برنامه نویسی و ITهوش مصنوعی

آموزش نصب ChatGPT بر روی دستگاه‌های مختلف: از اندروید تا iOS و ویندوز

در عصر اطلاعات که هر لحظه با سرعت نور در حال تغییر است، ChatGPT نه‌تنها یک ابزار ارتباطی، بلکه پُلی است بین انسان و دنیای دیجیتالی که هر روز بیشتر در زندگی ما نفوذ می‌کند. این چت‌بات پیشرفته، با قابلیت‌های یادگیری عمیق و پاسخ‌گویی به سوالات به زبانی طبیعی و دقیق، فرصت‌های نوینی در اختیار ما قرار می‌دهد. از پشتیبانی مشتری گرفته تا تحلیل داده‌ها و آموزش؛ ChatGPT می‌تواند در هر جنبه‌ای از زندگیِ دیجیتالیِ ما نقش‌آفرینی کند.

از آنجایی که نصب این ربات برای کاربران ایرانی محدودیت‌هایی دارد در این مقاله قصد داریم تا آموزش نصب chatgpt در سه پلتفرم مختلفِ اندروید، کامپیوتر (ویندوز و مک) و iOS را به صورت تصویری پیش ببریم. با ما همراه باشید تا دریچه‌ای نو به دنیای هوش مصنوعی باز کنید و از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شوید.

نکته: متاسفانه ChatGPT برای آی پی ایران فیلتر است و برای نصب آن باید از نرم افزارهای تغییر آی پی یا نرم افزارهای تحریم شکن استفاده کنید و قبل از شروع مراحل این نکته را مد نظر داشته باشید.

آموزش نصب ChatGPT در اندروید و IOS

توجه داشته باشید که این آموزش نصب chatgpt، هم برای کاربرانِ اندروید و هم آی‌او‌اس مشترک است.

مرجع کامل آموزش CHATGPT و انواع ابزارهای هوش مصنوعی + اعطای گواهینامه دوره

 

گام 1: ابتدا، برنامه chatgpt را (برای اندروید از گوگل‌پلی و برای ios از طریق پلی‌استور) دانلود و نصب کنید.

آموزش نصب ChatGPT در اندروید و IOS

گام 2: پس از نصب و باز کردن برنامه، دو راه برای ثبت‌نام خواهید دید: از طریق جمیل و ایمیل. در اینجا با گزینه ایمیل پیش می‌رویم.

ChatGPT در اندروید

گام 3: در کادر مشخص شده آدرس ایمیل خود را وارد کرده و بعد روی دکمه « Continue»کلیک کنید.

ChatGPT برای اندروید

گام 4: در این مرحله «password» را وارد کنید. این رمزعبور باید شامل 12 حرف باشد. خودِ ربات یک رمز پیشنهاد می‌دهد که برای حفظِ امنیت حسابتان، بهتر است گذرواژه انتخابیِ خود را وارد کنید. در نهایت روی «Continue» کلیک کنید.

ChatGPT با اندروید

گام 5: در این مرحله یک نوشته می‌بینیم با این عنوان که ما یک پیام به آدرس ایمیل شما ارسال کرده‌ایم. برای اینکه از همین صفحه مستقیم به ایمیل‌تان وارد شوید، نوشته «Open Mail App» را لمس کنید.

ChatGPT اندروید

گام 6: در این مرحله از آموزش نصب chatgpt، روی پیامی که از طرف Open AI یعنی سازنده chatgpt برای شما ارسال شده، کلیک کنید. یک کادر سبز رنگ مشاهده می‌کنید که با کلیک روی آن، ایمیل‌تان تایید خواهد شد.

گام 7: حالا باید تایید کنید که ربات نیستد. با تایید کردن، وارد مرحله بعدی خواهید شد.

گام 8: اینجا از شما خواسته شده تا اسم، فامیلی و تاریخ تولد را وارد کنید. اگر می‌خواهید حریم خصوصی شما حفظ شود، یک اسم مستعار انتخاب کنید و سن‌تان را بیشتر از هجده سال بزنید. در پایان دکمه Continue را لمس کنید.

گام 9: در این مرحله سه تذکر به ما داده می‌شود. در پیام اول گفته شده که ممکن است chatgpt دقیق نباشد. در پیام دوم گفته شده است که اطلاعات حساس خود را با چت‌جی‌پی‌تی در میان نگذارید. در پیام آخر می‌گوید که می‌تواند از تاریخچه گفتگو و چت شما را حفظ کند. برای ادامه، Continue را بزنید.

گام 10: آموزش نصب چت جی پی تی برای اندروید و ios تمام شد و اکنون صفحه اصلی Chatgpt را مشاهده می‌کنید. برای شروعِ چت، هر سوالی که دارید در قسمت «Massage» وارد کنید.

این Chatgpt نسخه 3.5 است. که به‌راحتی می‌توانید با آن چت کنید. اگر می‌خواهید بدانید چطور می‌توان از این چت‌باتِ هوشمند به بهینه‌ترین شیوه ممکن استفاده کنید دوره‌‌های آموزشیِ موجود در مکتب خونه را از دست ندهید.

پیشنهاد مطالعه: آموزش تولید محتوا با چت جی پی تی – راهنمای جامع

آموزش نصب chatgpt در ویندوز

امکان ورود به سایت چت‌جی‌پی‌تی بدون VPN وجود دارد؛ اما احتمالاً به کندی عمل کند. بنابراین برای سرعت بیشتر در استفاده از آن، به وی‌پی‌ان متصل شوید تا IP شما تغییر کند.

آموزش کاربرد ابزارهای هوش مصنوعی در نگارش مقالات

 

در مرورگر خود عبارتِ OPENAI را سرچ کرده و وارد اولین سایت شوید. سپس به انتهای صفحه اسکرول کرده و روی لینکِ‌ Try ChatGPT بزنید تا به سایتِ این ابزارِ هوشمند، انتقال یابید.

آموزش نصب chatgpt در ویندوز

راهِ ساده‌تر این است که در همان صفحه نتایج جستجو گوگل، مستقیم روی ChatGPT که در عکس پایین هم مشخص شده& کلیک کنید. البته راه میان‌برتر کلیک روی همین کلمه لینک است.

A screenshot of a computer Description automatically generated

یک صفحه با دو دکمه آبی برایتان نمایان شده است. اگر برای اولین بار است که قصد ساخت اکانت دارید گزینه «Sing up» را لمس کنید و اگر از قبل اکانت دارید، روی دکمه «Log in» ضربه بزنید. ما برا این آموزش نصب chatgpt، ابتدا با گزینه sing up یک اکانت می‌سازیم و در یک مرحله دیگر، با اکانت‌ قبلی‌مان به چت‌جی‌پی‌تی وارد می‌شویم.

نصب chatgpt در ویندوز

1- آموزش ثبت نام chatgpt با زدن دکمه SING UP

در این مرحله کمی صبور باشید تا یک پیام با عنوانِ من ربات نیستم برایتان ظاهر شود. از این مرحله که عبور کردید. یک صفحه به شکل پایین با 4 کادر را مشاهده می‌‌کنید که دو راه متفاوت برای ثبت‌نام ایجاد کرده است.

  • روش اول:‌ اگر می‌خواهید برای اولین بار اکانت بسازید در کادر سبز رنگ، ایمیل‌تان را درج کنید.
  • روش دوم: اگر می‌خواهید از طریق یکی از سه اکانت‌های موجود Microsoft ،Google یا Apple ثبت‌نام را انجام دهید، سه گزینه پایینی‌تر از کادر سبز را بزنید.

در هر صورت هر دو روش را در ادامه به صورتِ تصویری توضیح خواهیم داد.

1- آموزش ثبت نام chatgpt با زدن دکمه SING UP

روش اول: ورد با ایمیل

در این روش با وارد کردن ایمیل صفحه‌ای به شکل زیر برای شما آشکار می‌شود.

ورد با ایمیل

اکنون با وارد کردنِ ایمیل و رمز ۱۲ حرفی و در نهایت، زدن دکمه «Continue» یک پیام به ایمیل شما ارسال می‌شود.

ایمیل دریافتی را باز کنید و روی Verify Email Address کلیک کنید. دوباره صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود که این بار باید اطلاعات شخصی، شاملِ نام (می‌توانید یک اسم مستعار انتخاب کنید.)، نام خانوادگی و تاریخ تولد (بیشتر از ۱۸ سال درج کنید.) وارد کنید. در پایان با زدنِ دکمه «Continue» به مرحله بعد هدایت می‌شوید.

ثبت‌نام تمام شد و صفحه گفتگو با Chatgpt، به شکل زیر باز می‌شود. در پایین‌ترین قسمت صفحه، یعنی قسمتِ «Massage Chat GPT» می‌توانید گفتگوی خود را با این چت باد آغاز کنید.

A screenshot of a chat Description automatically generated

روش دوم: ثبت نام از طریق اکانت‌های موجود گوگل، مایکروسافت و اپل

در بخش از آموزش نصب chatgpt از طریق اکانت‌های موجود، پیش خواهیم رفت. ما در این آموزش با اکانت گوگل مسیر را ادامه خواهیم داد یعنی با زدن دکمه «Continue With Google».

ثبت نام از طریق اکانت‌های موجود گوگل، مایکروسافت و اپل

اکنون صفحه‌ای را خواهید دید که می‌توانید در آن ایمیلی که با آن در گوگل لاگین شده‌اید و با آن فعالیت دارید را وارد کنید. یا برای وارد کردن یک ایمیلِ جدید، گزینه Use another account  را بزنید.

ثبت نام چت جی پی تی

و باز هم مثل روش قبلی صفحه‌ای به شکل زیر، برای گفتگو با چت جی پی تی شما آشکار می‌شود.

A screenshot of a chat Description automatically generated

2- لاگین شدن در ربات چت جی پی تی با حساب‌های موجود

اگر یادتان باشد بالاتر و همان ابتدای آموزش نصب چت جی پی تی برای کامپیوتر گفتیم که اگر قبلاً اکانت داشته‌اید و الان دوباره می‌خواهید به حساب خود برگردید، گزینه «Log in» را بزنید.

لاگین شدن در ربات چت جی بی تی با حساب‌های موجود

پس از زدن دکمه لاگین اکنون یک صفحه برای شما باز می‌شود که می‌توانید به دو روش وارد حساب قبلی‌تان شوید.

  • روش اول: در این روش باید با ایمیلی که قبلاً با آن اکانت ساخته‌اید، کادرِ «Email address» را پُر کنید.‌
  • روش دوم: با اکانت‌های موجود گوگل، مایکروسافت و اپل وارد شوید.

کلام پایانی

در دنیای دیجیتال امروز، آموزش نصب ChatGPT می‌تواند برای هر فردی یک مهارت ارزشمند باشد. راه‌اندازی این چت‌بات پیشرفته در پلتفرم‌های متنوع، از وب‌سایت‌ها گرفته تا اپلیکیشن‌های موبایل، نه‌تنها تجربه‌ای جذاب بلکه مفید و کاربردی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. با پیروی از دستورالعمل‌های آموزش نصب چت جی پی تی در آیفون و گوشی‌های اندروید که در این مجله مکتوب به آن پرداختیم، قادر خواهید بود تا به‌سرعت از قابلیت‌های ChatGPT بهره‌مند شوید.

آموزش برنامه‌نویسی با هوش مصنوعی ChatGPT

 

این فناوری نوین، امکان ایجاد ارتباطاتی پویا و دوسویه را فراهم می‌کند و به شما این قدرت را می‌دهد که ارتباطات خود را به سطحی بالاتر از پیش، برسانید. در نهایت، با استفاده از ChatGPT، شما می‌توانید تجربه‌ای نوآورانه در ارتباطات الکترونیکی خود داشته باشید.

آموزش chatgpt در مکتب خونه

مکتب خونه پلتفرم آموزشی آنلاین، جدیدترین دستاوردهای استادید حاذقِ ایرانی را در قالب ویدئوهای آموزشی منتشر می‌کند. این سایتِ آموزشی، سعی دارد تا علاقه‌مندان به کار با چت‌بات‌ها را طبق آخرین تغییرات، به‌روز نگه دارد. در هر حوزه‌ای که فعالیت دارید کافی است به مکتب خونه و دوره‌های آموزش chatgpt سر بزنید و آموزش‌های کار با هوش مصنوعي را رایگان یا با هزینه‌های مناسب تهیه کنید.

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و هم اکنون به عنوان عضو تیم سئو و مدیر تیم نویسنده‌های مکتب خونه در این مجموعه فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا