زبان خارجی

۱۰ تا از بهترین منابع آزمون آیلتس جنرال (۵ کتاب+۵ سایت رایگان)

آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است که در دو سطح جنرال (general) و آکادمیک (Academic) برگزار می‌شود. افرادی که مهاجرت شغلی دارند باید در آزمون‌ جنرال شرکت کنند. حالا چرا جنرال؟ با وجودی که ماهیت هر دو آزمون یکی است اما در آزمون ielts general، بخش رایتینگ و ریدینگ، موضوعات و محتوای متفاوتی نسبت به آزمون آکادمیک دارد. بنابراین برای گرفتن مدرک آیلتس با نمره دلخواه، باید منابع مفید و کاربردی را بشناسیم.

منابع آزمون آیلتس جنرال شامل کتاب‌ها، نرم‌افزارها، سایت‌ها، پادکست‌ها و ویدئوهای آموزشی هستند که می‌توانند شما را در چهار مهارت شنیداری، خواندنی، نوشتاری و گفتاری این آزمون یاری کنند. در این مطلب، ما به بررسی برخی از این منابع می‌پردازیم.

۵ کتاب کاربردی برای آزمون آیلتس جنرال

برای آمادگی در آزمون آیلتس جنرال، شما می‌توانید از کتاب‌های مختلفی به عنوان منبع استفاده کنید. در این بخش قصد داریم پنج کتاب از سری کتاب‌های محبوب و مفید به عنوان منابع آزمون آیلتس جنرال را به شما معرفی کنیم. بعضی از این کتاب‌ها فقط مختص به آزمون جنرال است و برخی برای هر دو آزمون طراحی شده‌اند.

۱. کتاب  The Official Cambridge Guide to IELTS

کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS یکی از کتاب‌های انتشارات کمبریج است. این کتاب یک راهنمای جامع برای آمادگی هر دو آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک به شمار می‌رود و  شامل چهار بخش مربوط به مهارت‌های رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ است. کتاب به زبانی ساده و روان نوشته شده و به‌صورت مرحله‌ به ‌مرحله شما را در آمادگي آيلتس همراهی می‌کند. علاوه‌بر این، کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS اطلاعات و راهنمایی‌های دقیقی در مورد چگونگی شرکت در آزمون و تکنیک‌های مرتبط با آن ارائه می‌دهد که برای زبان‌آموزان با سطوح مختلف زبان کاربردی است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین اپلیکیشن آموزش آیلتس – ۱۰ اپلیکیشن کاربردی

۲. مجموعه کتاب‌های  Cambridge IELTS (10-16) – بهترین منابع آیلتس جنرال

مجموعه کامل کتاب آیلتس کمبریج یکی دیگر از مفیدترین و معتبرترین منابع آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک است. این کتاب نمونه‌هایی از آزمون‌های سال‌های گذشته را در اختیار شما قرار می‌دهد که برای تقویت مهارت‌ها و شناسایی نقاط ضعفتان مفید است. این مجموعه کتاب‌ها برای آشنا شدن با نوع سؤالات آزمون آیلتس طراحی شده‌اند و از آنجایی که شامل آزمون‌های واقعی آیلتس هستند، مورد توجه بسیاری از داوطلبین قرار گرفته‌اند. از مجموعه Cambridge IELTS، کتاب‌های تست 10 و 11 شامل نمونه آزمون‌های آکادمیک و جنرال هستند. کتاب 12 در سال 2017 منتشر شده و شامل سؤال‌های آزمون آیلتس برای داوطلبین آزمون جنرال و آکادمیک است. در کتاب‌های 13 و 14 نمونه سؤال‌های مختص به آیلتس جنرال و در کتاب 16 سؤالات مخصوص آزمون آکادمیک گنجانده شده است.

منابع آزمون آیلتس جنرال

۳. کتاب  English Collocations in Use

این کتاب نیز از سوی انتشارات کمبریج منتشر شده است و هدف آن آموزش انگلیسی کاربردی روزانه، کالوکیشن‌ها (Collocation) و نوشتن عبارات خاص است. این کتاب به عنوان یک منبع خودخوان آیلتس شامل 60 درس است و موضوعات متنوعی را پوشش می‌دهد. همچنین حاوی 1500 کالوکیشن مختلف است. اگر قصد دارید نمره 6 یا بالاتر بگیرید، قطعاً این کتاب به‌عنوان یکی از منابع آزمون آیلتس جنرال گزینه خوبی خواهد بود.

۴. کتاب English Vocabulary in Use

یکی دیگر از منابع آزمون آیلتس جنرال کتاب English Vocabulary in Use است. این کتاب 100 درس است و 3000 کلمه را آموزش می‌دهد. همچنین شامل تسک‌های مختلف برای افرادی است که قصد دارند نمره 6 یا بالاتر بگیرند، علاوه‌بر این، در این کتاب تمرین‌های زیادی برای سطوح مبتدی و پیشرفته گنجانده شده است. اگر در بخش‌های ریدینگ و اسپیکینگ آزمون آیلتس جنرال دچار مشکل هستید، با کمک این کتاب می توانید مهارت‌های خود را بهبود ببخشید.

۵. کتاب  Barron’s IELTS Practice Exams

کتاب barron’s ielts Practice Exams یکی از کتاب‌های معروف و کارآمد است که در بسیاری از کشورها از جمله ایران، به عنوان منبعی جامع و کامل در مؤسسات به زبان‌آموزان آموزش داده می‌شود. این کتاب درس‌های جدید و متنوعی دارد و شامل آزمون‌های ماک (شبیه سازی شده) نیز می‌‌شود. از سوی دیگر می‌توان آن را به عنوان یکی از منابع خودخوان (self study) در نظر گرفت. برای کسانی که به قصد پذیرش در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، این کتاب می‌تواند به عنوان یکی از بهترین کتابهای آیلتس جنرال و آکادمیک در فهرست کتاب‌های پیشنهادی قرار بگیرد.

۵ وب‌سایت رایگان برای آزمون آیلتس جنرال

به‌جز کتاب، آیلتس جنرال منابع متعدد دیگری برای آمادگی و موفقیت در آزمون آیلتس جنرال وجود دارد که از آن جمله می‌توان به وب‌سایت‌ها اشاره کرد. در ادامه این مطلب، چند وب‌سایت رایگان خارجی را که می‌توانید به کمک آن‌ها به عنوان منابع آزمون آیلتس جنرال برای شرکت در آزمون ielts general آماده شوید را معرفی می‌کنیم.

۱. وب‌سایت IELTS-up

این سایت شامل نکات و ترفندهای مفید، نمونه آزمون‌های واقعی، لغات و تمرینات آیلتس است. شما می‌توانید در این سایت به صورت رایگان از محتوای متنوع و کاربردی آن استفاده کنید. وب‌سایت IELTS-up  شما را با ساختار و نمره‌دهی هر دو آیلتس آکادمیک و جنرال آشنا می‌کند. همچنین شما می‌توانید از طریق این سایت در آزمون‌های شبیه‌سازی شده شرکت کنید.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کتاب لغات آیلتس برای افراد مبتدی و حرفه ای

۲. وب‌سایت IELTS-Exam.net

سایت IELTS-Exam.net یکی از بهترین منابع آنلاین برای آموزش و تمرین آیلتس است. این سایت شامل مطالب آموزشی، نمونه سؤالات، نکات کاربردی، تمرینات تعاملی و آزمون‌های آنلاین است. این سایت برای آمادگی هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال مناسب است و شما را با مهارت‌های لازم برای رسیدن به نمره مورد نظرتان آشنا می‌کند. سایت IELTS-Exam.net همیشه اطلاعاتی را در مورد مراکز برگزاری آزمون و لیست کتاب‌هایی که باید خریداری کنید را در اختیار شما قرار می‌دهد.

سایت آموزش آیلتس

۳. وب‌سایت IELTS Mentor

این وب‌سایت یکی از یهترین منابع آزمون آیلتس جنرال به‌مار می‌رود که در آن نمونه سؤالات به همراه پاسخ‌ها هم برای آمادگی امتحان آیلتس جنرال و هم آزمون آیلتس آکادمیک در اختیار شما قرار می‌گیرد. به‌طور کل به شما کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید.

۴. وب‌سایت IELTS Bu‌ddy

با کمک این سایت می‌توانید گرامر خود را تقویت کنید و دایره لغات خود را گسترش بدهید. این سایت همچنین راه‌کارهایی را در مورد یادگیری نکات بیشتر در اختیار شما قرار می‌دهد. یکی از ویژگی‌های این سایت، پاسخ‌های نمونه برای بخش رایتینگ آیلتس است که به شما اجازه می‌دهد بررسی کنید که چگونه یک سؤال را می‌توانید به بهترین حالت پاسخ دهید.

۵. وب‌سایت Road to IELTS

سایت Road to IELTS یکی از بهترین منابع آزمون آیلتس جنرال است. این سایت توسط British Council  ارائه شده و شامل دو نسخه پولی و رایگان است. در این سایت می‌توانید با انواع سؤالات آزمون IELTS آشنا شوید. نمونه‌های ویدیویی از آزمون‌دهندگان قبلی را ببینید و از تجربه‌های آن‌ها استفاده کنید. از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های متخصصان استفاده کنید و و نکات و ترفندهای مؤثر را یاد بگیرید. آزمون‌های تمرینی زمان‌دار را انجام دهید و نمره‌تان را بررسی کرده و با استفاده از ابزارهای برنامه‌ریزی پیشرفت‌تان را مدیریت کنید.

پیشنهاد مطالعه: بهترین وبسایت آموزش آیلتس برای یادگیری سریع

سخن پایانی

در این مطلب، برای آمادگی در برخی از بهترین منابع آزمون آیلتس جنرال را به شما معرفی کردیم. این منابع شامل کتاب‌های معتبر، وس سایت‌های رایگان خارجی و یک دوره آموزشی کامل و جامع است. برای رسیدن به موفقیت در آزمون آیلتس، تنها منابع خوب تنها کافی نیست. شما باید برنامه‌ریزی مناسب و تمرین مداوم داشته باشید. علاوه‌بر این، شرکت در کلاس‌های آموزش آیلتس می‌تواند به شما کمک کند که تکنیک‌های مورد نیاز را یاد بگیرید، اشکالات خود را رفع کنید و اعتمادبه‌نفس خود را افزایش دهید.

آموزش آیلتس در مکتب‌خونه

برای اینکه در آزمون آیلتس جنرال موفق باشید، تنها شناسایی بهترین منابع کافی نیست. شما باید در یک دوره آموزشی حرفه‌ای و کارآمد هم شرکت کنید. به‌‌همین منظور، ما به شما دوره‌های آموزش پري آيلتس و آیلتس مکتب‌خونه را پیشنهاد می‌دهیم. این دوره‌ها شامل موضوعات مهم و پرتکرار آزمون آیلتس، نکات و ترفندهای مؤثر، تمرین‌ها و آزمون‌های تمرینی، بازخورد و مشاوره از طرف استادان مجرب و متخصص هستند که با کمک آن‌ها می‌توانید شانس بیشتری در موفقیت در آزمون آیلتس جنرال داشته باشید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا