00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 12 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 12 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
129,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
239,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش تحلیل داده‌های بزرگ با نرم‌افزار متلب

دوره‌های مکتب‌پلاس
41 ساعت
76٪ (196 رای)

در سال‌های اخیر با تعریف موضوع کلان داده، ابزار‌های گوناگونی برای تحلیل این معدن ارزشمند دانش، ارائه شد و هر چه در این مسیر پیش می‌رویم با چالش‌های جدید روبه رو می‌شویم. ابزار‌هایی که با زبان‌های برنامه‌نویسی متفاوت کار می‌کنند و زیرمجموعه‌ی فریم‌ورک‌های دیگر هستند، در کنار مزایایی که دارند، کاربران را با چالش یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی جدید و همچنین کار با ماژول‌های متفاوت درگیر می‌کند. نرم‌افزار متلب که مدت‌هاست به عنوان یک ابزار کارا و گسترده در زمینه‌های مختلف علوم، دراختیار محققین و تیم‌های اجرایی است، سرانجام در نسخه‌ی دوم سال 2016، از جعبه‌ابزار قدرتمند خود، در تحلیل داده‌های بزرگ، پرده‌برداری کرد. این اتفاق، باعث خوشحالی قشر بزرگی از برنامه‌نویسان شد که پیش از این، با این نرم‌افزار، در بسیاری از زمینه‌های علمی کار می‌کردند.

تیم MathWorks، مانند تمامی جعبه‌ابزارهای دیگر خود، به شکل گسترده‌ای در حال افزایش کارایی و حذف محدودیت‌های جعبه‌ابزار BIG DATA  است، به‌طوری که در نسخه‌ی اول سال 2017، تعداد زیادی از جعبه‌ابزار‌های تخصصی با جعبه‌ابزار مذکور، لینک شده و کاربران را قادر ساخته تا بدون نیاز به هیچ نرم‌افزار و زبان برنامه‌نویسی جدید و همچنین بدون نیاز به پردازش خوشه‌ای و موازی کامپیوترها و استفاده از حافظه‌های تعمیم یافته و تنها با کمک یک لب‌تاپ خانگی، وارد دنیای تحلیل داده‌ های بزرگ شوند. تحلیل داده‌هایی که حجم آن‌ها بیش از ظرفیت حافظه است، به کمک زبان سطح بالایی به نام MATLAB ، بسیاری از موانع را برای پیشرفت افراد و گسترش این دانش نوپا، از میان برداشته است.‌

بسیاری از آموزش‌ها در این روزها، بی‌شباهت به فیلم‌های سینمایی، با انتهای باز نیست!

آموزش‌هایی که صرفاً یک مجموعه از ابزارها را معرفی می‌کنند و کاربران با اینکه سرفصل‌های گفته شده را یاد می‌گیرند، اما نمی‌دانند چطور این ابزار را به کار بگیرند و از آن مهم‌تر، نمی‌دانند خاستگاه استفاده از این ابزار، کجا است.

در دوره‌ی پیشرو، قبل از معرفی جعبه‌ابزار کلان داده، مفهوم تحلیل داده و همچنین مهم‌ترین روش‌های مورد استفاده در آن ( از حالت ساده تا پیشرفته )، توضیح داده شده و در نرم‌افزار، پیاده‌سازی می‌شود.

در این راستا و در پایان فصول، آزمون‌ها و پروژه‌هایی قرار داده شده تا کاربران بتوانند به شکل مرحله به مرحله، به جمع بندی آموخته‌های خود بپردازند.

در گام بعد، به معرفی جعبه‌ابزار big data ، پرداخته شده و کاربران با مفاهیم جدید آن آشنا می‌شوند و با دیدن مثال‌هایی، چگونگی به کارگیری این ابزار را می‌آموزند.

سپس، تلفیق روش‌های تحلیل داده گفته شده و جعبه‌ابزار کلان داده، به کاربران توانایی جدیدی در اصل موضوع تحلیل داده‌های بزرگ، می‌دهد.

در گام آخر، با پیاده‌سازی مثال‌های بسیار کاربردی در دنیای واقعی، مقصد نهایی در چرایی و چگونگی ماهیت این دوره‌ی آموزش، آشکار می‌شود.

سرفصل‌های دوره آموزش تحلیل داده‌های بزرگ با نرم‌افزار متلب

فصل اول - مقدمه ای بر داده کاوی
00:29 ساعت
00:29
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل دوم - کلان داده چیست
03:27 ساعت
00:27
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم - مفاهیم پایه در بحث کلان داده
01:13 ساعت
01:09
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - پیاده سازی روش های تحلیل داده
12:44 ساعت
02:40
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
28%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم - متلب و کلان داده
00:47 ساعت
00:43
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  
فصل ششم - استفاده از جعبه ابزارهای تخصصی مرتبط با آرایه های tall
21:51 ساعت
01:48
Combined Shape Created with Sketch. 11 جلسه
بارم:
43%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
معین سلیمی معین سلیمی

مهندس معین سلیمی برنامه‌نویسی را از سال 84 آغاز کرد و تا به امروز در پروژه‌های اجرایی و تحقیقاتی مختلفی به عنوان برنامه‌نویس یا ایده پرداز فعالیت داشته است. ایشان از سال 90 به صورت تخصصی به آموزش برنامه‌نویسی مشغول است و معتقد است آموزش دادن هر مهارتی نیازمند دو مورد است: ۱- داشتن علم در زمینه مذکور، ۲-داشتن صبر و حوصله بسیار و توانایی آموزش، که چه بسا مورد دوم مهمتر از مورد اول است. عاشق یادگیری است و این موضوع هم علت و هم معلول مهارت برنامه‌نویسی در او است. گذراندن کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک با معدل برتر و نزدیک به دو دهه سابقه کار حرفه‌ای برنامه نویسی در بسیاری حوزه های مهندسی و IT، دید وسیع و یکپارچه‌ای در علوم مختلف برای او ایجاد کرده است. امروزه بیشتر وقت خود را به فعالیت در پروژه های مرتبط با علوم داده، هوش مصنوعی و دیجیتال مارکتینگ و همچنین آموزش و توسعه برنامه‌نویسی نزد نوآموزان، در معتبرترین دانشگاه‌های کشور اختصاص می‌دهد.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
70.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش تحلیل داده‌های بزرگ با نرم‌افزار متلب

این دوره، نیاز به تسلط بر مفاهیم اولیه‌ی ریاضی دارد. سایر مباحث تئوری، بستگی به زمینه‌ی کاربردی این ابزار، برای افراد دارد. در هر سیستمی، نیاز به یک مدل ریاضی و منطقی برای تحلیل و بهبود سیستم است که تسلط بر این مفاهیم، بر عهده‌ی خود افراد بوده و امکان ارائه‌ی آن‌ها در سرفصل‌های این دوره، نیستد. در مثال‌های کاربردی، هر‌جا که نیاز به اطلاعات تئوری در سیستم باشد، در همان بخش توضیح داده خواهد شد. از نظر برنامه‌نویسی، نیاز است مخاطبین عزیز، دوره‌ی برنامه‌نویسی مقدماتی با نرم‌افزار متلب را گذرانده باشند.

ویژگی‌های دوره آموزش تحلیل داده‌های بزرگ با نرم‌افزار متلب

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (5 نظر)

رضا
11:27 - 1400/07/20
دانشجوی دوره
دوره بسیار عالی و حقیقتا با پروژه های پیچیده کاربردی و مفید تدریس شده توسط استاد سلیمی می باشد. بهترین دوره برای کسانی که به دنبال دانش واقعی متلب هستند با توجه به پیچیدگی مطالب و مثالهای عالی تدریس شده باید پایه قوی در برنامه نویسی و استدلال مفاهیم داشته باشید. زمان اختصاص داده شده به طی دوره با توجه به سنگینی مباحث کم می باشد.
سارا
10:19 - 1399/07/08
دانشجوی دوره
با احترام این دوره اصلا توصیه نمیشود. به لحاظ ساختار آموزشی و برگزاری آنلاین بسیار ضعیف است.
مهدی
21:33 - 1399/06/08
فارغ‌التحصیل دوره
سلام عالی بود تشکر 5 امتیاز
ایثار
16:52 - 1399/05/31
فارغ‌التحصیل دوره
به نظرم باید کسی که به این دوره وارد میشه حتما دوره داده کاوی رو آشنایی داشته باشه حجم مطالبب بگونه ای است که نمیشه مفاهیم دوره داده کاوی رو در این دوره بسط داد. بنده خودم مجبور شدم در وسط این دوره ، دوره داده کاوی رو گذرونده و دوباره به ادامه این دوره رجوع کنم.
محمود
15:37 - 1399/02/10
دانشجوی دوره
با کمال احترام، تا اینجای کار که فصل اول و دوم این دوره را گذرانده‌ام، حس میکنم بدترین دورۀ آنلاینی است که در مکتبخونه داشته ام.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول - مقدمه ای بر داده کاوی
00:29 ساعت
00:29
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل دوم - کلان داده چیست
03:27 ساعت
00:27
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم - مفاهیم پایه در بحث کلان داده
01:13 ساعت
01:09
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - پیاده سازی روش های تحلیل داده
12:44 ساعت
02:40
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه