زبان خارجی

کتاب آیلتس: معرفی و بررسی ۸ کتاب برتر جهت آمادگی آیلتس به صورت خودخوان

کتاب‌های آیلتس منابعی برای کسب آمادگی بدون شرکت در کلاس

اولین ابزار جهت کسب موفقیت در هر آزمونی منابع مناسب و معتبر هستند. آزمون آیلتس نیز که به ارزیابی مهارت‌ زبان انگلیسی می‌پردازد از این قاعده مستثنی نیست. اغلب داوطلبان شرکت در آزمون آیلتس به دنبال بهترین کتاب آیلتس هستند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن خود را برای این آزمون آماده کنند.

در این یادداشت به بررسی کتاب‌های آیلتس کاربردی و مفید جهت تقویت نقاط ضعف و رفع مشکلات پرداخته شده است. علاوه بر این امکان دانلود بهترین کتاب برای آیلتس نیز فراهم شده است. لازم به ذکر است که این لیست بر اساس ارزش و اعتبار رتبه‌بندی نشده است. در حقیقت هر هشت مورد معرفی شده از مفیدترین کتاب‌های آیلتس به حساب می‌آیند.

کتاب آیلتس The Official Cambridge Guide to IELTS

کتاب آیلتس The Official Cambridge Guide to IELTS

این کتاب آیلتس راهنمای قطعی آزمون آیلتس به حساب می‌آید که توسط برگزارکنندگان آزمون منتشر شده است. این راهنما شامل دستورالعمل‌ها و نکات مورد نیاز هر ۴ بخش آزمون آیلتس (ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ) است.

 

مقاله پییشنهادی : برنامه‌ریزی برای آزمون آیلتس

 

این کتاب با بررسی گام به گام نکات مفید به حداکثر رساندن مهارت‌ها و توانایی‌های داوطلب تمرکز دارد. علاوه بر این با بررسی استراتژی‌های مختلف به داوطلب کمک می‌کند که نمره خود را افزایش دهد. این کتاب شامل ۱۰ نمونه سوال آیلتس مربوط به هر دو نوع جنرال و آکادمیک است.

این کتاب می‌تواند راهنمای مفیدی جهت طی کردن مسیر آمادگی و نزدیک شدن به نمره هدف باشد. لازم به ذکر است که The Official Cambridge Guide to IELTS یکی از کتاب‌های آیلتس که برای داوطلبانی با هدف نمره ۶ یا بالاتر بسیار مناسب است.

کتاب English Collocations in Use

کتاب آیلتس English Collocations in Use

برای اینکه بتوانید شبیه فردی صحبت کنید که انگلیسی زبان مادری او است باید این کتاب را تهیه بکنید. این کتاب در ۶۰ درس به شما کمک می‌کند که سبک انگلیسی گفتاری و نوشتاری خود را در موضوع‌های مختلف بهبود ببخشید. هر درس از این کتاب آیلتس شامل ۲ صفحه تمرین تئوری و عملی است و در مجموع بیش از ۱۵۰۰ کالوکیشن ارائه شده است.

این کتاب یکی از کتاب‌های آیلتس به شمار می‌آید که مناسب داوطلبانی با سطح متوسط یا بالاتر است. برای دریافت نمره ۶٫۵ یا بالاتر این کتاب می‌تواند به شما کمک کند.

 

مقاله پییشنهادی : هر آنچه که برای شروع آیلتس باید بدانید (راهنمای کامل)

 

English Vocabulary in Use یکی از بهترین کتاب‌های آیلتس

English Vocabulary in Use یکی از بهترین کتاب‌های آیلتس

این کتاب آیلتس به عنوان پرفروش‌ترین کتاب تمرین واژگان از سطح ابتدایی تا پیشرفته شناخته می‌شود. از این رو گزینه بسیار مناسبی برای داوطلبان آزمون آیلتس است که می‌خواهند مهارت‌های لغوی خود را بهبود ببخشند. این کتاب برای افرادی که به دنبال کسب نمره ۶٫۵ یا بالاتر در آزمون آیلتس هستند بسیار مناسب است.

 

مقاله پییشنهادی : نوشتن مقدمه در رایتینگ آیلتس

 

ویژگی‌های اصلی این کتاب‌ها عبارتند از:

  • هر درس به بررسی واژگان مختلف مرتبط با یک موضوع می‌پردازد و در صفحه روبرو تمرین‌های مختلفی جهت درک بهتر واژگان ارائه شده است.
  • طی ۱۰۰ درس حدود ۳۰۰۰ کلمه را پوشش داده است.
  • این فرصت را فراهم کرده است که زبان‌آموز با تلفیق واژگان آن‌ها را بسط دهند.

کتاب‌ آیلتس Cambridge IELTS (شماره 10 تا 15)

کتاب‌ آیلتس Cambridge IELTS (شماره ۱۰ تا ۱۵)

Cambridge IELTS که در شماره‌های مختلف در دسترس داوطلبان قرار دارد را باید بهترین کتاب برای آیلتس دانست. شماره ۱۵ این کتاب آیلتس آخرین نسخه چاپ شده و قابل دانلود است. هر شماره دارای ۴ نمونه سوال آیلتس معتبر برای تمرین و ارزیابی سطح است. در حقیقت در صورت حل نمونه سوالات آزمون آیلتس این کتاب با رعایت شرایط آزمون می‌توان به یک پیش‌بینی درست از نمره رسید.

 

مقاله پییشنهادی : بررسی و معرفی آزمون‌های سنجش مهارت زبان انگلیسی برای جایگزینی آیلتس

 

برای موفقیت در آزمون آیلتس در هفته‌های آخر منتهی به آزمون مرور شماره ۶ به بعد این کتاب توصیه شده است. با این حال در صورت نداشتن زمان کافی مرور شماره‌های ۱۰ تا ۱۵ نیز بسیار موثر است. هر داوطلبی که قرار است در آزمون آیلتس شرکت کند باید این کتاب را داشته باشد.

علاوه بر نمونه سوال متن لیسنینگ‌ها و نمونه رایتینگ آیلتس مرتبط با هر آزمون همراه با نمره و نظر ممتحن در مورد آن نیز در انتهای کتاب ارائه شده است. آزمون‌های هر شماره از این کتاب انعکاسی از آزمون آیلتس به حساب می‌آیند که فرصتی عالی جهت آشنایی بیشتر با آزمون را فراهم می‌کنند.

در این بخش امکان دانلود کتاب‌ Cambridge IELTS شماره ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴ و ۱۵ به همراه فایل‌های صوتی آن‌ها فراهم شده است. لازم به ذکر است ۵ نسخه ارائه شده مربوط به آزمون آیلتس آکادمیک هستند.

دانلود کتاب Cambridge IELTS شماره ۱۰

دانلود فایل صوتی

دانلود کتاب Cambridge IELTS شماره ۱۱

دانلود فایل صوتی

دانلود کتاب Cambridge IELTS شماره ۱۲

دانلود فایل صوتی

دانلود کتاب Cambridge IELTS شماره ۱۳

دانلود فایل صوتی

دانلود کتاب Cambridge IELTS شماره ۱۴

دانلود فایل صوتی

دانلود کتاب Cambridge IELTS شماره ۱۵

دانلود فایل صوتی

کتاب آیلتس Cambridge Vocabulary for IELTS

کتاب آیلتس Cambridge Vocabulary for IELTS

این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های آیلتس به حساب می‌آید که شامل واژگان مورد نیاز زبان‌آموزانی است که قصد کسب نمره ۶٫۵ یا بالاتر را دارند. این کتاب آیلتس همچنین پس از پایان هر درس یک بخش از آزمون اصلی را به عنوان تمرین در نظر گرفته است.

این کتاب علاوه بر بررسی واژگان مرتبط با موضوعات مختلف آزمون آیلتس بر ناحیه‌های دشوار آزمون مانند کالوکیشن تمرکز دارد.

Cambridge Grammar for IELTS

Cambridge Grammar for IELTS

کتاب آیلتس Cambridge Grammar for IELTS علاوه بر پوشش دادن دستور زبان مورد نیاز جهت کسب نمره مورد نظر شما به تقویت مهارت شنیداری نیز کمک می‌کند. این کتاب شامل طیف گسترده‌ای از تمرین‌های مختلف از آزمون‌های آکادمیک و جنرال است. ‌

 

مقاله پییشنهادی : نمونه سوالات لیسنینگ آیلتس

 

توضیحات مرتبط با قواعد و دستور زبان در هر درس کامل و به زبان ساده ارائه شده است. قبل از شروع یادگیری دستور زبان شما می‌توانید در یک آزمون که در ابتدای این کتاب طراحی شده است شرکت کنید تا سطح انگلیسی خود را به دست بیاورید.

نتیجه آزمون به شما کمک می‌کند که با شناسایی نقاط ضعف خود از زمان خود به بهترین شکل ممکن بهره ببرید. علاوه بر این در انتها می‌توانید با حل نمونه سوالات مختلف پیشرفت خود را ارزیابی کنید.

در این کتاب دستور زبان‌ مورد نیاز جهت نوشتن تسک‌ ۱ و تسک ۲ رایتینگ نیز ارائه شده است.

کتاب‌های آیلتس Improve your IELTS Skills

کتاب‌های آیلتس Improve your IELTS Skills

کتاب‌های آیلتس Improve your IELTS Skills برای داوطلبانی است که بین نمره ۴٫۵ تا ۷٫۵ قرار دارند. این مجموعه از سه کتاب آیلتس جهت تقویت مهارت‌های ریدینگ آیلتس، رایتینگ آکادمیک و لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس تشکیل شده است. این دوره‌ها برای آن دسته از زبان‌آموزانی که قصد تقویت مهارت‌های خود به منظور کسب نمره بالاتر در این آزمون را دارند بسیار مناسب است. این کتاب‌ها را می‌توانید با توجه به نقاط ضعف خود با هم یا به تنهایی مطالعه کنید.

کتاب Improve Your IELTS Skills – Writing  بر اهمیت ساختارها، واژگان و بهبود ایده‌های داوطلبان از طریق تمرین‌های مختلف تمرکز دارد. تهیه این کتاب برای تمام داوطلبان آزمون امری ضروری است. این کتاب بدون شک بهترین کتاب آموزش مهارت‌ رایتینگ است که می‌توانید به تنهایی یا با استاد آن را مطالعه کنید.

کتاب Improve Your IELTS Skills – Listening & Speaking یک دوره آمادگی کامل جهت تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری به حساب می‌آید. در این کتاب انواع مختلف سوالات لیسنینگ آیلتس بررسی شده است و در انتهای هر درس یک نمونه سوال جهت درک و تمرین بیشتر ارائه شده است. علاوه بر این به کمک استراتژی‌های ارائه شده جهت پاسخ‌دهی در بخش گفتاری آزمون آیلتس می‌توانید نمره خود را بهبود ببخشید.

کتاب IELTS Trainer 2 Academic

کتاب IELTS Trainer 2 Academic

این کتاب تست آیلتس از شش نمونه سوال کامل با راهنمایی‌های تخصصی به منظور کسب موفقیت در آزمون آیلتس تشکیل شده است. دو آزمون ابتدایی این کتاب آیلتس با مشاوره گام به گام در مورد نحوه مواجه با هر سوال پیش می‌رود. تلاش شده است که با توجه به اشتباه‌های رایج داوطلبان بهترین نکات بیان شوند.

داوطلبان می‌توانند با تهیه این کتاب و به کمک استراتژی‌های آن اعتماد به نفس خود را قبل از آزمون تقویت کنند. لازم به ذکر است با توجه به تجربه داوطلبان سطح سوالات ارائه شده در این کتاب نسبت به کتاب‌ Cambridge IELTS بالاتر است. از این رو نمره کسب شده در این آزمون را نمی‌توانید نزدیک نمره‌ای که به احتمال زیاد در آزمون اصلی کسب خواهید کرد بدانید.

امکان دانلود کتاب Trainer 2 آکادمیک و فایل صوتی آن نیز فراهم شده است که می‌توانید از طریق لینک‌های زیر نسبت به دانلود آن اقدام بکنید.

دانلود کتاب IELTS Trainer 2 Academic

دانلود فایل صوتی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا