یا
مکتب‌خونه

FPGA با محوریت زبان توصیف سخت افزار VHDL

دوره‌های مکتب‌پلاس
34 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

در دنیای دیجیتال، بسترهای بسیار زیادی برای پیاده‌سازی ایده‌ها و پروژه‌ها وجود دارد.

اما یک مهندس، باید بتواند بنا به نیازی که دارد انتخاب درست انجام دهد. سرعت و دقت و راندمان بالا، ویژگی‌های منحصربفرد FPGA‌ها هستند که دنیای دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده‌اند. دلیل ظهور FPGA انجام پردازش‌های سنگین و گسترده شما است. FPGA ظهور کرده تا بتواند به همه نیازهای دنیای دیجیتال پاسخ دهد و با سرعت فوق‌العاده بالایی که دارد، شما را در رسیدن به اهدافتان یاری دهد.

FPGA می‌تواند به سادگی عصای دست هر مهندسی در هر زمینه‌ای باشد. سادگی یادگیری زبان توصیف سخت افزار VHDL و شیرینی علم FPGA باعث شده که همه مهندسین برای انجام محاسبات و عملیات‌های خودشان به این سمت سرازیر شوند. بازار کار فوق‌العاده خوب و بروز بودن این تکنولوژی، حجم سرمایه‌گذاری همه کشورها روی FPGA و خصوصا ایران عزیزمان، دلایل خوب و محکمی است که شما خودتان را قانع کنید که زمینه کاری خودتان را بهتر و از ابزارهای نوین و کارآمدتر استفاده نمایید.

در دوره آموزش FPGA با محوریت زبان توصیف سخت افزار VHDL مکتب‌پلاس، از ابتدایی تا پیچیده‌ترین مسائل تشریح می‌شود؛ به‌گونه‌ای که هر کس که دانشی ابتدایی از مدارات منطقی داشته باشد تنها با این دوره می‌تواند به خوبی کار خود را هم برای پروژه‌ها هم برای پایان‌نامه یا رساله دکتری هم برای پروژه کسر خدمت و ... آغاز کند. FPGA علاوه بر زمینه کاری، عصای دست هر مهندسی است و ما با عنایت به این مسئله، دوره آموزشی را به نحوی طراحی کرده‌ایم که همه مطالب را به سادگی و از ابتدا تدریس شود تا همه دانشجویان و مهندسان عزیز، به سرعت با این دنیا آشنا شوند.

 

مدرس دوره
سید محمدجواد زینالی

ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد مدارات مجتمع از دانشگاه صنعتی سهند می‌باشند. علاوه بر تسلط کامل به زبان توصیف سخت افزار VHDL و زبان‌های برنامه نویسی C  و ++C، مجری چندین پروژه نظامی و آکادمیک و مشاور پروژه‌های کارشناسی ارشد و رساله دکتری بوده‌اند و در طراحی و پیاده‌سازی انواع اینترفیس‌ها در بستر FPGA فعالیت دارند. تسلط کامل ایشان به ARM و AVR و FPGA همراه با تجربه برگزاری چندین دوره آموزش حضوری FPGA و همچنین دو کتاب در دست تالیف در مورد FPGA و ULTRA SCALEها نمایانگر تبحر ایشان در این زمینه می‌باشد.

پیش‌نیاز‌های دوره FPGA با محوریت زبان توصیف سخت افزار VHDL

آشنایی نسبی با درس مدارات منطقی در سطح کارشناسی کافی می‌باشد.

ویژگی‌های دوره FPGA با محوریت زبان توصیف سخت افزار VHDL

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
1

فصل اول - مقدمه ای از PLD ها و FPGA

00:49 ساعت ( شامل 00:49 ساعت محتوای آموزشی)    3 جلسه   
7

فصل هفتم - بازار کار FPGA

00:15 ساعت ( شامل 00:15 ساعت محتوای آموزشی)    1 جلسه   
8

فصل هشتم - شبیه سازی با استفاده از نرم افزار I sim

03:14 ساعت ( شامل 00:14 ساعت محتوای آموزشی)    2 جلسه    20/100 نمره