زبان خارجی

راه های تقویت مکالمه ترکی استانبولی

چگونه زبان ترکی استانبولی را روان صحبت کنیم

پیش از پرداختن به راه های تقویت مکالمه ترکی استانبولی می خواهیم بدانیم مکالمه چه معنایی دارد؟ هرچند به نظر مشخص است، ولی اجازه دهید یک تعریف جامع و مانع برای این مفهوم بیاورم. به نظر من فهم یک لغت دروازه ای برای آسان تر و موثرتر پرداختن به آن مهارت است.

مکالمه گفت و گویی بین ۲ یا چند نفر است که معمولا با طرز بیانی محاوره ایی است و در آن اخبار و ایده ها تبادل می شوند. پس برای مکالمه ی ترکی استانبولی داشتن حداقل یک همراه می تواند روند یادگیری را سرعت بخشد و آن را هیجان انگیز کند.

همچنین روش ها در کنار یکدیگر می توانند مجموعه ای را ایجاد کنند که یادگیری را آسان تر و شما را به هدف تان نزدیک تر می کند.  مکالمه ی ترکی استانبولی حدودا بین ۷۰تا۹۰ میلیون نفر کاربر دارد. آنچه که صحبت به زبان ترکی را برای ایرانیان جذاب تر می کند همسایگی ما با کشور ترکیه است.

 

چگونه زبان ترکی استانبولی را روان صحبت کنیم

 

سالانه مسافرین و مهاجرین متعددی به کشور ترکیه می روند. یادگیری تنها از طریق کتاب یا صوت و ویدیو و بدون ارتباط با افرادی که اکنون در حال مکالمه ترکی استانبولی هستند، موجب صرف هزینه های اضافی چه از نظر مالی و چه از نظر زمانی در فرایند یادگیری (learning process) خواهد شد.

 

مقاله پییشنهادی : آشنایی با آزمون SAT ترکیه
آشنایی با آزمون SAT ترکیه

کلاس های عمومی یا خصوصی

هرکدام از این دو روش می توانند مزیت ها و معایب خودشان را داشته باشند. در کلاس های عمومی بخاطر ارتباط موثر بین زبان آموزان و مدرس، فضای مناسبی برای ترقی به حساب می آید. فضای رقابتی و در عین حال دوستانه، شما را به مکالمه ی روان ترکی استانبولی نزدیک می کند.

 

کلاس های عمومی یا خصوصی

 

در کلاس خصوصی بخاطر تمرکز ویژه ایی که بر روی شما وجود دارد، از جهاتی می تواند از فضای عمومی هم موثرتر واقع شود. به شرطی که مدرس باتجربه و  قدرت ارتباطی بالا داشته باشد و بتواند ضعف های شما را شناسایی کند.

فضای مجازی یکی از راه های تقویت مکالمه ترکی استانبولی

یکی از راه های آموزش ترکی استانبولی آن هم به روشی موثر و به روز، استفاده از فضای مجازی است. شاید به هر علتی شرکت در کلاس ها برای تان مقدور نباشد و کسی در اطراف شما نباشد که بتوانید با او مکالمه ترکی استانبولی داشته باشید. در این صورت نباید فراموش کرد که مکالمه یک روش فعال در ارتباط با روزمره است.

 

 

یکی از اپلیکیشن های خوب در این حوزه Italk و busuu است که از طریق آن ها می توانید با کسانی که مکالمه ترکی استانبولی دارند آشنا شوید و با گرفتن ارتباط موثر از ساکنین همان زبان، شاهد پیشرفت سریع خودتان باشید. در busuu که مکالمه ترکی استانبولی یکی از ۱۲ زبان اصلی این اپلیکیشن به حساب می آید، قادر خواهید بود تجارب سفر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

فضای مجازی یکی از راه های تقویت مکالمه ترکی استانبولی

 

مهارت های حافظه تان افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین ارتباط با ساکنین همان زبان که مکالمه ترکی استانبولی زبان مادری آن ها محسوب می شود این امکان را فراهم می کند که ما به شکلی زیستی در یادگیری باشیم.

اهمیت شرکت در کلاس های عمومی یا خصوصی

در واقع بودن در موقعیت های واقعی زندگی سطح یادگیری زبان شما را به شدت قوت خواهد داد. به هیچ وجه توصیه نمی شود کلاس های عمومی یا خصوصی را کنار بگذارید؛ هرچند گاها شرایطی ایجاد می شود که یا کلاسی برای مکالمه ترکی استانبولی در آن شهر نیست یا بودجه مالی و زمان بندی روزانه تان به شرکت در چنین کلاس هایی جفت و جور نمی شود.

 

مقاله پییشنهادی : گرامر زبان ترکی استانبولی
اصول گرامری زبان ترکی استانبولی

استفاده از اپلیکیشن های زبان آموز

اپلیکیشن های متعددی در این زمینه فعالیت می کنند. مثلا Babbel مکالمه ی ترکی استانبولی را در لیست زبان های خود گنجانده است و تیتر بزرگی زده: یادگیری مهارت مکالمه بر اساس واقعیت های زندگی (real life).

 

استفاده از اپلیکیشن های زبان آموز

 

تکنولوژی تشخیصی در این اپلیکیشن وجود دارد که اگر اشتباهی از نظر املایی یا دستور زبانی از سوی شما رخ داد، بتوانید آن را تصحیح کنید.

البته این تکنولوژی با وجود کاربران فعال، به تکنولوژی ایی فعال تبدیل می شود. در زمینه های متنی متفاوتی حضور پیدا می کنید و از جهات مختلف مکالمه تان توسعه پیدا خواهد کرد. بسط پیدا می کند. فرایند یادگیری و به خاطر سپاری با تقلای کمتری در کار خواهد بود.

از طریق دنبال کردن علایق تان در همان زبان، مکالمه ی  زبان ترکی استانبولی فرایندی در ارتباط با روزمره و علایقی است که دنبال می کنید. معمولا این برنامه ها بر روی پلتفرم های مختلفی مثل دسکتاپ، گوشی های هوشمند و تبلت ها قابل نصب هستند.

turkishclass101

از دیگر وبسایت های فعال در این زمینه turkishclass101 است. گاها کتابچه های درسی خسته کننده هستند؛ هرچند کنار گذاشتن آن ها توصیه نمی شود. درس هایی که در این جور فضاهای مجازی در دسترس هستند بر پایه ی فرهنگ افرادی است که در حال مکالمه ترکی استانبولی هستند.

 

turkishclass101

 

در ترکیه ۱۰۱ مکالمه های زنده سطح زبان شما را به شدت قوت می بخشد. پادکست های بسیاری با محوریت مکالمه ترکی استانبولی در این وبسایت در اختیار کاربران هستند. فضای سایبری فرایند یادگیری زبان را متنوع و مطابق با نیاز روز فراهم می کند

وب سایت دولینگو

دولینگو وبسایت دیگری برای مکالمه است که قریب به ۱میلیون و ۴۵۰هزار کاربر دارد و به طور اختصاصی پشتیبانی می کند. شما می توانید در سفرهای تان با همان افراد ملاقات کنید و این یک تجربه ی بی نظیر برای ارتقای مکالمه است.

 

وب سایت دولینگو

 

مکالمه ی ترکی استانبولی در آلمان، قبرس، اتریش و بوسنی و  هرزگوین بیش ترین مخاطب را به خود اختصاص داده است. بیش از ۷۰ میلیون نفر در جهان مکالمه زبان ترکی استانبولی دارند

وب سایت ۱۷-minute-languages

یکی دیگر از وبسایت های فعال در زمینه زبان آموزی ۱۷-minute-languages است. یک روش سریع و به طرز قابل توجهی موثر که طی ۱۷دقیقه های به مدت ۵۰ ساعت به سطح بسیار خوبی دست پیدا می کنید.

 

 

برای PCها، گوشی های هوشمند و تبلت ها قابل نصب است. در این روش که برای هر روز ۱۷ دقیقه در نظر گرفته است با تکیه بر حافظه ی بلند مدت و تکنولوژی superlearning، یادگیری شما %۳۲ سرعت اش افزایش پیدا می کند و تمرکز بهتری در طول یادگیری خواهید داشت.

 

وب سایت 17-minute-languages

 

با توجه به مطالب عنوان شده، موثرترین روش برای داشتن مکالمه ی روان ترکی استانبولی، ارتباط با ساکنین همان زبان است. این روش بخاطر درگیر کردن زبان آموز با روزمره ی فعال، هم سرعت را بهبود می بخشد و هم از نظر ثبت در حافظه، پایدارتر است.

سعید هابطی

چند سالی میشه که در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت هستم. به موسیقی و فلسفه علاقه ی خاصی دارم و بیشتر زمان رو صرف مطالعه و نوازندگی می کنم.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام. برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای دولتی ترکیه برای مقطع تخصص های پزشکی مثلا پوست علاوه بر ازمون yos چه ازمونهایی باید داد . من پزشک عمومی هستم

    1. سلام
      با توجه به تخصصی بودن و متغییر بودن شرایط پذیرش های دانشگاهی و نیز شرایط دانشگاههای مختلف ترکیه بر اساس انتخاب دانشگاه مورد نظر حتما باید به سایت همان دانشگاه مراجعه نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا