زبان خارجی

بهترین کتاب رایتینگ تافل: دانلود کتاب رایتینگ تافل

کتاب رایتینگ تافل راه حلی برای موفقیت در رایتینگ تافل

یکی از بخش‌های دشوار برای اکثر متقاضیان آزمون تافل بخش رایتینگ است. این بخش آخرین بخش آزمون است و وقتی شروع به نوشتن آن می‌کنید، کم‌ترین انرژی برای شما باقی مانده است و شاید این خود بار دیگری بر دشواری این بخش بیفزاید. اینجاست که کتاب رایتینگ تافل به کمک شما می‌آید. تعداد بیشماری کتاب به منظور ارتقا سطح رایتینگ تافل تالیف شده است اما حقیقت امر این است که کم‌تر کتابی واقعا مفید و کارآمد است. به همین خاطر در این‌جا قصد داریم چند منبع خوب و موثر برای تقویت مهارت رایتینگ تافل معرفی کنیم.

 

مقاله پییشنهادی : آموزش آنلاین زبان انگلیسی

معرفی ۵ عدد از بهترین کتاب‌های رایتینگ تافل

۱٫ Speaking and Writing Strategies for the TOEFL iBT

اگر از آن دسته از افراد هستید که همیشه موقع نوشتن مشکل نداشتن ایده دارید و یا نمی‌توانید ایده‌ی خود را تحلیل کنید و به نتیجه برسانید، کتاب Speaking and Writing Strategies for the TOEFL iBT کتابی منحصر به فرد و انتخاب بسیار مناسبی برای شماست. تمرکز این کتاب بر سه موضوع حیاتی است که برای متقاضیان آزمون تافل و زبان‌آموزان بسیار چالش برانگیز است: پرورش ایده (argument development)، نقشه ایده (argument mapping) و استراتژی‌های امتیازدهی (scoring strategies).

کتاب رایتینگ تافل
این کتاب رایتینگ تافل در گام نخست اصول ایجاد و توسعه ایده را آموزش می‌دهد. به این معنا که در همان ابتدا یاد می‌گیرید چگونه درباره‌ی موضوعی ایده‌پردازی کنید. مفیدترین استراتژی که در این کتاب خواهید آموخت، نقشه ایده است.

نقشه ایده یک رویکرد گام به گامِ مبتکرانه است که بسیار هوشمندانه به هدف بالا بردن امتیاز و پیشرفت رایتینگ و اسپیکینگ تافل طراحی شده است. از دیگر چیزهایی که می‌توانید در این کتاب یاد بگیرید چگونگی جلوگیری از خطاهای رایج و اصلاح رایتینگ و در نتیجه کسب نمره‌ی بهتر در رایتینگ و اسپیکینگ تافل است.
ارائه‌ی استراتژی‌ها به صورت گرافیکی باعث شده که کار با این کتاب آسان باشد و اغلب افرادی که از این کتاب استفاده کرده‌اند، معتقدند که بسیار قابل فهم و کاربردی است.

 

مقاله پییشنهادی : بهترین روش یادگیری لغات تافل

 

بنابراین از جمله ویژگی‌های مفید این کتاب عبارتنداز:

• ارائه‌ی استراتژی‌های ضروری توسعه ایده در رابطه با موضوع‌های اسپیکینگ و رایتینگ تافل
• پاسخ‌های بنیادی گام به گام برای انواع مختلف تسک‌های اسپیکینگ و رایتینگ تافل
• پاسخ‌های پیشرفته گام به گام برای انواع مختلف تسک‌های اسپیکینگ و رایتینگ تافل
• پاسخ‌های اضطراری گام به گام برای انواع مختلف تسک‌های اسپیکینگ و رایتینگ تافل
• ارائه‌ی راهکارهای کاربردی برای به ماکزیمم رساندن نمره ی اسپیکینگ و رایتینگ تافل
• ارائه‌ی چگونگی نحوه‌ی ارزیابی اسپیکینگ و رایتینگ تافل

دانلود کتاب Speaking and Writing Strategies for the TOEFL iBT

 

۲٫ Collins Skills for the TOEFL iBT Test

کتاب رایتینگ تافل

کتاب Collins Skills for the TOEFL iBT Test مجموعه ای دو جلدی است که جلد اول آن برای تقویت مهارت‌های لیسنینگ و اسپیکینگ و جلد دوم آن برای مهارتهای ریدینگ و رایتینگ تافل طراحی شده است. اگر احساس سردرگمی در بخش رایتینگ تافل دارید، این کتاب می تواند به شما کمک کند. در این کتاب همچنین با نکات و استراتژی‌های مهم پاسخ‌گویی به انواع سوالات آشنا می‌شوید. به طور کلی منبع مفیدی محسوب شده و تعداد زیادی تست آزمایشی و استراتژی‌های رایتینگ تافل را ارائه می‌دهد. برای افرادی که احساس می‌کنند نیاز به تمرین بیش‌تری در بخش رایتینگ تافل دارند، بسیار کاربردی است. حتما به این نکته توجه کنید که این کتاب به عنوان منبع اصلی تمرین رایتینگ تافل محسوب نمی‌شود، ولی از بهترین کتاب‌های رایتینگ تافل است و به منظور تمرین بیشتر طراحی شده است. ویژگی‌های مفید این کتاب عبارتند از:

 • ارائه‌ی توضیحات مختصر و کلیدی
 • ارائه‌ی استراتژی‌های مفید
 • معرفی دو نوع تسک رایتینگ تافل با بررسی نمونه‌ها

دانلود کتاب Collins Skills for the TOEFL iBT Test

 

ویدیو پییشنهادی : آموزش رایتینگ تافل
آموزش رایتینگ تافل

 

۳٫ Master Writing Skills

کتاب رایتینگ تافل Master Writing Skills

اگر نقطه ضعف شما در رایتینگ ساختار و گرامر است، حتما از کتاب Master Writing Skills  استفاده کنید چرا که این کتاب به طور عمده در مبحث رایتینگ تافل بر آموزش مفاهیم اصلی گرامر متمرکز است. این کتاب برای زبان‌آموزان مبتدی یا متوسط که نیاز به یادگیری قوانین اولیه گرامر تافل دارند، مفید خواهد بود.

 

مقاله پییشنهادی : تفاوت آزمون‌های آیلتس و تافل

 

بنابراین ویژگی‌های مفید این کتاب عبارتند از:

 • تقویت گرامر در رایتینگ تافل
 • بررسی الگوهای اولیه‌ی جمله‌ها
 • ارائه‌ی تست عملی با پاسخ و توضیح

دانلود کتاب Master Writing Skills

۴٫ Longman’s Preparation Course for the TOEFL Test: iBT Writing

 

کتاب رایتینگ تافل

کتاب Longman’s Preparation Course for the TOEFL Test: iBT Writing  تمرینات زیادی را برای زبان آموزان فراهم کرده است. این کتاب شامل توصیه‌های مهمی در رابطه با دو تسک رایتینگ تافل است اما نکته‌ی بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که آزمون‌های آزمایشی این کتاب نسبت به آزمون‌های واقعی TOEFL آسان‌تر است. بنابراین اگر در ابتدای راه و در سطح مبتدی و یا متوسط هستید، برای شروع این کتاب ایده‌آل است. اما از آن‌جا که آزمون واقعی تافل چالش برانگیزتر و دشوارتر است، در مراحل بعد نیاز به کتاب‌های تکمیل‌ کننده‌ای نیاز پیدا خواهید کرد.

ویژگی‌های مفید این کتاب عبارتند از:

 • ارائه‌ی توصیه‌های عملی ساده و قابل فهم
 • طراحی هوشمندانه تمرین‌ها جهت پیدا کردن نقاط ضعف و قدرت زبان‌آموزان
 • بررسی انواع مختلف رایتینگ تافل

دانلود کتاب Longman’s Preparation Course for the TOEFL Test: iBT Writing

۵٫ Barrons Writing for TOEFL iBT

کتاب رایتینگ تافل Barrons Writing for TOEFL iBT

کتاب Barrons Writing for TOEFL iBT به شما کمک می‌کند تا برای کارهای مستقل و مرتبط بخش رایتینگ تافل آماده شوید. به منظور پاسخ‌دهی به دو سوال رایتینگ در این کتاب به شما یک برنامه‌ی سه مرحله ای داده می‌شود که با هدف کمک به شما در نوشتن رایتینگ صحیح طراحی شده است. این کتاب همچنین به شما می‌آموزد که چگونه ایده‌های لازم را جمع‌آوری کرده و جزئیات را با ترتیب و سازماندهی مناسب بنویسید.

 

مقاله پییشنهادی : آمادگی برای آزمون تافل

 

همان‌طور که می‌دانید بخشی از زمان آزمون ریدینگ تافل را باید به خواندن متن نوشته شده‌ی خود و تصحیح و ویرایش آن اختصاص دهید. خوب است بدانید که این کتاب برای این بخش هم تمهیداتی اندیشیده و تمریناتی را در زمینه تصحیح و ویرایش رایتینگ در اختیارتان قرار می‌دهد. از دیگر نکات این کتاب می‌توان به گردآوری بیش از ۱۸۰ نمونه رایتینگ تافل اشاره کرد. بنابراین ویژگی های مفید این کتاب عبارتند از:

 • ارائه‌ی راهنمای کامل آماده‌سازی رایتینگ تافل
 • تشریح دستورالعمل‌ها برای ایجاد جزئیات و ایده‌های جذاب در رابطه با موضوع‌های گوناگون
 • ارائه‌ی راهکارهای مناسب برای توسعه ایده با زبان و گرامر صحیح
 • معرفی مدل‌ها و نمونه‌های رایتینگ جهت خواندن و تجزیه و تحلیل توسط زبان‌آموزان
 • ارائه‌ی راهکارهای تصحیح و ویرایش پیش‌نویس رایتینگ تافل

دانلود کتاب Barrons Writing for TOEFL iBT

کتاب‌های رایتینگ تافل که در این نوشته معرفی شد دید بهتری به شما در مواجهه با سوالات آزمون رایتینگ تافل خواهد داد. اگر به دنبال کسب نمره‌ی بالا ۲۵ در این بخش هستید، مطمئن باشید این کتاب‌ها کمک بسزایی به شما خواهند کرد. با مطالعه و تمرین مستمر موفقیت خود را گارانتی و نگرانی خود را در رابطه با این بخش از ماراتن تافل کم کنید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا