مدیریتمقالات مدیریت پروژه

نرم افزار مدیریت پروژه تحت وب

نرم افزار مدیریت پروژه تحت وب، امکان دسترسی و فعالیت روی نرم افزار را بدون نصب برنامه و تنها با استفاده از مرورگر اینترنتی فراهم می‌کند. بدین ترتیب نیازی به دانلود، نصب و حافظه دستگاه برای دسترسی به امکانات و قابلیت‌های آن ندارید. این ابزارها مجموعه‌ای قابلیت‌ها برای برنامه‌ریزی، نظارت و اجرای مراحل مختلف پروژه را ممکن می‌کنند. مدیریت وظایف، نمودار گرانت، به‌اشتراک‌گذاری فایل‌، فضای تعاملی اعضای تیم و امکان ارتباط و گزارش‌دهی لحظه‌ای بین افراد از قابلیت‌های ابتدایی انواع نرم‌ افزار‌های مدیریت پروژه تحت وب است.

در واقع می‌توان گفت نرم‌افزارهای تحت وب نسبت به نسخه دانلودی امکانات مشابهی دارند اما دسترسی به آنها از طریق دستگاه‌های مختلف به مراتب راحت‌تر است. در ادامه به معرفی بهترین نرم افزار مدیریت پروژه ایرانی و البته نرم ‌افزارهای بین‌المللی در این زمینه می‌پردازیم. تا انتهای این مطلب همراه مکتب خونه باشید.

نرم افزار مدیریت پروژه چیست؟

نرم افزارهای مدیریت پروژه (project management software) ابزارهایی هستند که به طور تخصصی برای افراد، تیم‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌های کوچک و بزرگ تهیه شده‌اند تا به آنها کمک کنند که پروژه‌ها، وظایف و مسئولیت‌ها را به شکلی بهینه‌ مدیریت و تقسیم کنند. نرم افزارهای مدیریت پروژه در دو نسخه دانلودی و تحت وب قابل استفاده هستند.

مرجع کامل آموزش انواع نرم افزار مدیریت پروژه

 

هر دو از لحاظ امکانات تقریبا یکی هستند اما نرم افزار مدیریت پروژه تحت وب دسترسی راحت‌تر را ممکن می‌کند. علاوه بر این، این ابزارها در نسخه‌های رایگان و پولی عرضه و به زبان‌های فارسی و غیرفارسی عرضه می‌شوند. در ادامه به معرفی چند نرم افزار مدیریت پروژه تحت وب می‌پردازیم:

نرم افزار مدیریت پروژه تحت وب سمین

نرم افزار مدیریت پروژه سمین یکی از بهترین، کاربردی‌ترین و شناخته‌شده ترین نرم‌ افزارهای مدیریت پروژه تحت وب ایرانی است. این نرم افزار بر مبنای تقویم شمسی و سرور محلی طراحی شده است و همین امر محبوبیت آن را در بین ایرانیان چندین برابر کرده است.

نرم افزار مدیریت پروژه سمین

از قابلیت‌های این ابزار می‌توان به مدیریت منابع مالی و انسانی، پنل ارتباط با مشتری، رابط کاربری ساده و جذاب، سرعت بالا، امکان مدیریت چندین پروژه به صورت همزمان، امکان شخصی‌سازی و امکان نصب انواع افزونه اشاره کرد.

پیشنهاد مطالعه: مدیریت تیم پروژه – راهنمای کامل

نرم افزار کنترل پروژه msp

نرم افزار مایکروسافت پراجکت یا ام اس پراجکت یکی از نرم‌افزارهای قدیمی و ابتدایی در حوزه مدیریت و کنترل پروژه است. نرم افزار msp توسط شرکت مایکروسافت و در سال 1984 عرضه شد. MSP، در نسخه‌های مختلف و برای انواع دستگاه‌ها و سیستم‌ عامل‌ها قابل استفاده است. همچنین نسخه استاندارد این نرم افزار و نسخه حرفه‌ای برای انواع نیازهای کاربران با قابلیت‌های مختلف طراحی شده است.

آموزش کنترول پروژه با MSP

 

از قابلیت‌های این نرم افزار مدیریت پروژه گوگل می‌توان به نمای فهرستی یا شبکه‌ای، جدول زمانی، پنل تعامل با با همکاران، مدیریت منابع، گزارش‌دهی و گزارش‌گیری، مدیریت منابع مالی و انسانی و همچنین طراحی نقشه راه اشاره کرد.

نرم افزار کنترل پروژه msp

نقاط قوت Microsoft Project شامل امکان ادغام با دیگر نرم افزارهای آفیس، رابط کاربری ساده و در عین حال کاربردی، ابزار مدیریت مالی و پیشبرد چندین پروژه به صورت همزمان هستند.

قابلیت‌ها و امکانات این نرم افزار مدیریت پروژه تحت وب نسبتا زیاد هستند و همین امر پیچیدگی استفاده از آن را بیشتر کرده و تسلط به این ابزار را نسبتا زمان‌بر می‌کند. از سوی دیگر، دسترسی به 100٪ امکانات تنها با خرید نسخه پولی امکان‌پذیر است. بدین منظور کاربر باید حدودا 600 دلار هزینه کند؛ این رقم برای کاربران ایرانی رقم بسیار زیادی است.

نرم افزار مدیریت پروژه تحت وب همتیک

نرم افزار مدیریت پروژه همتیک امکان کنترل پروژه‌ها و کارها را در یک نرم افزار کاملا ایرانی ممکن می‌سازد. نرم افزار همتیک امکان مدیریت مستمر عملکرد اعضای تیم، میزان پیشرفت کارها و نظارت لحظه‌ای بر مسئولیت‌ها را فراهم می‌کند.

نرم افزار مدیریت پروژه همتیک

بررسی سرعت پیشرفت کارها و منابع مالی و زمانی صرف‌شده در طی مسیر را ممکن می‌کند. از مزایای همتیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدیریت پروژه‌ها به شیوه‌ای هوشمند و کارآمد، قابلیت تخصیص وظایف مشخص به هر فرد
  • ایجاد نظم در کارها، اولویت‌بندی و ساخت لیست وظایف و امکان دسته‌بندی فعالیت‌ها
  • سنجش نتایج با کمک انواع نمودارها‌ و گزارش‌های جامع
  • افزایش تعامل، هماهنگی و مشورت اعضای تیم
  • قابلیت گزارش‌گیری، نظارت و ارزیابی لحظه‌ای

پیشنهاد مطالعه: مدیریت ریسک در پروژه بر اساس استاندارد pmbok

نرم افزار مدیریت پروژه Monday

نرم افزار Monday یکی از محبوب‌ترین و شناخته‌شده ترین نرم افزار مدیریت پروژه تحت وب در سطح بین المللی است. از ویژگی‌های خاص این نرم افزار می‌توان مدیریت تقویم و قابلیت سینک با دیگر نرم افزارهای مدیریت پروژه مثل اسلک، ترلو، جیرا و گوگل کلندر را نام برد.

نرم افزار مدیریت پروژه Monday

نسخه تحت وب Monday، امکانات یک نرم افزار مدیریت پروژه رایگان را برای کاربران فراهم می‌کند. همچنین به کمک Monday می‌توانید بردهای نرم افزار به شکل دلخواه شخصی‌سازی کنید.

نرم افزار مدیریت پروژه تحت وب Smartsheet

نرم افزار Smartsheet، برای مدیریت پروژه‌های طراحی و خلاقانه بسیار جذاب و کاربردی است. تیم‌های طراحی با استفاده از این ابزار مدیریت پروژه می‌توانند فعالیت‌های خود را مدیریت کرده، برنامه‌ریزی، اجرا و تحویل پروژه‌ها را به سرانجام برسانند. یکی از ویژگی‌های بارز و جذاب اسمارت شیت، قابلیت ردیابی فعالیت‌ها در یک محیط کاربری جذاب و گیرا است. امکان طراحی استراتژی کلی پیشبرد فعالیت‌ها و ارتباط موثر اعضای تیم از دیگر نقاط مثبت این نرم افزار مدیریت پروژه تحت وب است.

نرم افزار مدیریت پروژه Smartsheet

قابل مدیریت چندین پروژه به صورت همزمان، افزایش بهره‌وری، سوددهی و سرعت و کیفیت از دیگر صفات بارز این ابزار کاربردی به حساب می‌آید. امکان سینک فایل‌ها و داده‌ها در گوگل درایو دسترسی و کارایی این نرم افزار را چندین برابر کرده است.
نرم افزار مدیریت پروژه گوگل

آموزش صفر تا صد مدیریت پروژه با مکتب خونه

مدیریت پروژه یکی از حوزه‌های کاری ضروری، رو به رشد، جالب و با درآمد نسبتا بالا است. امروزه با پیشرفت دنیای وب و گسترش کسب‌وکارها و دیجیتالی‌شدن بسیاری از فعالیت‌های روزمره، نیاز به ابزارها و مهارت‌هایی که پیشبرد و اتمام پروژه‌ها را راحت‌تر کند، عمیقا حس می‌شود. مدیران پروژه، سرپرست تیم‌های کوچک و بزرگ و حتی فریلنسرها برای تمام مراحل انجام پروژه به سیستمی کارامد نیاز دارند؛ نرم افزار مدیریت پروژه تحت وب به تمام نیازهای آن‌ها در بستر وب پاسخ می‌دهد.

آموزش مدیریت پروژه با اکسل

 

همچنین افراد علاقه‌مند، مدیر عامل‌ها یا فریلنسرها می‌توانند با دید حرفه‌ای و علم کامل به مدیریت پروژه‌های خود بپردازند. برای یادگیری مدیریت پروژه نگاهی به دوره‌های این مبحث در مکتب خونه داشته باشید. با شرکت در این دوره‌های آموزش مدیریت پروژه علاوه بر یادگیری سرفصل‌ها به صورت قدم به قدم، امکان ارتباط با مدرسان باتجربه، انجام پروژه‌های تمرینی و اخذ گواهینامه معتبر مکتب خونه هم میسر است. پس وقت را تلف نکنید و همین حالا یادگیری این مهارت ضروری را آغاز کنید.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم افزار مدیریت پروژه اندروید

کلام پایانی

نرم افزار مدیریت پروژه تحت وب امکان دسترسی به تمام امکانات نرم افزارهای مدیریت پروژه بدون دانلود و نصب آنها را امکان‌پذیر می‌کند. بدین ترتیب تنها با داشتن نام کاربری و رمز عبور، به راحتی و در هر مکانی می‌توانید وارد پنل کاربری خود شده و به تمام اطلاعات لازم حین انجام پروژه‌ها دسترسی داشته باشید. در این مطلب از مکتب خونه سعی کردیم به معرفی چند ابزار ایرانی و غیرایرانی مدیریت پروژه تحت وب بپردازیم. امیدواریم پاسخ سوالات خود را در این مقاله پیدا کنید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا