زبان خارجی

بهترین کتاب لغات آیلتس برای افراد مبتدی و حرفه ای

کتاب لغات آیلتس یکی از منابع ضروری آمادگی برای آزمون آیلتس است. اگر دوست دارید در آیلتس نمره قبولی بالایی کسب کنید، باید از دایره واژگان ضروری غنی برخوردار باشید؛ چراکه مهارت‌های خواندن، نوشتن، درک مطلب و مکالمه زبان انگلیسی تنها با کلمات ضروری و پرکاربرد، قدرت خود را به نمایش می‌گذارند. کتاب‌های کلمات آیلتس بی‌شماری از انتشارات مختلف در دنیا معرفی می‌شوند که برخی از آن‌ها برای دیگر آزمون‌های زبان انگلیسی مانند تافل نیز قابل‌استفاده هستند. اما بعضی از این منابع کیفیت و خروجی مورد انتظار زبان‌آموزان را ارائه نمی‌دهند. با ما همراه باشید تا در این مطلب از مجموعه مقالات آموزش آیلتس مکتب ‌خونه، بهترین کتاب‌های لغات آیلتس را معرفی کنیم.

بهترین کتاب لغات آیلتس

اگر داوطلب ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارج از ایران هستید، حتماً از اهمیت کسب نمره بالا در آزمون آیلتس آگاهید. شما برای دریافت جواز ورود به دانشگاه‌های برتر نیاز به کسب حداقل نمره 7 در این آزمون دارید. اما آرزوی هر زبان‌آموزی دریافت امتیاز حداکثری و رسیدن به مهارت‌های ارتباطی و مطالعه ممتاز است. برای رسیدن به چنین سطحی از آمادگی باید تعداد قابل قبولی از واژگان ضروری آیلتس را بلد باشید؛ زیرا 20 تا 30 درصد نمرات مکالمه و رایتینگ آیلتس بر اساس دانش واژگان داوطلب داده می‌شود.

بنابراین شناخت و استفاده صحیح از کتاب کلمات آیلتس الزامی به نظر می‌رسد. همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که گستره ارتباطات روزمره و اجتماعی شما در یک کشور خارجی یا حتی شبکه‌های اجتماعی وابستگی زیادی به وسعت دایره لغات انگلیسی‌تان دارد. در این مطلب سعی داریم کتاب‌هایی را معرفی کنیم که کیفیت فوق‌العاده‌ای داشته و مورد تأیید بهترین مدرسین آیلتس هستند.

پیشنهاد مطالعه: معرفی بهترین کتاب اسپیکینگ آیلتس

کتاب Barron’s Essetial Words For The IELTS

کتاب‌های آیلتس بارونز منابع بسیار معتبری برای آزمون آیلتس به شمار می‌روند. این انتشارات آمریکایی در کشور‌های آسیایی محبوبیت بالایی دارد. کتاب Barron’s IELTS Essetial Word’s یک کتاب لغات آیلتس است که 600 لغت پرکاربرد آیلتس را در 10 درس ارائه می‌دهد. هر درس از این کتاب یک موضوع اساسی را موردبحث قرار داده است. همچنین در هر درس علاوه بر معرفی واژگان ضروری آیلتس مرتبط با موضوع بحث، تمرینات بسیار خوبی گنجانده شده که پاسخ آن‌ها در انتهای کتاب ارائه می‌شود. انتشارات بارونز برای این‌که زبان‌آموزان را بهتر همراهی کند یک لوح فشرده حاوی فایل‌های صوتی مرتبط با دروس منتشر کرده است.

مجموعه کتاب‌های Cambridge Vocabulary for IELTS

دومین کتاب کلمات آیلتس مورد تأیید که قصد معرفی آن را داریم محصول انتشارات کمبریج است. کتاب‌ Cambridge Vocabulary for IELTS در دو جلد در سطوح Intermediate و Advanced عرضه می‌شود. از نکات ممتاز این مجموعه کتاب می‌توان بررسی اشتباهات متداول در آزمون آیلتس اشاره کرد. در هر جلد از این کتاب‌ در 25 درس حدود 4000 کلمه معرفی و آموزش داده می‌شود.  مجموعه کتاب‌های Cambridge Vocabulary for IELTS نیز دارای فایل صوتی برای یادگیری بهتر تلفظ کلمات هستند.

مجموعه کتاب‌های Cambridge Vocabulary for IELTS

کتاب IELTS Band 9 Vocab Secrets

کتاب IELTS Band 9 Vocab Secrets سعی دارد علاوه بر افزایش دایره واژگان ضروری آیلتس زبان‌آموز، مهارت رایتینگ او را نیز تقویت کند. این کتاب در 10 درس موضوعی مهارت گفتاری داوطلب را نیز بی‌نصیب نمی‌گذارد. در کتاب IELTS Band 9 Vocab Secrets تمام واژه‌ها همراه تعریف معرفی شده‌اند.  این کتاب توسط انتشارت کمبریج عرضه شد است.

کتاب IELTS Band 9 Vocab Secrets

مجموعه کتاب‌های Oxford Word Skills

رتبه چهارم در لیست کتاب لغات آیلتس ما به مجموعه کتاب‌های Oxford Word Skills تعلق دارد. این کتاب‌ها در 3 جلد مبتدی، متوسط و پیشرفته چاپ می‌شوند. کتاب‌های کلمات آیلتس آکسفورد در مجموع 2000 لغت را در قالب 80 درس آموزش می‌دهند. به هر جلد از این مجموعه کتاب یک CD ضمیمه شده که تلفظ صحیح کلمات را توضیح می‌دهد.

مجموعه کتاب‌های Oxford Word Skills

کتاب Collins Vocabutary For IELTS

کتاب Collins Vocabutary For IELTS یک کتاب لغات آیلتس نام‌آشنا برای زبان‌آموزان است. از ویژگی‌های مهم این کتاب می‌توان به مناسب بودن آن برای آیلتس آکادمیک و جنرال به طور مشترک اشاره کرد. کتاب کلمات آیلتس کولینز در 20 درس با موضوعات تخصصی و عمومی مختلف منتشر شده که در انتهای هر درس آزمون‌ها و تمریناتی در جهت تفهیم بهتر مطالب برای زبان‌آموز وجود دارد.

کتاب لغات آیلتس IELTS Vocabulary Masterclass

کتاب IELTS Vocabulary Masterclass همان‌طور که نامش می‌توان متوجه شد بر واژگان ضروری سطح بالای آیلتس تمرکز دارد. در این کتاب بیش از 3000 لغت انگلیسی به همراه تعریف دقیق آمده است. کتاب فوق می‌تواند مهارت‌های زبان‌آموز را تا کسب امتیاز بالای 8 ارتقاع دهد.

کتاب لغات آیلتس IELTS Vocabulary Masterclass

کتاب Check Your English Vocabulary for IELTS

کتاب Check Your English Vocabulary for IELTS یکی از منابع معتبر آیلتس است که داوطلبان آیلتس از هر دو نوع جنرال و آکادمیک را در کانون توجه خود قرار می‌دهد. تمرکز اصلی این کتاب بر روی لغات عمومی است.

کتاب Check Your English Vocabulary for IELTS

کتاب IELTS Vocabulary Workbook

کتاب IELTS Vocabulary Workbook یکی از موفق‌ترین کتاب‌های لغات آیلتس به شمار می‌رود. در این کتاب اصطلاحات و واژگان ضروری آیلتس به صورتی استراتژیک در جهت بهبود کلی توانایی زبان‌آموز آموزش داده می‌شود.

کتاب IELTS Vocabulary Workbook

کتاب لغات آیلتس IELTS Topic Vocabulary

کتاب IELTS Topic Vocabulary دارای 12 درس با موضوعات مختلف است. در این کتاب علاوه بر آموزش لغات ضروری آیلتس، اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی نیز ارائه می‌شود.

کتاب لغات آیلتس IELTS Topic Vocabulary

کتاب IELTS Vocabulary Booster

کتاب IELTS Vocabulary Booster دارای فهرستی با بیش از 500 کلمه ضروری انگلیسی برای آیلتس است. مطالب و لغات ضروری این کتاب موضوعاتی مانند تحصیلات، تکنولوژی، هنر، غذا، محیط زیست و سلامتی را شامل می‌شوند.  تمرکز آموزش این کتاب بر مهارت رایتینگ آیلتس است.

کتاب IELTS Vocabulary Booster

مجموعه کتاب‌ های لغات آیلتس English Vocabulary In Use

مجموعه کتاب‌های English Vocabulary In Use شامل 4 جلد در سطح‌های Elementary، Pre-intermediate and intermediate، Upper-intermediate و Advansed می‌شوند. این کتاب‌ها از منابع آیلتس دانشگاه کمبریج هستند. تمام کلمات بروز و پیشرفته ضروری برای آزمون آیلتس در این کتاب‌ها به شکل حرفه‌ای آموزش داده می‌شوند. کتاب‌های English Vocabulary In Use محبوبیت بالای میان زبان‌آموزان ایرانی کسب کرده‌اند.

مجموعه کتاب‌ های لغات آیلتس English Vocabulary In Use

مجموعه کتاب‌ های لغات آیلتس Focus On Vocabulary

کتاب‌های Focus On Vocabulary  در دو جلد با زیرعنوان‌های Bridging Vocabulary و Mastering The Academic Word List چاپ شده‌اند. در هرکدام از این کتاب‌ها 504 مورد از واژگان ضروری آیلتس و تافل آموزش داده می‌شود. در کتاب لغات آیلتس Focus On Vocabulary 1 کلمات عمومی مدنظر هستند درحالی‌که کتاب Focus On Vocabulary 2 کلمات آکادمیک را آموزش می‌دهد.

مجموعه کتاب‌ های لغات آیلتس Focus On Vocabulary

مجموعه کتاب‌ های لغات آیلتس Vocabulary Building

مجموعه کتاب‌های لغات آیلتس Vocabulary Building در 4 جلد در دسترس هستند. 2 جلد اول این کتاب با هم مرتبط بوده و کلمات ضروری و رایج انگلیسی را آموزش می‌دهند. 2 جلد بعدی نیز مباحث تکنیکی‌تر درباره لغات و مطالب جلدهای 1 و 2 را شامل می‌شوند. این مجموعه کتاب‌های واژگان ضروری انگلیسی کاربری عمومی‌تری دارند، و برای آزمون‌های مختلف زبان انگلیسی از جمله آیلتس و تافل مناسب هستند.

مجموعه کتاب‌ های لغات آیلتس Vocabulary Building

کتاب English Vocabulary Organiser

کتاب English Vocabulary Organiser واژگان ضروری انگلیسی را در قالب 17 موضوع متداول آموزش می‌دهد. این کتاب که دارای 100 درس است برای زبان‌آموزانی با سطح متوسط به بالا مناسب است. در این کتاب لغات آیلتس واژگان ضروری انگلیسی را با مثال‌ها و تمرینات کاربردی فرا خواهید گرفت. این کتاب مناسب آزمون تافل نیز است.

کتاب English Vocabulary Organiser

مجموعه کتاب‌های 4000 Essential English Words

در این مجموعه کتاب 6 جلدی واژگان ضروری همانطور که از نامش مشخص است، 4000 لغت انگلیسی که در آزمون‌های آیلتس و تافل کاربرد دارند معرفی ‌می‌شود. کتاب‌های 4000 Essential English Words در هر درس 20 کلمه را مورد بررسی قرار داده و در انتهای هر درس با استفاده از یک داستان کوتاه کلمات آموزشی را در ذهن زبان‌آموز تثبیت می‌کند.

مجموعه کتاب‌های 4000 Essential English Words

نکات مهم برای استفاده از کتاب لغات آیلتس

شناخت و تهیه کتاب لغات آیلتس برای ارتقای سطح ما در زبان انگلیسی کافی نیست. یادگیری هر چیزی نکات و تکنیک‌های خاص خود را دارد. در این بخش روش‌هایی معرفی می‌کنیم که اگر استفاده کنید تأثیر چندبرابری در پیشرفت شما خواهند داشت.

  • تاحدامکان از کتاب‌های زبان‌اصلی استفاده کنید نه کتاب ترجمه شده. بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی مطالعه و تمرین بدون ترجمه است. این کار درک مطلب شما را نیز تقویت می‌کند.
  • سعی کنید تمرینات و آزمون‌های هر درس یا فصل را به‌دقت انجام دهید.
  • قبل از تسلط کافی به یک درس سراغ درس بعدی نروید.
  • فایل‌های صوتی که همراه برخی از کتاب‌های کلمات آیلتس هستند را نادیده نگیرید.
  • یک دفترچه یادداشت همراه خود داشته باشید تا بتوانید لغاتی که در هر درس برایتان تازگی دارد را بنویسید. در طول روز سعی کنید چند بار به این دفترچه مراجعه یا حداقل شب قبل از خواب این لغات را یک‌بار مرور کنید.
  • می‌توانید برای تمرین خارج از کتاب با کلمات جدیدی که آموختید برای موقعیت‌های مختلف جمله‌سازی کنید.
  • دقت داشته باشید تلفظ صحیح کلمات را یاد بگیرید. این موضوع مستلزم این است که برای یادگیری کلمات جدید عجله نکنید.
  • درصورتی‌که فرصت تمرین دارید، کلمات جدیدی که آموختید را روبروی آینه با صدای بلند تمرین کنید. این تمرین می‌تواند در قالب جملات و پرسش‌وپاسخ باشد.
  • برای تمرین بیشتر می‌توانید از اپلیکیشن‌های لغات ضروری آیلتس نیز کمک بگیرید.
  • آخرین توصیه اینکه اگر امکانش برایتان فراهم بود، یک پارتنر تمرین زبان انگلیسی داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کتاب ریدینگ برای موفقیت در آیلتس

سخن پایانی

کتاب لغات آیلتس یکی از منابع ضروری برای تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی جهت شرکت در آزمون آیلتس است. همان‌طور که تا اینجا متوجه شدید انتشارات زیادی در سراسر جهان کتاب‌هایی در این زمینه معرفی کرده‌اند. در این مطلب سعی کردیم یک مرجع کامل معرفی کتاب کلمات آیلتس ارائه دهیم. در واقع کتاب‌هایی که در این مقاله معرفی شدند بهترین و معتبرترین منابع واژگان آیلتس هستند. اما اگر تمایل به یادگیری لغات ضروری زبان انگلیسی از طریق محتوای ویدئویی دارید،د می‌توانید از آموزش واژگان ضروری آیلتس مکتب خونه استفاده کنید. در آخر از شما کاربر گرامی متشکریم که تا انتهای مطلب ما را همراهی کردید.

آموزش آیلتس با مکتب خونه

مکتب خونه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراجع آموزش مجازی کشور، امکان یادگیری زبان انگلیسی در کمترین زمان و با کمترین هزینه را برای کاربران خود فراهم کرده است. اگر به دنبال مرجعی کامل و قدرتمند برای یادگیری آزمون آیلتس هستید، می‌توانید با یک جست‌وجوی ساده در این سایت به مجموعه آموزش‌های آیلتس ما دسترسی پیدا کنید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا