نرم افزارهای گرافیکی و هنری

بازار کار فتوشاپ: چگونه از فتوشاپ کسب درآمد کنیم؟

آشنایی با فتوشاپ

در دنیای امروز، داشتن یک شغل خوب و پردرآمد، به دغده‌ی اصلی بسیاری از افراد تبدیل شده ‌است. خیلی‌ها هم هستند که با وجود داشتن شغل مناسب، به‌دنبال شغل دوم و درآمد بیش‌تر برای رفاه بیش‌تر خود و خانواده‌شان هستند. در این مقاله شما را با بازار کار فتوشاپ آشنا خواهیم ساخت.

کار با نرم افزار فتوشاپ، از آن دسته مشاغل ساده و پردرآمدی است که در صورت داشتن مهارت، شما را به درآمدهای بالا خواهد‌رساند. از آن گذشته، کار در این حرفه، نیازمند هیچ مدرک دانشگاهی و تحصیلات آکادمی خاصی هم نیست و شما به راحتی می‌توانید با شرکت در یک دوره‌ی آموزشی جامع، بسته به تواناییتان در یادگیری، خیلی زود در کار با فتوشاپ حرفه‌ای شوید و کسب درآمد کنید.

ویدیو پییشنهادی : آموزش فتوشاپ
آموزش فتوشاپ

البته کار با این نرم افزار در میان تحصیل‌کردگان رشته‌ی گرافیک هم طرفداران زیادی دارد. این نرم افزار در حوزه‌های صنعتی و تجاری کاربرد‌های فراوانی دارد. با ما همراه باشید تا در این مطلب، نکاتی درباره‌ی این نرم‌افزار کاربردی، بازار کار فتوشاپ و شیوه‌های کسب درآمد با آن را یاد بگیرید.

فتوشاپ چیست و چه‌ کارهایی با آن می‌توان انجام داد؟

نرم افزار فتوشاپ از دسته نرم افزارهای Imaqe Editor می‌باشد به این معنا كه به كمك این نرم افزار می‌توان بر روی تصاویر ویرایش نمود و حتی تصاویری در درون این نرم افزار خلق نمود این نرم افزار كه توسط شركت  Adobeساخته شده ‌است به كمك چند نرم افزار دیگر كه تحت همین نرم افزار كار می‌كنند می‌توانید برروی فیلم ها نیز ویرایش‌هایی را داشته باشید، ولی اصل حوزه فعالیت فتوشاپ بر روی تصاویر می‌باشد.

این نرم افزار، یکی از محبوب‌ترین نرم افزارها در زمینه‌ی کسب و کارهای اینترنتی و به خصوص تبلیغات است. بسیاری از طراحان سایت تصاویر مورد نیاز سایت‌های خود را با استفاده از این نرم افزار طراحی می‌کنند.

کار با فتوشاپ در نگاه اول ترسناک به نظر می‌رسد. طبیعی است که یادگیری هر نرم‌افزاری که قابلیت‌های بی‌شماری داشته باشد، با دشواری‌هایی هم روبرو است. اما نگران نباشید، با تمرین و ممارست، به راحتی قلق‌های کار با آن دستتان می‌آید. اما سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است یادگیری این نرم افزار چه فایده‌ای دارد و چگونه می‌توان با آن کسب درآمد داشت؟

در ادامه، چند نمونه از کارهایی را که در صورت یادگیری فتوشاپ می‌توانید انجام دهید، به شما معرفی کرده‌ایم. پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

بازار کار فتوشاپ

چگونه با فتوشاپ لوگو طراحی کنیم؟

بسیاری از شرکت‌ها با لوگوی مخصوصشان معروف شده‌اند. به خاطر داشته ‌باشید که لوگو تاثیر زیادی در جذب مشتری‌ها برای محصولات شما دارد؛ چرا که پس از شنیدن نام برند، اولین چیزی که محصولات شما در ذهن مشتری نقش می‌بندد، لوگوی کسب ‌وکار شماست.

لوگو، طرح و شکل خاص هندسی هر شرکت است که در بسیاری مواقع، معرف شرکت و محصول و خدمتی است که می‌خواهد به مشتری خود ارائه دهد. بسیاری از لوگوها توسط فتوشاپ ساخته می‌شوند. پس اگر در این زمینه مهارت و استعداد دارید، می توانید با شرکت های زیادی برای طراحی لوگو همکاری داشته‌باشید البته این نکته ی مهم را به خاطر داشته‌باشید که داشتن نمونه و رزومه کاری مناسب و جذاب، در جلب اعتماد شرکت‌ها نسب به شما و کارهایتان بسیار موثر خواهد‌بود. بازار کار فتوشاپ در این زمینه خوب است و با داشتن مهارت کافی به راحتی می‌توانید در سازمان خوبی مشغول به کار شوید.

 

طراحی کارت ویزیت، قابلیت دیگر نرم افزار فتوشاپ

بسیاری از صاحبان مشاغل، به دنبال یک پل ارتباطی قوی و مناسب برای برقراری ارتباط میان خود و مخاطبانشان هستند. داشتن یک کارت ویزیت جذاب و گرافیکی به آن‌ها کمک خواهد ‌کرد تا در مدت ‌زمان کوتاهی، رزومه کاری خود را در اختیار مخاطب خود قرار داده و از این طریق اعتمادش را جلب کنند.

کارت ویزیت‌ها در اندازه و شکل‌های گوناگونی طراحی و ارائه می‌شوند. اما باید آن‌قدر مهارت و خلاقیت داشته‌باشید تا بتوانید رضایت مشتری خود را جلب کنید و یک کارت ویزیت متناسب با سلیقه و شغل او برایش طراحی کنید.

آشنایی با رنگ‌ها، قدم اول در طراحی کارت ویزیت است. سعی کنید در شناخت و ترکیب رنگ‌ها با یکدیگر، اطلاعات زیادی داشته باشید تا در کارتان بیش‌تر موفق شوید.

 

با فتوشاپ، برای کتاب ها جلد طراحی کنید

سالانه کتاب‌های زیادی چاپ و منتشر می‌شود و در اختیار کتابخوان‌ها قرار می‌گیرد. علاوه بر محتوای باکیفیت، طراحی یک جلد مناسب هم در جذب مشتری بسیار می‌تواند تاثیر گذار باشد؛ چرا که جلد کتاب، اولین چیزی است که مشتری با آن روبه‌رو می‌شود و اگر زیبا و متناسب با عنوان کتاب نباشد، ممکن است مخاطب از انتخابش پشیمان شود و از خرید کتاب صرف نظر کند.

طراحی جلد از دیگر مشاغل مرتبط با فتوشاپ است که بازار کار فتوشاپ را بهتر می‌کند. بنابراین شما به عنوان یک گرافیست خلاق به راحتی می‌توانید با فتوشاپ، جلدهای کتاب خلاقانه طراحی کنید و با بسیاری از انتشاراتی‌ها در این زمینه همکاری داشته‌ باشید.

 

کسب درآمد از فتوشاپ با طراحی بنر

بنرها، پای ثابت بسیاری از جلسات مهم اداری و غیراداری هستند. از طرفی یک راه مناسب برای معرفی خدمات و محصولات شرکت‌ها و کارخانجات هم هستند. به ‌همین دلیل شما با طراحی بنر در فوتوشاپ هم می‌توانید به ‌راحتی کسب درآمد کنید.

بسیاری از چاپخانه‌ها و مکان‌هایی که کار پرینت انواع بنرها را انجام میدهند، آماده‌ی همکاری با شما در این زمینه هستند.

بازار کار فتوشاپ

طراحی سربرگ‌های اداری

یک راه ساد‌ه‌ی دیگر برای کسب درآمد از فتوشاپ و وارد بازار کار فتوشاپ  شدن، طراحی خلاقانه‌ی سربرگ‌های اداری است که شاید کمتر کسی با فعالیت در این حوزه آشنا باشد.

هنگامی که وارد یک سازمان یا اداره می‌شوید ست‌های اداری آن‌ها را می‌بینید که یکی از اجزا این ست سربرگ‌های اداری است که برای برقراری ارتباط از طریق نامه‌های رسمی برای اشخاص حقیقی بکار می‌رود.

شرکت‌های بزرگ، برای جذب مشتری‌خود به این موارد و نکات بسیار توجه دارند، به‌ همین دلیل شما با داشتن مهارت کافی کار با فتوشاپ، می‌توانید سربرگ‌های منحصر به فرد هر شرکت یا سازمانی را برایشان طراحی کنید.

 

در آتلیه‌ها و عکاسی‌ها مشغول به کار شوید

اگر تسلط خوبی روی فتوشاپ و کار با نرم افزارهای آن دارید، در آتلیه‌ها و عکاسی‌ها مشغول به کار شوید. چرا که خیلی از عکاسی‌ها با فتوشاپ، عکس‌ها را روتوش و ادیت می‌کنند تا زیباتر به نظر برسد. مطمئن باشید که چیزهای زیادی یاد می‌گیرید. سپس می‌توانید از این مهارت‌ها در کارهای دیگر که درآمد بیشتری دارد، استفاده کنید.

بازار کار فتوشاپ

به دیگران، فتوشاپ آموزش دهید و کسب درآمد کنید

بازار کار فتوشاپ فقط محدود به کار کردن در شرکت‌ها و سازمان‌ها نیست. اگر فکر می‌کنید که اندوخته و مهارتتان در زمینه فتوشاپ به اندازه‌ای است که می‌توانید آن را در اختیار دیگران بگذارید، پس فرصت را از دست ندهید و دست به کار شوید. افراد زیادی هستند که علاقه مندند تا در این حوزه فعالیت داشته‌باشند، شما می‌توانید با آموزش دانسته‌های خود به آن‌ها، هم دانش خود را همیشه به‌روز نگه دارید و هم اطلاعاتتان را با بقیه به اشتراک بگذارید و در کنارش درآمدی هم برای خود داشته باشید.

برای این کار هم حتما نیازی نیست در موسسه یا آموزشگاه خاصی مشغول به کار شوید. حتی می‌توانید از پیج شخصی خودتان در فضای مجازی استفاده کنید و از آن جا شروع کنید. حتی می‌توانید یک سایت آموزشی راه‌اندازی کنید و در آن مطالب آموزشی بارگذاری کنید.

 

با فوتوشاپ، فونت بسازید

یکی از کاربردهای جذاب نرم افزار فتوشاپ که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته، ساخت فونت‌های جذاب و متنوع است. اگر کمی خلاقیت را چاشنی کار خودتان کنید، مطمئن باشید که فونت‌های طراحی شده‌ی شما در اندک مدتی، در مارکت‌های داخلی و خارجی به فروش خواهد ‌رسید و از این راه درآمد زیادی کسب خواهید‌ کرد.

فتوشاپ برای طراحی لوگو

از کجا شروع کنم؟

برای ورود به بازار کار فتوشاپ ابتدا باید مهارت کافی را به دست آورید. هزاران فیلم و ویدیوی آموشی در سایت‌های آموزش کار با نرم افزار فتوشاپ قرار گرفته که به راحتی می‌توانید آن‌ها را از این سایت‌ها خریداری کنید و از آموزش‌هایشان به‌ سادگی بهره‌مند شوید.

هم‌چنین می‌توانید از فایل‌های پی‌دی‌اف و جزوات رایگان آموزشی که در این زمینه نگارش شده‌ است، کمک بگیرید.

برای یادگیری کار با نرم‌افزارها یا تکنیک‌های مختلف به یک بستر خاص محدود نشوید. کتاب بخوانید، در اینترنت جست‌وجو کنید و با دیدن ویدیوهای آموزشی محدودیت‌های مکانی را از مسیر یادگیری خود حذف کنید.

نصب و راه‌اندازی آن هم بر روی سیستم‌هایتان چندان سخت نیست. شرکت Adobe که نرم‌افزار فتوشاپ و چندین نرم‌افزار قدرتمند و مطرح دنیا را تولید کرده‌است، نرم‌افزار فتوشاپ را برای استفاده سی روزه و بصورت رایگان در اختیار تمام کاربران در سرتاسر دنیا قرار می‌دهد. اگر شما در کشوری غیر از ایران زندگی می‌کردید، باید برای خرید این نرم‌افزار هزینه‌های سنگینی را پرداخت می‌کردید اما خوشبختانه می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی اندکی این نرم‌افزار را خریداری کنید. همچنین سایت‌های دانلود رایگان در ایران، این نرم‌افزار را به صورت رایگان برای دانلود قرار داده‌اند. می‌توانید فتوشاپ را دانلود و سپس نصب کنید.

کلام پایانی

همانطور که اشاره شد، فتوشاپ نرم افزار پرکاربردی است که به راحتی توانسته جای خود را در فضای کسب ‌و ‌کار مردم باز کند و نقش مهمی در کسب درآمد افراد داشته‌ باشد.

بازار کار فتوشاپ بسیار وسیع است و قابلیت‌های متنوع این نرم افزار به شما این امکان را می‌دهد که پس از یادگیری اصول کار کار با آن، بدون صرف هزینه‌های زیاد و حتی با داشتن یک کامپیوتر خانگی به درآمد بالایی در ماه برسید. پس اگر فکر می‌کنید به کارهای گرافیکی علاقه ‌مندید و امکان یادگیری این نرم‌افزار هم برای شما فراهم است، فرصت را از دست ندهید تا بتوانید با فعالیت در این حوزه، به درآمد مطلوب و دلخواهتان دست یابید.

در آخر هم این نکته را یادآور میشویم که فتوشاپ از آن دسته کارهایی است، که روی زمین نمی‌ماند. مطمئن باشید که با یادگیری آن، بازارکار مناسب در آینده در انتظارتان خواهد بود.

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

  1. خسته نباشین، ذهنیت نویسنده مطالب دوست داشتم، احسنت داره.
    لطف کنین توی فونت متن تغییر لحاظ کنین چشم خواننده درد میگیره یا حداقل حالت شب بزارین. ♥

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا