زبان خارجی

GRE جنرال: آزمون GRE جنرال چیست و چه منابعی باید برای آن بخوانیم؟

آشنایی با آزمون GRE جنرال

آزمون GRE به خصوص GRE جنرال میان دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی دارند نامی آشنا است. شرکت در این آزمون و ارائه نمره آن جهت اخذ پذیرش در بیشتر دانشگاه‌ها به خصوص دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا اجباری است. ارائه این نمره به طور کلی یک امتیاز ویژه به حساب می‌آید که شانس پذیرش را افزایش می‌دهد. در برخی از موارد نمره این آزمون به جای GMAT پذیرفته می‌شود.

 

مقاله پییشنهادی : آموزش زبان انگلیسی از پایه

 

اگر چه برخی از دانشجویان به خصوص دانشجویان سال آخر کارشناسی این آزمون را یک آزمون بسیار راحت فرض می‌کنند اما کسب نمره چشمگیر در GRE جنرال بدون آمادگی بسیار دشوار است. مساله‌ای که بیشتر دانشجویان به آن دقت نمی‌کنند این است که تنها تسلط دانشجویان بر محتوا کافی نیست. به خاطر سپردن کلمه‌های مختلف و مباحث و فرمول‌های ریاضی نمی‌تواند به تنهایی شما را به یک نمره قابل قبول برساند. شما باید بتوانید از این اطلاعات به خوبی استفاده بکنید. در حقیقت مساله اصلی در این آزمون ارزیابی توانایی حل مساله و استدلال شما است.

آشنایی با منابع آزمون GRE Genral و ساختار این آزمون می‌تواند به شما در نوشتن یک برنامه مطالعاتی قوی جهت کسب موفقیت در این آزمون 4 ساعته کمک بکنند. در واقع دانشجویانی که قرار است در این آزمون شرکت بکنند باید به بررسی نمونه‌‌ آزمون GRE و تجزیه و تحلیل بپردازند تا با اعتماد به نفس کافی در آزمون اصلی موفق عمل بکنند. در ادامه به بررسی و معرفی آزمون جنرال و منابع مختلف آن پرداخته خواهد شد.

gre جنرال

GRE جنرال چیست؟

GRE جنرال آزمونی استاندارد است که توسط ETS ایجاد و اجرا می‌شود. این آزمون جهت ارزیابی آمادگی تحصیلی کلی جهت تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا طراحی شده است.

در برخی از موارد دیده شده است که جهت اخذ پذیرش دانشجویان علاوه بر ارائه نمره GRE جنرال باید در آزمون GRE موضوعی نیز شرکت بکنند تا دانش مربوط به یک رشته خاص مانند فیزیک، ریاضی یا روانشناسی سنجیده بشود.

این آزمون توانایی تحلیل و استدلال شما را در سه زمینه مختلف کیفی (درک مطلب)، کمی (محاسبات ریاضی) و مقاله‌نویسی تحلیلی را اررزیابی می‌کند. از نظر بسیاری از کارشناسان این آزمون از نظر ارزیابی مهارت ریاضی، خواندن و نوشتن مشابه آزمون SAT است.

این آزمون برخلاف سایر آزمون‌های زبان انگلیسی مانند تافل و آیلتس به شما یک نمره نسبی می‌دهد. در حقیقت آن‌ها موقعیت شما را مانند کنکور در ایران نسبت به سایر شرکت‌کنندگان اعلام می‌کنند. برای مثال ممکن است شما به 85 درصد سوال‌ها به درستی پاسخ داده باشید اما در انتها شما در صدک 65 قرار بگیرد. این بدان معنا است که شما از 65 درصد شرکت‌کنندگان این آزمون بهتر عمل کرده‌اید. علاوه بر این این آزمون دارای 5 سال اعتبار است. از این رو بسیاری از دانشجویان با چند ماه تلاش از این فرصت طلایی بهترین بهره را می‌برند.

نمره هر دانشجو بستگی زیادی به دانشگاه و رشته‌ی مورد نظر او دارد. به همین دلیل برنامه مطالعاتی هر دانشجو با سایر دانشجویان متفاوت است. دانشگاه‌های مختلف سراسر جهان در وب‌سایت‌های خود به حداقل نمره آزمون GRE جنرال اشاره کرده‌اند. با این حال بهتر است که نمره‌های آزمون GRE دانشجویانی که در سال‌های اخیر موفق به کسب پذیرش شده‌اند را بررسی بکنید. در بیشتر موارد نمره شما باید از متوسط نمره‌های آخرین ورودی‌ها بالاتر باشد.

تفاوت gre جنرال و موضوعی

تفاوت آزمون عمومی و موضوعی

به طور کلی آزمون GRE جنرال به بررسی و ارزیابی تفکر انتقادی شرکت‌کنندگان و رشته‌های مختلف می‌پردازد. در نقطه مقابل آزمون GRE موضوعی جهت تعیین میزان دانش فرد در مورد یک رشته خاص دانشگاهی طراحی شده است. در حقیقت در آزمون GRE جنرال انتظار داشته باشید از استراتژی بیشتری نسبت به محتوا استفاده بکنید. در حالی که وقتی پای آزمون‌های GRE موضوعی در میان باشد شما به دانش مبتنی بر محتوا بیش از هر چیزی نیاز خواهید داشت. مطالعه همزمان آزمون‌ عمومی و یک آزمون موضوعی می‌تواند بسیار خطرناک باشد و منجر به شکست و اتلاف وقت بشود.

به طور معمول بین چهار هفته تا دوازده هفته جهت آمادگی آزمون GRE باید در نظر بگیرید. فراموش نکنید هنگام برنامه‌ریزی جهت شرکت در این آزمون به ضرب الاجل‌های دانشگاه‌ها توجه بکنید. علاوه بر این دانشجویان می‌توانند تقریبا در تمام روزهای سال در آزمون GRE جنرال شرکت بکنند. با این وجود آزمون‌های موضوعی تنها چند بار در سال برگزار می‌شوند.

یک تفاوت مهم دیگر که بین آزمون GRE جنرال و آزمون موضوعی وجود دارد این است که در آزمون‌های موضوعی دانشجویان این فرصت را دارند که در مورد زمان خود تصمیم بگیرند. در حقیقت آن‌ها تصمیم می‌گیرند که به چه بخشی از آزمون نسبت به سایر بخش‌ها وقت بیشتری اختصاص بدهند.

با این حال برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که به طور کلی آمادگی برای آزمون GRE جنرال با یک آزمون موضوعی تفاوت آنچنانی ندارد. در هر دو آزمون دانشجویان باید با محتوا و ساختار آزمون آشنا شوند تا بدانند که  در روز آزمون چه انتظاراتی از آن‌ها دارند.

 

مقاله پییشنهادی : نمونه سؤالات آزمون GRE

 

تفاوت gre جنرال و موضوعی

منابع آزمون GRE جنرال

منابع GRE General را نمی‌توان به طور کلی در چند کتاب خلاصه کرد. در حقیقت منابع مختلف بسیاری وجود دارد که دانشجویان می‌توانند با در نظر گرفتن توانایی‌ها و اهداف خود از آن‌ها بهره ببرند. جهت جلوگیری از اتلاف وقت و مدیریت بهتر زمان بهتر است که سطح خود را در بخش‌های مختلف این آزمون ارزیابی کنید. این مساله به شما کمک می‌کند که با مشخص کردن ضعف‌های خود به تقویت آن‌ها بپردازید.

منابع جامع:

 • Magoosh GRE Videos
 • The Official Guide to the GRE Revised General Test
 • Manhattan 5 lb. Book of GRE Practice Problems
 • Barron’s 6 GRE Practice Tests

منابعی که باید برای هر بخش بخوانیم

سوالات بخش استدلال کیفی (درک مطلب) به طور کلی نیاز به توانایی بالا در درک مطلب و دامنه لغات گسترده دارند. قدم اول برای فهم متون یادگیری کلمات مختلف و آشنایی با معانی و کاربردهای آن‌ها است. به همین منظور می‌توانید از منابع زیر جهت تقویت دایره لغات خود بهره ببرید:

 • Barron’s Essential Words for the GRE
 • Manhattan 500 Advanced Words – GRE
 • Barron’s 1100 Words You Need to Know
 • Magoosh Vocabulary Flashcards

سوالات بخش استدلال کیفی (محاسبات ریاضی) به طور کلی آسان و متوسط هستند. جهت کسب موفقیت در این بخش دانشجویان بیش از هر چیزی به درک درست سوال، دقت و سرعت در حل مساله نیاز دارند. منابع زیر می‌توانند به شما در این بخش آزمون GRE جنرال کمک بکنند.

 • Official GRE Quantitative Reasoning Practice Questions
 • Magoosh Very Hard Questions
 • Nova’s GRE Math Bible

 

مقاله پییشنهادی : سوالات ریاضی GRE

 

موفقیت در این بخش به تسلط نسبتا خوب به موضوع، تمرین و زمان زیادی نیاز دارد. شما در این بخش باید بتوانید دلایل قانع‌کننده‌ای جهت دفاع از آن چیزی که نوشته‌اید بیان بکنید. از منابع زیر می‌توانید جهت تقویت و بهبود مهارت‌های رایتینگ gre استفاده بکنید.

 • ETS Pool of Issue and Argument
 • GRE Analytical Writing: Solutions to the Real Essay Topics
 • On Writing Well: The Classic Guide to Writing Nonfiction
 • The Elements of Style

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا