00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

TOEFL iBT: Reading

دوره‌های مکتب‌پلاس
14 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

آزمون تافل، یکی از شناخته شده‌ترین و معتبرترین آزمون‌ها در دنیا است که سنجشی برای میزان توانایی شخص در زبان انگلیسی، محسوب می‌شود.

دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معتبر بسیاری، در سراسر جهان، از داوطلبان خود می‌خواهند تا در این آزمون شرکت کنند و حداقل نمره‌ی قابل قبول برای آن دانشگاه یا مرکز آموزش عالی (که معمولاً 80 از 120 است) را برای ورود به آنجا، کسب کنند.

این آزمون، چهار مهارت زبانی Reading, Listening, Speaking  و Writing را سنجیده و جداگانه برای هر مهارت، نمره‌ای بین صفر تا 30  به داوطلب می‌دهد.

برای کسب نمره‌ی خوب در آزمون تافل، علاوه بر دانش زبان انگلیسی، آشنایی با ساختار آزمون و سوالات و روش پاسخ دادن به سوالات هر بخش، از اهمیت زیادی برخوردار است.

در این دوره‌ی آموزشی، با ساختار بخش Reading آزمون اینترنتی تافل، قالب سوالات، نحوه‌ی خواندن متون و پاسخ دادن به انواع سوالات که به شکل تشریحی و عملی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند، آشنا می‌شوید.

 از مزایای این دوره‌ی آموزشی، عملی بودن آن است. شرکت‌کنندگان در دوره، نرم‌افزار شبیه‌ساز آزمون را از طریق لینک اینترنتی، دانلود و نصب می‌کنند و قدم به قدم، همراه با ویدیوهای آموزشی، می‌توانند تمرین کنند و میزان پیشرفت خود را بسنجند.

در ضمن، برای هر بخش از سوالات، 2 نمونه‌ی متن به شکل تشریحی، درس داده می‌شود؛ متن اول به زبان انگلیسی برای افرادی که ترجیح می‌دهند دوره را به زبان انگلیسی بگذرانند و متن دوم به زبان فارسی، برای مخاطبینی که از نظرشان توضیحات فارسی، در درک تکنیک‌های پاسخگویی به سوالات آزمون، به آن‌ها بیشتر کمک می‌کند.

 

از آگوست سال ۲۰۱۹ تغییراتی در آزمون تافل ایجاد شده است که توصیه می‌شود از اینجا بیشتر مطالعه کنید.

مدرس دوره
علی حامدبرقی

آقای دکتر علی حامدبرقی، دارای مدرک دکترای تخصصی آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه تهران، مدارک حرفه‌ای تدریس بین‌المللی DELTA، CELTA، TKT، از دانشگاه کمبریج انگلستان، مدارک Dip. TESOL و Diploma in Teacher Training از کالج تربیت مدرس لندن و مدرک TESOL از مؤسسه International TESOL USA و IELTS Train the Trainer از idp استرالیا هستند.

ایشان در حال حاضر، مدرس دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی شهید بهشتی بوده و دوره‌های بین‌المللی تربیت مدرس زبان انگلیسی International TESOL را در ایران تدریس می‌کنند. ایشان 15 سال سابقه‌ی تدریس زبان انگلیسی عمومی و تخصصی و 5 سال سابقه‌ی تدریس دروس تخصصی را در دانشگاه دارند و با چند مجله‌ی علمی پژوهشی تخصصی در رشته‌ی آموزش زبان انگلیسی به عنوان داور، همکاری می‌کنند.

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره TOEFL iBT: Reading

حداقل سطح دانش زبان انگلیسی برای داوطلبان آزمون تافل، Intermediate یا سطح متوسط در هر چهار مهارت زبانی است. این آزمون، ماهیت آکادمیک دارد و بنابراین، آشنایی با واژگان متون دانشگاهی و داشتن دامنه‌ی خوب لغات زبان انگلیسی، برای موفقیت در دوره و آزمون، امتیاز محسوب می‌شود.  

ویژگی‌های دوره TOEFL iBT: Reading

تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟
Introduction
00:04 ساعت
00:03
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

Here, you will get familiar with the reading section of the TOEFL iBT, and you’ll have access to the download link of the application program.

Introduction
"03:05
تغییرات آزمون TOEFL
"01:34
Vocabulary and Reference
01:28 ساعت
01:28
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
Sentences
01:26 ساعت
01:26
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
Details
01:24 ساعت
01:24
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
Inferences
01:20 ساعت
01:20
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
Reading to Learn
00:35 ساعت
00:35
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

By the end of this section, you should be able to recognize Summary information and Schematic tables qustions and answer them.

Passage 1: in English
"15:22
Passage 2: in English
"16:01
Summary in Persian
"03:44
Passage 3
"00:06
Quiz
00:56 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
60%
نمایش جلسات فصل  

Directions: The Reading section measures your ability to understand academic passages written in English. You will read one passage and answer questions about it. In the actual TOEFL iBT test, you would have 20 minutes to read the passage and answer the questions. Test takers with disabilities can request a time extension.

Passage 1
 
25%
     
"16:05
Passage 2
 
25%
     
"14:00
Passage 3
 
25%
     
"12:00
Passage 4
 
25%
     
"14:00
Project
07:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
40%
نمایش جلسات فصل  

This section is related to the final Project.

Project

(الزامی)

 
100%
     
'07:00