنه لغات خود را افزایش دهید؟ و یا ممکن است این سوال نیز برایتان پیش آمده باشد که با استفاده از چه نوع کتابی امکان یادگیری لغات آزمون آیلتس فراهم خواهد شد؟ ممکن است حین پاسخ گویی به چنین سوالاتی، ابهامی دیگر در ذهن‌تان خطور کند که کدام یک از کتاب‌های تالیف شده می تواند نمرات بالای آیلتس را تضمین کند؟ 

منابع لغت آیلتس در مسیر یادگیری شما بسیار تاثیرگذار هستند. با انتخاب کتاب خوب شما می‌توانید با بازدهی بیشتری در این مسیر حرکت کنید. انتخاب بهترین کتاب لغت برای آیلتس همیشه از بزرگ‌ترین دغدغه‌های زبان‌آموزان بوده است. برای آمادگی هر چه بیشتر در این آزمون می‌توانید به مقاله منابع آیلتس مراجعه کنید.

در این مقاله قصد داریم به معرفی مجموعه‌ای از بهترین و مناسب ترین کتاب‌ها برای یاد گرفتن لغات آیلتس بپردازیم. امیدواریم با تهیه‌ی آن‌ها و مطالعه صحیح بتوانید تحولی شگرف در دانش لغات انگلیسی خود ایجاد کنید.

۱- IELTS VOCABULARY BOOSTER

یکی از مناسب‌ترین کتب یادگیری لغات ضروری آیلتس  است که با ذکر بیش از ۵۰۰ واژه بر واژگان بخش نوشتار آزمون آیلتس تمرکز کرده است. در این کتاب لغات انگلیسی متنوعی جهت بهبود توانایی زبان‌آموز در نوشتن مقالات تسک‌های ۱ و ۲ رایتینگ آیلتس بیان شده است. همچنین فرد می تواند از این واژه‌های انگلیسی در سایر بخش‌های آزمون مثل اسپیکینگ (Speaking)، ریدینگ (Reading) و لیسنینگ (Listening) آزمون آیلتس بهره جوید.

 

ویدیو پییشنهادی : آموزش زبان انگلیسی از پایه
آموزش زبان انگلیسی

۲- Cambridge Vocabulary For IELTS (Advance)

یکی دیگر از ابزار های یادگیری لغات ضروری آیلتس، بهره گیری از کتب انتشارات کمبریج است.به دلایل مختلف در میان شرکت کنندگان آزمون به شهرت کم نظیری دست یافته است. کتاب فوق‌الذکر هم چون راهنمایی برای داوطلبان آزمون آکادمیک آیلتس است که به دنبال کسب نمره‌ی ۵/۶  و یا بالاتر هستند. این کتاب از طریق ارئه لغات و اصطلاحات انگلیسی جدید در تمرین‌های بخش ریدینگ (بهترین منابع ریدینگ آیلتس) و لیسنینگ به تقویت و بهبود واژگان زبان‌آموز می‌پردازد .

۳- Collins Vocabulary For IELTS(Advanced)

انتشارات کالینز هم در راستای آموزش لغات ضروری آیلتس، دست به تهیه‌ی کتاب لغت برده است. این کتاب واژگان لازم و مهارت‌های کاربردی در آزمون را آموزش می‌دهد و به طور کل از ۲۰ بخش تشکیل می‌شود. در هر بخش، زبان آموز با تمرین‌هایی پرکاربرد برطبق الگو‌های آزمون واقعی آیلتس مواجه می‌شود. تمرین‌هایی که مرحله به مرحله با افزایش دانش واژگانی، دانش‌آموز را برای آزمون آیلتس آماده‌تر می‌کند. نکات ضروری آزمون نیز در طول کتاب به همراه آموزش تکنیک‌ها و ترفند‌ها بصورت برجسته بیان شده است.

لغات آیلتس Collins

هرکدام از ۲۰ بخش این کتاب خود شامل سه قسمت هستند:

  • آموزش لغات مربوط به موضوع کلی بخش

لغات در جملات شبیه‌ساز آیلتس و گفتار واقعی به زبان‌آموز ارائه می‌شود و شیوه‌ی استفاده از آن‌ها برای زبان آموز توصیف می‌شود. حالت‌های مختلف استفاده از لغات آیلتس در معانی متفاوت نیز به صورت کامل توضیح داده می‌شود.

  • مجموعه‌ی تمرینات ساختاری

تمرینات مختلفی که بر اساس آزمون‌های آیلتس طراحی شده به شما کمک می‌کنند که مهارت‌های لازم برای حل آزمون‌ها را کسب کرده و به درستی از دایره لغاتی که در بخش اول یاد گرفته‌اید استفاده کنید.

  • آزمون‌های شبیه‌سازی

آزمون‌هایی که بر اساس خود آیلتس طراحی شده‌اند به شما کمک می‌کنند که خود را با شیوه‌ی حل سوالات آزمون واقعی آشنا کنید. این بخش درون کتاب با رنگ خاکستری مشخص شده که شما بتوانید به راحتی به آن برگردید و مرور کنید.

این کتاب مانند کتاب‌های Cambridge Vocabulary for IELTS نیز یک جمع بندی لغات آیلتس در پایان کتاب دارد و در کنار فایل‌های صوتی ارائه شده‌ی کنار کتاب یک منبع جامع و کامل برای یادگیری بهتر Vocabulary آیلتس می‌باشد.

۴-  Barron’s Essential Words For IELTS

از میان آثار آموزشی لغات آیلتس، ذکر نام انتشارات بارونز به سبب کیفیت مطالب آن ضروری است زیرا که برای موفقیت شرکت کنندگان آزمون آیلتس بسیار تعیین کننده می تواند باشد. این کتاب به خوانندگان خود تمرین‌های ارزشمندی برای ایجاد توان واژگانی و نیز اصلاح کاربرد زبانی ارائه می‌دهد. با تأکید بر یادگیری قریب ۶۰۰ لغت انگلیسی مرتبط با بخش‌های خاص آزمون که مکررا نیز ممکن است از سوی برگزار کنندگان گنجانده شود.Barron's لغات آیلتسVocabulary for Everyone 2

 

۵- Get IELTS Band 9 Vocabulary Secrets

کتاب فوق اثری دیگر از انتشارات کمبریج جهت یادگیری لغات ضروری آیلتس است. الگو‌های متنوعی در این کتاب گنجانده شده است که مفاهیم مختلف موضوعی خاص را به صورت خلاصه بیان می‌کند و همانند نمونه‌های آزمون اصلی آیلتس، مثالی دقیق از بخش نوشتار تمرین دوم ارائه می کند و طی آن نحوه‌ی پاسخ‌گویی را بیان می‌کند.

۶- Check Your English Vocabulary For IELTS

پس از آنکه لغات ضروری آیلتس را فرا گرفتید شاید این کتاب برایتان فرصتی فراهم آورد تا خود را قبل آزمون محکی هر چند اندک زده باشید. این کتاب که خود نوعی کتاب‌کار می باشد برای هر دو دسته از زبان‌آموزان، داوطلب آکادمیک و جنرال، تالیف شده است. در این کتاب به آن دسته از واژگانی که ممکن است در هنگام پاسخ گویی به مهارت‌های مختلف آزمون با آن‌ها روبرو شوید، پرداخته شده است.

کتاب Check Your English برای لغات آیلتس

۷- IELTS Academic Vocabulary

یکی دیگر از کتاب هایی که می‌توان جهت یادگیری لغات آیلتس به زبان‌آموزان معرفی کرد. این کتاب به تازگی، در سال ۲۰۱۸، برای اولین بار در کشور آمریکا تالیف و به بازار عرضه شده است. با گردآوری بیش از ۳۰۰۰ لغت آکادمیک و ارائه‌ی توضیحات مبسوط کمک شایانی جهت دستیابی به نمرات بالای ۸ می کند.  نویسنده جهت آموزش واژگان آیلتس از موضوعات متنوع بخش نوشتار آزمون بهره جسته است.

ویدیو پییشنهادی : آموزش رایتینگ آیلتس
آموزش تسک ۱‌ رایتینگ جنرال آیلتس (IELTS Writing Task 1 - General)

۸- ۱۱۰۰ words you need to know

کتابی پرکاربرد در راستای حفظ لغات انگلیسی که نه تنها فرد را برای آزمون آیلتس می تواند آماده کند بلکه در آزمون های دشوارتر زبان انگلیسی می تواند بسیار مفید باشد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های انتشارات بارونز در طول چهار دهه بوده است. گنجاندن فهرست واژگانی و تعاریف آن، تمرینات تحلیلی و هم چنین قرار گرفتن لغات جدید در داخل متن درس بر غنای این کتاب افزوده است. متن‌های کوتاه داخل کتاب از رمان‌های مشهور، نمایشنامه‌ها، اشعار، مقالات، روزنامه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی گرفته شده است. اگر  چنانچه شما هم به دنبال کسب نمرات بالا در آزمون آیلتس هستید از یادگیری واژگان‌ این کتاب غافل نشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا