زبان خارجی

آموزش زبان انگلیسی را از کجا شروع کنیم؟

در پاسخ به این سوال که آموزش زبان انگلیسی را از کجا شروع کنیم، باید گفت که یادگیری صحبت کردن به زبان انگلیسی می تواند دشوار باشد، اما تسلیم نشوید! با تمرین کافی و استفاده از منابع مناسب و همچنین انتخاب روش مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی می توانید با اعتماد به نفس بالا به انگلیسی صحبت کنید.

 • تعیین سطح زبان انگلیسی

اولین قدم در آموزش زبان انگلیسی، تعیین سطح است. از طریق آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی مکتب‌خونه می‌توانید، میزان دانش و سطح خود را تعیین کنید.

 • هر روز کمی انگلیسی صحبت کنید.

بهترین راه مطلق برای یادگیری هر زبان جدید فقط صحبت کردن به آن زبان است. فرقی نمی کند فقط پنج کلمه انگلیسی بلد باشید یا اینکه عملا مسلط هستید  صحبت کردن انگلیسی با شخص دیگر سریعترین و مؤثرترین روش بهبود است. در کنار این مطلب می توانید یادگیری اصطلاحات رایج زبان انگلیسی به ساده ترین روش را نیز مطالعه فرمایید.

شما نباید صبر کنید تا زمانی که احساس راحتی بیشتری در مورد صحبت کردن به زبان انگلیسی دارید چون احتمالاً تا یک مدت طولانی به آن حد نخواهید رسید، بنابراین خود را به بیرون از منطقه راحتی خود پرت کنید و همین امروز صحبت کردن به زبان انگلیسی را شروع کنید. شما از سرعت پیشرفت مهارت های زبانی خود شگفت زده خواهید شد.

 

هر روز کمی انگلیسی صحبت کنید. 

 

یک فرد انگلیسی زبان پیدا کنید که مایل است مدتی را برای صحبت کردن به انگلیسی بگذراند – ممکن است بتوانید مبادله زبان را به آنها پیشنهاد دهید ، در حالتی که آنها ۳۰ دقیقه را با شما به صحبت با زبان انگلیسی می گذرانند و شما ۳۰ دقیقه را به صحبت با زبان مادری خود با آنها سپری کنید.

اگر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی می کنید، می توانید با شروع مکالمه های ساده با افرادی که ملاقات می کنید، تمرین کنید، خواه گفتن “سلام” به یک مغازه دار یا درخواست یک غریبه برای راهنمایی باشد. آموزش زبان انگلیسی را فردا نه، همین حالا شروع کن.

 • روی تلفظ خود کار کنید.

حتی اگر درک قابل قبولی از زبان انگلیسی داشته باشید ، با گرامر خوب و واژگان گسترده ، یک انگلیسی زبان ممکن است به سختی تلفظ شما را درک کند و تشخیص دهد.

 

 

اگر واقعاً بخواهید سطح انگلیسی خود را بهبود ببخشید ، تلفظ صحیح و واضح ضروری است. از نزدیک گوش دهید که چگونه انگلیسی زبانان بومی کلمات و صداهای خاصی را تلفظ می کنند و تمام تلاش خود را برای کپی کردن آنها انجام دهید.

به صداهایی که با آنها آشنا نیستید یا به زبان مادری شما وجود ندارند ، توجه ویژه ای داشته باشید. به عنوان مثال ، برخی از افراد در تلفظ صدای “r” مشکل دارند ، زیرا در زبان مادری آنها وجود ندارد.

توجه داشته باشید که تلفظ برخی از کلمات انگلیسی بسته به بخشی از جهان که در آن صحبت می شود بسیار متفاوت است. برای مثال ، انگلیسی آمریکایی با انگلیسی انگلیسی متفاوت است. اگر قصد سفر به یک کشور انگلیسی زبان را دارید، این چیزی است که هنگام یادگیری نحوه تلفظ برخی از کلمات باید به آن توجه کنید.

 

روی تلفظ خود کار کنید. 

 • واژگان خود را گسترش داده و از عبارات اصطلاحی استفاده کنید.

هرچه واژگان شما گسترده تر باشد و عبارات انگلیسی بیشتری یاد بگیرید، صحبت به زبان انگلیسی راحت تر خواهد شد. گذراندن وقت با انگلیسی زبانان بومی به شما کمک می کند تا واژگان و اصطلاحات رایج را به روشی طبیعی امتحان کنید. اگرچه خواندن ، تماشای برنامه های تلویزیون به زبان انگلیسی و گوش دادن به اخبار نیز مفید است.

پس از یادگیری یک کلمه یا عبارت جدید، باید تلاش کنید تا از آن در یک جمله استفاده کنید. این بهترین روش برای نگه داشتن آن در حافظه است. یک راه آسان در این پروسه، جهت نگه داشتن کلمات جدید در حافظه، تهیه برچسب برای وسایل روزمره خانگی و چسباندن آنها به خانه یا آپارتمان است.

سپس هر بار که از وسایل خانه استفاده می کنید یا به آینه نگاه می کنید، کلمه انگلیسی را مشاهده می کنید که به شما خیره شده است. مقاله ی آشنایی با جملات و اصطلاحات کاربردی انگلیسی در سفر به شما کمک زیادی خواهد کرد.

همچنین باید یک دفترچه یادداشت از عبارات و اصطلاحاتی داشته باشید که انگلیسی زبان ها همیشه از آن ها استفاده می کنند. قرار دادن این نوع عبارات در مکالمه شما سطح انگلیسی شما را تا چند درجه افزایش می دهد.

 • در یک کلاس انگلیسی یا یک گروه گفتگو شرکت کنید.

راه عالی دیگر برای قرار دادن مکالمه انگلیسی بیشتر در برنامه هفتگی شما ، ثبت نام در کلاس گروه بحث است. حضور در کلاس انگلیسی یک روش عالی برای تمرکز بر برخی از جنبه های رسمی تر صحبت کردن انگلیسی است.

یک کلاس با شیوه گفتاری درست دستور زبان را به شما آموزش می دهد که شامل ساختار جمله مناسب و ترکیب فعل است و به طور کلی یک رویکرد بسیار ساختار یافته برای یادگیری زبان را ارائه می دهد.

 

در یک کلاس انگلیسی یا یک گروه گفتگو شرکت کنید.

 

حضور در یک گروه بحث با روشی غیررسمی و آرام تر برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب است ، که در آن تأکید بیشتر بر صحبت و ایجاد روابط است تا صحبت کردن به انگلیسی “صحیح”. صحبت کردن به زبان انگلیسی در این مورد به شما کمک می کند تا در صحبت کردن در مقابل سایر افراد راحت تر شوید.

هر دو مورد بالا جهت یادگیری زبان جوانب مثبت و منفی خود را دارند، بنابراین بهتر است در صورت امکان هر دو را انجام دهید!

 • به رادیو یا پادکست انگلیسی گوش دهید.

یکی از بهترین راه ها در مبحث آموزش زبان انگلیسی، بهبود یافتن درک در گوش دادن به زبان انگلیسی است که این مهم از طریق دانلود پادکست ها یا برنامه های رادیویی به زبان انگلیسی در گوشی همراه یا پخش کننده MP3 تحقق می یابد.

سپس باید حداقل ۳۰ دقیقه در روز به گوش دادن به پادکست ها یا برنامه های رادیویی تلاش کنید. این کار را در سالن ورزشی ، مسافرت خود برای کار یا در حالی که در جلوی رایانه خود نشسته اید انجام دهید.

اگر می توانید کلمات یا عباراتی را که نمی فهمید یادداشت کنید و ترجمه را بعدا جستجو کنید. سپس به پادکست گوش دهید تا کلمات یا عبارات جدید را در متن بشنوید.

 • فیلم ها و برنامه های تلویزیونی انگلیسی زبان را تماشا کنید.

یکی دیگر از روشهای جالب برای بهبود درک شنوایی شما ، تماشای فیلم و نمایش تلویزیونی انگلیسی است.سعی کنید فیلم یا نمایش های تلویزیونی را انتخاب کنید که از آن لذت خواهید برد. این باعث می شود که خستگی کمتری از کارهای روزمره احساس شود.

در صورت امکان، فیلم یا نمایش هایی را که از قبل با آنها آشنا هستید، انتخاب کنید، مانند کارتون های کودکان. اگر داستان اصلی را می دانید، زبان را بسیار آسان تر می توانید پیدا کنید.

 

فیلم ها و برنامه های تلویزیونی انگلیسی زبان را تماشا کنید. 

 

با این حال شما باید از تماشای فیلم یا نمایش های تلویزیونی با زیرنویس به زبان مادری خودداری کنید. آنها فقط شما را منحرف می کنند و باعث می شوند تمایل بیشتری برای تمرکز بر درک زبان انگلیسی نداشته باشید.

 • یک کتاب، روزنامه یا مجله انگلیسی بخوانید.

خواندن یک بخش اساسی در یادگیری یک زبان جدید است، بنابراین تمرین را فراموش نکنید! چیزی را که واقعاً به آن علاقه دارید پیدا کنید. خواه این یک رمان معروف انگلیسی، نیویورک تایمز یا یک مجله مد باشد و کار خود را از طریق آن شروع کنید. اگر محتوا خسته کننده نباشد، طبیعی است که تمایل بیشتری به ادامه آن خواهید داشت.

باز هم، تلاش زیادی کنید تا در واقع آنچه را می خوانید درک کنید. کلمات یا عباراتی را که نمی فهمید برجسته کنید ، سپس آن ها را در فرهنگ لغت جستجو کنید.

اگر تنها هستید، می توانید با صدای بلند خواندن را نیز امتحان کنید – این کار به شما امکان می دهد تا هنگام کار روی تلفظ خود ، درک مطلب را نیز بهبود بخشید.

 • خاطرات خود را به زبان انگلیسی نگه دارید.

گذشته از خواندن و گوش دادن، شما همچنین باید مدتی را صرف کار روی نوشتار انگلیسی خود کنید. این ممکن است یکی از سخت ترین جنبه های یاد گیری زبان شما باشد، اما با این وجود این مهم است. نوشتن به زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا روی ساختار جملات ، دستور زبان و تلفظ خود کار کنید.

سعی کنید یک دفترچه خاطرات انگلیسی که هر روز چند جمله را در آن بنویسید، نگه دارید. لازم نیست کاملاً شخصی باشد. می توانید در مورد آب و هوا، آن چه که برای شام خوردید یا برنامه های روز برای خود بنویسید.

اگر با آن احساس راحتی می کنید، به یک انگلیسی زبان دسترسی پیدا کنید تا آنچه را که شما نوشته اید بررسی کند و آن را برای هرگونه خطا بررسی کند. این به شما کمک می کند تا بارها و بارها از خطاهای مشابه خودداری کنید.

 

خاطرات خود را به زبان انگلیسی نگه دارید. 

 • با انگیزه بمانید

هنگام یادگیری هر زبان جدید مهم است که با انگیزه بمانید و هرگز از هدف خود دور نشوید. با یادآوری خود در مورد این که چقدر رسیدن به این هدف برای شما مهم است، به یادگیری زبان خود پایبند باشید. به تمام تجربیات و فرصت های شگفت انگیزی فکر کنید که پس از تسلط بر زبان انگلیسی، در دسترس شما خواهد بود.

شما قادر خواهید بود از سراسر جهان با انگلیسی زبانان مکالمه کنید و روابط جدید و مهیج ایجاد کنید، قادر خواهید بود مانند گذشته با فرهنگ انگلیسی زبان ها درگیر شوید و به دلیل مهارت های جدید زبان خود به طور بالقوه حرفه خود را ادامه دهید.

 • هر روز تمرین کنید.

در این بخش از آموزش زبان انگلیسی اگر می خواهید که به سرعت تسلط پیدا کنید، باید هر روز به تمرین بپردازید.

یادگیری یک زبان جدید مبتنی بر تکرار است، بنابراین اگر خیلی زیاد بین جلسات مطالعه صبر کنید، همه چیزهایی را که قبلاً آموخته اید فراموش خواهید کرد و مجبور خواهید بود همه چیز را دوباره شروع کنید و وقت ارزشمند را هدر دهید.

با این حال ، شما نباید آنقدر درس بخوانید که به زبان انگلیسی بیمار شوید. سعی کنید با انجام یک کار متفاوت هر روز چیزهای جالب را حفظ کنید. یک روز خواندن، یک روز شنیدن درک مطلب، یک روز تمرین نوشتن، یک روز مطالعه دستور زبان و غیره.

با این حال شما هرگز نباید فرصتی را برای تمرین زبان انگلیسی هدر بدهید، زیرا این مهمترین کاری است که می توانید برای به دست آوردن تسلط انجام دهید.

 • خود را آموزش دهید تا به انگلیسی فکر کنید.

یکی از راه های انتقال گذرا از خوب بودن در انگلیسی به روان بودن این است که مغز خود را آموزش دهید تا در واقع به زبان انگلیسی فکر کند.

به طور مداوم ترجمه از زبان مادری خود به انگلیسی و دوباره در داخل سر شما باعث صرفه جویی در وقت و انرژی می شود. هر زبانی تفاوت های ظریف و خاص خود را دارد که باعث می شود ترجمه دقیق از یک زبان به زبان دیگر در موارد خاص امکان پذیر نباشد.

 

ویدیو پییشنهادی : آموزش گرامر زبان انگلیسی
آموزش گرامر زبان انگلیسی

 

در نتیجه ، اگر فقط بتوانید مغز خود را آموزش دهید تا به زبان انگلیسی فکر کند، طبیعی و روان صحبت خواهد کرد. وقتی زمان آن رسیده که به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید، باید مغز انگلیسی خود را روشن کنید و مغز زبان مادری خود را خاموش کنید! برای آموزش زبان انگلیسی، با خودتان انگلیسی حرف بزنید.

 • از اشتباه کردن نترسید

بزرگترین مانعی که در راه یادگیری یک زبان جدید قرار دارد، ترس از اشتباه کردن است. این ترس هیچ هدفی ندارد. این فقط مانعی است که مانع رسیدن هدف شما به تسلط در زبان انگلیسی می شود.

از اشتباه کردن نترسید و خجالتی نباشید! البته شما نمی توانید در ابتدا با یک زبان جدید صحبت کنید. سعی کنید منظور خود را با تمام دشواری هایی که دارد، بیان کنید.

 

از اشتباه کردن نترسید

 

به یاد داشته باشید که همه هنگام یادگیری یک زبان جدید اشتباه می کنند این یک آیین نامه است.

همچنین به یاد داشته باشید که هنگام یادگیری صحبت کردن به زبان انگلیسی ، هدف شما یک بیان کامل و بی نقص نیست، بلکه هدف شما پیشرفت است. اشتباه کردن بخشی از فرایند یادگیری است، آن اشتباهات به شما کمک می کنند که بهتر شوید، بنابراین آنها را در آغوش بگیرید!

سعید هابطی

چند سالی میشه که در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت هستم. به موسیقی و فلسفه علاقه ی خاصی دارم و بیشتر زمان رو صرف مطالعه و نوازندگی می کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا