00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
امکان ثبت نام در این دوره وجود ندارد.
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش بهینه‌‌ سازی موتور‌های جستجو (SEO) - مقدماتی

دوره‌های مکتب‌پلاس
66 ساعت
65٪ (758 رای)

احتمالا واژه سئو یا بهینه ‌سازی موتور جست و جو به گوشتان خورده. در عصر حاضر، سرچ کردن در اینترنت و به خصوص در موتورهای جست و جو به امری عادی و روزمره تبدیل شده است. جالب است بدانید که لازمه خیلی از مشاغل در دوره‌های مختلف زمانی، توانایی جست و جو کردن بوده است. دانشجویان در کتابخانه‌ها به دنبال پاسخی برای جوابشان می‌گشتند و یا کارآگاهان در بین اسناد و پرونده‌های قدیمی در تلاش بودند تا سرنخ‌های بیشتری را پیدا کنند اما با پیشرفت تکنولوژی به یک‌باره تغییری شگرف در امر جست و جو و سرچ کردن پدید آمد.

اختراع اینترنت و در ادامه شکل‌گیری موتورهای جست و جو گام عظیمی در راستای تسهیل امر سرچ کردن بود؛ به طوری که برای پیدا کردن یک فرمول ریاضیاتی، پیدا کردن یک اسم خاص و یا یک مقاله در حوزه بهداشت فردی، دیگر نیازی به جست و جو در بین کتاب‌ها، استناد و پرونده‌ها نیست و تنها با چند کلیک و در کم‌ترین زمان ممکن می‌توانید جواب مد نظرتان را پیدا کنید.

اما چرا بهینه‌ سازی موتور جست و جو و به طور جزئی‌تر سئو سایت یا بهینه‌سازی سایت که جزئی از دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود اهمیت دارد؟  شاید متعجب شوید اگر بدانید که در طول روز، چندین میلیارد سرچ، فقط در موتور جست و جو گوگل صورت می‌گیرد. حال این عدد را می‌توانید به سرچ‌هایی که در دیگر موتورهای جست و جو نظیر یاهو، بینگ، اسک و ... نیز بسط دهید.

در نظر داشته باشید که سرچ در موتورهای جست و جو فقط بخشی از کل سرچ‌هایی است که در طول روز انجام می‌شود و اگر سرچ‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های مختلف به میزان سرچ در موتورهای جست و جو اضافه کنیم، با عددی به مراتب بزرگ‌تر و غیر قابل باورتر رو به رو خواهیم شد.

در این دوره پس از اینکه با اهمیت موتورهای جست و جو و بهینه‌سازی موتور جست و جو آشنا شدیم، با این سوال مواجه خواهیم شد که چرا سئو سایت و بهینه‌سازی سایت اهمیت دارد؟ همان‌طور که گفته شد، در طول روز در موتورهای جست و جو چندین میلیارد سرچ صورت می‌پذیرد. کسب و کار شما هم احتمالا محصول و یا خدمتی را ارائه می‌دهد که تعداد بسیار زیادی از کاربران با سرچ کردن در موتورهای جست و جو، به دنبال این محصولات و خدمات می‌گردند. در نتیجه هرچه سئو سایت شما بهتر انجام گرفته باشد، موتورهای جست و جو پس از اینکه کاربرها سرچشان را انجام می‌دهند، به صفحات سایت شما امتیاز بیشتری اختصاص داده و به تبع آن لینک صفحات سایت شما در جایگاه‌های بهتر و بالاتری قرار می‌گیرند و کاربران بیشتری به سایت شما مراجعه خواهند کرد. 

یک نکته کلیدی که خیلی از اوقات فراموش می‌شود و کم‌تر کسی به آن توجه می‌کند این است که سرچ کاربران در اینترنت و فضای مجازی شامل عکس‌ها و ویدئوها نیز می‌شود و اگر بهینه‌سازی موتورهای جست و جو برای عکس و ویدئو نیز انجام شده باشد، حجم قابل توجهی از کاربران را نیز می‌توانید از طریق سرچ در بین عکس‌ها و ویدئوهای موتورهای جست و جو به سوی وب‌سایت خود رهسپار کنید. در دوره آموزش بهینه‌سازی موتور جست و جو یاد خواهید گرفت که چگونه می‌توان رتبه‌های بالایی را در سرچ بین عکس‌ها‌ و ویدئوها کسب کرد.

سرفصل‌های دوره آموزش بهینه‌‌ سازی موتور‌های جستجو (SEO) - مقدماتی

فصل دوم-کلمات کلیدی و محتوا
00:59 ساعت
00:55
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  
پروژه نهایی
60:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
60%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
علی حسینی علی حسینی

سید علی حسینی فارغ‌التحصیل کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف، حدود ۱۷ سال است که در حوزه فناوری اطلاعات و نرم‌افزار در حال فعالیت است و ۹ سال از این ۱۷ سال اختصاصا به فعالیت‌های سئو گذشته است. وی تا به حال سئو مستر دیجی‌کالا، علی بابا و مجری پروژه‌ای سئو سایت‌های کیلید، گلرنگ، جاباما و چندین پروژه موفق دیگر بوده است.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
75.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش بهینه‌‌ سازی موتور‌های جستجو (SEO) - مقدماتی

آشنایی با html

ویژگی‌های دوره آموزش بهینه‌‌ سازی موتور‌های جستجو (SEO) - مقدماتی

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (12 نظر)

صفحه 

از 

2

علیرضا
22:32 - 1400/11/10
دانشجوی دوره
خيلي خوب بود بنده كه حسابي استفاده كردم
محمد
23:27 - 1400/11/05
دانشجوی دوره
در حد یک پست در یوتیوب که یک مقدمه بده که سئو چیست دوره مناسبی است اما اصلا در حد مقدماتی نبود . اصلا کاربردی هم نبود و ارزش هزینه و زمانی که گذاشتم نداشت.
محمد
16:14 - 1400/09/26
دانشجوی دوره
با اینکه آقای حسینی فرد مطرحی تو زمینه سئو هستند این آموزش بسیار پیش پا افتاده و کم کیفیت هستش و به خوبی بسط داده نشده حتی در سطح مقدماتی.
علی
17:48 - 1400/01/19
دانشجوی دوره
خیلی داغون بود حیف پول حیف وقت ! یه نفر وایساده از اول تا اخر فقط حرف میزنه خب اگه این روش جواب میداد که الان هرکی از دانشگاه بیرون اومده بود علامه شده بود .... شما قرار نیست شبیه دانشگاه باشید ....این ارزش پیشنهادی شما نیست واقعا متاسفم براتون ....به جای این دوره های ضعیف خودتون رو با سایت های خارجی مقایسه کنید .... واقعا بد بین شدم نسبت به مکتب خونه و از این به بعد حتما قبل از خرید همه سایت های مشابه رو چک میکنم
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال می گردد. لطفا جهت توضیحات بیشتر به ایمیل پشتیبانی پیام دهید. info@maktabkhooneh.org
محمد
20:43 - 1399/11/12
دانشجوی دوره
خوب نبود اصلا
محمد
10:35 - 1399/11/11
دانشجوی دوره
واقعا دوره ی بسیار ضعیف و بی کیفیت و بدردنخوری بود. حیف پول که دادم بابتش.
زهرا
23:24 - 1399/10/18
دانشجوی دوره
واقعا از مکتب خونه بعید است که محتوای به شدت قدیمی رو داره آموزش میده اونم باقیمت بالا . از لحاظ صدا هم چندین ویدیوش به شدنت مشکل داشت طوری که اصلا من نفهمیدم ویدیو چی می‌گه! الان خیلی از مطالب کهنه شده و من اصلا از خریدم راضی نیستم و حس بدی پیدا کردم به دورهای مکتب خونه. نمیدونم چرا با این همه تغییرات همچنان محتوا کهنه و قدیمی هست.
پشتیبانی مکتب‌خونه
زهرا عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد.
جواد
10:14 - 1399/10/12
دانشجوی دوره
با سلام و خسته نباشید خدمت استاد و تیم مکتب خونه دوره خوبیه مخصوصا برای کسانی که با این مفاهیم هیچ آشنایی ندارند ولی متاسفانه بعضی از ویدیو ها از نظر صدا و تصویر کیفیت نداره و نامفهوم هست. سپاسگزارم
توحید
15:02 - 1399/09/19
دانشجوی دوره
سلام و تشکر...دوره خوبی بود. دوستان توجه کنند که نوشته شده مقدماتی و مباحث مطرح شده در حد عنوان درس بوده پس اعتراض در مورد مطالب خوب نیست. یک ستاره کم دادم چون کیفیت صوتی وتصویر خیلی بهتر از این میتونست باشه...اگه دوره بازتولید بشه قطعا نتیجه خوبی خواهد داشت. خسته نباشید خدمت استاد عزیز و مکتب خونه
نگین
23:02 - 1399/09/13
دانشجوی دوره
افتضاح ترین دوره مکتبخونه بدون شک! چه از لحاظ محتوایی و چه از نظر کیفیت صدا و ویدیو. اصلا کلمات واضح نیستند. محتوا به شدت پیش پا افتاده و الکی هر قسمت کش داده میشن. به شدت محتوا قدیمیه. با وجود اینکه تمام این موارد رو قبلا در کامنت ها گفتن بقیه همچنان این درس اصلاح نشده و با قیمت بالایی نسبت به محتوا و کیفیت فروخته میشه!!!!
پشتیبانی مکتب‌خونه
نگین عزیز؛ از این که این دوره نتوانسته رضایت شما را جلب کند، عمیقا ناراحتیم. مطمئن باشید نظرات ارزشمند جنابعالی به بخش مربوطه ارجاع داده خواهد شد و برای ساخت دوره های آتی مدنظر قرار خواهد گرفت. ضمنا شما می توانید در صورتی که استاد خاصی را برای این دوره می شناسید، به ما معرفی کنید تا همین دوره را مجددا با کیفیت بالاتری تولید کنیم. info@maktabkhooneh.org

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

در این دوره پس از پی بردن به اهمیت سئو سایت و بهینه‌سازی سایت به سراغ چالش اصلی خواهیم رفت. چگونه سئو سایت خود را انجام دهیم؟ واقعیت این است که موتورهای جست و جو معمولا الگوریتم‌هایی را که بر اساس آن‌ها سایت‌های گوناگون را رتبه‌بندی می‌کنند در اختیار عموم قرار نداده و آن‌ها را برملا نمی‌کنند.

اما دیجیتال مارکترها و متخصصان سئو به مرور زمان و با آزمون و خطا تعدادی از این الگوریتم‌ها را پیدا کرده‌اند. الگوریتم‌هایی مثل الگوریتم مرغ مگس‌خوار، الگوریتم پاندا، الگوریتم کبوتر، الگوریتم پنگوئن و الگوریتم تازگی محتوا که هر کدام از این الگوریتم‌ها وظیفه خاصی را بر دوش دارند.

بر فرض مثال وظیفه الگوریتم پنگوئن این است که به مقابله با سایت‌هایی بپردازد که قصد دارند با خرید بک لینک و یا استفاده از تکنیک‌های کلاه سیاه در لینک‌سازی، جایگاه خود را ارتقاء ببخشند. فراموش نکنیم که بهینه‌سازی موتور جست و جو برای یک سایت یک عمل زمان‌بر و طولانی است و نتایج آن را باید در بلند مدت بررسی نمود. همچنین باید به این نکته توجه داشت که الگوریتم‌های موتورهای جست و جو دائما در حال تغییر هستند و متخصصان سئو اگر دانش خود را با دانش روز هماهنگ نکنند نمی‌توانند در این حوزه موفق شوند.

 پس از این دوره، دانشجو می‌تواند به راحتی سایت خود را بهینه‌سازی و در جایگاه‌های مناسب در گوگل برساند.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل دوم-کلمات کلیدی و محتوا
00:59 ساعت
00:55
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  
پروژه نهایی
60:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
60%
نمایش جلسات فصل