مدیریت

درست کردن پاورپوینت با گوشی

درست کردن پاورپوینت با گوشی چگونه است؟ برنامه پاورپوینت در گوشی، امکان ارائه به واسطه‌ی اسلایدها را به شما می‌دهد. که می‌توانید هر کجا که می‌روید به همراه خود داشته باشید.

برنامه PowerPoint به شما این امکان را می‌دهد که به واسطه‌ی ابزار و امکانات برنامه مانند: ارائه، ویرایش، مشاهده، اشتراک گذاری، ارائه‌ها به سرعت و به راحتی از هر مکانی که هستید صورت گیرد و به راحتی دسترسی پیدا نمایید.

شما می‌توانید در هنگام حرکت در هرجا سریع به پرونده‌های پاورپوینت که اخیراً مورد استفاده‌ی شما هستند دسترسی پیدا کنید. نسخه‌ی گوشی موبایل با نسخه‌ی نصب شده بر لپ تاپ شما را محدود نمی‌کند و هرآنچه که شما در کامپیوتر خود انجام می‌دهید می‌توانید با گوشی نیز انجام دهید.

مزایای استفاده از برنامه‌ی پاورپوینت بر گوشی موبایل

از مهمترین مزایای استفاده از برنامه‌ی پاورپوینت بر گوشی موبایل میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

آموزش اسلاید سازی با پاورپوینت

 

 • با هر کسی کار کنید و با اعتماد به نفس در هر مکانی ارائه دهید. با برنامه Microsoft PowerPoint، دفتر کار شما با شما حرکت می‌کند.
 • پاورپوینت به شما امکان می‌دهد فایل‌های ppt ​​یا pptx خود را ویرایش کنید و آن را در حین حرکت سفارشی کنید و در زمان واقعی با دیگران همکاری کنید.
 • یک ویژگی بسیار با اهمیت این است. حتما برایتان پیش آمده بر کامپیوتر خود پروژه‌ای را شروع کردید و اما به دلیل عدم وجود وقت کافی نتوانستید آن را به اتمام برسانید شما می‌توانید مابقی پروژه‌ی خود را با استفاده از برنامه one drive گوشی موبایلتان انجام دهید.

الزامات و ویژگی نصب برنامه

 • حافظه حداقل یک گیگا بایت به بالا
 • برای ایجاد یا ویرایش اسناد، با درست کردن یک حساب Microsoft رایگان در دستگاه‌هایی با اندازه صفحه نمایش ۱۰٫۱ اینچ یا کوچکتر وارد سیستم شوید.
 • با اشتراک ویژه Microsoft 365 برای تلفن، تبلت، رایانه شخصی و Mac خود، می‌توانید به صورت کامل از ویژگی‌های ماکروسافت استفاده نمایید.
 • با خرید اشتراک‌های Microsoft 365 می‌توانید با انجام تنظیمات ۲۴ ساعت قبل از پایان دوره اشتراک فعلی به طور خودکار سرویس خود را تمدید نمایید.

آموزش پاورپوینت در موبایل

پس از نصب برنامه به واسطه‌ی app store یا play store و ساخت حساب کاربری در ادامه قصد آموزش ساخت پاورپوینت خواهیم پرداخت:

پس از باز نمودن برنامه گزینه‌ی New را مشاهده می‌نمایید. که به شما فرصت انتخاب پکیج اسلایدی با طراحی‌های متنوع را به شما می‌دهد. همچنین می‌توانید تم مورد نظر خود را در کادر جستجو پیدا نمایید.

در نوار ابزار پایین برنامه سه قسمت وجود دارد:

 • Open:  

در بخش Open شما می‌توانید فایل‌های پاورپوینت خود را از هر نقطه‌ای که علاقه‌مند هستید، باز کنید. این بخش به شما این امکان را می‌دهد تا فایل‌های اخیر، اشتراک گذاری شده، موجود بر روی حساب OneDrive خود، موجود بر روی گوشی و یا موجود بر روی هر فضای ذخیره سازی ابری را باز کنید.

مقاله پیشنهادی :انیمیشن با پاورپوینت
انیمیشن با پاورپوینت

 

 • Plus  یا علامت مثبت:

که به واسطه‌ی آن پروژه‌ی جدیدی در برنامه می‌سازید.

 • Home:

شمارا به پروژه های اخیرا ارجاع می‌دهد. ارائه‌های بازتان را می‌توانید ویرایش، حذف و به اشتراک بگذارید. پروژه‌های اخیرتان را نشان می‌دهد.

 • تنظیمات:
 • سه نقطه در نوار ابزار بالای برنامه وجود دارد که با انتخاب آن با پنجره‌ی زیر مواجه می‌شوید:
 • Auto save: با انتخاب این گزینه به صورت پیش فرض ارائه‌ی شما ذخیره می‌گردد.
 • Rehearse with coach(preview): به واسطه‌ی این قسمت پیش نمایش اسلاید طراحی شده‌ی خود را می‌توانید مشاهده نمایید.
 • Save a copy: می‌توانید یک کپی از ارائه‌تان ذخیره نمایید.
 • Send a copy: در این قسمت، مجزا از ارسال ارائه‌تان به واسطه‌ی ایمیل و یا برنامه‌های دیگر می‌توانید فرمت ارسال را نیز به pdf تغییر دهید.
 • Export: یا همان انتقال که با گزینه ی بالای که معادل تغییر فرمت است تفاوتی ندارد.
 • Print: به منظور چاپ سند آماده شده، که امکان جابه جایی فایل به صورت pdf را نیز در برنامه‌های دیگر به شما می‌دهد.
 • History: تاریخچه‌ی ویرایش‌های شما را نمایش می‌دهد.
 • Properties: در واقع جزییات و ویژگی‌های فایل را مانند: نام فایل، محل ذخیره فایل، سایز و غیره را نمایش می‌دهد.
 • Help & feedback: در این قسمت می‌توانید شرکت ماکروسافت را از نظرات خود مطلع کنید. هم بازخورد خود را ثبت و هم به بهبود برنامه می‌توانید کمک نمایید.
تغییر نام فایل

برای تغییر نام ارائه از گزینه‌ی share در نوار ابزار بالا استفاده می‌نماییم و نام را تغییر می‌دهیم، در همین قسمت شما می‌توانید محل ذخیره‌ی فایل را نیز انتخاب نمایید.

ساخت اسلاید

تم موردنظر خود را از قسمت New انتخاب نمایید. توجه داشته باشید امکان تغییر و ویرایش اسلاید انتخابی وجود دارد:

آموزش پاورپوینت نسخه 2021

 

 • با علامت مثبت می‌توانید به تعداد اسلایدها بی‌افزایید.
 • یک اسلاید را انتخاب نمایید. و به واسطه‌ی نوار ابزار پایین به ویرایش بپردازید.
تنظیمات به صورت مختصر از سمت چپ نوار ابزار پایین به صورت ذیل می باشد:

layout: در این قسمت قالب های متفاوتی برای اسلاید مشاهده، که از بین آنها می توانید انتخاب نمایید.

Table: برای ساخت جدول به کار می رود و به محض انتخاب نوار ابزار تنظیمات آن در جهت اضافه نمودن سطر یا ستون، پاک کردن، تغییر رنگ و امکان انتخاب مدل جدول را به شما می‌دهد.

Picture: می‌توانید از این قسمت تصاویری را از طریق دوربین یا آلبوم عکس موبایلتان انتخاب نمایید.

Shapes: این گزینه به شما امکان ترسیم خط،  فلش، اشکال هندسی و …. را به شما می‌دهد. که داخل این اشکال به واسطه‌ی align text داخل اشکال می‌توانید متن خود را بنویسید.

Text: در کادر نوشته، متن مورد نظرتان را بنویسید. در نوار ابزار پایین برنامه امکاناتی برای نوشته تان نمایش داده می‌شود از جمله bold، کج کردن متن، خط کشیدن زیر متن، تغییر رنگ و غیره.

همچنین می توانید به واسطه ی bullet فهرست منظمی تهیه نمایید. در قسمت new comment می‌توانید نظرات کوتاهی برای هر اسلاید ثبت نمایید.

Camera: می‌توانید در لحظه به برنامه امکان عکاسی بدهید و در اسلاید عکس را بارگزاری نمایید.

گزینه‌ی آخر از سمت چپ گزینه‌ی undo می‌باشد که می‌توانید به مرحله قبل ویرایش برگردید و اسلاید را اصلاح نمایید.

پس از آماده نمودن اسلایدها با استفاده از گزینه‌ی play می‌توانید از امکانات coach  presenter ارائه‌ی خود را حرفه‌ای‌تر نمایید. شما با کلیک بر start rehearsing به برنامه اجازه‌ی دسترسی به میکروفن را می‌دهید و می‌توانید بر اسلایدهای خود صداگذاری انجام دهید.

برای دسترسی سریع به امکانات برنامه بر گزینه‌ی home که با قلم نمایش داده شده است. کلیک می‌نمایید در این قسمت گزینه‌های برنامه به راحتی در اختیار شما قرار می‌گیرد. و به راحتی می‌توانید فایل خود را آماده نمایید.

تمامی گزینه‌ها در قسمت home مشابه برنامه در کامپیوتر می‌باشد:

Home: در این قسمت شما می‌توانید اسلاید جدید با قالب دلخواهتان را انتخاب نمایید.

Insert: این گزینه به شما امکان اضافه نمودن تصویر، جدول، اشکال و….. را می‌دهد.

Draw:  دراین بخش با انتخاب گزینه‌ی Start Inking می‌توانید از قلم نوری استفاده نمایید البته استفاده از این گزینه در برخی نسخه‌ها امکان پذیر نیست.

گزینه‌ی دیگر در این بخش گزینه‌ی lasso select است که با انتخاب محدوده‌ای که از قلم نوری استفاده کردید می‌توانید آن را جابه جا، معکوس و مقیاس آن را بزرگ و کوچک نمایید.

Design: با اننتخاب این گزینه می‌توانید themesهای مختلف را بر پروژه انتخاب و رنگ آن را تغییر دهید. همچنین با انتخاب گزینه‌ی slide size می‌توانید سایز اسلاید را به ۴:۳ یا ۱۶:۹ تغییر دهید.

گزینه‌ی دیگر در این قسمت format background است که می‌توانید رنگ زمینه‌ی اسلاید را به واسطه تنوع رنگی که در اختیار شما قرار داده است تغییر دهید.

Transitions: به شما قابلیت اعمال افکت‌ها را می‌دهد و با گزینه‌ی apply to all می‌توانید افکت‌ها را در تمامی اسلایدها اعمال نمایید.

Animations: جهت متحرک نمون اشکال و متن می‌توانید از این قابلیت استفاده نمایید. همچنین در این قسمت جهت افکت را نیز می‌توانید انتخاب نمایید.

Slide show: برای به نمایش در آوردن اسلایدهای شما می‌باشد. شما می‌توانید انتخاب کنید از اسلاید اول نمایش صورت بگیرد یا از اسلایدی که خودتان انتخاب کرده‌اید.

Review: در این بخش شما می‌توانید برای اسلاید موردنظرتان کامنت بگذارید که با نمایش آن و باز کردن کامنت توسط مخاطب می‌تواند پاسخ خود را ثبت نماید. همچنین با استفاده از گزینه‌ی note توضیحی برای اسلاید شرح دهید.

نکته: آموزش فوق طبق نسخه‌ی پاورپوینت بر سیستم عامل ios ارائه گردیده است.

در ادامه بطور خلاصه‌تر و با اموزش تصویری درباره درست کردن پاورپوینت در گوشی با ما همراه باشید.

درست كردن پاورپوينت با گوشی چگونه است؟

برای تهیه یک پروژه در تلفن همراه خود، باید برنامه پاورپوینت را در تلفن همراه‌تان دانلود و نصب کنید. برای دانلود باید برنامه ساخته شده توسط کمپانی مایکروسافت را دانلود کنید. حالا مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برنامه پاورپوینت را در تلفن خود دانلود و نصب کنید.

 • هنگام استفاده از این برنامه برای اولین بار، باید با ایمیل و شماره تلفن همراه خود در آن ثبت نام کنید.
 • برنامه پاورپوینت را باز کنید.
 • صفحه بعدی مایکروسافت به حریم خصوصی شما (Microsoft Respects Your Privacy) احترام می‌گذارد و سپس روی پذیرش و ارسال داده‌های اختیاری در صفحه بعدی کلیک کنید.

درست كردن پاورپوينت با گوشی

 • اکنون داشبورد ایجاد پاورپوینت روی صفحه شما باز می‌شود، روی دکمه «Plus» کلیک کنید تا برایتان ارائه شود.
 • صفحه جدیدی باز می‌شود که در آن ورد، اکسل و پاورپوینت نوشته شده و روی گزینه پاورپوینت کلیک کنید.

درست كردن پاورپوينت با گوشی

 • حالا شما باید الگوی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • می‌توانید متن یا تصویر را در بالای آن الگو اعمال کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی الگو ضربه بزنید.

درست كردن پاورپوينت با گوشی

در پاورپوینت چه کاری می‌توان انجام داد؟

در درست كردن پاورپوينت با گوشی می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 • افزودن اسلاید جدید

برای افزودن اسلاید جدید دکمه «Plus» در زیر ظاهر می‌شود و پس از ضربه زدن روی آن، اسلایدهای جدیدی به پروژه شما اضافه خواهند شد.

 • نحوه نوشتن متن

مکان نوشتن متن را در جایی که می‌خواهید قرار دهید و سپس تایپ کردن را شروع کنید. کلماتی که نوشته‌اید را انتخاب کنید و با دکمه زیر آن کلمه را پررنگ کنید، اندازه فونت را تغییر دهید یا آن را مورب کنید.

 • نحوه اعمال تصویر، شکل یا نمودار

روی دکمه زیر تصویر کلیک کنید و تصویر را از تلفن همراه خود انتخاب کرده و آن را در اینجا وارد کنید. برای بزرگ‌تر و کوچک‌تر شدن تصویر روی «Use» ضربه بزنید. نقاطی در اطراف تصویر ظاهر می‌شوند که می‌توانند کشیده یا کوچک‌تر شوند.

نکته: برای حرکت در محیط کار، از حرکات لمسی استفاده کند. مثلاً، استفاده از دو انگشت برای بزرگنمایی و کوچک کردن اسلایدها.

نحوه ذخیره پروژه چگونه است؟

 • روی سه نقطه بالا کلیک کنید تا پاورپوینت خود را ذخیره کنید.
 • پنجره‌ای روی صفحه شما باز می‌شود که باید بر روی «Save» کلیک کنید.
 • در صفحه دوم، گزینه‌های زیادی ظاهر می‌شوند، ذخیره خودکار را خاموش کرده و روی «Save» در زیر صفحه ضربه بزنید.

وقتی روی عنصری ضربه می‌زنید، گزینه‌های برش (Cut)، کپی (Copy) و چسباندن (Paste) را دریافت می‌کنید، سپس اقدام بعدی New Comment است. افزودن نظر بسیار آسان است و می‌توانید افراد را در نظرات خود تگ کنید و سپس به نظرات وارد شده در ایمیل خود جواب دهید. ما می‌بینیم که این یک برنامه عالی برای کار اشتراکی بین چند هم تیمی است.

راهنمای استفاده از پاورپوینت در گوشی همراه

می‌توانید اندازه، رنگ، شفافیت و سایر موارد را تغییر دهید و متن را اضافه و ویرایش کنید. پاورپوینت برای اندروید، دارای ابزارهایی مانند Arrange (ارسال به عقب، جلو آوردن و سایر) است، بنابراین می‌توانید اسلاید خود را در لایه‌ها مرتب کنید.

همچنین می‌توانید به راحتی قالب بندی را از یک شی به شی دیگری کپی کنید، این برای استانداردسازی کار بسیار مفید است. نکته اصلی در درست كردن پاورپوينت با گوشی این است که اگر فکر می‌کنید نمی‌دایند چه کاری باید انجام دهید، روی نماد لامپ ضربه بزنید و کار مورد نظر خود را تایپ کنید. این جایی است که شما متحرک‌ها، اندازه فونت، درج لینک و موارد دیگر را پیدا خواهید کرد. به نظر می‌رسد مجموعه‌ای از عملکردها در این قسمت پنهان شده‌اند.

 

درست كردن پاورپوينت با گوشی

معایب درست کردن پاورپوینت در گوشی

بدیهی است ایجاد پاورپوینت با انگشتان روی صفحه گوشی کمی ‌مبهم است و قرار دادن دقیق عناصر دشوار و زمان‌بَر خواهد بود. همچنین کشیدن محتوا از منابع دیگر بسیار کار سختی است و نمی‌توانید چندین زبانه را به یک شکل باز کنید. به همین دلایل توصیه می‌کنیم که اول مهارت خود در استفاده از پاورپوینت را بالا ببرید و سپس به سراغ ایجاد پروژه مورد نظر خود بروید.

همچنین افزونه‌های فوق العاده‌ای مانند BrightSlide را نباید از دست دهید زیر به سرعت بخشیدن به روند طراحی کمک می‌کنند. با این حال، اگر شما به سادگی متنی را به یک الگوی از پیش ساخته شده اضافه می‌کنید، ویرایش‌های لحظه آخری را انجام داده یا به نظرات همکاران پاسخ می‌دهید، این برنامه می‌تواند واقعاً برایتان مفید باشد.

مایکروسافت آفیس؛ همۀ برنامه‌ها در در یک اپلیکیشن

اکنون پاورپوینت اندروید برای دانلود در دسترس است. با این حال، مایکروسافت یک پیشنهاد دیگر دارد، برنامه همه کاره آفیس که در آن کاربران می‌توانند در یک جا به وُرد (Word)، اکسل (Excel)، پاورپوینت (PowerPoint) دسترسی داشته باشند.

این برنامه در نوامبر ۲۰۱۹ معرفی شد و در مقایسه با برنامه‌های آفیس دیگر، قابلیت‌های بیشتری را نوید می‌دهد. به عنوان مثال، کاربران می‌توانند از یک سند عکس بگیرند و به طور خودکار آن را به یک فایل وردی تبدیل کنند. اقدامات جدیدی از جمله ایجادPDF ، امضای PDF با استفاده از انگشت و انتقال آسان فایل‌ها بین دستگاه‌های مختلف انجام می‌شوند. این برنامه در مقایسه با برنامه‌های جداگانه باید میزان کار با تلفن همراه را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

مایکروسافت آفیس؛ همۀ برنامه‌ها در در یک اپلیکیشن

اکنون پاورپوینت اندروید برای دانلود در دسترس است. با این حال، مایکروسافت یک پیشنهاد دیگر دارد، برنامه همه کاره آفیس که در آن کاربران می‌توانند در یک جا به وُرد (Word)، اکسل (Excel)، پاورپوینت (PowerPoint) دسترسی داشته باشند.

آموزش جامع و کامل پاورپوینت 2021

 

این برنامه در نوامبر ۲۰۱۹ معرفی شد و در مقایسه با برنامه‌های آفیس دیگر، قابلیت‌های بیشتری را نوید می‌دهد. به عنوان مثال، کاربران می‌توانند از یک سند عکس بگیرند و به طور خودکار آن را به یک فایل وردی تبدیل کنند. اقدامات جدیدی از جمله ایجادPDF ، امضای PDF با استفاده از انگشت و انتقال آسان فایل‌ها بین دستگاه‌های مختلف انجام می‌شوند. این برنامه در مقایسه با برنامه‌های جداگانه باید میزان کار با تلفن همراه را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

کلام آخر

درست كردن پاورپوينت با گوشی همراه کار سختی نیست اما نیاز به مهارت دارد زیرا شما در ابعاد کوچکی در حال کار هستید. توصیه می‌کنیم که ابتدا قسمت های مختلف اَپ پاورپوینت را یاد بگیرید و سپس شروع به ایجاد پروژه جدید خود کنید. رابط کاربری این برنامه بسیار ساده است و هر نوع کاربری می‌تواند پروژۀ خود را ایجاد و ویرایش کند. از همه مهمتر، می‌توانید فایل خود را از گوشی به کامپیوتر منتقل کنید و از طریق برنامه داخل دسکتاپ، فایل خود را ویرایش کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا