زبان خارجی

بهترین کتاب های آموزش گرامر زبان انگلیسی

اهمیت گرامر زبان انگلیسی

کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی اهمیت زیادی در یادگیری زبان انگلیسی دارد. شما برای درست صحبت کردن، درک بهتر مطالب و برای نوشتن به زبان انگلیسی، نیاز به تسلط به گرامر زبان انگلیسی دارید. منابع مختلفی برای یادگیری گرامر وجود دارد. در این مقاله سعی داریم برخی از منابع مفید و کاربردی را معرفی نماییم.

بهترین کتاب های گرامر زبان انگلیسی

۱- English Grammar in Use 

اگر به دنبال بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی هستید، بدون شک یکی از کتاب های که توسط اساتید و کتابفروشی‌های مختلف به شما پیشنهاد می‌شود، این کتاب است. English Grammar in Use یک کتاب جامع است و به معرفی قواعد و ساختاری های زبان انگلیسی می‌پردازد. این کتاب یکی از کتاب‌های شناخته شده از انتشارات کمبریج است و در سری in Use این انتشارات که شامل کتاب لغت، اصطلاحات و گرامر است، بسیار پرطرفدار است. این کتاب برای سال های متمادی، پرفروش‌ترین کتاب گرامر بوده است.

مرجع کامل آموزش گرامر انگلیسی

 

مزیت این کتاب جامع بودن و بیان ساده آن است. نویسنده این کتاب، یکی از صاحب نظران در زمینه آموزش زبان انگلیسی است. بسیاری از مدرسان زبان انگلیسی توصیه می‌کنند در کنار استفاده از این کتاب، از کتاب های دیگر نیز استفاده نمایید چرا که کتاب بیشتر قواعد محور است و کمتر به جنبه های کاربردی گرامر می‌پردازد.

کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی

۲- English Grammar Azar

بیشتر کسانی که یادگیری گرامر زبان انگلیسی را از پایه شروع کرده و نتایج مطلوبی دست یافته اند، English Grammar Azar  را به عنوان بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی معرفی می‌نمایند. این کتاب را می‌توان یکی از کتاب های مرجع آموزش گرامر دانست. این کتاب به صورت کاملا تعاملی عمل می‌کند و شامل نکات دقیق و ریز قواعد زبان انگلیسی است. شما می­توانید انواع تمرین های مرتبط با گرامر را نیز در این کتاب بیابید. بسیاری معتقدند مزیت اصلی این کتاب این است که می‌توان از آن برای تقویت تمامی مهارت‌ها استفاده نمود.

کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی

مقاله پییشنهادی : ۸ روش کاربردی برای یادگیری گرامر انگلیسی

۳- Longman student Grammar of spoken and written English

این کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی بسیار محبوب و کاربردی است. مشابه کتاب English Grammar in Use، در این کتاب نیز آموزش بسیار ساده و جامع ارائه شده است. با این تفاوت که در این کتاب سعی شده است، گرامر به صورت کاربردی برای مکالمه و نوشتار آموزش داده شود. این کتاب شامل انواع عبارات و جملات است که ضمن آموزش گرامر، بسیار کاربردی هستند. با کتاب Longman student Grammar، ضمن آموزش دستور زبان می توانید دایره لغات خود را نیز توسعه دهید. در این کتاب بیش از ۳۰۰۰ کلمه آموزش داده می شود.

بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی

۴- Natural Grammar 

این کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی، میان مدرسان حرفه‌ای بسیار محبوب است. بسیاری معتقدند این کتاب کاربردی‌ترین کتاب گرامر است و شما را وادار می‌کند از گرامری که آموخته اید، استفاده کنید. این کتاب، گرامر را با مثال‌های متعدد آموزش می‌دهد که این مثال‌ها از میان ساختارها و اصطلاحات رایج زبان انگلیسی انتخاب شده اند. در واقع پس از اتمام آموزش با این کتاب، ضمن این که گرامر را می آموزید، جملات، اصطلاحات و ساختار های رایج را نیز می آموزید تا مثل یک فرد انگلیسی زبان از گرامر استفاده کنید.

بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی

۵- Oxford Grammar Course

یک کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی پایه است و برای شروع یک کتاب بسیار ایده‌آل است. شما می‌توانید با استفاده از این کتاب، نکات زیادی را یاد بگیرید و با تمرین های متعدد تسلط زیادی در گرامر زبان انگلیسی کسب نمایید. در این کتاب آموزش با مثال های کاربردی ارائه می شود و به همین دلیل این کتاب محبوبیت بسیار زیادی دارد. البته Oxford Grammar Course در سه سطح پایه، متوسط و پیشرفته تدوین شده است. بهتر است کتاب گرامر متناسب با سطح خود را تهیه و مطالعه نمایید. کتاب سطح پایه یا Basic این کتاب، شهرت بیشتری در مقایسه با سایر کتب دارد.

بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی

۶- Longman Advanced learners Grammar

همانطور که از عنوان این کتاب مشخص است، این کتاب برای زبان آموزان با سطح متوسط به بالا تدوین شده است. این کتاب بسیار جامع و کم حجم است و می تواند یک کتاب بسیار مفید برای ارتقا سطح زبان در زمان کوتاه باشد. در صورتی که از کلاس های زبان یا کتاب های سطح پایه و متوسط استفاده نموده اید و ساختار های ساده و قواعد کلی را فرا گرفته اید، با کمک این کتاب می توانید سطح زبان خود را ارتقا دهید. از مزیت های اصلی این کتاب این است که در پایان هر بخش تست های برای ارزیابی قرار دارد. برای تعیین سطح زبان انگلیسی خود می‌توانید از آزمون تعیین سطح استفاده کنید.

بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی

۷- Cambridge Grammar for IELTS

ممکن است شما قصد آموزش گرامر و دستور زبان انگلیسی را با هدف شرکت در آزمون های بین‌المللی زبان انگلیسی داشته باشید، در این صورت می‌توانید از کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی اختصاصی آزمون‌ها استفاده کنید. یکی از این آزمون‌های استاندارد و جهانی زبان انگلیسی، آیلتس می‌باشد. زبان آموزان زیادی با هدف شرکت در این آزمون و کسب امتیاز مناسب، به یادگیری گرامر می‌پردازند. این آزمون در ۴ بخش به ارزیابی مهارت‌های خواندن و درک مطلب، مهارت‌های شنیداری، مهارت‌های مکالمه و گفتاری و مهارت‌های نوشتاری شما می‌پردازند.

آموزش مقدماتی تا پیشڕفته گرامر انگلیسی

 

یادگیری دستور زبان انگلیسی، می‌تواند برای کسب امتیاز خوب در تمامی بخش های این آزمون ضروری باشد. Cambridge Grammar for IELTS یک کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی است که به صورت اختصاصی با رویکرد کسب امتیاز بالا در آزمون آیلتس به آموزش گرامر می پردازد. این کتاب در ۲۵ درس، به ارائه آموزش های لازم می‌پردازد و تمامی تمرین‌های آن از نمونه سوالات آزمون آیلتس طراحی شده اند. شما می‌توانید فایل صوتی این کتاب را نیز دانلود کنید و به تقویت مهارت شنیداری نیز به صورت همزمان بپردازید.

بهترین کتاب گرامر انگلیسی

۸- Vocabulary and Grammar for the TOEFL TEST

آزمون تافل نیز مشابه آزمون آیلتس یک آزمون معتبر و استاندارد بین‌المللی برای سنجش و ارزیابی سطح زبان انگلیسی داوطلبان است. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت، کار یا ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند، در این آزمون شرکت می‌کنند. برای موفقیت در این آزمون نیز نیاز به یادگیری گرامر دارید. به این منظور می‌توانید از کتاب‌های اختصاصی این آزمون استفاده کنید. Vocabulary and Grammar for the TOEFL TEST یک کتاب شناخته شده در این زمینه است. این کتاب که از سری کتاب های Collins می‌باشد، یک کتاب معتبر برای آموزش لغات و دستور زبان مورد نیاز آزمون تافل است. با این کتاب می‌توانید نکات گرامری زیادی را همراه با تمرین‌های متعدد فرا بگیرید.

بهترین کتاب گرامر انگلیسی

 

ویدیوهای پییشنهادی : آموزش GRE
آموزش تافل

۹- Oxford Practice Grammar

یک کتاب آموزشی و تمرینی گرامر است که در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته عرضه شده است. در واقع این کتاب، یک کتاب تمرین است و بیشتر از آموزش به ارائه تمرین می‌پردازد. این کتاب هم برای تدریس در کلاس ها و هم برای مطالعه به صورت خودآموز بسیار مفید است. در این کتاب به صورت مختصر و شفاف به آموزش گرامرها پرداخته می‌شود و بعد با تمرین‌های مکرر، تسلط کافی حاصل می‌شود.

این کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی برای کسانی که ترجیح می‌دهند با پاسخ به تمرین‌های متعدد، فرایند یادگیری را طی کنند، بسیار مفید است. یکی دیگر از مزیت‌های این کتاب، آزمون‌های انتهایی کتاب است که به شما کمک می‌کند خود را ارزیابی کنید و بدانید که آیا وقت تهیه و مطالعه کتاب سطح بعدی فرا رسیده است یا خیر؟ این کتاب برای انواع آزمون‌های داخلی و بین‌المللی زبان مفید است. کتاب Oxford Practice Grammar به صورت بخش‌های جداگانه طراحی شده و هر بخش به آموزش و ارائه تمرین‌های دستور زبان مشخصی می‌پردازد، بنابراین می‌توانید صرفا بخش‌هایی را مطالعه کنید که نیاز دارید.

بهترین کتاب گرامر انگلیسی

۱۰- Grammar Scan

اگر به دنبال ارزیابی دانش خود در حوزه گرامر و دستور زبان انگلیسی هستید و می‌خواهید با آزمون های مکرر سطح زبان خود را بسنجید و تسلط خود را افزایش دهید، این کتاب بهترین انتخاب است. این کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی، آزمون محور است و شما با آزمون های مکرر تسلط کافی را در استفاده از گرامر پیدا می‌کنید. در این کتاب سوالات به نحوی تدوین شده اند که زبان آموزان اشتباهات رایج را نیز بیاموزند و از آنها اجتناب نمایند. این کتاب برای سطح پایه مناسب نیست و بهتر است برای سطوح بالاتر مورد استفاده قرار گیرد. این کتاب برای آزمون‌های بین‌المللی نیز بسیار توصیه می‌شود. مزیت استفاده از این کتاب، مرور و جمع‌بندی قواعد در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.

کاملترین کتاب گرامر زبان انگلیسی

۱۱- How English works 

یک کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی دیگر از انتشارات آکسفورد است که به زبان بسیار ساده به آموزش گرامر زبان انگلیسی می‌پردازد. این کتاب برای استفاده در کلاس‌ها و استفاده به صورت خودخوان بسیار مفید است. این کتاب نیز تمرین محور است و به ارائه تمرین‌های متعدد می‌پردازد. البته این کتاب برای زبان آموزان با سطح متوسط و پیشرفته بسیار مناسب است.

کاملترین کتاب گرامر زبان انگلیسی

۱۲- English Grammar Drills

این کتاب نیز آموزش تمرین محور دارد. موضوعات مختلف به ریز موضوعات دیگر شکسته شده اند و هر یک از ریز موضوعات در یک یا دو صفحه به همراه تمرینات متعدد ارائه شده اند. English Grammar Drills یک کتاب متفاوت و متمایز است چرا که علاوه بر آموزش جامع و عمومی بیشتر بر مباحثی تمرکز دارد که اثبات شده است افراد غیر انگلیسی زبان در آن حوزه‌ها دچار مشکل هستند.

آموزش گرامر زمان های انگلیسی

بنابراین در توصیف این کتاب، این چنین گفته می‌شود که شما می‌توانید با English Grammar Drills دستور زبان و گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیرید تا مثل افراد بومی، انگلیسی صحبت کنید و متن انگلیسی بنویسید.

کاملترین کتاب گرامر زبان انگلیسی

۱۳- Business Grammar Builder

در صورتی که در حال تقویت زبان انگلیسی خود به قصد تجاری هستید، بهتر است گرامر را کاربردی و با جملات و لغات تجاری یاد بگیرید. در واقع این کار یک تیر و دو نشان است. Business Grammar Builder یک کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی با همین مشخصات است. در این کتاب علاوه بر دستور زبان انگلیسی، ۵۰ اصطلاح رایج تجارت را نیز به زبان انگلیسی می‌آموزید. مثال‌ها و تمرین‌های این کتاب مملو از لغات و واژه های تجاری زبان انگلیسی است. این کتاب دستور زبان را بسیار خلاصه و کوتاه توضیح داده است بنابراین برای بازرگانان و تجار یک کتاب ایده‌آل است.

کتاب آموزش گرامر انگلیسی

۱۴- آموزش صوتی گرامر انگلیسی Grammar Smart

امروزه کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی همراه با کتاب های صوتی آموزش گرامر مورد استفاده قرار می‌گیرند. حتی می‌توان گفت کتاب‌های صوتی پتانسیل جایگزین شدن با کتاب‌های چاپ شده را دارند. مزیت این کتاب‌ها این است که شما می‌توانید از زمان‌های خود به بهترین شکل برای آموزش گرامر استفاده کنید. داخل خودرو، به هنگام پیاده‌روی و ورزش، به هنگام استراحت و … می‌توانید آموزش دستور زبان را نیز در برنامه خود بگنجانید. این نوع آموزش بسیار جذاب است و می‌تواند مهارت‌های شنیداری شما را نیز ارتقا دهد.

کتاب صوتی  Grammar Smart یک کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی است که در ۲ ساعت فایل صوتی به صورت نکته به نکته به آموزش گرامر می‌پردازد. با این فایل صوتی می‌توانید ضمن آموزش پایه و اساس قواعد دستور زبان، نکات متعددی را نیز یاد بگیرید. این فایل شامل مثال های متعدد است و با پرسش و پاسخ و به صورت تعاملی با شیوه‌ای جذاب به آموزش گرامر می‌پردازد.

 اپلیکیشن Grammar app

در صورتی که با استفاده از کتاب آموزش گرامر انگلیسی در حال یادگیری و آموزش گرامر زبان انگلیسی هستید، می توانید با دانلود و نصب یک اپلیکیشن فرایند یادگیری را تکمیل کنید. مزیت این اپلیکیشن‌ها این است که بر روی گوشی نصب می‌شوند و به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و شما می‌توانید از زمان خود به بهترین شکل ممکن برای یادگیری گرامر استفاده کنید.

کتاب های گرامر زبان انگلیسی

مقاله پییشنهادی : بهترین نرم افزارهای تصحیح گرامر انگلیسی

یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها که بیشترین دانلود را تاکنون داشته است، Grammar app می‌باشد. این اپلیکیشن دارای نسخه اندروید و IOS می‌باشد، بنابراین بر روی تمامی گوشی‌ها قابل استفاده است. این اپلیکیشن گرامر را به صورت خلاصه و ساده با ۲۰۰ نکته آموزش می‌دهد. این اپلیکیشن به ویژه برای کسانی که به دنبال تقویت دستور زبان انگلیسی هستند تا بتوانند مهارت نوشتاری خود را تقویت کنند، بسیار مفید است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا