00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
دانشگاه صنعتی شریف

آموزش طراحی الگوریتم در عمل ۲ (Practical Algorithm Design)

دوره‌های مکتب‌پلاس
72 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

گوگل چطور نتایج مبتنی بر جستجوی کاربران را با دقت نمایش می‌دهد؟ نرم افزارهای مسیریاب چطور کوتاهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد پیدا می‌کنند؟ پاسخ سوالات فوق و بسیاری از پرسش های دیگر در حوزه تکنولوژی در کلمه الگوریتم نهفته است. طراحی الگوریتم در عمل 2 به شما کمک میکند تا بهتر نحوه عملکرد برنامه های کامپیوتری و اپلیکیشن های موبایل رو درک کنید و منطق کار کردن این ابزارها را به طور عمیق تر بفهمید و نحوه تفکر و حل مسائل به روش الگوریتمی را به شما آموزش میدهد.

طراحی الگوریتم در حوزه های مختلفی کاربرد دارد. دانشمندان علوم داده برای تحلیل و تفسیر داده های خود از این روشها استفاده می کنند. متخصصین کامپیوتر برای توسعه نرم افزار های مختلف و حل مسائل خود  از الگوریتم ها استفاده می کنند.یکی از پایه های اصلی دانش هوش مصنوعی نیز الگوریتمها هستند که باعث تحولات زیادی در حوزه تکنولوژی و اختراعات شده اند. این موارد باعث شده تا طراحی الگوریتم به یک مهارت لازم برای متخصصین علوم کامپیوتر تبدیل شود و یکی از قابلیتهای پراهمیت برای کسب و کارهای حوزه IT به شمار آید.

شما به کمک طراحی الگوریتمها می‌ توانید پتانسیل خود را در حل مسائل به کمک کامپیوتر ارتقا دهید و   از این مهارت در حوزه های مختلف علوم استفاده کنید و به یک متخصص در حوزه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی تبدیل شود.

در دوره طراحی الگوریتم در عمل 2 یاد می‌گیرید :

- الگوریتم های پویا به چه الگوریتمهایی گفته می‌شود و برای حل چه مسائلی کاربرد دارند.

- با الگوریتمهای حریصانه و کدگذاری هافمن آشنا می‌شوید.

- از الگوریتم های پایه ای گراف مثل DFS وBFS برای طراحی الگوریتم استفاده خواهیم کرد

- با درختهای فراگیر و الگوریتمهای پریم و کروسکال کار خواهیم کرد.

- مسئله پیدا کردن کوتاهترین مسیر را بررسی کرده و از الگوریتمهای بلمن- فورد، دایسترا و فلوید-وارشال استفاده خواهیم کرد.

- مسئله بیشترین شار جاری را تحلیل کرده و الگوریتم فورد-فولکرسون را معرفی خواهیم کرد.

دوره طراحی الگوریتم در عمل 2 توسط سایت مکتب خونه برای علاقه مندان حوزه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی تهیه شده تا دانشجویان و علاقه مندان این حوزه بتوانند به صورت عملی و کاربردی به صورت آنلاین و به زبان فارسی با مفاهیم این علم آشنا شوند.

مدرس دوره
محمد امین فضلی

دکتر محمد امین فضلی هیأت علمی دانشکده کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، محقق و مهندس نرمافزار و برنامهنویس در مرکز راهکارهای اطلاعاتی هوشمند دانشگاه صنعتی شریف هستند. ایشان و همکارانشان در این مرکز بر روی پروژههای مهندسی نرم افزار و برنامه نویسی مقیاس بزرگ در زمینه توسعه تکنولوژیهای ارزش آفرین در صنایع مختلف فعالیت دارند.

علاقه اصلی ایشان طراحی الگوریتم به خصوص برای مسائل بین رشتهای در محل اشتراک سه علم اقتصاد (Economics)، جامعه شناسی (Sociology) و محاسبات (Computation) است و همچنین به طراحی روشهای محاسباتی برای تحلیل سیستمهای اقتصادی (Economical)، اجتماعی (Social)، بیولوژیکی (Biological) علاقهمند هستند. دکتر فضلی در سال ۱۳۹۴موفق به اخذ مدرک دکترا در رشته مهندسی نرم افزار از دانشکده کامپیوتر دانشگاه شریف زیر نظر دکتر جعفر حبیبی شدند. علاوه بر این، ایشان مدارک کارشناسی ارشد و کارشناسی خود را با نمرات بسیار عالی از دانشکده کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف زیر نظر دکتر محمدعلی صفری و دکتر محمد قدسی با موفقیت به پایان رساندند

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش طراحی الگوریتم در عمل ۲ (Practical Algorithm Design)

آشنایی با یک زبان برنامه‌نویسی (ترجیحا پایتون)، آشنایی با ریاضیات گسسته و مبانی احتمال.

 

آموزش طراحی الگوریتم در عمل ۱ (Practical Algorithm Design)
اطلاعات بیشتر
آموزش پایتون مقدماتی
اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش طراحی الگوریتم در عمل ۲ (Practical Algorithm Design)

گواهی‌نامه دانشگاه صنعتی شریف

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه معتبر دانشگاه صنعتی شریف(مشاهده نمونه گواهی دانشگاه صنعتی شریف) به اسم شما توسط دانشگاه صادر می شود و در اختیار شما قرار می گیرد.

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
داوری آنلاین

تمرین‌ها و پروژه‌های شما در این دوره توسط سامانه Quera به صورت آنلاین و خودکار ارزیابی شده و‌ در عرض چند دقیقه بازخوردهای آن را دریافت می‌کنید.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
فصل دوم - الگوریتم های حریصانه
00:58 ساعت
00:58
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم - یافتن درخت فراگیر
01:10 ساعت
01:10
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل هفتم - مسئله جریان بیشینه
00:38 ساعت
00:38
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل