زبان خارجی

صفر تا صد ثبت نام آزمون تافل

نحوه ثبت نام تافل

اگر شما هم جزء میلیون ها نفری هستید که آزمون بین المللی تافل را برای ارزیابی دانش و مهارت زبان انگلیسی خود انتخاب کرده اید، لازم است تا با نحوه ثبت نام تافل آشنا شوید. موسسه برگزار کننده تافل در کشور آمریکا قرار دارد و موسسه EST به نمایندگی از این موسسه، آزمون های تافل را در سراسر جهان برگزار می کند. امکان شرکت در آزمون تافل به صورت اینترنتی براش شما وجود دارد که اصطلاحا تافل ibt نامیده می شود. ibt مخفف internet based test می باشد. بنابراین در روز برگزاری آزمون، شما به صورت اینترنتی در آزمون شرکت خواهید نمود و از طریق کامپیوتر به سوالات پاسخ خواهید دارد.

اگر قصد شرکت در این آزمون معتبر بین المللی را دارید، لازم است تا با مراجعه به سایت EST.org نسبت به ثبت نام آزمون اقدام کنید. با ایجاد یک اکانت یا حساب کاربری در بخش تافل این سایت مراحل ثبت نام شما آغاز می شود.

 

ویدیو پییشنهادی : آموزش رایتینگ تافل
TOEFL iBT: Writing

نحوه ثبت نام تافل در سایت Est.org

همانطور که گفته شد قبل از هر اقدامی لازم است با مراجعه به سایت EST.org نسبت به ایجاد یک حساب کاربری اقدام نمایید. نحوه ثبت نام تافل به این گونه است که وارد حساب کاربری خود در این سایت می شوید و سپس از قسمت my test گزینه register for a test را انتخاب می کنید. از میان گزینه های موجود TOEFL TEST را انتخاب می کنید. با زدن گزینه ادامه، روند ثبت نام شما ادامه می یابد تا جزییات بیشتری از محل و تاریخ شرکت در آزمون را مشخص کنید. کشور ایران را انتخاب کنید. پس از انتخاب کشور، گزینه انتخاب منطقه یا نواحی برای شما فعال می شود. از میان گزینه های موجود می توانید شهر مورد نظر خود را برای شرکت در آزمون انتخاب کنید. تهران، اصفهان، تبریز، ارومیه، قزوین، زنجان و یزد شهر هایی هستند که می توانید انتخاب کنید.

نکته ی مهمی که در ثبت نام تافل وجود دارد، انتخاب تاریخ آزمون تافل است. این بازه را به دقت انتخاب کنید و گزینه سرچ را بزنید. موسساتی که ظرفیت برای پذیرش شما در تاریخ مورد نظر و در شهر مورد نظرتان دارند، نمایش داده می شوند که باید از میان آنها یک موسسه را انتخاب کنید. اگر تاریخ آزمون تافل برای شما اهمیت دارد و محدودیت زمانی برای شرکت در آزمون و دریافت مدرک آن دارید و موسسه ای در تاریخ مورد نظر شما، ظرفیت پذیرش ندارد، می توانید شهر محل برگزاری را تغییر دهید. پس از انتخاب نهایی، خلاصه ای از محل، تاریخ و موسسه انتخابی شما برای شرکت در آزمون نمایش داده می شود.

 

ثبت نام تافل در ets.org

ثبت نام تافل و تکمیل اطلاعات هویتی

بخش بعدی ثبت نام تافل، مربوط به تکمیل اطلاعات هویتی است. شما برای تکمیل ثبت نام نیاز به اطلاعات گذرنامه و کارت ملی خود دارید. البته سوالاتی در خصوص اطلاعات گواهینامه، شناسنامه و … نیز وجود دارد که ضرورتی ندارد آنها را تکمیل کنید. در روز برگزاری آزمون، احراز هویت شما، از طریق کارت ملی و گذرنامه انجام می شود که اطلاعات آن را در این بخش وارد کرده اید. صحت اطلاعات اهمیت زیادی دارد و در صورت ثبت اطلاعات اشتباه، مجاز به شرکت در آزمون نخواهید بود و هزینه آن نیز به شما پس داده نمیشود. نهایت دقت را در تکمیل اطلاعات هویتی داشته باشید.

نکته دیگری که اهمیت دارد، اعتبار گذرنامه شما در زمان برگزاری آزمون است. به هنگام ثبت نام تافل، دقت کنید که کدام تاریخ را انتخاب کرده اید و حتما در صورت نیاز اعتبار گذرنامه خود را تمدید نمایید. گذرنامه شما باید در روز برگزاری آزمون دارای اعتبار باشد.

 

ویدیو پییشنهادی : آموزش ریدینگ تافل
TOEFL iBT: Reading

تعیین نحوه دریافت کارنامه آزمون به هنگام ثبت نام تافل

حال که مراحل زیادی از ثبت نام تافل را انجام داده اید، لازم است تا در خصوص نحوه دریافت کارنامه آزمون نیز جزییات را مشخص کنید. دو گزینه در این بخش وجود دارد. گزینه اول، نتیجه آزمون را به صورت آنلاین نمایش می دهد و در حدود ۱۰ روز پس از آزمون می توانید از طریق حساب کاربری خود، کارنامه خود را دریافت نمایید. اما در صورتی که گزینه دوم را انتخاب نمایید، کارنامه برای شما به صورت کاغذی نیز ارسال می شود. کارنامه به آدرسی که به هنگام ثبت نام تافل ارائه نموده اید، پست خواهد شد. پس از انتخاب می توانید مراحل را ادامه دهید.

مرکز برگزاری آزمون تافل این امکان را به شما می دهد که ۴ دانشگاه را از سراسر جهان برای ارسال کارنامه انتخاب نمایید. در صورتی که اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های مشخصی نموده اید، می توانید آن دانشگاه را مشخص کنید تا نتیجه آزمون شما، برای آنها ارسال شود. انتخاب تعداد بیشتر از دانشگاه ها مشمول پرداخت هزینه اضافی خواهد بود. اگر در لحظه ثبت نام تافل، این دانشگاه ها را مشخص نکرده اید، نگران نباشید و به مرحله بعدی بروید. تا شب قبل از برگزاری آزمون، این بخش فعال است و می توانید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

نحوه دریافت کارنامه آزمون به هنگام ثبت نام تافل

شرکت در نظرسنجی و سرویس جستجوی تافل

در واقع قسمت های اصلی ثبت نام تافل تکمیل شده است. در بخش نظر سنجی چند سوال وجود دارد که پاسخ به آنها اجباری است. شما می توانید بقیه سوالات را پاسخ دهید یا از آنها صرف نظر کنید. بخش بعدی ثبت نام، مربوط به تمامی افرادی است که در سراسر جهان به تازگی برای شرکت در آزمون تافل حساب کاربری در این سایت ساخته اند، در صورت تمایل می توانید در این بخش که سرویس جستجوی تافل نامیده می شود، عضو شوید. عضویت با انتخاب گزینه yes یا No انجام می شود و پیچیدگی خاصی ندارد.

 

امکان خرید پکیج های آموزشی به هنگام ثبت نام تافل

به هنگام ثبت نام تافل، در مرحله آخر و قبل از پرداخت هزینه، امکان خرید پکیج های آموزشی وجود دارد. این پکیج ها بسیار متنوع اند و می توانند برای تقویت مهارت های مختلف مفید باشند. اگر دسترسی به منابع آزمون تافل ندارید، می توانید از میان پکیج های آموزشی، پکیج مورد نیاز خود را انتخاب کنید. در صورتی که قصد خرید از پکیج های آموزشی را داشته باشید، علاوه بر هزینه آزمون تافل، لازم است هزینه پکیج های انتخاب خود را نیز واریز نمایید.
پس از این مرحله، خلاصه وضعیت ثبت نام و سفارش های شما نمایش داده می شود و شما صورت حساب خود را نیز دریافت می کنید. در صورت تایید اطلاعات، می توانید مراحل را ادامه دهید و با پرداخت هزینه ها، سفارش ها و ثبت نام خود را قطعی کنید.

 

خرید پکیج های آموزشی هنگام ثبت نام تافل

پرداخت هزینه ثبت نام تافل

پرداخت هزینه ثبت نام تافل، آخرین مرحله برای قطعی کردن ثبت نام شماست. در صورت که خود دارای حساب ارزی هستید یا دسترسی به یک حساب ارزی دارید، می¬توانید از طریق این حساب اقدام به پرداخت هزینه ها نمایید. در این صورت هزینه شرکت در آزمون به مراتب کمتر از حالت های دیگر است. با پرداخت ۲۲۵ دلار آمریکا، ثبت نام شما به اتمام می شود. در صورتی که دسترسی به حساب ارزی ندارید، می توانید پرداخت را از طریق شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت ارزی برای پرداخت هزینه ثبت نام تافل کمک بگیرید. در این صورت لازم است تا هزینه بیشتری را پرداخت نمایید که شامل کارمزد شرکت ارائه دهنده خدمات نیز می باشد.

راه حل دیگر برای کسانی که حساب ارزی ندارند، خرید ووچر تافل است. برخی مراکز و سایت ها وجود دارند که ووچر تافل را در اختیار متقاضیان قرار می دهند. در صورت خرید ووچر، با ارائه کد ووچر در بخش ثبت نام، ثبت نام شما کامل می شود. به هنگام خرید ووچر، دقت کنید که آن را از مراکز معتبر تهیه نمایید. قیمت ووچر در مرداد ماه سال ۹۹، در حدود ۶ میلیون تومان است. ثبت نام از طریق خرید ووچر نیز هزینه بیشتری در مقایسه با پرداخت هزینه ثبت نام تافل از طریق حساب ارزی دارد. پس از این مرحله می توانید رسید پرداخت را مشاهده کنید. در رسید پرداخت، مرکز، تاریخ و ساعت آزمون نیز درج می شود.

 

مقاله پییشنهادی : آمادگی برای آزمون تافل

پرینت رسید نهایی ثبت نام تافل برای شرکت در آزمون

شما می‌توانید با مراجعه به بخش view orders شماره سفارش، تاریخ و زمان آزمون را مشاهده نمایید و با کلیک روی گزینه پرینت، از رسید نهایی یا Ticket confirmation نسخه چاپی تهیه نمایید. در روز آزمون ارائه نسخه چاپی از رسید نهایی ضرورت دارد. بنابراین شما در روز آزمون، علاوه بر مدارک هویتی شامل کارت ملی و گذرنامه لازم است تا نسخه چاپی از رسید نهایی خود را نیز به همراه داشته باشید.

به موقع ثبت نام کنید

نکته ای که در ثبت نام تافل وجود دارد، اقدام به موقع برای ثبت نام است. یک هفته قبل از زمان برگزاری آزمون، امکان ثبت نام وجود ندارد. چند روز قبل از برگزاری، در صورت وجود ظرفیت، صرفا ثبت نام با تاخیر با هزینه اضافی، مقدور است. بنابراین اگر شرکت در آزمون تافل در تاریخ مشخصی برای شما اهمیت دارد، حتما به موقع نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

 

اگر آمادگی لازم را دارید برای ثبت نام تافل اقدام کنید

توصیه می‌کنیم پس از شرکت در دوره های آمادگی آزمون تافل و در صورت کسب دانش و مهارت لازم، نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایید. هر چند امکان شرکت در آزمون تافل هر ۱۲ روز یکبار وجود دارد، اما به دلیل هزینه های بالای آزمون، بهتر است حساب شده عمل کنید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا