مقالات دیجیتال مارکتینگ

نکاتی درباره مدیریت تبلیغات در اینستاگرام

آیا از نحوه مدیریت تبلیغات در اینستاگرام آگاهی دارید؟ طبق اطلاعات جمع‌آوری شده، ۲۳٫۵۴درصد از جمعیت ایران در اینستاگرام فعال هستند. حتی بسیاری از برندها و کسب‌وکارها در اینستاگرام حضوری فعال دارند. اما چگونه می‌توان مدیریت تبلیغات در اینستاگرام را برعهده گرفت؟

متاسفانه برخی از افراد با هدف جذب فالوور، اقدام به تولید پست‌های زرد و یا استفاده از کلمات نادرست می‌کنند. در صورتی که اینکار نه تنها باعث افزایش مخاطب نخواهد شد، بلکه موجب دل‌زدگی کاربران می‌شود.

بسیاری از شرکت‌‌های تبلیغاتی با کپی کردن ایده‌های تولید محتوا باعث نارضایتی مخاطبان می‌شوند. به همین خاطر تصمیم گرفتم تا با ارائه نکات مهم در رابطه با مدیریت تبلیغات در اینستاگرام به نمایش بهتر محصولاتتان در فضای مجازی کمک کنم.

ویدئو پیشنهادی :  دوره دیجیتال مارکتینگ
دوره دیجیتال مارکتینگ

 

نکاتی درباره مدیریت تبلیغات در اینستاگرام:

۱٫خلاقیت و هدف‌گیری مخاطبان را مجددا تعریف کنید:

برای تاثیرگذاری بیشتر و تبلیغاتی موثر، باید سعی کنید که واقعی به نظر برسید. حتی اگر محصول و خدمات شما چندان واقعی نباشد، تلاش کنید که واقعی و صادق به نظر برسید. هنگامی که تبلیغات و یا محصول حالتی مصنوعی به خود می‌گیرد، بعد از مدتی از چشم مخاطبان دور خواهد شد.

از سوی دیگر،جهت مدیریت تبلیغات در اینستاگرام، ابتدا هدف مخاطبان را از قبل مشخص کنید. هنگامی که بدانید مخاطبان به دنبال چه چیزی هستند، راحت‌تر می‌توانید محتوا تولید کنید. تبلیغات را به گونه‌ای طراحی کنید که مخاطبان از لحظات حضورشان و زمانشان لذت ببرند.

مدیر پیج باید به بازخورد پست‌ها توجه کند. برای مثال، احتمال دارد یک پست ۱۰ لایک بخورد ولی پستی دیگر ۹۰ لایک و کامنت داشته باشد. این یک نشانه است که به شما می‌گوید مخاطبان کدام محصول و یا سبک تبلیغی را می‌پسندند. از این طریق می‌توانید مخاطب را در پست‌های بعدی راحت‌تر تحت تاثیر قرار دهید.

برای مدیریت درست پیج متوجه خواهید شد که مخاطبانتان در حال بازدید از چه پست‌هایی هستند و یا چه محصولاتی آن‌ها را به فکر خرید خواهد انداخت.

شاید شما هم متوجه پیج‌های پرسر و صدا در اینستا شده باشید. تا به حال فکر کرده‌اید که این سر و صداها به چه معنایی است؟

سر و صدای زیاد در اینستاگرام به معنای تبلیغات بی‌نقص و خلاق است. همچنین، پیج‌های معروف و موفق، مخاطبانشان را هدفمند انتخاب می‌کنند. یعنی اینکه برای کار خود هدف و استراتژی داشته باشید.

ویدیو پیشنهادی :آموزش بازاریابی محتوایی
آموزش بازاریابی محتوایی

 

۲٫ توجه به استوری اینستاگرام:

اینستاگرام از اسنپ‌چت تقلید کرد و قابلیت استوری را به نرم افزار خود اضافه کرد. استوری‌های اینستا هم مانند اسنپ‌چت بعد از ۲۴ ساعت پاک خواهد شد.

امروزه نرم افزارهای جدیدی برای مدیریت استوری اینستاگرام طراحی شده است که با استفاده از آن، مدیریت تبلیغات در اینستاگرام آسان‌تر خواهد شد. طبق آزمایش انجام شده، ارتقاء استوری و به استفاده از خلاقیت در آن‌ها باعث افزایش بازخورد پیج خواهد شد.

استوری به شما اجازه‌های زیر را می‌دهد:

      • افراد جدید و منحصر به فرد که در حال مشاهده و بررسی پیج هستند به محتوا استوری دسترسی خواهند داشت.
      • مدیر پیج قادر به پاسخ دادن دایرکت‌های ناشی از استوری خواهد بود.
      • تعداد دفعاتی که فرد از دکمه خروج استفاده کرده است به مدیر پیچ نشان داده خواهد شد.

مورد اول نشان دهنده تعامل مخاطب و مورد سوم میزان علاقه او به محتوا را به مدیر پیج نشان می‌دهد.

از اهمیت استوری در جذب مخاطب نمی‌توان چشم پوشی کرد. اما لازم به ذکر است که تاثیر استوری از لایو به مراتب کمتر است.

۳٫برگزاری لایو اینستاگرام و پاسخ‌دهی به سوالات مخاطبان:

در حقیقت، سرعت رشد محتوا در اینستاگرام بسیار بیشتر از عضوهای فعال است. به گونه‌ای که محتوای زیادی در آن وجود دارد که یکبار هم خوانده نشده‌اند.

بخش لایو که در سال‌های اخیر به اینستاگرام اضافه شده است، باعث جذب بیشتر کاربران و تاثیرگذاری بیشتر اینستاگرام شده است.

AdWeek در رابطه با لایو فیس‌بوک می‌گوید که مردم بیشتر از سه بار در روز، لایوهای فیس‌بوک را دنبال می‌کنند و این آمار بیشتر از بازدیدهای ویدئوهای غیرزنده است.

خبر خوب این است که برگزاری لایو بسیار راحت است و فالوورهای شما اعلامیه‌ای مبنی بر برگزاری لایو دریافت خواهند کرد. اگر برگزار کننده لایو نتواند شرایط را مدیریت کند، می‌تواند بلافاصله لایو را تمام کند و از آن خارج شود.

استوری و لایوها باعث مشارکت‌پذیزی می‌شود و این یک نقطه قوت است؛ زیرا، هرچه میزان مشارکت افزایش یابد، فروش محصول افزایش خواهد یافت.

۴٫تبلیغات را به گونه‌ای طراحی کنید که با مخاطب همخوانی داشته باشد:

بسیاری از تازه‌واردان و برندهای نوپا با پیغام‌های غیر مرتبط و بی‌ربط، مخاطب را بمباران می‌کنند. اینستاگرام یک گزینه در اختیار کاربران قرار می‌دهد که تبلیغات را از فیدهایشان حذف کنند. تصور کنید که مخاطبان از این گزینه استفاده کنند. چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ پاسخ ساده است. اینستاگرام تبلیغات را آنطور که برنامه‌ریزی کرده بودید نشان نخواهد داد و تمام نقشه‌هایتان نقشه برآب خواهد شد.

بنابراین، برای مدیریت تبلیغات در اینستاگرام و پیشگیری از حذف تبلیغاتتان از فیلد مخاطبان، باید بر یک استراتژی تمرکز کنید و زمان خود را صرف ساخت تبلیغات متناسب با سلیقه و نیاز مخاطب کنید.

مقاله پیشنهادی : ابزار مدیریت اینستاگرام
ابزار مدیریت اینستاگرام

 

۵٫از کمپین‌ها برای جذب مخاطب استفاده کنید:

تا زمانی که به صورت فعال به تبلیغات نپرداخته‌اید، از علاقه و نیاز مخاطبان آگاه نخواهید شد. مدیر پیچ متوجه نخواهد شد که مخاطب به چه تصاویری علاقه دارد و چه موضوعاتی باعث ترغیب و تحریک مخاطب به مشارکت خواهد شد.

بعد از برگزاری اولین کمپین متوجه خواهید شد که مخاطبان تمایل دارند که چه پیغامی را از تصاویر و پست‌ها دریافت کنند. بهتر است بجای برگزاری کمپین با هدف افزایش فروش، کمپین کوچکی برای شناخت بیشتر مخاطبان برگزار کنید.

با تکیه بر داده‌ها و اطلاعات مرتبط با مخاطبان، در کمپین‌های بعدی به نتایج بهتری دست خواهید یافت.

مدیریت تبلیغات در اینستاگرام

 

 

۶٫نوع تبلیغ را متناسب با سطح مشارکت مشتری و  مخاطب پیدا کنید:

هنگامی که با برندها و صاحبان کسب‌وکار صحبت می‌کنید، اغلب آن‌ها می‌گویند که به دنبال راهی برای فروش بیشتر و طبیعتا سود و درآمد بیشتر هستند. اینستاگرام می‌تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند. تنها کافی است اصول مدیریت تبلیغات در اینستاگرام را بلد باشید تا با بهره بردرن از آن، فروش خود را چند برابر کنید.

با تبلیغات در اینستاگرام، سطح آگاهی مردم از برند و محصولاتتان افزایش می‌یابد و می‌توانید تعدادی مخاطب وفادار پیدا کنید.

در صورتی که مایل به مشارکت با مشتریان هستید، بهتر است از تبلیغات ویدیویی استفاده کنید؛ زیرا، بیشتر کاربران علاقمند به تبلیغات ویدیویی و متفاوت هستند.

۷٫برای تبلیغات اینستاگرامی، ظرافت به خرج دهید:

تبلیغات زیاد و قرار دادن پست‌های تبلیغاتی زیاد برای هرکسی وسوسه‌انگیز است. برخی از صاحبان کسب‌وکار تصور می‌کنند استفاده بیش از حد از تصاویر باعث می‌شود که مشتریان به طور کامل از جزئیات محصولات و خدمات آگاه شوند.

گاهی اوقات استفاده بیش از حد از عکس و تبلیغات زیاد باعث می‌شود که حوصله مخاطب سر برود.

از سوی دیگر، برای استفاده از لوگو در تبلیغات نیز لازم است که ظریف عمل کنید. برای مثال، می‌توانید از عناصر قابل تشخیص بجای لوگو استفاده نمایید.

۸٫عکس‌های تبلیغاتی را با متن نپوشانید:

آیا سابقه ساخت تبلیغ در فیس‌بوک را دارید؟ یک قانون ۲۰درصد وجود دارد که طبق این قانون، نباید بیش از ۲۰درصد عکس را با متن پوشاند. بنابراین، جهت حداکثر استفاده از این فضا، لازم است که از تکنیک‌های گرافیکی استفاده منید.

۹٫از تصاویر واضح و باکیفیت برای تبلیغات استفاده کنید:

تحت هیچ شرایطی از تصاویر پیچیده و شلوغ برای تبلیغات در اینستاگرام استفاده نکنید. همیشه تصاویر ساده به تصاویر شلوغ ارجحیت دارد؛ زیرا، عکس ساده می‌تواند هدف اصلی و جزئیات مشخص را در پس‌زمینه به کاربران نشان دهد.

۱۰٫برای تبلیغ محصول از افراد در دنیای واقعی استفاده کنید:

مخاطبان و کاربران با دیدن مردم در موقعیت‌های مشابه و در دنیای واقعی تحت تاثیر قرار می‌گیرند و به این موضوع به شما کمک خواهد کرد که راحت‌تر نظر مخاطب را جلب کنید.

۱۱٫تبلیغات ویدیویی را افزایش دهید:

امروزه شرکت‌هایی مانند دیزنی، فورد، دل، Avon، Burberry و … از ویدیوهای تیلیغاتی نهایت استفاده را می‌کنند. به طور میانگین، ویدیوهای اینستاگرامی دو برابر بیشتر از عکس باعث مشارکت مخاطبان می‌شود.

شاید عکس‌ها لایک‌های بیشتری جذب کنند اما ویدیوها می‌توانند کامنت‌های بیشتری به دنبال داشته باشد. بنابراین، جهت برقراری ارتباط عمیق بین برند و مخاطب از ویدیوهای تبلیغاتی استفاده کنید.

۱۲٫ترسی از نمایش دادن محصولات و خدمات نداشته باشید:

شاید برایتان جالب باشد که در سال ۲۰۱۴، زمانی که تمام پست‌های اینستاگرام تنها عکس و تصاویر بود، کابران هیچ واکنش منفی به محصولات از طرف مخاطبان دریافت نمی‌کردند.

۱۳٫محتوای تولید شده را در تبلیغات بگنجانید:

محتوای تولید شده (UGC) فرمی از محتوا می‌باشد که برند هیچ دخالتی در تولید آن نداشته است. قدرت و تاثیرگذاری UGC در مفید بودن محتوا نهفته است. کاربران واقعی در تلاش برای تولید محتوای کاربردی، دست اول و منحصر بفرد هستند.

۱۴٫قبل از تبلیغات، هشتگ‌های خود را آماده کنید:

از گذشته تا به امروز از هشتگ‌ها برای مشارکت و راحت‌تر پیدا کردن متن‌ها استفاده می‌کردند. امروزه استفاده از هشتگ‌ها در شبکه‌ها اجتماعی نیز رواج پیدا کرده است.

هشتگ‌ها باعث می‌شود که محتوای تبلیغاتی شما برای مشترکان ارسال شود. به همین خاطر، لازم است هشتگ مناسب بسازید و در تبلیغات از آن استفاده نمایید.

هشتگ‌ها به مخاطبان اجازه می‌دهد که با کلیک بر آن به محتوای مرتبط به نیازشان دسترسی پیدا کنند.

 

مدیریت تبلیغات در اینستاگرام

سخن پایانی:

برای موفقیت در کسب‌‌وکار اینترنتی و فروش محصولات در اینستاگرام، ابتدا باید فالوورهایتان را افزایش دهید. زیرا، با افزایش فالوورها، احتمال افزایش مشتری و خریدار نیز افزایش می‌یابد.

در این مقاله نکات ضروری جهت مدیریت تبلیغات در اینستاگرام را به شما معرفی کرده‌ام تا بتوانید در مدتی کوتاه، فالوور و طرفداران زیادی پیدا کنید.

اگر قصد دارید که از سایر صفحات برای تبلیغات استفاده کنید، یک صفحه مناسب و پرطرفدار که بازدیدهای زیادی دارد، پیدا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا