مقالات دیجیتال مارکتینگ

با ۸ نوع برتر تولید محتوا، مشتریان خود را هدف قرار دهید.

تولید محتوا و بازاریابی محتوا به یکی از قدرتمندترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای مشاغل با هر اندازه و در هر صنعتی تبدیل شده است. با این حال، وقتی به تدوین استراتژی خود رسیدید، تصمیم گیری برای انواع تولید محتوا که می‌خواهید برای رشد شغل خود از آن استفاده کنید، دشوار خواهد بود. در ادامه درباره ۸ مورد برتر انواع تولید محتوا و نحوه استفاده مشاغل مربوطه از هر قالب جهت پیشبرد و افزایش فروش بحث خواهیم کرد.

اولین انواع تولید محتوا: وبلاگ‌ها

وبلاگ نویسی یکی از محبوب ترین انواع تولید محتوا برای مشاغل کوچک است. زیرا وبلاگ‌ها یکی از بهترین راه‌های بهبود سئو و هدایت ترافیک ارگانیک بیشتر به سایت مورد نظر در موتورهای جستجو هستند. این انواع تولید محتوا می‌تواند به فرد کمک کند با اضافه کردن هر گونه تبلیغات با محتوای ورودی، از بودجه بازاریابی محدود خود استفاده کنید.

طبق گفته Forbes، وب سایت‌هایی که دارای وبلاگ خود هستند، معمولاً دارای ۴۳٪ صفحات فهرست‌بندی شده بیشتری نسبت به وب ‌سایت‌های جدا از وبلاگ می‌باشند. این بدان معنی است که سایت‌های دارای وبلاگ‌ها شانس بیشتری برای حضور در صفحه اول موتورهای جستجویی مانند Google دارند و در هنگام جستجو کلمات کلیدی مربوطه مصرف کنندگان را شامل می‌شوند. علاوه بر این، سایت‌های تجاری با وبلاگ‌ها ۹۷ درصد پیوندهای ورودی بیشتری دارند که این امر به بهینه سازی موتور جستجو نیز کمک می‌کند.

انواع تولید محتوا

انواع تولید محتوا در حیطه وبلاگ نویسی نه تنها به بهبود بهینه سازی موتور جستجوی شما کمک می‌کند بلکه راه خوبی برای برقراری روابط با مشتریان جدید و مشتریان فعلی شما است. هر چه محتوای با ارزش‌تری تهیه کنید، مخاطب هدف شما بیشتر خواهد شده و توجه به برندتان در هنگام خرید نیز افزایش خواهد یافت. وبلاگ‌ها روش مؤثری برای تأمین ارزش از طریق محتوای کوتاه هستند.

اگر می‌خواهید از بلاگ نویسی برای بهبود بازاریابی انواع تولید محتوا و رشد کسب و کار خود استفاده کنید، باید از راهکاری استفاده کنید که شامل مباحثی است که قصد دارید در وبلاگ خود پوشش دهید. برخی از تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهید تا مشتریان جستجوگر در موتورهای جستجو را با برند خود آشنا کنید. سپس موضوعات یا سؤالات دیگر را در نظر گرفته و محتوای وبلاگ را پیرامون این موضوعات ایجاد کنید.

 

ویدیو پیشنهادی :آموزش بازاریابی محتوایی
آموزش بازاریابی محتوایی

 

دومین انواع تولید محتوا: فیلم ها

اگر می خواهید در بازار شلوغ دیجیتالی رقابت کنید، بسیار مهم است که راهی برای جلب توجه مخاطبان هدف خود پیدا کرده و سریع آن‌ها را درگیر کنید. امروزه مصرف کنندگان بیشتر از گذشته محتوای ویدیویی را مشاهده می‌کنند. در حقیقت، یک سوم کل فعالیت‌های آنلاین صرف تماشای محتوای ویدیویی می‌شود. این واقعیت باعث می‌شود که فیلم مهمترین انواع تولید محتوا برای دستیابی و درگیر کردن مصرف کنندگان هدف شما باشد، فارغ از اینکه در کدام صنعت مشغول باشید.

انواع تولید محتوا

ویدئو یک تاکتیک بازاریابی با محتوای عالی برای مشاغل کوچک است زیرا بازگشت سرمایه را آسانتر می‌کند. طبق گفته BrightCove، برندهایی که از فیلم استفاده می‌کنند، می‌توانند به طور متوسط ​​۱۷٪ افزایش ترافیک ارگانیک در موتورهای جستجو را انتظار داشته باشند. ویدیو همچنین به میزان ۱۰٪ به افزایش زمان صرف شده در سایت کمک می‌کند. هر چه مشتری وقت بیشتری در وب‌سایت بگذارد، شانس شرکت برای فروش بیشتر بالا می‌رود. علاوه بر آن:

به گفته Effy، فیلم‌های اجتماعی نسبت به سایر انواع تولید محتوا ۱۲۰۰٪ سهام بیشتری دارند.

براساس تحقیقات انجام شده توسط Think، مصرف کنندگان انواع تولید محتوا اکنون ترجیح می‌دهند قبل از خرید، ویدئویی درباره محصول را تماشا کنند. این امر نشان می‌دهد که چگونه فیلم‌ها می‌توانند تا حد زیادی بر تصمیم‌گیری جهت خرید یک محصول تأثیر بگذارند.

در مطالعه‌ای که توسط Insivia انجام شده است، صفحات فرود با محتوای ویدیو از نرخ تبدیل بالاتری برخوردار هستند. بنابراین نمی‌توانید از قدرت محتوای ویدیویی ارزشمند چشم پوشی کنید.

انواع تولید محتوا

اگر می‌خواهید از قدرت ویدیو استفاده کنید، باید در نظر بگیرید که چه نوع محتوا و مضامین بیشتر مورد توجه مخاطبان شما قرار می‌گیرد. این امر در نهایت به مکان مخاطبان شما در سفر خریدار بستگی دارد. فیلم‌های اطلاعاتی کوتاه و جالب توجه می‌توانند در جذب مصرف کنندگان در مرحله آگاهی نقش ویژه‌ای داشته باشند. فیلم‌ها و نمایش‌های محصول در تأثیرگذاری بر تصمیم گیری‌های خرید در بین مصرف کنندگان عالی هستند.

سومین انواع تولید محتوا: اینفوگرافیک

اینفوگرافیک‌ها به مشاغل کمک می‌کند تا مخاطبان خود را آموزش دهند و اطلاعات مفیدی را ارائه می‌دهند که می‌تواند برای خریداران و مشتریان ارزش افزوده داشته باشد. این انواع تولید محتوای بصری به بینندگان کمک می‌کند تا داده هایی از قبیل آمار را بهتر تجسم کنند تا بتوانند تصور بهتری در مورد چرایی ارزشمند بودن یا چگونگی عملکرد چیزی داشته باشند. در اینجا مثالی از یک اینفوگرافیک قانع کننده از NY Brite، یک شرکت نظافت منازل و اداری آورده شده است:

این اینفوگرافیک عناصر مختلف تمیز کردن فرش را توضیح می‌دهد که مصرف کنندگان باید از آن آگاه باشند. توجه کنید که اینفوگرافیک با آرم NY Brite مارک شده است.

انواع تولید محتوا

 

در این مثال، شرکت پاکسازی در حال آموزش مخاطبان خود در مورد عوامل مختلفی است که در زمینه نظافت فرش وجود دارد و در عین حال مزایای استخدام یک جاروبرقی حرفه‌ای را توضیح می‌دهد. اینفوگرافیک همچنین از تصاویر چشم نواز و مرتبط با موضوع استفاده می ‌کند و درک مسائل ارائه شده را برای بیننده آسان‌تر می‌کند.

اگر کسب و کار شما استفاده از اینفوگرافیک‌ها را برای جذب مخاطبان خود انتخاب کرده است، در نظر بگیرید کدام مباحث برای این قالب مناسب‌ترین است. به طور معمول، هر گونه اطلاعاتی که از یک دید بصری بهره مند می‌شوند، می‌توانند یک موضوع عالی برای اینفوگرافیک باشند. می‌توانید از اینفوگرافیک‌ها برای توضیح موضوع پیچیده استفاده کنید، آماری را ارائه دهید که به دیگران کمک می‌کند تا ارزش تجارت شما را درک کنند و یا حتی می‌توانید یک نمودار از محصول خود ارائه دهید.بازاریابی محتوا چیست و چرا اهمیت دارد؟

چهارمین انواع تولید محتوا: مطالعات موردی

یکی دیگر از ارزشمندترین انواع تولید محتوا، مطالعه موردی است. مطالعات موردی در واقع داستان‌های مشتری است که نشان می‌دهد چگونه تجارت شما به یک مشتری خاص کمک کرده است. مشاغل می‌توانند از مطالعات موردی برای برجسته کردن برنامه‌ها یا موارد ویژه خدمات و محصولات خود استفاده کنند.

مصرف کنندگان مطالعات موردی را دوست دارند زیرا این انواع تولید محتوا به آن‌ها کمک می‌کند تا بهتر درک کنند که مارک شما چگونه می‌تواند ارزش به زندگی یا مشاغل آنان اضافه کند. اگر چه می‌توانید برنامه‌های کاربردی عمومی را برای محصولات یا خدمات خود ارائه دهید، اما ارائه مثال در زندگی واقعی اغلب با ارزش‌تر است زیرا به کسب و کار شما کمک می‌کند تا با اعتماد به نفس زیاد مشتری را به خود جذب کند.

انواع تولید محتوا مطالعات موردی بسیار مؤثر است زیرا آن‌ها به راهنمایی در درک بهتر چگونگی فعالیت شغلی شما کمک می‌کنند.

اگر قصد دارید از مطالعات موردی به عنوان بخشی از انواع تولید محتوا خود استفاده کنید، بسیار اهمیت دارد که با دقت فراوان نوع مشتریان خود را به عنوان نمونه مطالعه موردی مشخص سازید. مشتریانی را انتخاب کنید که از محصولات یا خدمات شما به طرز چشمگیری بهره مند شده‌اند. همچنین می‌توانید از نقل قول‌ها و آمارهایی استفاده کنید که نشان دهنده میزان موفقیت تجارت شما است.

مطالعات موردی را می‌توان در وب‌سایت شرکت قرار داد، اما ممکن است بخواهید از آن‌ها به روش‌های دیگری نیز استفاده کنید. می‌توانید از نمونه‌های مطالعه موردی در وبلاگ‌ها، کتاب‌های الکترونیکی، پست‌های اجتماعی و انواع دیگر مطالب استفاده کنید.

پنجمین انواع تولید محتوا: کتاب های الکترونیکی

کتاب‌های الکترونیکی یک نوع مؤثر از انواع تولید محتوای طولانی است که مشاغل می‌توانند از آن‌ها برای تأمین ارزش برای رهبران و مشتریان خود استفاده کنند. کلمه کلیدی در اینجا مقدار است. کتاب الکترونیکی شما نباید یک تبلیغ ۵ تا ۱۰ صفحه‌ای باشد. در عوض، آن‌ها باید نوعی از اطلاعات مفید و بینش برای مخاطبان هدف شما در مورد نیازها و چالش‌های آن‌ها فراهم کند. مانند بسیاری از انواع تولید محتوا، این محتوا برای فروش نیست، بلکه در مورد ایجاد ارتباط با مصرف کنندگان هدف است تا آن‌ها به نام تجاری شما اعتماد کنند و هنگامی که آماده خرید هستند، به سراغ شما بیایند.

کتاب های الکترونیکی یکی از بهترین انواع تولید محتوا برای جمع آوری اطلاعات هستند. این امر به این دلیل است که آنها به طور معمول جلودار هستند، به این معنی که بازدید کنندگان باید در ازای دریافت کتاب الکترونیکی اطلاعاتی در مورد خود ارائه دهند.

توجه به این نکته مهم است که کتاب‌های الکترونیکی نسبت به برخی از انواع تولید محتوا مانند وبلاگ‌ها یا پست‌های اجتماعی نیاز به سرمایه‌گذاری کمی دارند. آن‌ها طولانی‌تر هستند، با این حال، اجازه ندهید این مسئله شما را از ایجاد یک کتاب الکترونیکی مؤثر بترساند. ترافیکی که از طریق این نوع از محتوای جلودار ایجاد می‌شود، بازده بالای سرمایه گذاری را فراهم می‌کند.

انواع تولید محتوا

 

ششمین انواع تولید محتوا: کاغذهای سفید

مقالات سفید از جهات زیادی شبیه کتاب‌های الکترونیکی است. کاغذهای سفید نوع دیگری از محتوای طولانی است که می‌تواند به عنوان آهنربا تلقی شود. با این حال، تفاوت اصلی بین انواع تولید محتوا کتاب‌های الکترونیکی و مقالات سفید در این است که مقالات سفید تمایل دارند که اطلاعات کمی متراکم‌تر، مبتنی بر داده و با جزئیات بیشتر ارائه دهند. این امر باعث می‌شود کاغذهای سفید یکی از بهترین انواع تولید محتوا برای B2B و سایر مشاغل کوچک باشد که می‌خواهند رهبری فکری ایجاد کنند و احترام بیشتری را در صنعت خود کسب کنند.

یکی از بزرگترین مزایای برگه‌های سفید این است که آن‌ها می‌توانند به کسب و کار کوچک شما کمک کنند تا اطلاعات جدیدی کسب کنند. براساس گزارش Intercom در سال ۲۰۱۹، ۷۶٪ از خریداران مورد بررسی گفتند که در ازای دریافت یک کاغذ سفید حاضرند اطلاعات خود را با یک تجارت به اشتراک بگذارند. این اطلاعاتی که مصرف کنندگان با مشاغل شما به اشتراک می‌گذارند، نه تنها بینش بهتری به مخاطب هدف شما می‌دهد، بلکه راهی را برای شما فراهم می‌کند که مدت‌ها پس از بارگیری مطالب، همچنان با گروه هدف ارتباط موثری برقرار کنید.

اگر به دنبال فرصتی برای جمع آوری اطلاعات هستید، باید از جایگیری کاغذ سفید خود اطمینان حاصل کنید.

مقالات سفید می‌تواند بخشی از محتوای دروازه بان باشد که به رهبری نیاز دارد تا قبل از بارگیری مطالب، اطلاعاتی در مورد خود ارائه دهد.

توجه کنید که محتوای صفحه فرود به طور خاص برای بارگیری کاغذ سفید ایجاد شده است. صفحه فرود به خواننده می‌گوید که از قطعه محتوا چه چیزی به دست خواهد آورد. در حالی که فرم اصلی اطلاعاتی به شرکت کمک می کند تا بهتر درک کند که رهبر کیست و چه چیزهایی مورد نیاز است.

هفتمین انواع تولید محتوا: چک لیست‌ها

چک لیست نوعی کاربرگ است که لیستی از کارهایی را که برای دستیابی به نوعی نتیجه مطلوب بایستی انجام شود را ارائه می‌دهد. اینها دارایی‌های عالی برای مشاغل کوچک هستند زیرا ایجاد و ارتقاء آن‌ها آسان است و هنوز هم ارزش قابل توجهی را برای مخاطبان هدف فراهم می‌کنند.

برای درک بهتر نحوه عملکرد این انواع تولید محتوا، اجازه دهید یک نمونه چک لیست از یک شرکت HVAC را مرور کنیم:

این چک لیست از One Hour Heating & Conditioning اطلاعات ارزشمندی را برای تصمیم گیری دقیق تر درباره خدمات HVAC در اختیار صاحبان خانه قرار می‌دهد.

چک لیست بالا لیستی از اقداماتی را که صاحبان خانه در مورد سیستم HVAC خود انجام می‌دهند را فراهم می‌کند. خواندن و پیگیری این لیست آسان است و اطلاعات ارزشمندی را برای کمک به مخاطبان هدف در تصمیم گیری دقیق درباره نگهداری HVAC خود ارائه می‌دهد. این مورد یک نمونه عالی از چک لیست است، زیرا بر روی ارائه ارزش برای خواننده متمرکز است.

پس از ایجاد یک چک لیست در مورد موضوع، می توانید چک لیست های خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید یا حتی آن‌ها را در یک پست وبلاگ گنجانید. هر چه محتوای چک لیست خود را به اشتراک گذاشته و مجدداً مورد استفاده قرار دهید، ارزش کسب و کار شما فراتر از میزان سرمایه گذاری‌تان می‌شود. 

ویدئو پیشنهادی : بازاریابی اینترنتی
بازاریابی اینترنتی

 

هشتمین انواع تولید محتوا: مصاحبه

مصاحبه با کارشناسان صنعت و یا حتی مشتریان یکی دیگر از پرمصرف‌ترین انواع تولید محتوا است. محتوای مصاحبه اطلاعات ارزشمندی را برای بازدید کنندگان سایت فراهم می‌کند و می‌تواند به آن‌ها در درک بهتر چالش‌ها و نیازهای شان کمک کند. مصاحبه یک راه عالی برای قرار دهی شرکت به عنوان یک متخصص در صنعت محسوب می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا