مدیریت

چگونه از یک کارمند ساده به یک مدیر موفق تبدیل شویم؟

چگونه از یک کارمند ساده به یک مدیر موفق تبدیل شویم؟

اگر چندین سال است که به عنوان منشی یا کارمند در بخش بایگانی کار می کنید، شاید برایتان سوال پیش بیاید که رییس شما چه زمان شما را به سمت سرپرستی ارتقا می دهد؟ یا حتی برایتان سوال پیش آید که آیا در این شغل ها امکان ارتقا وجود دارد یا خیر؟

واقعیت امر اینست که یک سازمان همیشه به بخش بایگانی یا قسمت اداری خود وابسته است و امکان ارتقا یا علاقه کارفرما به ایجاد ارتقا در این سمت ها کمتر از بقیه بخش های یک سازمان می باشد.

ویدئو پیشنهادی: آموزش مدیریت
آموزش مدیریت

 

چگونه از یک کارمند ساده به یک مدیر موفق تبدیل شویم؟

برای ارتقا شما از یک کارمند ساده به مدیری موفق باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • باید بدانید کار بیشتر با مسئولیت بیشتر برابر نیست.

به سادگی به عهده گرفتن بیشتر کارهایی که قبلاً انجام داده اید، پذیرفتن مسئولیت بیشتر برای یک کار سطح بالاتر نیست. اگر می خواهید رئیس شما، شما را به عنوان ماده مدیریتی در نظر بگیرد، باید مشاغل سطح بالاتر را “مالکیت” دهید.

این بدان معناست که کار را بدون توجه به هر کاری انجام دهید، از تمام مهارت ها و خلاقیت هایی که در اختیار دارید استفاده کنید. این به معنای “کار کردن با مشکل” و خارج کردن از روشهای عملیاتی استاندارد برای غلبه بر هر نوع درد است.

هیچ سوالی درباره “حالا چه کاری باید انجام دهم” وجود ندارد. شما در پست مدیریتی باید خودتان همه چیز را اداره کنید و باید بدانید تصمیم گیری جز وظایف یک مدیر می باشد.

  • بیشتر از دیگران کار کنید.

اگر انتظار دارید که به سمت مدیریت بالا بروید، هر کاری که لازم باشد باید انجام دهید، حتی اگر این، به معنای کار دروعده ی ناهار یا کار در آخر هفته باشد شما باید امادگی کار در ساعت غیر اداری را داشته باشید بیشتر از بقیه پرسنل کار کنید و بیشتر از مابقی پرسنل به عنوان یک کارمند انعطاف از خود نشان دهید.

پس از رسیدن به هدفتان که مدیریت است می توانید آن ناهارهای طولانی را بخورید اما تا زمانی که همه چیز تمام نشده سخت بکوشید.

 

  • اتخاذ رویکرد غیر یکپارچه.

فرد خودمحور یا فردگرا معتقد است که هیچ چیزی فراتر از خود و تجارب فردی خویش وجود ندارد. بسیاری از کارمندان اداری و دفتری این نگرش را دارند. اتاق شما و کاری که در آن انجام می دهید مهم است.

کارهای تایپ و بایگانی در جعبه شما وارد می شود و محصول نهایی از جعبه خارج می گردد. پایان کار، پایان مسئولیت، پایان تعهد به اهداف کلی شرکت. از طرف دیگر، مدیران بالقوه الگوها را می بینند و برنامه هایی را در اطراف خود تدوین می کنند.

دنیای کار آنها برای پذیرفتن اهداف شرکت فراتر از اتاقکشان است. آنها فرصت ها را می بینند و برای بهبود امور و پیش بینی مشکلات یا گلوگاه ها مدل ها و ساختارهای کاری خود را ایجاد می کنند.

چگونه از یک کارمند ساده به یک مدیر موفق تبدیل شویم؟

 

  • خود را در کسوت مدیریت و رهبری ببینید.

تاکنون بیشتر از اینکه رهبری داشته باشید به فکر کنار آمدن با آن بوده اید، این باید تغییر کند و به روشی قابل مشاهده. نیاز شما برای پسندیدن باید با انجام این کار با متقاعد کردن دیگران که می توانید آنها را رهبری کنید، برای انجام کار عقب نشینی کنید.

اگر شما در وعده نهار یا اجتماعات به جای یک سخنران، شنونده باشید، این ممکن است برای شما چالش برانگیز باشد ، زیرا دیگران عادت ندارند شما را به عنوان یک رهبر ببینند.

پیشگامی حتی در یک پروژه کوچک، طرز تفکر متفاوتی را می طلبد. شما باید نیروهای خود را پشت سر یک هدف جمع کنید، یاد بگیرید که انتقاد را بپذیرید و شخصیت های مختلف را با هم همکار کنید. در اینجا “زیر میکروسکوپ” خواهید بود. پس آماده شوید و بهترین خودتان باشید.

مقاله پیشنهادی: اهمیت و ضرورت مدیریت
اهمیت و ضرورت مدیریت

 

  • شبیه یک مدیر رفتار کنید.

باید تصویر خوبی از خودتان ارائه دهید. در فیلم Girl Working، تس مک گیل با بیان این جمله که “اگر می خواهید جدی گرفته شوید، به موهای مرتب احتیاج دارید” چهره روحانی خود را شکست.

اگر می خواهید به عنوان یک مدیر بالقوه جدی گرفته شوید، حتی باید به ظاهر خود توجه کنید از لباس تن گرفته تا آراستگی مو و ……

  • همه چیز را یادداشت نمایید.

در هنگام انجام وظایف برای شخص دیگر، اطمینان حاصل کنید که حافظه شما بسیار تیز است و چیزی را فراموش نمی کنید یا یادداشت برداری کنید. کارمندی که مدام یادداشت برداری می کند، به طور متوسط ​​سریعتر از سلسله مراتب بالاتر می رود.

  • اهداف مدیر خود را درک کنید.

تلاش خود را جدا از کارهای معمول خود به سمت تحقق آنها هدایت کنید. این نشان می دهد شما به جای اینکه فقط به موقع کار خود را برای رفتن به خانه انجام دهید، به تصویر بزرگ اهمیت می دهید.

  • داوطلب باشید.

فردی باشید که داوطلب کار و سهولت بیشتر است هر زمان که می توانید به همکاران خود کمک کنید. تعامل و همکاری بیشتر روحیه ی تیمی شمارا نشان می دهد که به مورد توجه قرار گرفتن توسط مدیر شما کمک می کند.

  • مطالعه کنید.

دیده شوید که در حال مطالعه کتابهایی درباره چگونگی پیشرفت در شغل خود هستید و از پیشرفت در شغل خود استقبال نمایید این عمل عشق شما به کارتان را نشان می دهد.

  • سخت کوشی و تعهد.

سخت کوشی و تعهد نسبت به کاری که اکنون انجام می دهید و علاقه شدید به یادگیری و پیشرفت ، مدیران شما را متقاعد می کند که باید ارتقا پیدا کنید.

شرکت ها و سازمان ها باید در نظر داشته باشند ارتقای شغلی باعث تشویق کارکنان و وفاداری آنها در سازمان می گردد، همچنین باعث افزایش بهره وری در کار و کارآمدتر شدن فعالیت ها در راستای رسیدن به اهداف سازمان می گردد.

این مقاله در جهت همراهی و کمک به ارتقای شغلی شما در سازمان یا شرکت محل خدمت شما می باشد. اگر تمامی موارد بیان شده در این مقاله را رعایت نمایید شما به سمت مدیریت دست پیدا خواهید کرد. فراموش نکنید در تمام طول خدمت شما در یک سازمان، تعهد، سخت کوشی، مطالعه و عشق شما را حرفه ای می نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا