تافل

تافل

آزمون تافل (TOEFL) که مخفف Test of English as a Foreign Language یکی از معروف‌ترین تست‌های استاندارد سنجش دانش زبان انگلیسی قلمداد می‌شود. تست تافل که توسط یک موسسه‌ی مستقل و مبتنی بر تحقیق و ارزیابی آموزشی به نام ETS طراحی شده است، امروزه با شعار «فرصت ایجاد تغییر در زندگی و همچنین کمک به ترسیم مسیر منحصر به فرد» توانسته معیار مورد پذیرش در بیش از 11000 دانشگاه و در بیشتر از 150 کشور محسوب شود. آمار به دست آمده از سایت «www.ets.org» نشان می‌دهد بیش از 35 میلیون نفر در سراسر جهان تست تافل را برای مهارت خود در زبان انگلیسی انتخاب کرده‌اند.

 12 نتیجه برای "تافل --- آزمون‌ها --- زبان‌های خارجی" با فیلترهای مشخص شده در مکتب‌خونه موجود است.
مرتب‌سازی نتایج بر اساس:

آموزش تافل
آزمون تافل نیز مانند آموزش آزمون آیلتس از باسابقه‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی در دنیا به‌حساب می‌آید. در این آزمون چهار مهارت Listening، Reading، Writing و Speaking در زبان انگلیسی مورد سنجش قرار می‌گیرند و معمولاً پذیرفته‌شدگان آن تسلط خوبی بر این زبان بین‌المللی دارند.

سازمان ETS آمریکا در حال حاضر آزمون تافل را به صورت اینترنتی برگزار می‌کند. با این حال در کشورهایی که امکان برگزاری تافل اینترنتی نباشد، تافل Revised TOEFL Paper Delivered Test برگزار می‌شود. داوطلبان شرکت در آن باید همیشه خود را به‌روز نگه‌دارند؛ زیرا که هر ساله تغییراتی در آن اعمال می‌شود. بنابراین اگر قصد شرکت در آزمون زبان انگلیسی را دارید آموزش تافل را بگذرانید تا عملکرد بهتری را از خود در این آزمون شاهد باشید

شیوه برگزاری آزمون تافل 
جدیدترین آزمون تافل به نام The Toefl Ibt برگزار می‌شود. این آزمون به صورت اینترنتی برگزار و مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی را مورد سنجش قرار می‌دهد‌. این مهارت‌ها عبارت‌اند از:

مهارت Speaking: اسپیکینگ تافل مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی را مورد آزمون قرار می‌دهد و به طور کلی 17 دقیقه زمان دارد.
مهارت Listening : بخش شنیداری آزمون تافل ibt سه تا چهار بخش دارد و به داوطلبان ۴۱-۵۷ دقیقه زمان داده می‌شود.
مهارت Reading: در ریدینگ تافل دستور زبان و دانش لغت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در این بخش داوطلبان ۵۲-۷۴ دقیقه زمان دارند.
مهارت Writing: این بخش حدود 50 دقیقه زمان می‌برد و مهارت نوشتاری زبان آموزان مورد سنجش قرار می‌گیرد. 
منابع آموزش تافل
 

برای تسلط بر بخش‌های مختلف زبان انگلیسی و در حین آموزش تافل می‌توانید از منابع و کتاب‌های معتبر و بین‌المللی کمک بگیرید‌. فراگیری تکنیک‌های تافل علاوه بر گذراندن دوره‌های آموزشی بهتر است با کتاب‌های خود موسسه ETS  کامل شوند. این کتاب‌ها و دیگر منابع تافل toefl  عبارت‌اند از:

کتاب Official guide to the TOEFL Test
اصلی‌ترین مرجع برای تافل کتاب Official guide to the TOEFL Test است. این کتاب طبق آخرین تغییرات اعمال شده در آزمون نوشته و منتشر می‌شود تا زبان آموزان را با شرایط آزمون آشنا کند. نرم‌افزار موجود در CD کتاب آزمون‌های آزمایشی شبیه به خود تافل دارد که شما را کاملاً آماده خواهد کرد. 

کتاب Oxford Preparation Course for the TOEFL iBT
این کتاب علاوه بر آوردن نمونه سؤال‌ها و تحلیل آن‌ها به استراتژی‌ها و تکنیک‌های تافل نیز اشاره کرده است. هم‌چنین مهارت اسپیکینگ، ریدینگ، رایتینگ و لیستنینگ با آخرین تغییرات در نظر گرفته شده برای آزمون به زبان آموزان آموزش داده می‌شوند.

کتاب Cambridge Preparation for the TOEFL Test
از انتشارات کمبریج می‌توان به عنوان منابع معتبر آموزش تافل نام برد. Cambridge Preparation for the TOEFL Test کتابی بوده که از ۳ آزمون رایگان برخوردار است. به علاوه به صورت جداگانه به گرامر، Vocabulary و مهارت‌های مختلف و Integrated Skill پرداخته تا دانش آموزان بیشتر با شرایط آزمون تافل آشنا شوند.

کلاس های آموزش تافل
در موسسه‌های معتبر زبان آموزش زبان انگلیسی مهارت‌های لازم مطابق با آخرین تغییرات به زبان آموزان آموزش داده می‌شوند. کلاس‌های مختلفی برای آموزش تافل در جهت یادگیری زبان انگلیسی برقرار هستند. این کلاس‌ها در ادامه موردبررسی قرار می‌گیرند:

کلاس‌های گروهی، نیمه‌خصوصی و یا خصوصی 
در دوره‌های آموزشی، کلاس‌های گروهی به دلیل هزینه بسیار مناسب، فضای مفرح کلاس‌ها و هم‌چنین سرعت و فشردگی مناسب کلاس‌ها مورد توجه قرار می‌گیرند. با این حال افراد با توجه به شرایط خود می‌توانند کلاس‌های نیمه‌خصوصی و یا خصوصی را انتخاب کنند تا مسیر آموزش با سرعت بیشتری پیش برود. با توجه به زمانی که نیاز دارید می‌توانید دوره‌های فوق فشرده، نیمه فشرده و یا عادی را انتخاب کنید.

Pre-TOEFL
در مؤسسات برای افرادی که سطح پایینی در مهارت‌های زبان انگلیسی دارند نیز کلاس‌هایی در نظر گرفته شده است. کلاس‌های Pre_TOEFL برای این افراد هستند. پس از کلاس‌ها کافی است در تعیین سطح تافل آنلاین رایگان شرکت کنند تا برای آزمون آماده شوند.

کلاس‌های آنلاین تافل
افرادی که نمی‌توانند در کلاس‌های حضوری حاضر شوند کلاس‌های آنلاین آموزش تافل را انتخاب کنند. با حضور در کلاس‌های آنلاین بدون دردسر برای جابه‌جایی در هر مکانی به اینترنت متصل شوید و با استاد در ارتباط باشید. این کلاس‌ها قابلیت ضبط شدن دارند و در هر زمان و مکانی که مورد نظر زبان‌آموز باشند برگزار می‌شوند.

فیلم آموزشی
یکی از راه‌های آموزش رایگان تافل استفاده از فیلم‌های آموزشی است. شما می‌توانید با جستجو در صفحات مختلف به آموزش تکنیک‌ها و استراتژی‌های مختلف توسط اساتید زبان‌های خارجی گوش داده و نکات مهم را به خاطر بسپارید.

آزمون TOEFL iBT
آزمون TOEFL iBT®‎ بیش از 60 بار در سال در مراکز مجاز برگزاری آزمون در سراسر جهان برگزار می‌شود و این می‌­تواند گزینه­‌های زیادی برای شما فراهم کند. پس از ثبت‌نام آنلاین خود، یک ایمیل تأیید با تاریخ آزمون، زمان شروع و آدرس مرکز آزمون دریافت خواهید کرد. این اطلاعات از طریق حساب ETS شما نیز در دسترس است. برای اطمینان از اینکه هیچ‌یک از جزئیات ثبت‌نام تغییر نکرده‌­اند (به‌عنوان‌مثال زمان یا ساختمانی متفاوت ازآنچه در ابتدا تعیین شده بود) به خاطر داشته باشید که حتماً یک روز قبل از آزمون وارد حساب کاربری خود شوید. توجه داشته باشید که حساب کاربری شما در ETS فقط برای مرحله‌­ی ثبت‌نام در آزمون TOEFL iBT®‎ شما نیست! همچنین می‌توانید از آن برای موارد زیر استفاده کنید:

ثبت‌نام در آزمون آزمایشی
مشاهده، برنامه‌ریزی یا لغو ثبت‌نام
مشاهده‌­ی حوزه­‌های آزمون تأییدشده
مشاهده و دانلود امتیازات
آپدیت اطلاعات شخصی مانند ایمیل یا آدرس پستی و غیره
آزمون TOEFL iBT مهارت­‌های انگلیسی آکادمیک شما را مورد آزمون قرار می‌­­دهد، این آزمون شامل 4 بخش است: مهارت خواندن و درک مطلب (Reading)، مهارت شنیداری(Listening)، مهارت صحبت کردن (Speaking)و مهارت نوشتن (Writing). بنابراین تمرین‌­های لازم برای موفقیت در این آزمون باید ترکیبی از این 4 مهارت باشد. این آزمون در کشورهای زیادی از جمله استرالیا، کانادا، نیوزیلند، ایالات متحده امریکا، انگلیس و همچنین در سراسر اروپا و آسیا پذیرفته شده است. پس اگر هدف شما تحصیل در دانشگاه است، نمره­ی بالای شما در آزمون TOEFL iBT®‎ می­تواند به شما در رسیدن به آن کمک کند.

آیا تافل سخت است؟
جواب این سؤال قطعاً با توجه به میزان آمادگی شما داده خواهد شد. چنانچه شما برای آزمون خود حداکثر آمادگی را داشته باشید، هیچ آزمونی برای شما سخت نخواهد بود. البته آزمون تافل دارای استاندارهای بالایی بوده که باعث شده نسبت با سایر آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی برای متقاضیان سخت‌تر باشد. به همین دلیل نیز مدرک آزمون تافل نیز در مقایسه با مدرک سایر آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی دارای اعتبار بیشتری است. یکی از اصلی‌ترین چالش‌ها در آزمون تافل، محدوده بالای نمره دهی آن خواهد بود. این موضوع سبب شده است تا در برخورد کوچک‌ترین اشتباهات نیز، مسئولین آزمون تافل آزادی عمل بالاتری را نسبت با سایر آزمون‌های زبان انگلیسی داشته باشند. 

شما می‌توانید برای تضمین قبولی در آزمون خود در دوره‌های آموزشی مناسبی که وسواس و دقت نظر طراحان سؤال آزمون تافل را درک می‌کنند، شرکت کنید. در دورهای آموزش تافل سعی بر آن است تا با ارائه تکنیک‌های خاص در بخش‌های مختلف زبان انگلیسی به متقاضیان، شرایط لازم برای پاسخگویی به سؤالات بخش‌های مختلف زبان انگلیسی مهیا شود.

در آیلتس شرکت کنیم یا تافل؟
این دو آزمون جز آزمون‌های کاملاً معتبر زبان انگلیسی بشمار می‌روند. البته در ساختار و نحوه انجام این آزمون‌ها تفاوت‌های زیادی وجود دارد و شما باید باتوجه به اینکه کدام آزمون برای شما بهتر خواهد بود، یکی را انتخاب کنید. مثلاً شما برای شرکت در آزمون تافل مجبور به پرداخت ۲۰۵ دلار آمریکا خواهید بود و زمان آزمون شما در حدود ۴ ساعت و نتایج شما در بازه ۰ تا ۱۲۰ ارائه خواهند شد. این در حالی است که در آزمون آیلتس (IELTS) معمولاً باید در حدود ۲۰۰ دلار پرداخت کنید و زمان شما ۲ ساعت خواهد بود. همچنین نتایج شما در محدوده‌ای بین ۱ تا ۹ ارائه می‌شوند. 

چنانچه برای شما آزمون دادن با کامپیوتر آسان‌تر است، ما به شما آزمون تافل را پیشنهاد می‌کنیم. همچنین اگر شما راحت‌تر هستید تا با برگه و کاغذ آزمون بدهید، ما به شما آزمون آیلتس (IELTS) را پیشنهاد می‌کنیم. درواقع اگر شما دارای دانش زبان انگلیسی گسترده‌ای هستید، یعنی دست خط خوبی دارید، لهجه‌های مختلف را به‌خوبی متوجه می‌شوید و البته با مصاحبه حضوری احساس راحتی می‌کنید، ما به شما آزمون آیلتس (IELTS) را پیشنهاد می‌کنیم.  همچنین اگر شما در انواع تکنیک‌های زبان انگلیسی که با تکرار و تمرین پیوسته به دست آمده‌اند، دارای سرعت عمل بالایی هستید؛ ما به شما شرکت در آزمون تافل را پیشنهاد می‌کنیم.

هزینه آزمون تافل
در وهله اول باید بدانم که هزینه‌های شرکت در آزمون تافل با توجه به کشور انتخابی شما برای محل آزمون، کاملاً متفاوت خواهد بود. باید خاطرنشان کنیم که ما تمام هزینه‌ها را بر اساس دلار محاسبه کرده‌ایم و معادل ریالی آن با توجه به نرخ برابری ارز محاسبه می‌گردد. مثلاً هزینه شرکت در آزمون تافل در ایران ۲۴۵ دلار، در ترکیه ۱۸۵ دلار، در آذربایجان ۱۹۵ دلار و در دبی ۲۵۵ دلار است. البته باید بدانید این هزینه در مؤسسات مختلف یکسان خواهد بود. چنانچه شما یک هفته قبل از آزمون برای ثبت‌نام اقدام کنید باید 50 دلار دیگر را نیز بپردازید. 

اگر شما آزمون خود را کنسل کنید، ملزم به پرداخت ۵۰ درصد هزینه ثبت‌نام خود خواهید بود. همچنین شما باید چهار روز قبل از آزمون اقدام به کنسل کردن آزمون خود نمایید. در غیر این صورت تمام هزینه شرکت در آزمون از شما دریافت خواهد شد. در ضمن در صورت کنسل کردن آزمون خود، بقیه پول شما به همان حسابی واریز  می‌شود که پول ثبت‌نام خود را پرداخت کرده‌اید. 

علاوه بر این باید بدانید در صورتی که بخواهید تاریخ آزمون خود را تغییر دهید، باید ۶۰ دلار دیگر را نیز پرداخت کنید تا مجاز به تغییر تاریخ باشید. هزینه ریپورت نتایج شما نیز ۱۹ دلار است. لازم به ذکره که هزینه‌های آزمون‌های آزمایش شما به‌صورت جداگانه محاسبه خواهد شد. این هزینه‌ها بر اساس مؤسسه یا آموزشگاهی که در آن آزمون خواهید داد، می‌تواند متفاوت باشد.

ثبت‌نام آزمون تافل
شما در وهله اول باید یک پروفایل در سایت ای‌تی‌اس (ETS) برای خود ایجاد کرده و در حساب کاربری خود باید اطلاعات هویتی مانند نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد را مطابق با اطلاعات گذرنامه خود ثبت کنید. در درستی اطلاعات ثبت‌شده خود کمال دقت را به عمل آورید، چون این اطلاعات شما غیرقابل ‌تغییر هستند. 

چنانچه شما در حال حاضر گذرنامه خود را دریافت نکرده‌اید، این اطلاعات را بر اساس شناسنامه خود و با دقت وارد نمایید. فراموش نکنید که شما در هنگام شرکت در آزمون تافل خود، باید گذرنامه خود را همراه داشته باشید و هرگونه مغایرتی بین اطلاعات ارائه شده توسط شما باعث ابطال آزمون تافل شما خواهد شد. شما در روز آزمون ملزم به ارائه کارت ملی و همچنین گذرنامه خود هستید. باید توجه داشته باشید که شناسنامه شما به‌عنوان مدرک هویتی در روز آزمون پذیرفتنی نیست. 

در هنگام ثبت‌نام شما می‌توانید انتخاب کنید که نتایج آزمون خود را برای ۴ دانشگاه ارسال کنید، همچنین می‌توانید درخواست کنید که نتایج آزمون شما به‌صورت کاغذی برای آدرس ثبت‌شده شما ارسال شود. البته باید توجه داشته باشید که نتایج شما یک ماه بعد از آزمون برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما تنها تا ساعت ده شب در زمان ثبت خود وقت دارید که دانشگاه‌های که مایل به ارسال نتایج به آن‌ها هستید را انتخاب کنید.

مهارت‌هایی که در آزمون تافل مورد ارزیابی قرار می‌گیرند
همان­طور که گفتیم تست تافل 4 مهارت­ اصلی را مورد ارزیابی قرار می­دهد که به صورت موارد زیر هستند: 

1. خواندن و درک مطلب (Reading)
یکی از دشوارترین بخش­های تست تافل ریدینگ است و طبق مطالعات و تحقیق به دست آمده از شرکت‌کنندگان این آزمون، سختی این بخش از زمان و مدیریت آن آب می­خورد. این در حالی است که در سال 2019 تغییری در تعداد سوالات ریدینگ تافل ایجاد شد. تعداد سوالات ریندیگ تافل 40 سوال بوده که داوطلبان باید در 60 دقیقه به آن­ها پاسخ می‌دادند که این تعداد به 30 سوال با مدت زمان 54 دقیقه تغییر کرده است. قطعا این تغییر تا حدودی ریدینگ تافل را قابل کنترل کرده اما هنوز این بخش چالش برانگیز آن است. ­در این قسمت از آزمون شما باید با توجه به متنی که داده شده به سوالات پاسخ دهید. تعداد متن‌­های ریدینگ تافل معمولا شامل 3 متن و در مجموع 2100 کلمه است. 

2. شنیداری(Listening)
بخش لیسنینگ آزمون تافل دارای دو فرم است: سخنرانی (Lecture) و مکالمه (Conversation). پیش­تر داوطلبان در این قسمت به 4 سخنرانی و 2 مکالمه گوش داده و به سوالات این بخش پاسخ می­دادند. اما پس از تغییراتی که در این بخش به وجود آمد، اکنون داوطلبان باید برای این بخش به 3 سخنرانی و 2 مکالمه گوش دهند. لیسنینگ تافل دو بخش دارد: در بخش اول به یک مکالمه و دو سخنرانی و در بخش دوم به یک مکالمه و یک سخنرانی گوش خواهید داد. توجه کنید که برای پاسخ دادن به هر قسمت 10 دقیقه فرصت دارید.

3. صحبت كردن (Speaking)
به بخش صحبت کردن تست تافل رسیدیم. بخشی که همواره بزرگ‌­ترین نگرانی شرکت‌کنندگان تست تافل بوده است. طبیعی است که صحبت کردن به زبان انگلیسی در یک میکروفون و با وجود محدودیت زمانی می‌تواند استرس‌زا باشد. اما مطمئن باشید با تمرین‌­های روزانه می‌­توانید تسلط خود را بالا و سطح استرس خود را پایین بیاورید. اگر قبل از سال 2019 در امتحان تافل شرکت کرده باشید، حتماً به خاطر دارید که در تست اسپیکینگ تافل باید به 6 سؤال پاسخ می‌­دادید. خبر خوب برای داوطلبان این است که این تعداد به 4 سؤال تقلیل یافته است. این­که ممتحن در هنگام آزمون شما حضور ندارد و شما با میکروفون حرف می­‌زنید در واقع می­‌تواند نقطه‌­ای مثبت تلقی شود، چرا که شما را از شر سؤالات غیرمنتظره و غافلگیرکننده­‌ی ممتحن نجات می‌­دهد

4. نوشتن (Writing)
رایتینگ تافل آخرین بخش تست تافل است که از دو نوع سؤال تشکیل شده: سؤال ترکیبی (Integrated Question) و سؤال مستقل (Independent Question). در تسک (task) اول شما باید ابتدا یک متن را بخوانید و به یک سخنرانی در مورد همان موضوع گوش دهید. اطلاعاتی که در فایل صوتی می­‌شنوید، می­‌تواند ادعای گفته شده در متن را رد یا در پاره­ای از اوقات آن را تکمیل کند. نگران این­ نباشید که چگونه جزيیات مهم را به خاطر بسپارید. چرا که می‌­توانید در حین خواندن متن و گوش دادن به فایل صوتی یادداشت بردارید. شما فقط سه دقیقه فرصت دارید متنی 220-200 کلمه­ای را بخوانید. پس از این مدت با استفاده از اطلاعاتی که از متن و صدا به دست آوردید، در 20 دقیقه رایتینگ 225-150 کلمه­‌ای خود را بنویسید. 

هدف از تسک (task) دوم رایتینگ بررسی کیفیت نوشته‌­ی شما، رعایت قواعد دستور زبان، درستی و انسجام متن است و اعتبار استدلال شما ارزیابی نخواهد شد. این به این معناست که آنچه مطرح می‌­کنید می­‌تواند کاملاً خیالی و به دور از حقیقت باشد. حجم این تسک (task) باید 350-300 کلمه باشد و برای نوشتن آن 30 دقیقه زمان دارید. بهتر است زمان خود را طوری تنظیم کنید که پس از نوشتن رایتینگ، 5 دقیقه برای خواندن متن خود زمان داشته باشید. با این روش می­‌توانید اشتباهات احتمالی خود را اصلاح کنید و تعدادشان را به حداقل برسانید. 

نمره‌­ی تافل
آزمون TOEFL iBT،  ١٢٠ امتیازی است و از هر یک از این چهار بخش نمره‌­ای بین 0 تا 30 را دریافت می‌کنید. بسته به نوع سؤال، به ازای هر یک سؤالی که به‌درستی پاسخ دهید، یک یا چند امتیاز دریافت خواهید‌ کرد. در تست تافل به تمامی سؤالات، حتی آن سؤالاتی که در مورد آن­ها مطمئن نیستید پاسخ دهید چرا که نمره­‌ی منفی برای شما منظور نخواهد شد. برای آزمون تافل نمره قبولی وجود ندارد زیرا هر دانشگاه یا موسسه شرایط خاص خود (یا نمره قبولی) را برای تافل تعیین می­کند. حداقل نتیجه TOEFL iBT معمولاً از 61 امتیاز تا 109 امتیاز که نمره­­‌ی حدنصاب دانشگاه هاروارد است، متفاوت است. 

آمادگی برای تافل
موفقیت در آزمون تافل هم مانند هر آزمون دیگری نیاز به تمرین و تکرار دارد. تا جایی که می­‌توانید خود را در شرایط آزمون قرار دهید. با استفاده از نمونه‌­های آزمون­‌های دوره­‌های قبلی خود را ارزیابی کنید. نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید. برای این­که سریعاً به نمره­‌ی مطلوب خود برسید نیاز است تمرینات شما حتماً روزانه و مستمر باشد. پس هرروز تایمی از روز خود را صرف مطالعه منابع معتبر آزمون کنید. سعی کنید هر چهار مهارت را با هم پیش ببرید و حتماً به نقاط ضعف خود زمانی اختصاص دهید.

بدون شک برای دست­یابی به حداکثر امتیاز تافل باید مراحل با کیفیت و جدیت قابل‌توجهی دنبال شود. زبان انگلیسی شما باید در سطح عالی باشد یا به سطح عالی ارتقا پیدا کند. همچنین شما باید استراتژی­‌های مناسب خود را برای امتحان تافل داشته باشید. چرا که فرمول ثابتی که برای همه‌­ی داوطلبان در هر شرایطی کارگر باشد، وجود ندارد. شرکت در دوره‌­های آمادگی تافل و مطالعه­‌ی کتاب­‌های خودآموز هریک می‌­توانند با توجه به شرایط و توانایی شما انتخاب خوب و مناسبی باشند. به منظور آگاهی بیش­تر و انتخاب استراتژی متناسب برای شما در ادامه توضیحات بیش­تری در رابطه با هریک از مهارت­‌های مورد ارزیابی در آزمون تافل ارائه خواهیم داد. 

آمادگی برای ریدینگ تافل
همان­طور که پیش­تر گفتیم در بخش ریدینگ امتحان تافل شما باید سه متن 700 کلمه­ای را خوانده و به سؤالات آن پاسخ دهید. حال سؤال پیش آمده این است که این متن­ها در چه سطحی هستند؟ از آنجا که اغلب نمره­‌ی تافل برای ارا­ئه به دانشگاه‌­ها و مؤسسات آموزشی به کار می­‌روند، قاعدتاً متن­‌های ریدینگ در سطح درجه‌­ی اول آکادمیک هستند. به یاد داشته باشید که برای پاسخ به سؤالات باید به متن برگردید. غالباً سؤالات شما را با عباراتی نظیر (according to و in paragraph) به پاراگراف یا جمله­‌ی خاصی از متن ارجاع می‌دهند.

توجه داشته باشید که طراحان آزمون غالباً عباراتی را در گزینه‌­ها قرار می­‌دهند که حاوی کلمات متن و پاراگراف اشاره شده باشند اما این گزینه‌­ها به‌طورمعمول پاسخ صحیح سؤال نیستند و با دقت در آن­‌ها به این نتیجه می­‌رسید که هیچ ارتباطی با متن ندارند. تکنیک مهمی که در بخش ریدینگ امتحان تافل به کمک شما می‌­آید، حدس زدن معنی کلمات متن است. البته در نگاه اول حدس زدن معنی کلماتی که ممکن است تا به حال آن­‌ها را ندیده باشید، بسیار دشوار به نظر می­رسد. اما با تمرین مکرر و در صورت نیاز با شرکت در دوره‌­های آمادگی تافل در مدت‌زمان کوتاه می­‌توانید این مهارت را کسب کنید. 

آمادگی برای لیسنینگ تافل
در بخش لیسنینگ تافل حتما توجه داشته باشید که ممکن است فایلی که برای شما پخش می‌­شود شامل لهجه (Accent)‌های  مختلف (انگلیسی، استرالیایی، آمریکایی) باشد. پس برای موفقیت در این بخش گوش خود را با این لهجه­‌ها آشنا کنید. لهجه‌­های مختلف را می‌­توانید از طریق فایل‌­های مخصوص آماده­‌سازی امتحان تافل بشنوید. راه­کار موثر دیگر برای تقویت مهارت شنوایی گوش دادن به کانال­‌های رادیویی نظیر BBC ، CNN ، Discovery ، Animal Planet ، America است. همچنین می‌­توانید با تماشای فیلم‌های بدون زیرنویس این مهارت خود را محک بزنید.

هنگامی که به فایل صوتی گوش می­دهید، حواس پرت نشوید و روی فهم کلی مطلب تمرکز کنید. سعی نکنید معنی تک تک کلمات را درک کنید چرا که در این ­صورت با خطر از دست دادن درک هدف بحث مواجه می‌شوید. یادداشت برداری یکی از تکنیک­‌هایی است که به شما در بخش لیسنینگ کمک شایان توجهی خواهد کرد. بنابراین باید یاد بگیرید که چگونه فقط نکات کلیدی از قبیل نام شخصیت­‌ها، نقش‌­های آن­‌ها، موقعیت‌­های آن­‌ها، اعداد، افعال و سایر نکات مهم را بنویسید. نکته‌­ی مهم و کاربردی دیگر این ­است که شما باید تفاوت بین احساسات افراد را در گفتار آن‌ها بسته به لحن متوجه شوید. با وجود عدم دانستن معنی برخی از کلمات در گفتگو یا مونولوگ، این تکنیک به شما کمک می­کند تا به سوالات به درستی پاسخ دهید.

آمادگی برای اسپیکینگ تافل
در بخش اسپیکینگ تافل توانایی شما در بیان افکارتان به زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار می­‌گیرد. پس از آن­که متنی را خواندید و به فایل صوتی گوش دادید، باید توانایی این را داشته باشید که اطلاعاتی که دریافت کردید را در قالب پاسخی جامع بیان کنید. به طور معمول ارزیاب امتحان تافل در نمره‌­دهی بر اسپیکینگ به مولفه‌هایی­ مانند منطق کلامی، ایده­‌ها، مثال­‌ها، سطح واژگان و استفاده از مترادف­‌ها و متضادها، تسلط کلامی و عدم وقفه و همچنین برداشت کلی شما از متن و فایل صوتی توجه می­کند و بر اساس آن شما را ارزیابی می­کند.

آمادگی برای رایتینگ تافل
در بسیاری از کتاب‌­هایی که به هدف آماده سازی برای امتحان تافل توسط انتشارات بزرگی نظیر کمبریج، بارون، دلتا و لانگمن منتشر شده، استراتژی­‌های مفیدی ارائه خواهد شد که می­توانید با بهره‌­گیری از آن­ها زمان خود را به خوبی سازمان‌دهی کنید. اگر نقطه ضعف شما به بخش رایتینگ برمی­‌گردد. بهترین راه­کار این است که برای بهبود مهارت­ نوشتاری و ساختن نقطه­‌ی قوت از نقطه ضعف خود حتما از مدرسان مجرب تافل کمک بگیرید. چرا که برای تقویت این مهارت نیاز دارید که کسی رایتینگ شما را بخواند و تصحیح کند. به خاطر داشته باشید در هنگام تمرین رایتینگ، حتما محدودیت­هایی که در زمان امتحان اصلی با آن­ها مواجه هستید را در نظر گرفته و در صورت امکان آن‌­ها را بازسازی کنید.

منابع آزمون تافل
شما در این آزمون در چهار مهارت خواندن (Reading)، گوش‌دادن (Listening)، صحبت‌کردن (Speaking) و نوشتن (Writing) زبان انگلیسی امتحان خواهید داد. قطعاً اصلی‌ترین منبع برای شما دانش عمومی زبان انگلیسی است. اما با توجه به اهمیت این آزمون، کتاب‌های خاصی به‌عنوان منابع اصلی آزمون شما مدنظر هستند.

اصلی‌ترین منبع شما برای آموزش تافل کتاب The official guide to the TOEFL خواهد بود. این کتاب توسط خود مرجع برگزاری آزمون تافل جمع آوری شده است. همچنین مجموعه TPO، سری کتاب‌هایی است که در برگیرنده تست‌های آزمون تافل هستند. 

کتاب‌های تقویت دامنه واژگان
شما می‌توانید با استفاده از کتاب‌های ۵۰۴ Absolute Essential Words، Barron’s Essential Words for the TOEFL، ۴۰۰ Must Have Words (McGraw-Hill)، ۱۱۰۰ Words You Need to Know (Barron’s) دایره لغات خود را گسترش دهید. 

کتاب‌های مربوط به مهارت Reading
همچنین برای بهبود مهارت خواندن (Reading) می‌توانید از کتاب‌های LONGMAN Preparation Course for the TOEFL test و Barron’s Practice Exercises for the TOEFL استفاده کنید. 

کتاب‌های مربوط به مهارت Listening
در ضمن برای تقویت مهارت گوش‌دادن (Listening) شما، بهترین منابع شامل کتاب‌های KAPLAN TOEFL iBT و Barron’s Practice Exercises for the TOEFL هستند. 

کتاب‌های مربوط به مهارت Speaking
منابع اصلی شما برای تقویت مهارت صحبت‌کردن (Speaking) نیز شامل کتاب‌های Speaking and Writing Strategies for the TOEFL iBT (Nova) و Cambridge Preparation for the TOEFL Test است. 

کتاب‌های مربوط به مهارت Writing
در نهایت منابع اصلی شما برای بهبود مهارت نوشتن (Writing) در آزمون تافل کتاب‌های Speaking and Writing Strategies for the TOEFL iBT (Nova) و Cambridge Preparation for the TOEFL Test خواهند بود.

سخن پایانی 
آزمون تافل به عنوان یک آزمون بین‌المللی و معروف در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود. در این آزمون یخش شنیداری، نوشتاری، دستور زبان لغت‌ها و گرامر انگلیسی مورد سنجش قرار می‌گیرند و هر داوطلب در یک مدت زمان مشخص فرصت دارد به این بخش‌ها پاسخ دهد. بنابراین گذراندن آموزش تافل از مبتدی تا پیشرفته برای موفقیت در این آزمون اهمیت زیادی خواهد داشت.