مهارت های عکاسینرم افزارهای گرافیکی و هنری

معرفی بهترین اپلیکیشن‌های عکاسی برای گوشی‌های اندروید

با رواج عکاسی با موبایل امروزه یکی از مهم‌ترین و کابردی‌ترین برنامه در گوشی‌های اندروید داشتن یک نرم افزار مفید و کارآمد برای عکسبرداری است تا بتوانیم لحظات خاطره‌ساز و به یاد ماندی را با استفاده از برنامه‌هایی که در فضای مجازی موجود است به ثبت برسانیم اما نه با هر برنامه‌ی موجود در گوگل پلی، بازار و… ما سعی کردیم در این مقاله بهترین برنامه عکاسی اندروید را به شما معرفی کنیم.

نرم افزار google camera

از بهترین نرم افزار عکاسی اندروید است که قابلیت‌های فوق العاده ای دارد. این برنامه به قدری خوب و پرکاربرد است که حتی در صورت وقوع لرزش دست، تصاویر فوق العاده را می‌توان به ثبت رساند. البته یکی از مسائل مهم دیگر نوع و مدل گوشی شما نیز می‌باشد که به وسیله‌ی آن بحث کیفیت دوربین نیز مطرح می‌شود.

برنامه عکاسی حرفه ای اندروید

 

نقاط مثبت

تصویر کره‎‌ای، افزودن بلور، ظبط ویدئوها با قابلیت آرام سازی آن‌ها است که نزد همگان حائز اهمیت است و برای همه اهمیت دارد. همان طور که گفته شد کیفیت عکس با نوع گوشی شما و درنهایت کیفیت دوربین شما بستگی دارد؛ اما با این برنامه می‌توان عکس‌هایی با کیفیت مطلوب پردازش کرد.

این برنامه در عین سادگی همانطور که گفته شد بسیار پرکاربرد است و می‌توانید به عکس‌هایی که احساس می‌کنید بی رنگ یا بی روح است را خودتان ویرایش و ادیت کنید به وسیله‌ی این برنامه‌ لذا این برنامه طرفداران خاص خودش را ارد و مهم‌ترین دلیل برای این محبوبیت این است که، این برنامه به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار گرفته است.

نقاط منفی این برنامه

به دلیل پیشرفته بودن و رایگان بودن آن تا به حال نقد عمومی راجب این برنامه به گوش نرسیده است و این طور که مشخص است این برنامه محبوبیت همگانی دارد.

 

صفحه پیشنهادی: آموزش عکاسی
آموزش عکاسی

 

Snap seed

یکی از بهترین برنامه عکاسی اندروید است که در حال حاضر از پر‌کاربرد ترین برنامه‌های موبایل نیز می‌باشد. این اپ در میان افرادی که از برنامه‌ی اینستاگرام استفاده می‌کنند پرکاربرد است. این برنامه را می‌توانید از طریق اپ گوگل پلی به صورت مستقیم دانلود کنید. اساس هدف در ساخت این برنامه ادیت و زیباسازی عکس است.

برنامه عکاسی حرفه ای اندروید

 

نقاط مثبت

یکی از نکات مثبت این برنامه این است که، این اپ دقت بالایی در شناسایی چهره‌های افراد مختلف دارد همچنین این برنامه دارای بیست و نه فیلتر می‌باشد و همین موجب محبوبیت این برنامه نزد کاربران شده است. این برنامه دارای افکت‌های جذاب و دوست داشتنی است، سازنده‌ی برخی از برنامه‌ها تنها برای اینکه تعداد افکت‌ها در برنامه بالاتر برود از افکت‌های خسته کننده و تکراری استفاده می‌کنند، اما این برنامه داری تعداد بالایی از افکت‌های فوق‌العاده می‌باشد و همین موضوع باعث شده است تا این برنامه یک از بهترین‌ برنامه عکاسی اندروید شمرده شود.

یکی از بهترین فیلترهایی که در این برنامه وجود دارد ، فیلتر Lens BLUR است، البته شاید زیاد و به تعداد دفعات بالا نام این برنامه را شنیده باشید اما کارایی و کیفیت در عملکرد این برنامه‌ها با سایر برنامه‌ها قابل قیاس نیست. لذا پیشنهاد می‌شود حتما این برنامه را نصب کرده و از کارایی‌های آن و این فیلتر و افکت جذاب لذت ببرید.

نکات ضعف این برنامه

یکی از نقاط ضعف این برنامه این است که به دلیل حجم کاربران زیادی که این برنامه دارد، زمان طولانی می‌برد این برنامه در گوشی‌ها نصب شود. لذا از رابط کابری ضعیفی برخوردار است.

 

مقاله پییشنهادی : آموزش عکاسی با آیفون به صورت حرفه‌ای


Cymera
 

این برنامه یکی از ارزان‌ترین برنامه‌های موجود برای عکس گرفتن است. در واقع این برنامه به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد و تلفن همراه شما نصب می‌شود.

بهترین برنامه های عکاسی اندروید

 

نقاط مثبت این برنامه

فیلتر‌های مختلف برای عکس برداری کوچک کردن صورت، زیبا سازی لبخند، زیبا سازی و روشن سازی پوست صورت، اضافه کردن استیکر‌های سلفی به عکس‌ها، میکاپ و آرایش کردن در هنگام عکس برداری، افزودن متن، اضافه کردن موی سر به عکس‌ها، فیلترهای عکاسی در هنگام سلفی همه و همه از فواید این برنامه عکاسی اندروید می‌باشد که به طور کلی می‌توان گفت یکی از جامع و کامل‌ترین نرم افزار برای عکس گرفتن به صورت سلفی و غیر سلفی می‌باشد. در این برنامه حتی می‌توان در صورت لرزش دست یک عکس باکیفیت را داشته باشید.

به دلیل حجم بالای مخاطبین این برنامه، این برنامه به چند زبان زنده‌ی دنیا می‌تواند انجام فعالیت کند. این زبان‌ها شامل ۵ زبان زنده‌ی دنیا می‌باشد.

از جمله این زبان‌ها می‌توان به اسپانیایی، انگلیسی، آلمانی، چینی و ژاپنی اشاره کرده است؛ این موضوع نشان دهنده‌ی مخاطبین این برنامه است؛ این برنامه نه تنها در ایران، بلکه در کشورهایی که در پیش به آن‌‌ها اشاره شد مورد استفاده قرار گرفته است.

نقاط منفی

این طور که مشخص است این برنامه در دل عموم مردم در کل جهان از جمله ایران، اسپانیا، آلمان، انگلیسی، چین و ژاپن نیز جای خاص خودش را باز کرده است و تنها عده‌ی بسیار کمی از این برنامه راضی بودند، البته تعداد این افراد بسیار ناچیز و کم است و دلیل قانع کننده‌ای برای رد این برنامه نداشته‌اند.

 

مقاله پییشنهادی : معرفی هیستوگرام در عکاسی و کاربرد آن

 

برنامه‌ی snow

این یکی از برنامه‌ها برای گوشی اندروید است که با برنامه‌‌ی اسنپ چت برابری می‌کند.

بهترین نرم افزار عکاسی برای اندروید

 

نقاط مثبت

به وسیله‌ی این برنامه عکاسی اندروید می‌توانید سلفی‌های جذاب و به همراه استیکر بگیرید همچنین می‌توانید عکس‌های خود را ادیت و ویرایش کرده؛ شما می‌توانید به وسیله‌ی این اپ تصاویر زیبایی را ثبت کنید همچنین می‌توانید به وسیله‌ی این برنامه ویدئو‌های کوتاه بگیرید، آن را ادیت کنید و سپس آن را در فضای مجازی و دیگر شبکه‌های اجتماعی به نمایش بگذارید. همچنین این برنامه می‌تواند عیوب عکس‌ها را تشخیص دهد و آن را به صورت خودکار ویراش و ادیت کند و آن عیب را از بین ببرد. این می‌توانند همچنین تغییراتی بر اندام‌ها بگذارد.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت این برنامه وجود استیکرها و افکت‌های ماسکی است!

نقاط منفی این برنامه

درست است که این برنامه هم مانند سایر برنامه‌هایی که نام برده شده است از محبوبیت بالایی برخوردار است اما تفاوت این برنامه با دیگر برنامه‌های ذکر شده این است که از نقدهای مختلفی از جانب مردم برخوردار است؛ البته برخی از این مشکل‌ها راه حل دارند اما چون مردم در اطلاع نیستند بنابراین به اشتباه گمان می‌کنند که این برنامه دارای مشکلاتی است و باید بررسی شود در صورتی که کار درست با برنامه را نمی‌دانند.

یکی از این مشکلات باز نشدن این افکت‌ها و ادیت‌های ویرایشی است؛ عموم مردم گمان می‌کنند که این برنامه دچار اختلال شده است که برایشان باز نمی‌شود در صورتی که این افکت‌ها با فیلترشکن باز و یا همان دانلود می‌شوند و پس از آن قابل استفاده است.

 

مقاله پییشنهادی : روش تنظیم فوکوس دوربین گوشی

Camera 360 

این برنامه یکی از برنامه‌های جذاب است که با فیلتر گذاری و افکت‌ها و ویرایش‌ها که می‌توانید با این برنامه سلفی‌های جذابی بگیرید. این برنامه یکی دیگر از برنامه‌های کاربردی و رایگان در زمینه‌ی عکاسی است.

برنامه های عکاسی اندروید

 

نکات مثبت این برنامه

از نکات خوب این برنامه می‌توان به برچسب‌های زیبا و جذاب عکس خود را جلوه دهید و همچنین این برنامه می‌تواند در صورتی که لبخند بزنید دندان‌های شما را درخشان‎تر و سفیدتر بکند و همچنین این برنامه قابلیت میکاپ راشما را دارد.

نقاط منفی

ممکن است در برخی از گوشی‌ها فیلترها دانلود نشوند و درنهایت امکان استفاده در این فیلترها وجود نداشته باشد، اما به طور کلی نقد مثبت در این برنامه بسیار بالا بوده است.

Camera fv-5light-8

یکی دیگر از بهترین برنامه های عکاسی اندروید است. این برنامه یکی از پرکاربرد‌ترین برنامه‌ها می‌باشد که تمام ویژگی‌های یک برنامه‌ی خوب را در خود جای داده است.

برنامه های عکاسی اندروید

 

نقاط مثبت

این برنامه مصرف باتری شما را در هنگام عکس برداری به شما می‌گوید تا بدانید چه مقدار زمان دارید؛ و در نهایت زمانی را برای گرفتن عکس از دست ندهید. از جمله کاربرد‌های دیگر این برنامه می‌توان به آهسته کردن ویدئو ضبط شده- حالت پانوراما- تنظیمات خوکار روشنایی- عکس‌هایی که در هنگام سیو کردن در گالری داخلی ذخیره می‌شوند.

نقاط منفی

برخی از کاربران این اپ معتقد هستند که این برنامه در گذشته کیفت بالاتری داشته است و بعد از آپدیت شدن، آن کیفیت اولیه‌ی خود را از دست داده است.

 

مقاله پییشنهادی : آموزش کاربردی روش‌های عکاسی پانوراما

 

Footeg camera

این برنامه یکی از برنامه کاربردی و کاربر پسند است که امکان تهیه‌ی گیف یا عکس‌های متحرک را به دارنده‌ی این برنامه می‌دهد.

برنامه عکاسی اندروید

 

نقاط مثبت

از فواید و محاسن این برنامه می‌توان به حالت سریع یا پشت سر‌هم عکس گرفتن، امکان ساختن عکس با حالت کولاژ، ژست صوتی برای عکس گرفتن؛ همچنین این برنامه امکان گرفتن پنجاه عکس در یک ثانیه را به شما می‌دهد.

نقاط منفی

این برنامه حجم بالایی نظر داره که بسیاری از آنها نقد مثبتی نسبت به این برنامه داشته‌اند لذا نقد منفی نداشته است.

در این مطلب سعی بر آن شد تا چند نمونه از بهترین اپلیکیشن‌های عکاسی اندروید را به شما معرفی کنیم. لازم به ذکر است که همه‌ی برنامه‌هایی که در بالا اشاره شد، تنها یک وسیله است برای رسیدن به یک عکس زیبا و فیلم با کیفیت؛ اما مسئله‌ی اصلی که باید به آن توجه کنید این است نکات مهمی وجود دارد تا بتوان یک عکس و فیلم هنری و با کیفیت و محبوب بگیرید. از جمله این موارد می‌توان به این موضوع اشاره کرد که نوع گوشی و مدل دوربین نیز در گرفتن یک عکس مهم و حائز اهمیت است و باید به این نکته‌ها نیز توجه کنیم.

در برنامه‌های بالا ویژگی مشترکی وجود دارد و آن این است که همه‌ی آن‌ها مخصوص ویرایش و ادیت عکس می‌باشند‌، اما نکته‌ای که در هنگام نصب یک برنامه عکاسی اندروید به آن باید توجه کنید این است که کدام یک از این برنامه‌ها عکس با کیفیت‌تری را به شما تحویل می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا