نرم افزارهای گرافیکی و هنریهنر

آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام به صورت عملی

آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام کاربردهای طراحی پست‌ها و ادیت تصاویر را برای بارگذاری در این شبکه‌ی اجتماعی، نشان می‌دهد. در این مطلب به آموزش طراحی پست و استوری اینستاگرام با فتوشاپ پرداخته می‌شود و شما یاد می‌گیرید که چطور با استفاده از این برنامه، در کم‌ترین زمان ممکن، تصاویر را ادیت و تولید کرده و در اینستاگرام منتشر کنید.

چرا به آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام نیاز داریم؟

اینستاگرام یکی از رسانه‌های اجتماعی پرطرفدار در حال حاضر است. کاربران در این رسانه، محتوای خود را در قالب عکس و ویدیو، منتشر می‌کنند. بسیاری از افراد از طریق اینستاگرام، فعالیت حرفه‌ای داشته و به کسب درآمد از محتوای اینستاگرامی خود می‌پردازند. به‌هر حال چه به قصد تفریح و سرگرمی و چه به قصد کسب درآمد، شما باید با فرآیند تولید محتوای تصویری (یا ویدیویی) در اینستاگرام آشنا باشید.

آموزش فتوشاپ به صورت مقدماتی

 

همان‌طور که می‌دانید برای تولید محتوا در این شبکه، شما به دوربین عکاسی و فیلم‌برداری و البته نرم افزارهای مربوط به ادیت و تدوین نیاز خواهید داشت. البته شما انتخاب‌های زیادی برای برنامه‌ی ادیت تصاویر دارید ولی با این‌حال، نرم افزار فتوشاپ به‌عنوان یکی از قدرتمندترین برنامه‌های ادیت عکس است که آشنایی با تکنیک‌ها و ابزارهای آن به شما کمک شایانی در ارائه‌ی محتوای حرفه‌ای اینستاگرامی خواهد کرد.

شما با نرم افزار فتوشاپ می‌توانید، عکس‌ نوشته‌های جذابی را برای تلفیق متون آموزشی، انگیزشی، شاعرانه و غیره با تصاویر دلخواه خود ایجاد کنید. هم‌چنین با کمک ابزارهای فتوشاپ قادر خواهید بود تا هرگونه ادیت را در تصویر خود پیاده‌سازی کنید.

ناگفته نماند که برای رشد در اینستاگرام، شما در گام اول به محتوای جذاب و خاص نیاز دارید. از دید کاربران، محتوایی جذاب است که تکراری نبوده و با تکنیک‌های جدید ادیت و به‌صورت خلاقانه ایجاد شده باشد. بنابراین می‌توان گفت در صورتی که ادیت را در فتوشاپ یاد داشته باشید، از بسیاری از صفحات اینستاگرامی و رقیبان، جلوترخواهید بود.

پیشنهاد مطالعه: آموزش ساخت پوستر در فتوشاپ به صورت عملی

بررسی سایز تصاویر در آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام

از اولین مباحث مهم آموزش فتوشاپ در اینستاگرام، ابعاد تصاویری است که برای انتشار در این فضا نیاز دارید. سایز طرح شما اهمیت فراوانی در کیفیت خروجی و نمایش زیبای آن خواهد داشت. نکته‌ی مهم این است که در اینستاگرام، شما طرح‌هایی با ابعاد مختلف می‌توانید داشته باشید. مثلاً سایز طرح استوری با طرح پست‌ها، ریلز، کاور، عکس پروفایل یا ویدیوهای IGTV متفاوت خواهد بود. در ادامه، این موضوع را در تصویر زیر دقیق‌تر بررسی می‌کنیم.

بررسی سایز تصاویر در اینستاگرامسایز پست‌ها در اینستاگرام

پست‌های اینستاگرامی در سه سایز قابل انتشار خواهند بود که عبارتند از:

 • سایز استاندارد پست‌های مربعی (نسبت ۱:۱) با ابعاد ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل
 • سایز استاندارد پست‌های عمودی (نسبت ۴:۵) با ابعاد ۱۰۸۰ در ۱۳۵۰ پیکسل
 • سایز پست‌های افقی (نسبت ۱.۹۱:۱) با ابعاد ۱۰۸۰ در ۶۰۸ پیکسل
 • نکته ۱: وقتی از نسبت‌ها (aspect ratio) در تصاویر صحبت می‌کنیم، منظورمان وضعیت طول و عرض تصاویر نسبت به هم است. بنابراین تصاویر با نسبت ۱:۱ به معنای یکسان بودن طول و عرض (حالت مربعی)، نسبت ۸:۱۶ به معنای دو برابر بودن ارتفاع نسبت به عرض و غیره خواهد بود.
 • نکته ۲: در صورت عدم توجه به نسبت‌ها، خودِ اینستاگرام، تصویر شما را در نسبت استاندارد، برش می‌زند. این کار ممکن است موجب نقص در محتوای شما شود.

سایز استوری در اینستاگرام

آموزش طراحی استوری اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا محتوایی را برای مدت ۲۴ ساعت در صفحه‌ی خود قرار دهید. این محتوا باید نهایت مدت زمان ۱۵ ثانیه‌ای داشته باشند. در غیر این صورت، محتوای شما با اندازه‌های ۱۵ ثانیه‌ای برش خواهد خورد.

آموزش پلاگین Camera Raw در فتوشاپ

 

در آموزش استوری با فتوشاپ گفته می‌شود که طرح‌هایی که برای انتشار در بخش استوری در اینستاگرام در نظر می‌گیرید می‌بایست ابعادی با نسبت ۹:۱۶ داشته باشند. ابعاد دقیق برای داشتن بالاترین کیفیت تصویر برابر با عرض ۱۰۸۰ و ارتفاع ۱۹۲۰ پیکسل است.

سایز ویدیو در IGTV

ویدیوهای IGTV به شما این امکان را می‌دهند تا فیلم‌هایی با زمان ۱۰ دقیقه را نیز منتشر کنید. برای انتشار طرح در بخش IGTV اینستاگرام، شما باید از استانداردهای زیر پیروی کنید:

 • مربعی با ابعاد ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل
 • افقی با ابعاد ۱۰۸۰ در ۶۰۸ پیکسل
 • عمودی با ابعاد ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل

سایز ریلز در اینستاگرام

ریل یا reels ویدیوهای کوتاهی هستند که در حال حاضر در الگوریتم‌های اینستاگرام از اهمیت خاصی برخوردار هستند. برای انتشار ریلز در اینستاگرام باید ابعاد آن را به صورت زیر در نظر بگیرید:

 • افقی با ابعاد ۱۰۸۰ در ۱۳۵۰ پیکسل (نسبت ۴:۵)
 • مربعی با ابعاد ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل (نسبت ۱:۱)
 • عمودی با ابعاد ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل (نسبت ۹:۱۶)

برای دریافت نتیجه‌ی بهتر از انتشار ریلز، زمان حداکثر ۱۵ الی ۳۰ ثانیه را برای آن در نظر بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: آموزش camera raw در فتوشاپ به زبان ساده – به صورت عملی

ابعاد عکس پروفایل در اینستاگرام

یکی دیگر از محتواهایی که در اینستاگرام بارگذاری شده و در آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام به آن می‌پردازیم، عکس پروفایل است. عکس پروفایل در این شبکه‌ی اجتماعی با نسبت ۱:۱ منتشر می‌شود. این یعنی عکس پروفایل حالت مربعی دارد. سایز این عکس باید ۱۱۰ در ۱۱۰ پیکسل باشد. ابعاد عکس پروفایل در اینستاگرام

 • نکته: زمانی که عکس پروفایل را بارگذاری می‌کنید، برنامه به اندازه‌ی یک دایره از وسط تصویر را نشان می‌دهد. بنابراین بهتر است تصویر را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که سوژه در بخش وسط قرار بگیرد.

ابعاد کاور پست‌ها در اینستاگرام

کاورها، تصویری هستند که پیش از مشاهده‌ی محتوای اصلی، به کاربر نشان داده می‌شوند. کاورها فرمت مربعی دارند. به عبارت دیگر، شما باید کاور را به نسبت ۱:۱ طراحی کنید.

 • در صورتی که از پست‌ها و محتواهایی با ابعاد عمودی و افقی (غیر از حالت مربعی) استفاده می‌کنید، برای طراحی کاور بهتر است تا طرحی را با ابعاد همان محتوا و تصویری مربعی در مرکز آن در نظر بگیرید.

آموزش عملی ویرایش عکس در فتوشاپ برای اینستاگرام

در این‌جا به شما نشان می‌دهیم که چطور می‌توانید تصاویر خود را برای نمایش در اینستاگرام به‌وسیله‌ی برنامه‌ی فتوشاپ آماده‌سازی کنید. در این آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام از نرم افزار Adobe Photishop ورژن CS6 استفاده شده است.

مرحله ۱: کشیدن فایل تصویر خود به فتوشاپ

در گام اول از آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام شما به ایجاد سند جدید در فتوشاپ نیاز ندارید. کافی است تا خیلی ساده فایل تصویر مورد نظرتان را به‌داخل برنامه، با روش drag & drop بیاورید. کشیدن فایل تصویر خود به فتوشاپ

مرحله ۲: باز کردن قفل لایه پس‌زمینه

با آوردن تصویر به داخل فتوشاپ، فایل شما در قالب لایه‌ی پس‌زمینه روی برنامه قرار می‌گیرد. این فایل به‌صورت قفل شده است و برای اعمال تغییرات روی آن، شما باید قفل را باز کنید. برای باز کردن قفل لایه پس‌زمینه، کافی است تا دوبار روی لایه (واقع در سمت راست صفحه، در پانل لایه‌ها) کلیک کنید. باز کردن قفل لایه پس‌زمینه

مرحله ۲: تغییر اندازه تصویر در آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام

برای تغییر سایز، از منوی Image در نوار منوی بالای محیط کاری، گزینه “Image Size” را انتخاب کنید. ییر اندازه تصویر

مرحله ۴: انتخاب ابعاد مورد نیاز

اینستاگرام فقط به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر کاملاً مربعی آپلود کنند. ابعاد چنین تصویری 612 در 612 پیکسل است. بنابراین، برای اینکه در این ابعاد جا بگیرد باید عکس خود را تغییر اندازه دهیم. نکته‌ی مهم این‌جاست که اگر شما این تغییر سایز را لحاظ نکنید، خودِ اینستاگرام به‌طور خودکار، فایل شما را در ابعاد ۶۱۲ *۶۱۲ پیسکل برش خواهد زد و با این کار ممکن است بخشی از محتوا از دست برود. انتخاب ابعاد مورد نیاز

 • اگر عکس شما به صورت افقی است، عرض را به 612 پیکسل تنظیم کنید و بعد ارتفاع را تغییر ندهید.
 • در صورتی که عکس شما به صورت عمودی است، ارتفاع را به 612 پیکسل تنظیم کنید و عرض را تغییر ندهید.
 • مطمئن شوید که در پایین پنجره گزینه‌های مقیاس سبک‌ها، حفظ تناسب‌ها و نمونه‌برداری مجدد تصویر انتخاب شده‌اند.
 • همچنین از منوی کشویی در پایین، گزینه Bicubic Automatic را به Bicubic Sharper تغییر دهید.

مرحله ۵: اندازه بوم

در این مرحله از آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام از منوی Image در نوار منوی بالای محیط کاری، گزینه Canvas Size را انتخاب کنید. این گزینه برای تنظیمات اندازه‌ی بوم اصلی کاربرد دارد. اندازه بوم

مرحله ۶: ابعاد بوم

مجدد یادآوری می‌کنیم که برنامه‌ی اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد تا تصاویر کاملاً مربعی را برای پست‌های خود آپلود کنند. ابعاد چنین تصویری 612 در 612 پیکسل است. بنابراین، برای اینکه در این ابعاد جا بگیرد باید عکس خود را تغییر اندازه دهیم.

 • اگر عکس شما به صورت افقی است، ارتفاع را به 612 پیکسل تغییر دهید و عرض را تغییر ندهید.
 • اگر عکس شما به صورت عمودی است، عرض را به 612 پیکسل تغییر دهید و ارتفاع را تغییر ندهید.
 • مطمئن شوید که گزینه Relative انتخاب نشده باشد.

مرحله ۷: مشاهده‌ی نمایش سند فتوشاپ مورد نظر با تنظیمات اعمال شده

در این مرحله، می‌توانید شکل ظاهری سند خود را مشاهده کنید. در صورتی که فایل نیاز به تغییر تنظیمات داشته باشد، آن را اعمال کنید.

مرحله ۸: افزودن یک لایه جدید در آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام

برای افزودن یک لایه جدید، کافی است تا دکمه «لایه جدید» را از قسمت پایین و سمت راست پانل لایه‌ها انتخاب کنید. این در تصویر نمایش داده شده برجسته شده است.

مرحله ۹: کشیدن لایه جدید به پایین سند

ما اکنون در آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام لایه جدید را به پایین سند می‌کشیم. این کار برای اطمینان از اینکه حاشیه زیر تصویر باقی می‌ماند و روی تصویر قرار نمی‌گیرد، انجام می‌شود.

مرحله ۱۰: رنگ‌آمیزی لایه خالی به رنگ حاشیه دلخواه

حالا باید لایه خالی را به رنگ حاشیه دلخواه رنگ‌آمیزی کنیم. برای ایجاد رنگ صاف در کل لایه (همانطور که نمایش داده شده)، به سادگی ابزار سطل رنگ (کلید G) را انتخاب کنید و سپس در هر جای فضای کاری سند کلیک کنید. مطمئن شوید که در حال کار بر روی لایه پس‌زمینه هستید و نه خود تصویر.

در صورتی‌که رنگ ظاهر نمی‌شود، احتمالاً از ابزار گرادیان استفاده می‌کنید، نه ابزار سطل رنگ. در این صورت، کافی است کلید Shift-G را فشار دهید تا ابزار سطل رنگ انتخاب شود، یا روی ابزار گرادیان در پانل ابزار راست کلیک کرده و سپس از منوی باز شده، گزینه‌ی سطل رنگ را انتخاب کنید.

مرحله ۱۱: علامت‌گذاری

در این مرحله از آموزش ادیت عکس اینستاگرام با فتوشاپ، در صورتی که تمایل داشته باشید، می‌توانید عکس خود را علامت‌گذاری (watermark) کنید. این کار بیش‌تر برای درج هویت روی تصویر و ارائه‌ی سند برای نشر آن تصویر انجام می‌شود.

بهتر است تا opacity را حسابی دستکاری کنید تا در یک میزان ایده‌آل قرار بگیرد.

مرحله ۱۲: ذخیره محصول نهایی خود

تبریک می‌گویم، شما با موفقیت تغییر اندازه تصویر را به پایان رساندید. اکنون بهتر است تا فایل را با فرمت دلخواه در سیستم خود ذخیره کنید.

مرحله ۱۳: تصویر نهایی در آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام

در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که تصویر اولیه، پس از تغییر اندازه و داشتن ابعاد مناسب برای انتشار در اینستاگرام بسیار بهتر به نظر می‌رسد.

مرحله ۱۴: انتقال عکس به اینستاگرام

اکنون زمان آن است تا شما فایل ساخته شده را در اینستاگرام خود آپلود کنید. اگر فتوشاپ روی سیستمتان نصب است، شما می‌بایست ابتدا فایل ساخته شده را به تلفن همراه خود انتقال داده تا بتوانید در برنامه‌ی اینستاگرام آپلود نمایید. برای این منظور روش‌های مختلفی وجود دارد.

یکی از روش‌هایی که می‌توان برای انتقال عکس‌ها از سیستم به اینستاگرام تلفن همراه استفاده کرد؛ این است که به سادگی عکس را به آدرس ایمیل خودتان، ایمیل کنید. تصویر را از کامپیوترم ارسال کرده و سپس آن را از تلفن خود دانلود نمایید. در نهایت تصویر را در گالری ذخیره، آن را پیدا و سپس در صفحه‌ی مورد نظر خود در اینستاگرام آپلود می‌کنید..

مرحله ۱۵: پایان کار

تمام شد. شما تا این مرحله، توانسته‌اید تصویر دلخواه خود را با فتوشاپ آماده کرده و در اینستاگرام بارگذاری کنید.

ایجاد تصاویر در فتوشاپ

همان‌طور که می‌دانید ایجاد و طراحی یک تصویر خوب در برنامه‌ی فتوشاپ، نیاز به خلاقیت و تسلط بالایی روی ابزارهای این برنامه دارد. خوشبختانه نرم افزار فتوشاپ، این امکان را می‌دهد که شما با استفاده از سرویس‌های کمپانی ادوبی، به تصاویر مطلوب خود دسترسی ساده‌تری داشته باشید. در این بخش، به معرفی این امکان از آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام می‌پردازیم.

 • برای دسترسی به این قسمت، شما باید در نرم افزار فتوشاپ، کلید میان‌بر ctrl+F را بزنید.
 • سپس از بخش d searches، کلمه‌ی مورد نظر خود را جست‌وجو کنید.
 • مشاهده می‌کنید که از سایت adobe stock به لیست عظیمی از تصاویر مورد نظر دسترسی خواهید داشت.
 • روی هر تصویری که می‌خواهید، دابل کلیک کرده تا در قسمت library فتوشاپ باز شود.
 • در صورتی که به لایسنس تصویر نیاز دارید، می‌توانید با کلیک روی قسمت graphic، گزینه‌ی license Image را کلیک کنید.

ادیت‌های پرکاربرد فتوشاپ برای تصاویر اینستاگرام

تا این‌جای مطلب، شما با انواع تصاویر اینستاگرامی و ابعاد استاندارد آن‌ها آشنا شدید. اولین گام این است که نرم افزار فتوشاپ را باز کرده و یک سند جدید را طبق ابعاد مورد نظر خود بسازید. سپس در بخش دیگری، به شما یاد دادیم که چطور می‌توانید به لیستی از تصاویر از طریق وب سایت adobe stock دسترسی داشته باشید. البته این امکان وجود دارد که شما تصویر مورد نظر را خودتان از قبل عکاسی و آماده کرده باشید.

در این بخش، قصد داریم تا به شماری از پرکاربردترین ادیت‌های تصویر در فتوشاپ که برای تصاویر اینستاگرامی کاربرد دارد، اشاره کنیم.

پیشنهاد مطالعه: آموزش ترکیب عکس در فتوشاپ به صورت تصویری

روتوش چهره

در صورتی که تصویری از چهره‌ی شخص دارید، احتمالاً به روتوش چهره پیش از بارگذاری آن در اینستاگرام نیاز پیدا می‌کنید. روتوش چهره به‌معنای حذف و ترمیم نقایص خاص آن است. به‌طور کلی، این نقایص با دوربین و روش دیگری حل نخواهند شد و شما برای این منظور به ابزارهای روتوش نیاز پیدا خواهید کرد.

آموزش کاربردی فتومونتاژ در فتوشاپ

 

روتوش پوست در بیش‌تر موارد با فیلتر blur یا ابزار blur روی چهره انجام می‌شود. با این حال، خروجی این ابزار همیشه مطلوب نیست. بنابراین راهکار ایده‌آل‌تری برای روتوش تصاویر معرفی می‌شود. در این روش، شما می‌توانید ابتدا با استفاده از قلم‌موی spot Healing، لک‌های پوستی را برطرف کنید. این کار به آسانی و با کلیک روی لک‌ها و نقص‌های مورد نظر انجام می‌شود. فتوشاپ به‌طور اتومات از بافت سالم کناری کپی‌برداری کرده و آن را جایگزین لک خواهد کرد. در مرحله‌ی بعدی، زمانی که لک‌های پوستی را از بین بردید، شما می‌توانید پروسه‌ی روتوش را آغاز کنید.

تنظیمات نور و رنگ تصاویر

بسیاری از اوقات، به دلیل کمبود تجهیزات و یا شرایط خاص محیطی، تصاویری که از دوربین به‌دست می‌آید، از نظر نور و رنگ مناسب نیست. شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار فتوشاپ، اصلاحات مورد نیاز از نظر رنگ و نورپردازی را روی تصویر خود اعمال کنید.

برای این‌کار شما به ابزار brightness/contrast و البته saturation نیاز خواهید داشت. انتخاب ابزار مناسب، بستگی به مشکلی دارد که در خصوص رنگ و نور تصویر اولیه مشاهده می‌شود. مثلاً در صورتی که تصویر شما اندکی تاریک است، با تغییر تنظیمات brightness می‌توانید روشنایی و نور تصویر را بهبود ببخشید.

افزودن متن به تصویر

ایجاد تصاویر عکس نوشته، از مهم‌ترین کاربردهایی است که از فتوشاپ انتظار می‌رود. اگر تایپوگرافی در فتوشاپ را یاد داشته باشید، می‌توانید تصاویر خلاقانه‌ای با افزودن متن در اشکال مختلف ایجاد کنید. متن‌های جذاب و خلاقانه، توجه کاربر را به‌خود جلب کرده و احتمال بازخورد مثبت را ارتقا خواهد داد.

افزودن استیکر و لایه‌های تصویری دیگر

بسیاری از اوقات نیاز دارید تا برای طراحی تصویر مورد نظر خود، لایه‌های دیگری را در قالب تصویر یا استیکر به عکس اصلی اضافه کنید. این کار در فتوشاپ به‌آسانی انجام می‌شود. شما نیاز دارید تا یک لایه‌ی جدید ایجاد کرده و تصویر دوم را روی آن قرار دهید. لازم به ذکر است که تمام فیلترها و تنظیمات فتوشاپ روی این لایه‌ی جدید نیز قابل اعمال خواهد بود.

اعمال فیلتر خاص

فتوشاپ مجموعه‌ی کاملی از فیلترها را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در فهرست زیر، عنوان برخی از این فیلترها آورده شده است. اگر در اینترنت جست‌وجو کنید و نتیجه‌ی خروجی هر یک از این فیلترها را مشاهده کنید، می‌توانید ایده‌های جدید برای استفاده از آن به کار ببرید.

 • فیلترهای تار کننده
 • فیلترهای تحریف کننده
 • فیلترهای نویز
 • فیلترهای پیکسلی
 • فیلترهای رندر
 • فیلترهای بهبود دهنده
 • فیلترهای سبک دهنده
 • فیلترهای طراحی
 • فیلترهای براش
 • فیلترهای هنری
 • فیلترهای تکسچر
 • فیلتر مربوط به ماسک‌ها
 • فیلتر custom
 • فیلتر high pass

برش عکس

گاه پیش می‌آید که بخواهیم بخش‌هایی از یک عکس حذف شوند. در این شرایط نیاز به برش تصویر داریم. برش عکس با استفاده از ابزار crop در فتوشاپ انجام می‌شود. البته راه‌های دیگری نیز وجود دارد که شما می‌توانید لایه‌های جدیدی را از سوژه‌های مختلف در تصویر اصلی انتخاب کنید.

جابه‌جایی عناصر تصویر

جابه‌جایی عناصر تصویر، نیازمند ابزارهای انتخاب در فتوشاپ است. خوشبختانه فتوشاپ در این زمینه بسیار غنی عمل کرده و راه‌های مختلفی را برای انتخاب سوژه و قسمت‌های مختلف تصویر، پوشش‌دهی می‌کند. شما می‌توانید عناصر مورد نظر را با این ابزارها انتخاب کرده و سپس از طریق ایجاد لایه‌های جدید و انتقال عناصر به آن لایه، آن‌ها را جابه‌جا کنید.

پیشنهاد مطالعه: آموزش ادیت عکس تبلیغاتی در فتوشاپ؛ صفر تا صد

آموزش فتوشاپ اینستاگرام

تا این‌جا، شما را با ابعاد تصاویر و محتواهای مختلف اینستاگرام آشنا کردیم. برای ایجاد نمونه طراحی پست اینستاگرام، شما می‌بایست در گام اول، سند خود را با ابعاد مورد نظر در فتوشاپ ایجاد کنید. بعد از ایجاد سند، نوبت به بارگذاری تصویر، ویدیو یا متن مورد نظر می‌رسد. در این مرحله، اگر از برنامه‌ی فتوشاپ استفاده می‌کنید کافی است تا محتوا را با روش drag & drop به داخل سند بکشید.

شما می‌توانید از ابزارها و امکانات مختلف فتوشاپ برای ادیت تصاویر و محتوای خود استفاده کنید. اعمال فیلترهایی مانند blur، تنظیمات نور و روشنایی، تبدیل عکس به عکس نوشته، اعمال فیلترهای تایپوگرافی، افزودن لایه‌های مختلف تصویر و غیره برخی از این ادیت‌ها هستند. در نظر داشته باشید که هدف ایجاد یک محتوای جذاب، خاص و خوانا است.

در مرحله‌ی بعد شما باید از محتوایی که ایجاد کرده‌اید، خروجی بگیرید. شما به آسانی در فتوشاپ می‌توانید فرمت دلخواه تصویر را انتخاب و آن را در پوشه‌های سیستم خود ذخیره کنید. آموزش فتوشاپ اینستاگرام

در مرحله‌ی پایانی شما باید به برنامه‌ی اینستاگرام وارد شده و محتوا را در محل مورد نظر بارگذاری کنید. سپس از روش‌های مختلف مانند هشتگ گذاری و کپشن نویسی، محتوا را سئو و بهینه‌سازی کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب به آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام پرداختیم. ابتدا در خصوص انواع محتوا در اینستاگرام پرداخته و سایز مطلوب هر نوع را بیان کردیم. سپس به شما نشان دادیم که چطور می‌توانید با استفاده از ابزارها و امکانات خاص فتوشاپ، محتوای خود را ادیت و ویرایش کنید.

مرجع کامل آموزش فتوشاپ + اعطای گواهینامه دوره

 

به غیر از فتوشاپ شما می‌توانید آموزش طراحی پست اینستاگرام با گوشی و دیگر برنامه‌های کاربردی انجام دهید. به‌عنوان مثال، نرم افزار inshot یکی از برنامه‌های قوی برای ساخت پست و محتوای اینستاگرام است که امکانات خوبی برای ادیت تصویر دارد.

آموزش فتوشاپ عکس برای اینستاگرام در مکتب خونه

اگر به یادگیری فتوشاپ علاقه‌مند هستید، می‌توانید آموزش صفر تا صد این برنامه را در دوره‌های آموزش فتوشاپ در مکتب خونه دنبال کنید. شما می‌توانید در این دوره‌ها، تمام ابزارها و تکنیک‌های مختلف برای ادیت و ویرایش تصاویر در photoshop را یاد بگیرید. تسلط بر این ابزارها شما را قادر می‌سازد تا تصاویر مختلف را ویرایش و در فضاهای مختلف از جمله شبکه‌ی مجازی اینستاگرام انتشار دهید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا