زبان خارجی

بهترین کتاب ریدینگ برای موفقیت در آیلتس

اهمیت کتاب ریدینگ مناسب

صرف چند دقیقه زمان برای مطالعه این مقاله کافی است تا کتاب ریدینگ مناسبی را برای تقویت مهارت خواندن زبان انگلیسی و کسب امتیاز مطلوب در بخش ریدینگ آزمون آیلتس، انتخاب کنید. آزمون آیلتس یک آزمون معتبر و استاندارد است که به ارزیابی مهارت های خواندن، نوشتن، مهارت های شنیداری و گفتاری داوطلبان می پردازد. مهارت های خواندن می تواند مهارت های نوشتار و مهارت های گفتار شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد.  هر چقدر در خواندن تواناتر باشید و متن های بیشتری بخوانید، در نوشتار و گفتار نیز تواناتر خواهید بود. بنابراین از میان منابع آمادگی آیلتس، کتاب ریدینگ آیلتس اهمیت زیادی دارد.

کتاب مناسب بر حسب سطح زبان انگلیسی داوطلبان می تواند متفاوت باشد. اغلب داوطلبان برای کسب امتیاز بالا در آزمون یا کسب امتیاز بالا در بخش خواندن / Reading نیاز به تمرین بیشتر و استفاده از منابع اختصاصی این مهارت دارند. همچنین گفته می شود شما برای کسب امتیاز  بالای 6 در این بخش، لازم است حداقل 6000 تا 7000 کلمه انگلیسی را فرا بگیرید و برای پاسخ دادن به سوالات این بخش باید به قدری تسلط داشته باشید که بتوانید متن های طولانی انگلیسی را سریع بخوانید، درک کنید و به سوالات استدلالی این بخش به درستی پاسخ دهید.

انتخاب کتاب ریدینگ

کتاب های کمریج با پسوند IN USE  یا کتاب ریدینگ آیلتس؟

کتاب ریدینگ که به صورت اختصاصی به تقویت مهارت خواندن شما می پردازد، زمانی می تواند مفید باشد که دانش زبان انگلیسی خود را به سطح قابل قبولی رسانده باشید. فراموش نکنید قبل از هر چیز، شما برای تقویت مهارت خواندن به دانش زبان انگلیسی نیاز دارید و لازم است تا لغات، گرامر و اصطلاحات انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید. در قدم اول لازم است تا به تقویت زبان انگلیسی بپردازید به همین دلیل بیشتر مدرسان برای شروع به جای یک کتاب ریدینگ آیلتس، سری کتاب های تقویت زبان را به شما پیشنهاد می نمایند.

ویدیو پییشنهادی : TOEFL iBT: Reading
TOEFL iBT: Reading

یکی از بهترین سری هایی که میتوانید برای تقویت مهارت خواندن استفاده نمایید که البته به صورت غیر مستقیم مهارت های دیگر شما را نیز تقویت خواهد نمود، سری کتاب های منتشر شده توسط انتشارات کمبریج با پسوند in Use می باشد. Vocabulary in Use برای یادگیری لغات، Grammer in Use برای تقویت گرامر و  Collocations in Use برای یادگیری اصطلاحات. حتی در صورتی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را نداشته باشید، مطالعه این سری می تواند در ارتقا مهارت های استفاده از زبان انگلیسی شما بسیار موثر باشد.

in use یا کتاب ریدینگ؟

معرفی چند کتاب ریدینگ آیلتس

یکی از مهم­ترین اقداماتی که می توانید برای تقویت مهارت خواندن و درک مطلب انجام دهید و امتیاز بالای بخش ریدینگ آزمون آیلتس را تضمین نمایید، استفاده از منابع اختصاصی است که برای تقویت این مهارت طراحی شده اند. این منابع که کتاب ریدینگ آیلتس نامیده می شوند، بسیار متنوع هستند که سه منبع منتخب معرفی می شود.

ویدیو پییشنهادی : IELTS: Reading (Exam Strategies)
IELTS: Reading (Exam Strategies)

 Collins Reading for IELTS یکی از شناخته ترین منابع برای تقویت مهارت خواندن ویژه آزمون آیلتس می باشد. این کتاب در 11 فصل تدوین شده است و هر فصل به تقویت مهارت مشخصی می پردازد. برای مثال در یک فصل پاسخ دادن به سوالات تستی و در فصل دیگر وصل کردن جملات را فرا می گیرد. موضوعات مختلفی در هر فصل ارائه شده است که به موضوعات متن های آزمون های آیلتس نزدیک می باشند. فصل آخر نیز یک تست از تمامی مهارت هایی است که در این کتاب فرا گرفته اید.

Improve your IELTS Reading Skills یک کتاب ریدینگ خوشنام و پرطرفدار است. این کتاب که توسط MCCarter نوشته شده است در 10 درس تدوین شده است و سبک آموزش آن بسیار مشابه کتاب  Collins Reading for IELTS می باشد.

تقویت مهارت خواندن با کتاب ریدینگ آیلتس

IELTS Advantage Reading Skills از جمله کتاب های رایج میان داوطلبان شرکت در آزمون آیلتس است. این کتاب ریدینگ آیلتس نیز در 10 بخش تدوین شده است و در هر درس به تقویت مهارت های مختلف مورد نیاز شما برای کسب نمره مناسب در بخش ریدینگ آزمون آیلتس می پردازد.

کتاب تقویت لغات در کنار کتاب ریدینگ آیلتس

معمولا توصیه می شود از کتاب تقویت لغات نیز در کنار کتاب ریدینگ استفاده کنید. در واقع توانایی شما در بخش خواندن، وابستگی زیادی به دایره لغات شما دارد. به ویژه اگر سطح زبان شما متوسط است یا هدف شما کسب نمره بیشتر است، بهتر است حتما از کتاب های تقویت لغات نیز استفاده نمایید و برای یادگیری لغات مشابه، مترادف و هم معنی نیز برنامه ریزی کنید. برخی از این منابع که می توانید در کنار کتاب ریدینگ استفاده نمایید، عبارتند از:

Essential Words for IELTS که توسط انتشارات بارون منتشر شده است، یکی از بهترین منابع است. آموزش لغات در این کتاب در داخل متن و تمرین های مختلف ارائه شده است که باعث می شود یادگیری بسیار راحت تر شده و ماندگاری لغات در ذهن بیشتر شود. این کتاب را می توان به صورت خودآموز استفاده نمود و 600 لغت اصلی را به خوبی یاد بگیرید.

1100 Words You Need to Know این کتاب که تحت عنوان 1100 واژه نیز شناخته می شود، یک کتاب بسیار مفید برای تقویت زبان انگلیسی است و می تواند شما را برای انواع آزمون ها از جمله آزمون آیلتس آماده نماید. مطالعه این کتاب در کنار کتاب ریدینگ آیلتس می تواند مهارت های نوشتاری شما را نیز تقویت کند چرا که در این کتاب لغات به صورت جملاتی از روزنامه ها، داستانها، شعر ها و … ارائه شده است.

ویدیو پییشنهادی : Vocabulary for Everyone 1
Vocabulary for Everyone 1

کتاب لغات آیلتس انتشارات کمبریج یا Cambridge Vocabulary for IELTS یکی از منابع معتبر آموزش آیلتس است که توسط معتبر ترین انتشارات کتاب های آیلتس به چاپ رسیده است. مزیت اصلی این کتاب، تطابق لغات مورد آموزش آن با لغات پرتکرار و رایج در آزمون آیلتس می باشد.

مقاله پییشنهادی : بهترین کتاب ها برای یادگیری لغات آیلتس
بهترین کتاب ها برای یادگیری لغات آیلتس

مطالعه کتاب ریدینگ آیلتس کافی نیست!

برای این که بتوانید مهارت خواندن و درک مطلب خود را ارتقا دهید و در آزمون آیلتس نیز موفق به کسب نمره مورد نیاز خود در بخش ریدینگ بشوید، توصیه می شود علاوه بر مطالعه کتاب های اختصاصی ریدینگ، به مطالعه داستان ها، رمان ها، روزنامه ها و … بپردازید. مطالعه به زبان انگلیسی می­تواند به شکل باورنکردنی مهارت خواندن شما را بهبود ببخشد و شما را برای استفاده از زبان انگلیسی آماده تر نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا