زبان خارجی

صفات ملکی انگلیسی: بررسی صفات ملکی در زبان انگلیسی و نحوه استفاده از آن‌ها به همراه مثال

آشنایی با صفات ملکی

صفات ملکی انگلیسی مانند My، Your و His به همراه اسم در جمله استفاده می‌شوند تا مالکیت و احساس تعلق انسان یا حیوان یا شی را نشان بدهند.

صفات ملکی در زبان انگلیسی از نظر ظاهری با ضمایر ملکی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند اما صفت ملکی در انگلیسی به تنهایی به کار گرفته نمی‌شوند. در حقیقت صفت ملکی همیشه همراه اسم در جمله ظاهر می‌شود و بدون آن معنی ندارد.

آموزش زبان انگلیسی مقدماتی

برای درک و آشنایی با این صفات در این یادداشت به بررسی و نحوه کاربرد آن‌ها و اشتباه‌های رایج هنگام استفاده از آن‌ها پرداخته شده است.

نحوه استفاده از صفات ملکی انگلیسی

صفات ملکی همانطور که اشاره شد در زبان انگلیسی برای مشخص کردن مالکیت یک اسم به کار گرفته می‌شوند. صفات ملکی انگلیسی عبارتند از:

مفرد: My، Your، His، Her و Its

جمع: Out، Yourو Their

برای درک بهتر به سه مثال برای صفات ملکی در انگلیسی که در زیر آورده شده است توجه بکنید:

She likes your hat.

در این مثال صفت ملکی «Your» قبل از اسم «Hat» به کار گرفته شده است تا به ما بگوید چه کسی صاحب آن کلاه است.

I think her dog has eaten my gerbil.

در این جمله صفات ملکی انگلیسی «Her» و «My» قبل از اسم‌های «Dog» و «Gerbil» استفاده شده است تا به شنونده یا خواننده بگوید که آن سگ و موش صحرایی به چه کسی تعلق دارند.

It’s a luxury for those who want some freedom from their smartphones. That much we’ve learned in the past two years.

در این مثال از «Their» قبل از اسم «Smartphones» استفاده شده است تا به خواننده یا شنونده نشان دهد که گوشی‌های هوشمند به چه کسانی تعلق دارد.

 

مقاله پییشنهادی : آموزش ضمایر انعکاسی انگلیسی

 

تفاوت صفات ملکی و ضمایر ملکی در انگلیسی

در ابتدا یادداشت به این موضوع اشاره شد که ضمایر ملکی با صفات ملکی انگلیسی از نظر ظاهری شبیه هم هستند.

از صفات ملکی در انگلیسی مانند سایر صفات برای توصیف اسم در جمله استفاده می‌شود. علاوه بر این آن‌ها به این مساله اشاره می‌کنند که شخص، شی یا مکان به چه کسی تعلق دارد.

آموزش 504 واژه ضروری زبان انگلیسی

 

جایگاه صفات ملکی مانند My، Your، His، Her و Our قبل از اسم است. به مثال‌های زیر توجه بکنید:

 

My favourite colour is red.

Our holiday was cancelled.

He ate her food by mistake.

 

همانطور که مشاهده می‌کنید ضمایر ملکی در انگلیسی در ظاهر شبیه صفات ملکی هستند اما به روش دیگری به کار گرفته می‌شوند. اگر چه آن‌ها مالکیت را نشان می‌دهند اما به جای اسم جهت جلوگیری از تکرار آن استفاده می‌شوند. نمی‌توان از آن‌ها به هیچ عنوان قبل از اسم استفاده کرد. برای درک این موضوع به جمله‌های زیر دقت بکنید:

 

This car is mine.

The tickets they took were actually ours.

The test results are hers.

 

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه شود این مساله است که شما برای اسم جمع و مفرد از یک نوع صفت و ضمیر ملکی استفاده می‌کنید. برای مثال:

Those are my books.

This is my book.

 

برخی از ضمایر و صفت‌های ملکی مانند Its یکسان هستند. در این حالت برای تشخیص صفت یا ضمیر بودن باید به جایگاه آن در جمله دقت بکنید.

This is its new home.

در این جمله its قبل از اسم به کار گرفته شده است و از این رو باید صفت باشد.

 

یکی دیگر از اشتباه‌های رایج زبان‌آموزان استفاده اشتباه از its و it’s است. به یاد داشته باشید که it’s در حقیقت شکل مخفف شده it is یا it has است که نباید با ضمایر یا صفات ملکی اشتباه گرفته شود. اگر چه هنگام صحبت تشخیص آن‌ها بدون توجه به ساختار جمله امکان پذیر نیست اما در جمله می‌توان به کمک شکل ظاهری آن‌ها را تشخیص داد.

 

برای جلوگیری از استفاده اشتباه از آن‌ها می‌توانید هر ضمیر فاعلی و ملکی را با صفت متناظر آن‌ها را به صورت یک گروه در نظر بگیرید. این مساله به شما کمک می‌کند که بین این دو تفاوت قائل بشوید. به جدول زیر توجه بکنید:

جدول صفات ملکی در انگلیسی

اشتباه‌های رایج هنگام استفاده از صفات ملکی

اگر چه بسیار نادر است که از نظر دستوری صفات ملکی انگلیسی به اشتباه استفاده بشوند با این حال اشتباه‌های املایی بسیار رایج است. با توجه به میزان استفاده از صفات ملکی در زبان انگلیسی بدون شک اشتباه‌های املایی به خصوص اگر به آن‌ها عادت بکنید می‌تواند اعتبار شما را زیر سوال ببرد. در ادامه چهار اشتباه رایج زبان‌آموزان به همراه راه‌حل‌های ساده جهت رفع آن‌ها آورده شده است.

صفت ملکی انگلیسی It’s

نوشتن «It’s» به جای «Its» یکی از صفات ملکی انگلیسی

بارها دیده شده است که زبان‌آموزان از شکل کوتاه شده «It’s» به جای صفت ملکی «Its» استفاده کرده‌اند. «It’s» صفت ملکی نیست بلکه شکل کوتاه شده «It is» یا «It has» است. به مثال زیر دقت بکنید:

A country can be judged by the quality of it’s proverbs.

با توجه به این مساله که در زبان انگلیسی برای نشان دادن مالکیت علاوه بر صفات ملکی از ترکیب آپاستروف و حرف S (‘s) استفاده می‌شود این اشتباه تا حدودی قابل درک است. با این حال فراموش نکنید درانگلیسی برای نشان دادن مالکیت به کمک صفات ملکی از هیچ علامتی مانند آپاستروف استفاده نمی‌شود.

 

مقاله پییشنهادی : آموزش ضمایر شخصی در انگلیسی

 

نوشتن «You’re» به جای «Your»

«You’re» که شکل کوتاه شده «You are» است بارها به جای «Your» یکی از صفات ملکی انگلیسی به کار گرفته شده است. برای جلوگیری از این اشتباه می‌توانید از یک ترفند استفاده کنید. به این صورت که اگر نمی‌توانید شکل کوتاه شده را بسط بدهید و به صورت فرم اصلی آن استفاده بکنید بدانید که دچار اشتباه شده‌اید. به مثال زیر دقت بکنید:

Even if you fall on you’re face, you’re still moving forward.

در اینجا You’re face اشتباه است زیرا ما نمی‌توانیم بنویسیم یا بگوییم You are face. اما به دومین You’re توجه بکنید. در اینجا ما می‌توانیم آن را بسط بدهیم و بنویسیم:

You are still moving forward.

از این ترفند می‌توانید برای رفع سایر اشتباه‌های رایج مشابه استفاده بکنید.

استفاده نادرست از «There»، «Their» و «They’re»

زبان‌آموزان مبتدی در برخی از موارد این سه کلمه را به جای هم به اشتباه استفاده می‌کنند. باید توجه بکنید که «They’re» شکل کوتاه شده «They are» است.

مرجع کامل انواع آموزش زبان انگلیسی

«Their» یکی از صفات ملکی انگلیسی به شمار می‌آید. از «There» مانند «Here» به عنوان قید مکان استفاده می‌شود. علاوه بر این «There» برای اشاره به «وجود داشتن» به کار گرفته می‌شود.

Forgive your enemies, but never forget there names.

در این مثال برای اشاره به نام آن‌ها باید از صفت ملکی «Their» استفاده بشود.

استفاده اشتباه از صفات ملکی

استفاده اشتباه از «His» و «Her»

یک مساله که باید در مورد صفات ملکی انگلیسی در نظر گرفته شود جنسیت صفت ملکی سوم شخص مفرد است. در حقیقت ما نمی‌توانیم «Its» را که یک صفت ملکی بدون جنسیت است برای انسان به کار ببریم. به همین دلیل برای مردان از «His» و برای زنان از «Her» استفاده می‌کنیم. برای درک مثال‌های زیر دقت بکنید:

Each owner is responsible for its dog.

در اینجا برای اشاره به صاحب سگ نمی‌توانیم از «Its» استفاده بکنیم.

Each owner is responsible for his dog.

در این جمله نیز همچنین نمی‌توان از صفت ملکی «His» استفاده کرد زیرا ما نمی‌دانیم که تمام صاحبان سگ مذکر هستند یا مونث.

 

مقاله پییشنهادی : آموزش ضمایر اشاره در انگلیسی

 

بنابراین قبل از استفاده از صفت ملکی سوم شخص مفرد جنسیت اسم را در نظر بگیرید که دچار چنین اشتباهی نشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا