زبان خارجی

آشنایی با ۱۰ مورد از مهم‌ترین و پرتکرارترین موضوع‌های رایتینگ آیلتس

پرتکرارترین موضوع‌های رایتینگ آیلتس

نگرانی درمورد موضوع رایتینگ آیلتس به یکی از بزرگترین دغدغه‌های این روزهای متقاضیان آزمون آیلتس بدل شده است. به همین خاطر بر آن شدیم که مروری بر موضوع‌های پرتکرار رایتینگ آیلتس داشته باشیم و راه‌کارهای کاربردی برای موفقیت در این بخش این آزمون در اختیارتان قرار خواهیم داد.

آموزش صفر تا صد گرامر آیلتس

 

در این‌جا ۱۰ موضوع را به شما معرفی می ‌کنیم که به شرط داشتن دامنه‌ی لغات و گرامر حرفه‌ای بتوانید با تسلط بر آن‌ها نمره‌ی خوبی در بخش رایتینگ آیلتس کسب کنید.

۱۰ مورد از موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس

۱٫ Business

هر آن‌چه مربوط به شغل‌ها و مسائل پیرامون آن‌هاست در این طبقه قرار می‌گیرد. در مقیاس بزرگ شامل کسب و کارهای بزرگ از قبیل صنایع و تجارت می‌شود و در مقیاس کوچک‌تر کسب و کارهای کوچک و هرچیزی که با پول درآوردن، حقوق و دستمزد را در برمی‌گیرد.

۲٫ Sport

مورد بعدی موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس تعلق می‌گیرد به موضوعاتی در رابطه با ورزش. مطالب ورزشی معمولا برگ برنده‌ی شرکت کنندگان در آزمون آیلتس است چرا که تقریبا همه‌ی آدم‌ها خرده اطلاعاتی در مورد ورزش، تمرینات ورزشی و تاثیرات آن بر سلامتی دارند.

توجه داشته باشید که وقتی از ورزش حرف می‌زنیم این عنوان می‌تواند طیف وسیعی از ورزش‌های مختلف را دربرگیرد و حتی پیاده‌روی غیرحرفه‌ای اما هدفمند بانوان و زنگ ورزش در مدارس را نیز پوشش دهد.

برای داشتن رایتینگ قوی در این زمینه، مقالات ورزشی گوناگونی را مطالعه کنید و سعی کنید اطلاعاتی در رابطه با ورزش‌های رایج در سراسر دنیا به دست آوردید.

۳٫ Media

رسانه‌های اجتماعی و هر چیزی درمورد ایمیل و تلویزیون و شبکه‌های اینترنت تا آن‌جا که در توصیف و گزارش ارتباطات و رساندن پیام عمل می‌کنند در طبقه‌بندی موضوعات آیلتس در این گروه قرار می‌گیرند.

در برخی موارد در موضوع رایتینگ آیلتس از شما در رابطه با مقایسه‌ی رسانه‌های جمعی که در روزگار گذشته مورد استفاده بوده و تغییر آن در زندگی مدرن پرسش خواهد شد.

برای خوب نوشتن موضوعاتی از این قبیل اطلاعات خود را درمورد ابزارها، مولفه‌ها و رسانه‌های ارتباط جمعی مانند تلویزیون، روزنامه‌ و اینترنت بالا ببرید.

موضوع رایتینگ آیلتس

۴٫ Health and Fitness

پیش‌تر در موارد بالا ورزش را به عنوان یکی از پرکازبردترین موضوعات رایتینگ آیلتس معرفی کردیم. بُعد تاثیر ورزش بر سلامتی در زیر شاخه‌ی سلامتی و تناسب اندام قرار می‌گیرد. عنوان سلامتی و تناسب اندام به آیتم‌هایی از قبیل تغذیه، فست فود و انواع رژیم غذایی سالم یا ناسالم نیز اطلاق می‌شود.

آموزش اسپیکینگ آیلتس

 

این موضوع نیز از آن دسته از موضوعاتی است که معمولا همه درمورد آن اطلاعاتی دارند. از هرکدام از پلتفرم‌های پیام رسان و شبکه‌ی اجتماعی که استفاده کنید، خواه ناخواه مطالب صحیح یا غلطی پیرامون خوراکی‌های چاق کننده، غذاهای کم کالری و معجزه‌ی لاغری با تمرین ورزشی و رژیم غدایی را خواهید دید.

از آن‌جا که صحت ادعای شما در رایتینگ آیلتس مورد ارزیابی قرار نمی‌گیرد، کافی است هر آن‌چه که به یاد دارید را بنویسید. برای تمرین از همین حالا هر پیامی را که در اینستاگرام، واتسپ و باقی شبکه‌های مجازی دریافت می‌کنید که حاوی مطالبی در این راستاست، به انگلیسی بنویسید یا کلید واژه‌‌های آن‌ها را در مرورگر تلفن همراه خود سرچ کرده و درمورد آن مطالعه کنید.

 

مقاله پییشنهادی : یادگیری لغات ریدینگ آیلتس
بهترین کتاب ها برای یادگیری لغات آیلتس

 

۵٫ Role of Women

نقش زنان در جامعه کوچک خانواده و جوامع بزرگ‌تر و در سطح جهانی از آن‌جا که بسیار حائز اهمیت است، در بسیازی از مواقع موضوع رایتینگ آیلتس بوده است.

همان‌طور که می‌دانید امروزه وسعت مطالعات زنان بسیار افزایش یافته و حتی به عنوان رشته‌ی دانشگاهی درآمده است. موضوعاتی که در این طبقه‌بندی قرار می‌گیرند از نقش زنان در جوامع مختلف تا مسائل مربوط به اشتغال و حقوق زنان و حتی بیماری زنان را در برمی‌گیرد.

از آن‌جا که خشونت علیه زنان یکی از موضوعات حساسیت برانگیز این عصر است،خوب است مطالعاتی در این زمینه نیز داشته باشید و کلید واژه‌ها را یاد بگیرید و در تمرین‌های رایتینگ خود از آن‌ها استفاده کنید تا به قول معروف ملکه‌ی ذهنتان شود.

۶٫ Technology

تکنولوژی موضوعی است که همیشه بازارش داغ است و هربار می‌شود متن جدیدی در رابطه با آن نوشت. برای این که در نوشتن رایتینگ‌هایی با این‌گونه موضوعات موفق باشید، بسیار ضروری است که اطلاعات خود را درمورد فناوری‌های روز دنیا به روز نگه دارید.

خواندن مجلاتی که گزارش‌هایی از رشد تکنولوژی و تولید لوازم و ابزارهای تازه مانند گجت‌ها و ابرکامپیوترها را منتشر می‌کنند، می‌توانند موثق‌ترین منابع برای افزایش آگاهی و در نتیجه نوشتن بهتر شما در این زمینه شوند.

۷٫ Travel and Transport

موضوعاتی از قبیل سفر کردن، مقایسه حمل و نقل و وسایل نقلیه‌ی دیروز و امروز، مشکلاتی که حمل و نقل در گذشته داشته و مشکلاتی که حمل و نقل این روزها پدید آورده، همه و همه در این گروه قرار می ‌گیرند.

برای این‌که در این حوزه بتوانید خوب بنویسید کافی است فرهنگ مسافرت و حمل و نقل در سراسر کشورهای دنیا را بشناسید و نوشتن در مورد آن‌ها را تمرین کنید.

 

مقاله پییشنهادی : تکنیک‌های رایتینگ آیلتس
بهترین کتاب ها برای یادگیری لغات آیلتس

۸٫ Criminal Justice

یکی از مباحث چالش برانگیز روز دنیا جرم و جنایت و رویکرد جوامع مختلف در رابطه با کیفر و مجازاتی است که برای جرایم مختلف در نظر گرفته‌اند.

به عنوان مثال بحث‌هایی از این قبیل که «آیا زندانی کردن افراد در بهبود فرد و جاممه تاثیرگزار است؟»، «آیا اعدام کیفری عادلانه است؟» و دیگر مواردی با این مضامین نُقل بسیاری از رسانه‌ها و مقالات است.

کافی است کلیدواژه‌هایی مانند «Punishment»، «Criminal» و «Execution» در مرورگر خود سرچ کنید. به کررات هستند مقالاتی که در این خصوص نوشته شده‌اند.

موضوع رایتینگ آیلتس

۹٫ Art, Culture and Language

اگر چه این موارد را در یک گروه طبقه‌بندی کردیم اما حتما توجه داشته باشید که برای پوشش دهی هریک از این واژه‌ها نیاز است چندین مقاله بخوانید و تمرین نوشتن کنید.

ما هر آن‌چه فرهنگ، آداب و رسوم، زبان و هنر ملل مختلف را دربرمی‌گیرد، در این گروه قرار داده‌ایم. به عنوان مثال تمرین مفیدی که در رابطه با این حوزه می‌توانید انجام دهید این است که با کشورهای مختلف دنیا و زبانی که در این کشورها صحبت می‌شود و سنن و آدابی که مخصوص آن کشور است، آشنا شوید.

برخی از هنرها مخصوص سرزمین خاصی هستند یا در برخی موارد آن کشور خاص  بنیان‌گزار و آغازگر آن هنر بوده‌اند، مطالعه در مورد هنرهای مختلف می‌تواند علاوه بر این‌که به شما کمک کند که امتیاز رایتینگ آیلتس خود را ارتقا دهید؛ لذت‌بخش و شیرین باشد و باعث شود زمان خوبی را هنگام یادگیری آن‌ها سپری کنید.

 

مقاله پییشنهادی : جواب دادن به سوالات ریدینگ آیلتس
بهترین کتاب ها برای یادگیری لغات آیلتس

 

۱۰٫ Globalization and Economic

تمام متون که اشاره به جهانی سازی یا جهانی شدن مفهومی دارند در این رسته قرار می‌گیرند. جهانی سازی در واقع روندی مداوم است که تغییرات به هم پیوسته در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه را شامل می‌شود.

تجارت بیشتر کالا و خدمات ملل مختلف، افزایش انتقال سرمایه از جمله گسترش سرمایه گذاری مستقیم و افزایش نفوذ صندوق های ثروت حاکمیت از مواردی هستند که در این بخش قرار می‌گیرند.

جهانی شدن تأثیرات گسترده ای بر سبک زندگی ما داشته است. و طبیعتا این امر مزایا و معایبی نیز در پی داشته است: دست‌یابی سریع‌تر به فناوری در مقابل افزایش مصرف که منجر به افزایش تولید کالاها می‌شود و به نوبه خود محیط زیست را تحت فشار قرار می‌دهد. این موضوع نیز به کررات موضوع رایتینگ آیلتس در ادوار گذشته بوده است. پس ضروری است که دانش خود را در این زمینه افزایش دهید.

آموزش لغات ضروری آیلتس

 

بسیار خوب! ۱۰ مورد از پرتکرارترین موضوعات رایتینگ آیلتس را با هم بررسی کردیم. با کسب دانش و اطلاعات در زمینه‌های فوق در کنار داشتن کلیدواژهای درست و گرامر قوی قطعا می‌توانید از بابت رایتینگ آیلتس خاطر جمع باشید. با آرزوی موفقیت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا