نرم افزارهای گرافیکی و هنری

آموزش دانلود فتوشاپ نسخه اصلی و نسخه کرک شده

از مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین مراحل برای یادگیری و کار با فتوشاپ، آموزش دانلود فتوشاپ است. روش‌های مختلفی برای تهیه‌ی این برنامه وجود دارد. شما می‌توانید نرم افزار photoshop را از وب‌سایت اصلی آن خریداری و تهیه کرده و یا از نسخه‌های کرک شده و غیر اصل استفاده کنید. در این آموزش، هر دو شیوه را بررسی کرده و به شما نشان داده‌ایم که چگونه می‌توانید این برنامه را روی سیستم عامل ویندوز نصب کرده و اجرا نمایید.

پیش‌نیازهای ضروری برای نصب فتوشاپ

مانند هر نرم افزار دیگری، فتوشاپ نیز امکانات اولیه‌ی خاصی را برای نصب روی سیستم خاص می‌طلبد. باتوجه به این‌که این نرم افزار در حوزه‌ی گرافیک کاربرد دارد، پردازنده‌ی گرافیکی و حجم حافظه‌ی سیستم اولویت خاصی دارد.

مرجع کامل آموزش فتوشاپ + اعطای گواهینامه دوره

 

در فهرست زیر، مهم‌ترین پیش‌نیازهای نصب فتوشاپ را عنوان کرده‌ایم.

 • پردازنده یا cpu: حداقل ۲ گیگا هرتز
 • RAM: حداقل ۲ گیگا بایت (توصیه می‌شود از سیستم‌هایی با رم ۴ گیگ استفاده کنید)
 • هارد دیسک: ۳/۱ گیگا بایت به بالا برای سیستم عامل‌های ۶۴ بیتی (روشن است که برای کار با فایل‌های حجیم، شما باید فضای بیش‌تری را در نظر بگیرید)
 • پردازنده گرافیکی: NVIDIA GeForce GTX 1050
 • سیستم عامل: ویندوز نسخه‌ی ۷ به بعد (ویندوز ۱۱ ایده‌آل است)
 • وضوح صفحه نمایش: 1280*800
 • شبکه: اتصال به اینترنت پهن باند (برای دانلود)
 • نکته: سیستم عامل ویندوز شما باید درایورهای به‌روزرسانی شده داشته باشد. هم‌چنین در صورتی که صفحه نمایش سیستم شما بزرگ است، باید کارت گرافیک و رم قوی‌تری را در نظر داشته باشید.

در فهرست زیر، حداقل سخت افزار مورد نیاز برای سیستم عامل مک آورده شده است. در صورتی که از این سیستم عامل استفاده می‌کنید، نکات زیر را مد نظر قرار دهید.

 • پردازنده چند هسته‌ای با معماری ۶۴ بیتی
 • سیستم عامل نسخه‌ی ۱۰.۱۱ به بع
 • کارت گرافیک نسخه‌ی OpenGL 2.0 به بعد
 • رم حداقل ۲ گیگا بایت
 • هارد حداقل ۴ گیگا بایت فضای خالی برای نصب
 • وضوح صفحه نمایش ۱۰۲۴*۷۶۸

آموزش دانلود فتوشاپ

با تهیه‌ی سیستم ایده‌آل برای دانلود و نصب فتوشاپ، نوبت به دانلود این برنامه می‌رسد. همان‌طور که در مقدمه‌ی مطلب ذکر کردیم؛ روش‌های مختلفی برای تهیه‌ی این نرم افزار وجود دارد. شما می‌توانید برنامه را از فروشگاه‌های معتبر (مجازی یا واقعی) خریداری کنید. هم‌چنین این امکان وجود دارد تا نسخه‌ی کرک شده و رایگان این نرم افزار را از سایت‌های مختلف تهیه کنید.

نکته‌ی مهم این‌جاست که شما باید نرم افزار را از جای معتبر تهیه کنید. هم‌چنین توجه داشته باشید که نسخه‌ای که تهیه می‌کنید، بایست با ورژن سیستم عامل شما سازگاری کامل داشته باشد. این‌طور از بروز خطا در حین نصب جلوگیری به‌عمل می‌آید. بنابراین به نکاتی مانند ورژن سیستم عامل و چند بیتی بودن آن توجه داشته باشید.

* نکته: در برخی از منابع توصیه شده است تا پیش از اقدام به نصب برنامه‌ی جدید، از اطلاعات و فایل‌های خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید. این امر بدان منظور انجام می‌شود تا اگر هرگونه مشکلی در فرآیند نصب رخ داد، بتوانید اطلاعات خود را بازیابی کنید. توصیه می‌کنیم تا این کار را حداقل برای اطلاعات حساس و مهم خود انجام دهید.

آموزش دانلود photoshop اصلی از سایت رسمی

یکی از روش‌هایی که در آموزش دانلود فتوشاپ بدان اشاره می‌شود، استفاده از نسخه‌ی اصلی برنامه است. نسخه‌ی اصلی فتوشاپ، امن‌ترین و بهترین روش برای تهیه‌ی این برنامه است. در ادامه مراحل آموزش دانلود فتوشاپ اصلی را ذکر کرده‌ایم.

آموزش تکنیک‌های فتوشاپ در کوتاه‌ترین زمان

 

برای این منظور شما باید ابتدا به وب سایت کمپانی سازنده‌ی آن یعنی ادوبی وارد شوید. آدرس https://www.adobe.com را در مرورگر خود وارد کرده و اجازه دهید تا سایت بارگذاری شود.

شما برای دسترسی به بخش دانلود، نیاز خواهید داشت تا یک حساب کاربری در این سایت داشته باشید. پس ابتدا حساب کاربری خود را ایجاد کرده و سپس وارد شوید. ایجاد حساب کاربری با گزینه‌ی Create an account و ورود به پنل با گزینه‌ی sign In مقدور است.

دانلود فتوشاپ را جست‌وجو کنید. بهتر است آخرین ورژن برنامه برای سیستم عامل مورد نظر جست‌وجو شود. در حال حاضر نسخه‌ی ۲۰۲۴ برای سیستم عامل ویندوز و مک ارائه شده است. شما می‌توانید این نسخه را در سایت ادوبی جست‌وجو کنید.

نرم افزار فتوشاپ رایگان و متن باز نیست. شما می‌بایست مبلغی را به‌صورت ماهانه یا سالانه، واریز کنید. نرخ این قیمت‌ها در سایت ادوبی ارائه شده است. پلن مورد نظر را انتخاب و هزینه را واریز کنید تا لینک دانلود فعال شود. شما می‌توانید از امکان استفاده‌ی رایگان از فتوشاپ برای مدت زمان محدود نیز استفاده کنید. سپس فایل برنامه را دانلود کنید.

آموزش دانلود photoshop اصلی از سایت رسمی

در مرحله‌ی بعد، شما می‌بایست فایل دانلود شده را روی سیستم خود نصب کنید. این کار را می‌توانید به سادگی و یا از روی راهنمای نصب فتوشاپ، انجام دهید. خودِ سایت نیز راهنمایی برای نصب برنامه در اختیار شما می‌گذارد.

آموزش نصب فتوشاپ اصلی از سایت رسمی

بعد از دانلود فتوشاپ اصل، نوبت به نصب آن می‌رسد. نصب برنامه پیچیدگی خاصی ندارد. با این حال، در این بخش، به‌طور خلاصه، مراحل نصب را ارائه داده‌ایم.

 • نکته: نصب فتوشاپ می‌تواند به دو صورت کامل و یا سفارشی انجام بگیرد. در نصب سفارشی این امکان وجود دارد تا شما تنها افزونه‌های مورد نیاز و دلخواه برنامه را انتخاب و تنظیم کنید.

برای نصب فتوشاپ، کافی است تا فایل با فرمت dmg را باز کرده و آن را اجرا نمایید. مراحل نصب به‌صورت گام به گام خواهد بود. شما در مراحل مختلف، مسیر نصب برنامه، انتخاب زبان و نوع نصب (سفارشی یا کامل) را تنظیم خواهید کرد. در نهایت باید منتظر بمانید تا برنامه به‌طور کامل نصب شود. سپس برای اجرای آن، نیاز دارید تا یک‌بار سیستم عامل خود را ری‌استارت کنید. بعد از خاموش و روشن شدن سیستم، شما می‌توانید از طریق شورت کات یا جست‌وجوی برنامه در لیست نرم افزارهای خود، فتوشاپ را پیدا کرده و اجرا نمایید.

آموزش دانلود فتوشاپ کرک شده

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است نخواهید از نرم افزار اصلی فتوشاپ استفاده کنید. به عنوان مثال، ممکن است پرداخت هزینه‌ی نسخه‌ی اصلی برای شما مقدور نباشد. در این صورت، شما ناچار به استفاده از نسخه‌های کرک شده‌ی نرم افزار فتوشاپ خواهید بود. نسخه‌های کرک شده، رایگان بوده اما با این حال امنیت پایین‌تری خواهند داشت. بهتر است نسخه‌های غیر اصل را از وب سایت‌های معتبر (مانند soft98) تهیه کنید.

آموزش نصب فتوشاپ کرک شده

نصب فتوشاپ کرک شده، اندکی با نسخه‌ی اصلی آن متفاوت است. شما برای نصب نسخه‌ی غیر اصل، نیاز خواهید داشت تا آنتی ویروس را موقتاً غیر فعال و دسترسی خود به اینترنت را ببندید. بعد از انجام این مقدمات، شما می‌توانید به نصب برنامه از فایل دانلود شده، بپردازید. در نظر داشته باشید که مراحل نصب به‌صورت مشابه با آن‌چه در بخش قبل بیان کردیم، خواهد بود.

دوره آموزش جامع فتوشاپ از مقدماتی تا پیسرفته

 

ابتدا باید فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کرده و سپس با کلیک روی setup (یا فایل با پسوند exe)، نصب برنامه را آغاز کنید. مشابه با روش نصب فتوشاپ اصلی، در این گام‌ها شما می‌توانید زبان برنامه و محل دقیق نصب آن را تعیین کنید. دقت داشته باشید که درایو انتخاب شده، می‌بایست فضای کافی برای نصب فتوشاپ را داشته باشد.

در حین مراحل، از شما خواسته می‌شود تا سریال نامبر برنامه را وارد کنید. در نسخه‌های کرک شده، این کد در داخل فایل نوت پد، به همراه فایل دانلود شده، وجود دارد. بنابراین نوت پد را باز کرده و از روی آن شماره سریال را وارد سازید.

بعد از اتمام نصب، نیاز است تا برنامه را فعال‌سازی کنید. فعال‌سازی نسخه‌های اصلی نیاز به کلید مجوز و یا استفاده از حساب کاربری ادوبی خواهد داشت. در نسخه‌های کرک شده، شما این کار را با اجرای فایل کرک انجام خواهید داد. بعد از این مرحله، یک‌بار سیستم خود را خاموش و روشن کنید. سپس برنامه را باز کرده و با آن کار کنید.

آموزش نصب فتوشاپ کرک شده

کلام پایانی

در این مطلب، به زبان ساده توضیح دادیم که برای دانلود فتوشاپ چه کارهایی را باید انجام دهید. همان‌طور که بیان شد، شما می‌توانید نسخه‌ی اصلی این برنامه را از طریق وب سایت رسمی تهیه کرده و یا این‌که از نسخه‌های کرک شده استفاده کنید. ابتدا می‌بایست سیستم مورد نیاز را تهیه کرده و سپس برای دانلود برنامه اقدام کنید. در این مطلب، ضمن معرفی هر یک از روش‌های دانلود فتوشاپ، مختصری در رابطه با طریقه‌ی نصب و فعالسازی برنامه نیز صحبت کردیم.

آموزش کاربردی فتومونتاژ در فتوشاپ

 

بعد از تهیه‌ی فتوشاپ و نصب آن روی سیستم مورد نظر، شما به فتوشاپ دسترسی دارید. اکنون وقت آن است تا از طریق دوره‌های آموزشی، کتاب‌ها و دیگر منابع، به یادگیری ابزارهای فتوشاپ، تکنیک‌ها و فوت و فن‌های این برنامه بپردازید. سعی کنید تمام این گزینه‌ها را به‌طور عملی استفاده و تمرین کرده تا در حافظه‌ی بلندمدت خود به خاطر سپارید.

آموزش فتوشاپ در مکتب خونه

برنامه‌ی فتوشاپ از قدرتمندترین و شناخته‌شده‌ترین نرم افزارها در زمینه‌ی گرافیک است. شما در این برنامه، ابزارها و امکانات متعددی را در اختیار خواهید داشت. برای یادگیری ابزارها و تکنیک‌های مهم فتوشاپ، می‌توانید از دوره‌های آموزش فتوشاپ در مکتب خونه استفاده کنید. در این دوره‌ها، با انجام تمارین متعدد عملی، کار با ابزارهای مهم و نکات پرکاربرد این برنامه را فرا می‌گیرید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا