یادگیری لغات GRE

هنگام مطالعه برای لغات GRE دانشجویان اغلب به دنبال راهی برای یادگیری و تثبیت لغات در ذهن خود هستند. گاهی اوقات ساعت‌ها زمان صرف ساختن فلش کارد، لیست کلمات و برنامه‌های موبایل می‌کنند و بعد از آن متوجه می‌شوند هیچ تغییری رخ نداده است. طبیعی است که اگر شما منفعلانه عمل کنید و تنها به حفظ کردن لغات تکیه بکنید در روز آزمون موفق نخواهید شد.

شما قبل از هر چیزی باید بدانید به چه تعداد لغت جهت کسب نمره مورد نظر خود در بخش درک واژگان نیاز دارید. علاوه بر این باید یاد بگیرید چگونه مسیر آمادگی را برای خود به شکلی سرگرم‌کننده و مفید حفظ کنید. فراموش نکنید در هر مسیری بایدها و نبایدهایی وجود دارد که باید رعایت بکنید. در این یادداشت به بررسی نحوه مطالعه لغات GRE پرداخته شده است. در انتها نیز برخی از منابع مورد نیاز دانشجویان آورده شده است.

سطح خود را بشناسید

سطح خود را بشناسید

بدیهی است که سطح دانشجویان شرکت کننده در آزمون GRE با یکدیگر یکی نباشد. بنابراین بسیار مهم است که ابتدا به درک درستی از سطح خود برسید تا بتوانید تعداد کلمه‌ای که نیاز دارید را مشخص بکنید. برای مثال اگر شما مطالب زیادی را مطالعه کردید اما معنی کلمات solicitude, impecunious و parsimonious را نمی‌دانید حدود 1000 کلمه می‌تواند شما را به نمره هدفتان برساند. با این حال اگر مطالعه شما مناسب نبوده است و با کلمات بالا نیز آشنا نیستید باید بیش از 1000 کلمه را یاد بگیرید.

 

مقاله پییشنهادی : آموزش آنلاین زبان انگلیسی

 

برای تعیین سطح کلی خود می‌توانید از آزمون تعیین سطح انگلیسی مکتب‌خونه بهره ببرید. برای مشخص کردن سطح دانش لغوی خود نیز از  Testyourvocab.com استفاده بکنید. این وب‌سایت پس از مشخص کردن کلماتی که از قبل می‌دانید سطح و تعداد کلماتی که شما می‌شناسید را اعلام می‌کند.

منابع لغات GRE را هر روز بخوانید

خواندن بهترین راه یادگیری لغات GRE است. در بیشتر موارد آزمون GRE از کلماتی استفاده می‌کند که در منابع خبری مانند نیویورک تایمز، برخی از کتاب‌ها یا رمان‌ها به چشم می‌خورد. خواندن روزانه این منابع نه تنها به شما کمک می‌کند که کلمات جدیدی یاد بگیرید بلکه بهترین روش برای دیدن این کلمات در متن و آشنایی با نحوه کاربرد آن‌ها است.

علاوه بر یادگیری کلمات جدید با تکرار کلماتی که از قبل می‌دانید منجر به تقویت و تثبیت آن‌ها می‌شود. فرقی نمی‌کند که شما چند ماه تا آزمون GRE فرصت دارید، شما باید مطمئن شوید که خواندن روزانه منابع مختلف GRE را در برنامه مطالعات خود قرار بدهید.

علاوه بر وب‌سایت‌های خبری، کتاب‌ها، روزنامه‌ها و فیلم‌ها شما می‌توانید از کتاب‌ها و ابزارهایی که برای تقویت دانش لغوی شما طراحی شده‌اند استفاده بکنید. شما می‌توانید با توجه به توانایی‌ها و استراتژی‌های‌ یادگیری کلمات خود از یکی از این منابع GRE بهره ببرید.

GRE VOCABFLASHCARDS

GRE VOCABFLASHCARDS

مغز انسان 60000 برابر سریع‌تر از محتوای نوشتاری محتوای بصری را پردازش می‌کند. بنابراین بدون شک تصاویر در یادگیری لغات GRE بهتر عمل خواهند کرد.

ممکن است در ابتدا در نظر داشته باشید که تصاویر مربوط به لغات GRE خود را ترسیم بکنید. اگر چه این استراتژی ممکن است زمان زیادی ببرد اما راهی عالی برای ترکیب تکنیک‌های یادگیری نوشتاری و بصری جهت یادآوری و یادگیری است. یکی دیگر از روش‌ها استفاده از تکنیک قصر ذهن است.

یک راه آسان‌تر هم استفاده از GRE VOCABFLASHCARDS است که از طریق لینک زیر می‌توانید آن را دانلود بکنید. پس از دانلود و چاپ این کتاب شما می‌توانید از فلش کارت‌ها جهت تمرین لغات GRE استفاده بکنید.

دانلود GRE VOCABFLASHCARDS

Essential Words for the GRE یکی از بهترین منابع جهت تقویت لغات GRE

کتاب Essential Words for the GRE توسط انتشار بارونز جهت تقویت دایره لغات GRE به چاپ رسیده است. یکی از راه‌های یادگیری لغات GRE تمرین کلمات پرکاربرد و تکرار شده این آزمون است. از این رو این کتاب تلاش کرده است که با ارائه پرکاربردترین لغات که در آزمون‌های قبلی تکرار شده‌اند یادگیری لغات GRE را آسان بکند.

در هر درس لغات به همراه معانی آن‌ها ارائه شده است. علاوه بر این برای هر لغت یک یا دو مثال آورده شده است که شما با نحوه کاربرد آن‌ها نیز آشنا بشوید. در انتهای هر درس نیز تمریناتی طراحی شده است که پاسخ آن‌ها در انتهای کتاب نوشته شده است.

 

مقاله پییشنهادی : آمادگی برای آزمون GRE

 

یک آزمون طراحی شده است که شما قبل از شروع این کتاب باید در آن شرکت کنید تا سطح خود را بشناسید. علاوه بر این در انتهای کتاب یک آزمون دیگر وجود دارد که شما بتوانید با شرکت در آن میزان پیشرفت خود را ارزیابی بکنید.

علاوه بر این دانشجویان می‌توانند از جزوه کدینگ کتاب واژگان ضروری GRE نیز در جهت یادگیری سریع‌تر لغات و آمادگی بیشتر برای این آزمون استفاده کنند. کدینگ و تصویرسازی یکی از روش‌های مفید یادگیری لغات انگلیسی به حساب می‌آید. در این جزوه تمامی لغات به صورت کدبندی ارائه شده است.

دانلود کتاب Essential Words for the GRE

کتاب 3500 واژه ضروری GRE

3500 واژه ضروری GRE (The 3500 Essential Words for The GRE) یکی از محبوب‌ترین و جامع‌ترین منابع GRE به حساب می‌آید. این کتاب نوشته فرزانه هراتیان و محمد حسین کشاورز است که توسط انتشارات جنگل در 268 صفحه به چاپ رسیده است.

دانشجویان زیادی سالانه جهت اخذ پذیرش یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور در آزمون GRE شرکت می‌کنند. همانطور که می‌دانید درک واژگان (استدلال کیفی) یکی از سه بخش این آزمون است که کسب موفقیت در این بخش بستگی زیادی به دانش لغوی دانشجویان دارد. از این رو در کتاب 3500 لغت GRE تلاش شده است که در هر درس به بررسی واژگان و معنی آن‌ها به همراه مثال پرداخته شود. هدف اصلی این کتاب بهبود دایره لغات داوطلبان جهت آمادگی برای آزمون GRE است.

 

مقاله پییشنهادی : نمونه سؤالات آزمون GRE

 

یادگیری لغات مختلف هر زبانی جهت یادگیری آن از اهمیت بسیاری برخوردار است. در حقیقت اگر چه شما بدون تسلط کافی بر دستور زبان می‌توانید بخشی از پیام خود را منتقل بکنید اما بدون شک بدون لغت نمی‌توانید منظور خود را بیان بکنید. یکی از مشکلات اصلی یادگیری لغات فراموشی آن‌ها است که هر چه دانشجویان لغات بیشتری یاد بگیرند دیرتر آن‌ها را فراموش خواهند کرد.

لغات GRE

ویژگی‌های 3500 واژه ضروری GRE در یک نگاه

معانی فارسی واژگان یکی از ویژگی‌های اصلی کتاب 3500 واژه ضروری GRE به حساب می‌آید. در حقیقت هدف اصلی ارائه معانی همراه با مترادف و مثال‌ها درک کامل واژگان و توانایی فهم آن هنگام برخورد با آن‌ها در آزمون GRE است. دانستن معنی کلمات و نحوه کاربرد آن به شما کمک می‌کند که جملات و عبارات مختلف را به راحتی درک بکنید.

این کتاب لغات GRE از 3 بخش تشکیل شده است که در بخش اول آن فهرستی از کلمات پرکاربرد آزمون GRE آورده شده است. این بخش از 333 واژه تشکیل شده است که به دلیل تکرار آن‌ها در آزمون‌های مختلف از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. بخش دوم شامل 3500 واژه ضروری GRE است که دانستن آن‌ها شانس موفقیت شما در این آزمون را به طور چشم‌گیری افزایش می‌دهد. در این بخش لغات، مشتقات مختلف آن‌ها به همراه معنی است. در این بخش برای درک بهتر واژگان جملاتی در هر درس ارائه شده است که حاوی لغات آن درس است. نویسندگان این کتاب در بخش آخر آن به بررسی پیشوندها و پسوندهای مختلف پرداخته‌اند.

 

مقاله پییشنهادی : سوالات ریاضی GRE

 

سایر ویژگی‌ها:

  • کلمات به ترتیب حروف الفبا و به صورت عمودی ارائه شده‌اند
  • ترجمه تمام واژگان به همراه مثال (جملات مرتبط با هر لغت به فارسی و انگلیسی ارائه شده است)
  • تلفظ دقیق لغات
  • ارائه آزمون جهت ارزیابی در آخر هر درس
  • بهبود دایره لغات دانشجویان تا سطح پیشرفته