زبان خارجی

بهترین اپلیکیشن آموزش آیلتس – ۱۰ اپلیکیشن کاربردی

امروزه توجه به زبان انگلیسی، یادگیری آن و همچنین آمادگی برای آزمون آیلتس به یک امر ضروری تبدیل شده است. آیلتس رایج‌ترین امتحان برای تشخیص صلاحیت زبان انگلیسی است که بیشتر توسط متخصصان و دانشجویان برای مهاجرت به کشورهایی که انگلیسی زبان اصلی آن‌ها است، استفاده می‌شود و در مقاصد مهاجرتی و دانشگاهی سراسر جهان کاملاً به رسمیت شناخته می‌شود. آزمون آیلتس مهارت‌های زبانی یک داوطلب را از جنبه های مختلف تست می‌کند؛ بنابراین دانش‌آموزان باید از هر نظر آماده باشند. با توجه به این موضوع می‌توان گفت که آمادگی برای این امتحان یک مسیر طولانی است که می‌توانید در طی این مسیر از کلاس‌ و وسایل کمک‌آموزشی مثل کتاب، پادکست و اپلیکیشن‌ها استفاده کنید. ما نیز در این مقاله در مورد بهترین اپلیکیشن آموزش آیلتس و ویژگی‌های این نرم‌افزارها صحبت خواهیم کرد.

۱۰ اپلیکیشن آموزش آیلتس

در حال حاضر استفاده از اپلیکیشن‌ها روشی جدید برای یادگیری زبان و مطالعه آیلتس است و حتی می‌توان از آن به عنوان یکی از بهترین روش یادگیری آیلتس یاد کرد. به طوری که تعداد دانشجویانی که از اپلیکیشن‌ها برای امتحان آیلتس استفاده می‌کنند؛ روز به روز در حال افزایش است. این نرم‌افزارها انواع سؤالات از هر بخش آزمون مانند ریدینگ آیلتس، رایتینگ آیلتس، اسپیکینگ آیلتس و لیسنینگ را در خود جای داده و حتی برخی پاسخ‌های نمونه‌ای را برای سؤالات تمرینی موجود ارائه می‌دهند.

همچنین محتوای اکثر این اپلیکیشن‌ها در رقابت به عنوان بهترین اپلیکیشن آموزش آیلتس به طور مرتب به روز شده و مطابق با آخرین فرمت آزمون آیلتس به زبان‌آموزان عرضه می‌شود. ما نیز در همین راستا فهرستی از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش آیلتس را گردآوری کرده‌ایم که در بینشان هم اپلیکیشن خارجی و هم ایرانی وجود دارد. این لیست شامل موارد زیر است.

پیشنهاد مطالعه: هزینه آموزش آیلتس چقدر است؟

اپلیکیشن آموزش آیلتس IELTS Test Prep

در میان طیف گسترده‌ای از منابع موجود برای آمادگی و آموزش خواندن آیلتس، نرم‌افزار IELTS Test Prep توسط شورای بریتانیا ارائه شده و ابزاری درخشان است که داوطلبان می‌توانند در طول آماده‌سازی برای آزمون آکادمیک آیلتس یا جنرال از آن استفاده کنند. این برنامه به عنوان بهترین اپلیکیشن آموزش آیلتس تمامی امکانات موردنیاز برای این آزمون را فراهم کرده است.

اپلیکیشن آموزش آیلتس IELTS Test Prep

علاوه بر این، IELTS Prep App by British Council دسترسی نامحدودی به تمام مطالب مطالعه مانند تست‌های تمرینی، تمرین‌های دستور زبان، آزمون‌ها، تمرین‌های لغات، فیلم‌ها، نکات و غیره را دارد و داوطلبان می‌توانند با استفاده از این امکانات و اساتید مجرب مهارت‌های خود در زبان انگلیسی را به سطح مطلوبی برای دریافت مدرک آیلتس برسانند. توجه داشته باشید که این ابزار هوشمند رایگان بوده و برای هر زبان‌آموزی در دستگاه‌های اندروید و iOS قابل‌دسترس است.

اپلیکیشن آموزش آیلتس IELTS Word Power

یکی دیگر از برنامه‌هایی که عنوان بهترین اپلیکیشن آموزش آیلتس را به خود اختصاص داده، IELTS Word Power است. این نرم‌افزار طراحی شده توسط شورای بریتانیا را می‌توان بدون شک بهترین برنامه موجود برای واژگان و لغت دانست که شامل هزار لغت پرکاربرد بوده که به صورت دسته‌بندی‌شده با ذکر مثال و کاربرد، معانی آن‌ها توضیح داده شده است. با این حال این تنها تفاوت آیلتس ورد پاور با دیگر برنامه‌های موجود جهت آماده‌سازی آزمون آیلتس که در فروشگاه‌های اپلیکیشن یافت می‌شوند، نیست.

در واقع این برنامه محبوب علاوه بر واژگان به طور انحصاری تمرین‌هایی را برای تثبیت و یادگیری بهتر لغات به کاربران خود ارائه می‌دهد. همچنین قابلیت جستجوی سریع واژگان و عبارات مختلف و در دسترس بودن معنای لغات در زبان‌های دیگر نیز در این نرم‌افزار وجود دارد. نتیجه این که IELTS Word Power برنامه‌ای کاربردی و مفید بوده و در تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی شما می‌تواند نقش قابل‌توجهی داشته باشد‌.

پیشنهاد مطالعه: آموزش کامل نحوه ثبت نام آزمون آیلتس به صورت گام به گام

برنامه آموزش آیلتس The Vocab24 Vocabulary Builder App

نرم‌افزار دیگری که برای تقویت زبان انگلیسی، به ویژه افزایش آمادگی برای آزمون‌هایی مانند toefl و آیلتس توسط داوطلبان استفاده می‌شود Vocab24 Vocabulary Builder است. این برنامه که می‌توان گفت برای زبان‌آموزانی با سطح بالا طراحی شده است، با بهترین تمرین‌ها و محتوای واژگان آن‌ها را آماده کرده تا بتوانند به سؤالات امتحانات با استاندارد بالا پاسخ دهند. علاوه بر این ارائه تحلیل‌هایی از مقاله و روزنامه‌ها، معانی کلمات، کلمات جدید به طور روزانه، تست‌های مختلف، بازی‌های تقویت‌کننده لغات، آزمون‌ها، فیلم‌ها، اصطلاحات و عبارات از دیگر خدمات این اپلیکیشن کارآمد محسوب می‌شوند.

برنامه آموزش آیلتس The Vocab24 Vocabulary Builder App

برنامه آموزش آیلتس IELTS Test Pro

اپلیکیشن IELTS Test Pro نیز در فهرست بهترین اپلیکیشن آموزش آیلتس جای گرفته و به عنوان یک برنامه جامع برای یادگیری آیلتس به کاربران خود دسترسی نامحدودی از آزمون‌های تمرینی، حدود 3000 تست رایتینگ، ریدینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ که همگی در فرم آزمون طراحی شده‌اند، ارائه می‌دهد. دیگر امکانات برنامه علاوه بر نمونه سؤال شامل یک ردیاب پیشرفت با مشخصات دقیق در مورد آمادگی دانش‌آموز، پشتیبانی حالت آفلاین و یک تقویم بررسی روزانه است که همگی به افزایش آمادگی شخص و در نتیجه موفقیت او در آزمون اصلی کمک می‌کنند.

IELTS Skills

این نرم‌افزار بر اساس کتابی با همین نام توسط سام مک کارتر طراحی شده است و در سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار به خوبی برای آموزش آیلتس طراحی شده و بر مهارت‌های مختلف این آزمون تمرکز دارد تا با بهبود همه مهارت‌های ارتباطی لازم برای آزمون آیلتس داوطلبان بتوانند به نمره گروهی مناسبی دست پیدا کنند. از ویژگی‌های کلیدی این اپلیکیشن می‌توان به تعداد بی‌شماری تمرین ابتکاری، توضیح مناسب هر مهارت به منظور فهم بهتر آن، تست‌های تمرینی تعاملی و موارد دیگر اشاره کرد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کتاب لغات آیلتس برای افراد مبتدی و حرفه ای

IELTS Full

برنامه IELTS Full یا آیلتس به صورت کامل می‌تواند هر چیزی را که شما به منظور آمادگی در آزمون آیلتس به آن احتیاج دارید در اختیارتان قرار دهد. این برنامه ابزاری عالی برای تمرین مکالمه و بهبود مهارت‌های گفتاری است که شامل تمرین آیلتس آفلاین و آنلاین هست. آزمون‌های و درس‌های مختلف، راهکارهای امتحانی و سایر منابع لازم برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت جامع از جمله اصلی‌ترین امکانات این برنامه شمرده می‌شوند. به طور کلی اپلیکیشن IELTS Full با ارائه یک پرسش‌نامه جدا شده و سطح به سطح به افراد این امکان را داده تا سؤالات ایده‌آل خود را برای آمادگی بیشتر انتخاب کنند. این قابلیت به افزایش امتیاز و یادگیری از اشتباهات شما کمک کرده و شانس قبولی شما را بالاتر می‌برد.

English Radio IELTS/TOEFL

این نرم‌افزار عالی صرفاً به ارائه درس‌های Speaking و Listening برای آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی مثل آزمون IELTS و TOEFL می‌پردازد و خدمات آن معمولاً شامل مجموعه خوبی از رادیوهای بریتانیا، آمریکا، کانادا، استرالیا و دیگر کشورهای انگلیسی‌زبان است. علاوه بر این نرم‌افزار قادر است مجموعه‌ای از سؤالات تمرینی را در اختیار داوطلبان قرار دهد تا مهارت‌های شنیداری و گفتاری خود را تقویت کنند. با وجود چنین مزایایی کاملاً درست است که Engilish Radio را به عنوان بهترین اپلیکیشن آموزش آیلتس معرفی کنیم.

برنامه آموزش آیلتس The Vocab24 Vocabulary Builder App

اپلیکیشن لرنیت

نرم‌افزار لرنیت نرم‌افزار خوب بعدی برای آموزش زبان انگلیسی و آموزش آیلتس است که توسط برنامه‌نویسان ایرانی ساخته شده است. شما می‌توانید به جای شرکت در کلاس آیلتس با کمک لرنیت تمامی امکانات یک کلاس را در تلفن همراه هوشمند خود داشته باشید. لرنیت ویژه بزرگسالان بوده و خدماتی مانند آموزش گرامر، لغات مختلف با معانی فارسی، دستور زبان به صورت کاملاً ساده به زبان فارسی، ویدئو های آموزشی طبقه‌بندی‌شده و … را به کاربران خود ارائه داده و کاملاً جای خالی یک استاد زبان انگلیسی را برای شما پر می‌کند. نکته آخر در رابطه با این اپلیکیشن این که فعلاً تنها برای سیستم‌عامل‌های اندروید قابل‌دسترس است و برای ios نسخه‌ای وجود ندارد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین روش یادگیری آیلتس چیست؟ چند گام تا موفقیت

اپلیکیشن نصرت

یکی از قدیمی‌ترین و کاربردی ترین نرم افزارهای ساخت داخل برای آموزش زبان انگلیسی نصرت است که بیشتر بر تقویت مهارت مکالمه زبان‌آموزان تاکید می‌کند. آموزش در این نرم‌افزار به این صورت است که دروس شکل فایل‌های تصویری قرار دارند و شما برای یادگیری تنها باید آن هارا ببینید. در اثر تمرین و تکرار زیاد لهجه به صورت صحیح شکل گرفته و در طی مکالمه گرامر را نیز به طور ناخوداگاه فرا می گیرید. بنابراین می‌توان گفت نصرت به عنوان بهترین اپلیکیشن آموزش آیلتس ایرانی روند یادگیری و ielts practice را برای کاربران خود لذت بخش و راحت خواهد کرد.

اپلیکیشن زبان‌شناس

نرم‌افزار زبان‌شناس با داشتن آرشیو بزرگی از محتواهای آموزشی و سرگرم‌کننده که اساس ساخت و طراحی آن گیمیفیکیشن است آموزش‌های خود در زمینه زبان انگلیسی را بر مبنای بازی ارائه می‌دهد. همچنین می‌توان گفت ویژگی که زبان‌شناس را در مقایسه با دیگر رقبا برتری می‌بخشد، طراحی اختصاصی آن به زبان انگلیسی و پشتیبانی کامل از زبان فارسی است که باعث شده کاربران به خوبی این زبان را فرابگیرند.

سخن پایانی

روش‌های آموزش هر رقابتی یا آزمونی با ظهور اینترنت تغییر زیادی پیدا کرده است. در حال حاضر، به دلیل فراوانی مطالب و پلتفرم‌های یادگیری، جستجوی منابع مطالعه و آموزش آیلتس به صورت آنلاین بسیار ساده‌تر است و داوطلبان می‌توانند به انواع سؤالات، پاسخ‌های نمونه، آزمون‌های آزمایشی و غیره همه در یک برنامه دسترسی داشته باشند. به همین علت ما تلاش کردیم در این مقاله لیستی از بهترین اپلیکیشن آموزش آیلتس را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با پیدا کردن برنامه مناسب خود راحت‌تر در آزمون شرکت کرده و موفق شوید.

مکتب خونه دوره‌های آموزشی مختلفی را برای آموزش آیلتس در نظر گرفته است که با شرکت در آن‌ها، شانس موفقیتتان در آزمون آیلتس بیشتر می‌شود. چرا که مدرسان این دوره‌ها تجربه‌ای چندین ساله در این زمینه را دارند و با ارائه تکنیک‌های کسب نمره، شما را در این مسیر همراهی خواهند کرد.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا