00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به کل جلسات ویدیویی از دوره
  • دسترسی به کل جلسات ویدیویی از دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش رایگان تولید محتوای اینفوگرافیک

دوره‌های رایگان
9 جلسه
94٪ (53 رای)

استفاده از شکل و نمودار همیشه باعث فهم بهتر متن می‌شود. این را همه ما در کتاب‌های درسی مشاهده کرده‌ایم. با نشان دادن مفاهیم روی شکل‌ها و تصاویر مختلف، هم انتقال مطلب بهتر صورت می‌گیرد و هم متن ظاهر آراسته‌تر و جذاب‌تری خواهد داشت. در بازاریابی محتوایی، رسا بودن محتوا و برخورداری از ظاهری آراسته بسیار مهم است.

برای همین اینفوگرافیک‌ها ابزارهای بسیار مهمی برای تولیدکنندگان محتوا به‌حساب می‌آیند. البته این امتیازات در صورتی به دست می‌آیند که مراحل برنامه‌ریزی و طراحی اینفوگرافیک را جدی بگیریم.

در دوره آموزش رایگان تولید محتوای اینفوگرافیک مکتب‌خونه مهارت‌های لازم برای طراحی اینفوگرافیک تأثیرگذار و استفاده از آن در جای مناسب متن به شما آموزش داده خواهد شد. 

اینفوگرافیک چیست و چه کاربردی دارد؟


اینفوگرافیک یک نمایش بصری از اطلاعات یا داده‌ها است که در متون و ارائه‌ها برای انتقال بهتر مطلب استفاده می‌شود. اینفوگرافیک‌ها همیشه بخش مهمی از متن‌های درسی و مقالات را تشکیل داده‌اند. در سال‌های اخیر با اوج‌گیری بازاریابی محتوایی، اینفوگرافیک‌ها جایگاه و کاربردهای جدیدی پیدا کرده‌اند.

تولیدکنندگان محتوا می‌توانند با تبدیل اطلاعات و آمار به تصاویری شامل شکل، نمودار، جدول و توضیحات، متن خود را توسعه بدهند و فهم آن را برای مخاطبان ساده‌تر کنند. کاربردهای اینفوگرافیک عبارت است از:

  • ارائه یک مرور کلی (overview) از مطالب 
  • توضیح یک فرآیند پیچیده
  • نشان دادن نتایج یک بررسی میدانی یا همه‌پرسی
  • نمایش خلاصه‌ای از تمام مقاله
  • مقایسه تصویری دو پدیده
  • تأکید ویژه روی بخشی از محتوا

ضرورت استفاده از اینفوگرافیک در بازاریابی محتوایی :


تصاویر به شما کمک می‌کنند توجه مخاطب را به شکل ویژه‌ای جلب کنید. ارائه مثال‌های قابل مشاهده، از قدیم به‌عنوان روشی برای انتقال بهتر مطالب استفاده می‌شدند.

همه ما در کتاب‌های درسی خود با اینفوگرافیک‌ها برخورد داشته‌ایم. بازاریابان محتوایی هم با استفاده از اینفوگرافیک در بخش‌های مختلف محتوا، فهم آن را برای مخاطبان ساده‌تر کرده و توجه آن‌ها را به موارد مورد نظر خود جلب می‌کنند. 

ویژگی‌های یک اینفوگرافیک اثرگذار :

 

یک اینفوگرافیک اثرگذار باید از روی اطلاعات موثق تهیه شده باشد. چرا که اطلاعات غلط در بلندمدت باعث بی‌اعتمادی مخاطبان و مشتریان خواهند شد.

پس از جمع‌آوری اطلاعات نوبت به طراحی می‌رسد. در این مرحله دقت به جزئیات و استفاده از جذابیت‌های بصری برای جلب توجه مخاطب بسیار مهم است.

استفاده از توضیحات در صورت نیاز هم می‌تواند به فهم بهتر و جامع‌تر کمک کند. دقت داشته باشید که استفاده بیش از حد از اینفوگرافیک هم می‌تواند باعث اثر منفی و از بین رفتن تمرکز مخاطب روی متن شود. 

 

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان تولید محتوای اینفوگرافیک

استاد دوره
امی هاروپ امی هاروپ
درباره برگزارکننده
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

نظرات  (3 نظر)

کاربر مکتب‌خونه
15:29 - 1400/02/23
کاربر‌ سایت
خیلی عالی اگه بتونین تمام دوره هارو این طوری ساده حرف بزنه خیلی عالی میشه ممنون❤️
کاربر مکتب‌خونه
20:38 - 1400/02/06
کاربر‌ سایت
بسیار عالی. یک آموزش کوتاه ولی پر از مطالب جالب بود.
علی
11:31 - 1399/12/01
کاربر‌ سایت
از هر نظر عالی و مفید بود. با تشکر

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

اطلاعات بیشتر

برای یادگیری نکات مربوط به ساخت اینفوگرافیک اثرگذار روش‌های مختلفی وجود دارد. اول اینکه با جستجو در اینترنت و الهام‌گیری از نمونه‌های موجود و تکیه بر تجربه شخصی یک اینفوگرافیک بسازیم.

این روش تا حدود زیادی به استعداد و سلیقه شخص بستگی دارد. روش دوم استفاده از دوره‌های آموزشی آنلاین است که جدیدترین چارچوب‌ها و نکات مربوط به طراحی اینفوگرافیک اثرگذار را در اختیار شما قرار می‌دهند. ما در مکتب‌خونه چنین دوره‌ای را برای شما آماده کرده‌ایم.

در دوره مکتب خونه چه می‌آموزید؟


در دوره آموزش رایگان تولید محتوای اینفوگرافیک به شما می‌آموزیم چگونه مطالب را خلاصه کرده و در قالب یک عکس جذاب و رسا به مخاطب نشان دهید.

در این دوره تمام مراحل استفاده از اینفوگرافیک، از جمع‌آوری اطلاعات دقیق و درست تا ارائه آن‌ها با جزئیات تصویری کافی را تحت پوشش قرار می‌گیرند.

زمان این دوره یک ساعت و زبان آن انگلیسی است. برای همین پیش‌نیاز شرکت در این دوره تسلط به زبان انگلیسی و تسلط به یک نرم‌افزار طراحی گرافیک مانند فوتوشاپ خواهد بود.

چه کسانی به شرکت در دوره آموزش رایگان تولید محتوای اینفوگرافیک نیاز دارند؟


تسلط به طراحی اینفوگرافیک برای تمام دست‌اندرکاران حوزه محتوا و بازاریابی محتوایی کاربردی خواهد بود. با این وجود، تولیدکنندگان محتوا و کارشناسان بازاریابی محتوایی بیشترین نیاز را به شرکت در این دوره دارند.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟