زبان خارجی

آشنایی با بهترین کتاب‌های ریدینگ تافل

دانلود بهترین کتاب‌های ریدینگ تافل

تهیه‌ی بهترین کتاب‌های ریدینگ تافل اولین قدمی است که باید برای ارتقا مهارت ریدینگ خود بردارید. حتما می‌پرسید بهترین‌ کتاب‌های ریدینگ کدام‌ها هستند و چگونه آن‌ها را شناسایی کنیم و از همه مهم‌تر این‌که از کجا آن‌ها را تهیه کنیم. عجله نکنید! در ادامه همه‌ی آن‌چه برای کسب امتیاز بالا در بخش ریدینگ تافل نیاز دارید در اختیارتان قرار خواهیم داد.
اگر تجربه‌ی شرکت در آزمون تافل را داشته باشید، می‌دانید که این بخش از آزمون ۳ یا ۴ متن حدودا ۷۰۰ کلمه‌ای را شامل می‌شود که شما باید در ۵۴ الی ۷۲ دقیقه به تمام سوالات آن‌ها پاسخ دهید. ریدینگ اولین قسمت آزمون تافل است و هدف آن این است که کیفیت خواندن و درک مطلب شما را ارزیابی ‌کند.

۱٫ Peterson’s MASTER TOEFL READING SKILLS

 

این یک کتاب خودآموز است که به شما کمک می‌کند مهارت ریدینگ خود را ارتقا دهید. چیزهایی مفیدی که می‌توانید در این کتاب پیدا کنید عبارتند از:

• Top 10 Strategies to Raise Your Score:

ده استراتژی به شما معرفی می‌کند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید امتیاز تافل خود را افزایش دهید.

 

مقاله پییشنهادی : انواع سوالات رایتینگ تافل و نمونه‌های پاسخ آن‌ها

•  Part I:

این قسمت یک آزمون کوچک طراحی کرده که با پاسخ‌دهی به آن نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی خواهید کرد.

•  Part II:

این بخش مروری بر اصلی‌ترین فاکتور ریدینگ یعنی درک مطلب فراهم کرده است. ترتیب این متون از آسان به سخت است و پس از انجام تمرینات این قسمت، توانایی شما در یافتن ایده‌ی اصلی متن و پیدا کردن جزئیات مرتبط با هر بخش به طرز قابل توجهی پیشرفت خواهد کرد.

• Part III:

این بخش ۳ تمرین اضافه ریدینگ تافل را شامل می‌شود.

دانلود کتاب

۲٫ SKILLS FOR THE TOEFL iBT TEST Reading and Writing

 

 

این کتاب از بهترین کتاب‌های ریدینگ تافل است و همان‌طور که از عنوان کتاب مشخص است، علاوه بر در برداشتن ریدینگ تافل به رایتینگ این آزمون نیز می‌پردازد. مهم نیست در چه سطحی از زبان انگلیسی قرار دارید. این کتاب با هر اندازه دانشی که در زبان انگلیسی دارید، مفید واقع خواهد شد. ابزارهای یادگیری این کتاب عبارتند از:

Skill-specific Challenges and Solutions sections:

بخش‌هایی که این عنوان را دارند به بررسی استراتژی و مهارت‌ها برای کمک به شما در یادگیری و همچنین چگونگی غلبه بر رایج‌ترین چالش‌ها در هر بخش از آزمون تافل می‌پردازند.

 

مقاله پییشنهادی : بهترین کتاب‌های لغات آزمون تافل

Quick Guide question overviews:

در هر درس کلیتی مختصر از نوع سوالات در قالب یک چارت قابل فهم به شما ارائه داده می‌شود که شما در یک نگاه می‌توانید انواع سوالات و نکات پاسخ‌دهی به آن‌ها را ببینید.

Walk Through samples:

مثال‌هایی از انواع سوالات، ریدینگ‌ها و به همراه پاسخ‌های آن‌ها به شما نشان می‌دهد. این بخش بسیار مهم است چرا که از غافل‌گیری شما در روز آزمون تافل جلوگیری می‌کند.

Get It Right presentations:

این پرزنتیشن‌ها یک نمای کلی از مهم‌ترین مراحل برای پاسخ‌دهی صحیح به هر سوال را ارائه می‌دهند.

Progressive Practice:

این تمرین گام به گام دانش و مهارت‌های مورد نیاز برای کسب نمره‌ی بالا در ریدینگ و رایتینگ تافل را به تدریج در شما ایجاد می کند.

Answer Analysis presentations:

تجزیه و تحلیل پاسخ به شما می آموزد که چگونه گزینه‌های پاسخ نادرست را حذف کنید و بهترین پاسخ‌ها را برای انواع مختلف سال انتخاب کنید.

Skill-specific Review Test sections:

در پایان هر بخش شما می‌توانید مهارت‌های خود را با شرکت در یک آزمون آزمایشی بسنجید. بخش‌های review به شما کمک می‌کند نقاط ضعف خود را شناسایی کنید. بنابراین می‌توانید قبل از آزمون در چه مواردی تمرکز کرده و زمان بیش‌تری صرف کنید.

Test Tips:

در طول کتاب توصیه‌های امتحانی را مشاهده خواهید کرد که بهترین راه‌کارهای عملی در مورد نحوه برخورد با انواع تمرینات را ارائه می‌دهند.

Dictionary definitions:

تعاریف دیکشنری پیشرفته کالینز گوتلند و لینک‌های وب در سراسر کتاب برای کمک به شما در درک کلمات و ایجاد دانش استفاده از واژگان دانشگاهی که اغلب در آزمون تافل، متون و سخنرانی‌های دانشگاه‌ها وجود دارد، ارائه شده است.

Academic Word List:

لیست کلمات آکادمیک شامل ۵۷۰ خانواده –کلمه است كه اغلب طیف وسیعی از واژه‌هایی است که در متون آکادمیک دیده می‌شوند. دانستن و تمرین این کلمات به شما کمک می‌کند تا پایه واژگان خود را برای درک کلمات انگلیسی آکادمیک تقویت کنید.

Audio Script and Answer Key:

این بخش که در انتهای کتاب قرار داده شده است برای شما فرصت پاسخ دادن به نمونه‌هایی از سوالات تافل را ایجاد کرده است. همچنین بخش رایتینگ آن نمونه‌ای از رایتینگ هم به عنوان پاسخ قرار داده است.

 

مقاله پییشنهادی : بهترین کتاب رایتینگ تافل: دانلود کتاب رایتینگ تافل

Audio File:

فایل صوتی موجود در این کتاب تمام بخش‌های لیسنینگ را برای شما فراهم کرده است.

دانلود کتاب
دانلود فایل صوتی

۳٫ Mastering the Reading Section for the TOEFL iBT

بهترین کتاب ریدینگ تافل

 

برای استفاده از این کتاب که از بهترین کتاب‌های ریدینگ تافل است باید پیش‌زمینه‌ی اولیه‌ای از تافل داشته باشید و حداقل در سطح متوسط باشید. این کتاب یک راهنمای جامع ریدینگ تافل است که در آن فصل‌های زیر را مشاهده می‌کنید:

Vocabulary Questions:

این فصل بر روی واژگان تافل که یکی از فاکتورهای مهم موفقیت در آزمون تافل است تمرکز دارد. انواع سوالات واژگان را معرفی و بررسی کرده و استراتژی‌های بسیار مفیدی جهت پاسخ‌گویی به آن‌ها ارائه می‌دهد.

Detail Questions and Negative Detail Question: 

در واقع سوالاتی هستند که متن به شما داده می‌شود و شما باید ایده‌ی اصلی متن را بگویید. در این فصل استراتژی‌های کاربردی برای جواب دادن به این سوالات به شما معرفی خواهد شد.

Inference Questions and Reference Questions:

این فصل به بررسی سوالات استنتاجی و نحوه‌ی پاسخ‌گویی به آن‌ها می‌پردازد. سوالات استتنتاجی در واقع سوالاتی هستند که با توجه به نتیجه‌ای که از خواندن متن می‌گیرید باید به آن‌ها جواب دهید.

Purpose Questions:

این فصل سوالات purpose را تشریح می‌کند. در این نوع سوالات (x) به شما در متن داده می‌شود و سپس باید به سوالاتی از این قبیل پاسخ دهید: «هدف نویسنده از (x) چیست؟»، «نویسنده (x) را به عنوان مثالی از چه موردی آورده است؟» و …

Sentence Insertion Questions:

فصل ۵ سوالات Sentence Insertion را معرفی می‌کند. در این نوع سوالات شما باید جای مناسب جملات را تشخیص دهید.

 

مقاله پییشنهادی : صفر تا صد ثبت نام آزمون تافل

Paraphrase Questions:

بیش‌تر متقاضیان آزمون تافل سوالات paraphrase را سخت‌ترین سوالات مربوط به ریدینگ تافل می‌دانند. فصل ۶ این کتاب با ارائه‌ی استراتژی‌های پاسخ‌دهی به این سوالات ضمن از بین بردن نگرانی شده، به شما کمک می‌کند به آسانی نمره‌ی این قسمت را از آن خود کنید.

Summary and Chart Questions:

با مطالعه و به کار بستن فصل ۷ این کتاب ۲ امتیاز اختصاص شده به سوالات Summary و Chart را دریافت کنید.

Final Test:

در فصل آخر نمونه‌ی تست ریدینگ تافل را مشاهده خواهید کرد.

دانلود کتاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا