00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 5 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 5 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
  +
 • پروژه محور (تعریف و تصحیح پروژه)
 • پشتیبانی علمی (منتورینگ)
 • گواهینامه مکتب‌خونه
129,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش تحلیل داده‌های بزرگ با نرم‌افزار متلب

دوره‌های مکتب‌پلاس
41 ساعت
79٪ (161 رای)

در سال‌های اخیر با تعریف موضوع کلان داده، ابزار‌های گوناگونی برای تحلیل این معدن ارزشمند دانش، ارائه شد و هر چه در این مسیر پیش می‌رویم با چالش‌های جدید روبه رو می‌شویم. ابزار‌هایی که با زبان‌های برنامه‌نویسی متفاوت کار می‌کنند و زیرمجموعه‌ی فریم‌ورک‌های دیگر هستند، در کنار مزایایی که دارند، کاربران را با چالش یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی جدید و همچنین کار با ماژول‌های متفاوت درگیر می‌کند. نرم‌افزار متلب که مدت‌هاست به عنوان یک ابزار کارا و گسترده در زمینه‌های مختلف علوم، دراختیار محققین و تیم‌های اجرایی است، سرانجام در نسخه‌ی دوم سال 2016، از جعبه‌ابزار قدرتمند خود، در تحلیل داده‌های بزرگ، پرده‌برداری کرد. این اتفاق، باعث خوشحالی قشر بزرگی از برنامه‌نویسان شد که پیش از این، با این نرم‌افزار، در بسیاری از زمینه‌های علمی کار می‌کردند.

تیم MathWorks، مانند تمامی جعبه‌ابزارهای دیگر خود، به شکل گسترده‌ای در حال افزایش کارایی و حذف محدودیت‌های جعبه‌ابزار BIG DATA  است، به‌طوری که در نسخه‌ی اول سال 2017، تعداد زیادی از جعبه‌ابزار‌های تخصصی با جعبه‌ابزار مذکور، لینک شده و کاربران را قادر ساخته تا بدون نیاز به هیچ نرم‌افزار و زبان برنامه‌نویسی جدید و همچنین بدون نیاز به پردازش خوشه‌ای و موازی کامپیوترها و استفاده از حافظه‌های تعمیم یافته و تنها با کمک یک لب‌تاپ خانگی، وارد دنیای تحلیل داده‌های بزرگ شوند. تحلیل داده‌هایی که حجم آن‌ها بیش از ظرفیت حافظه است، به کمک زبان سطح بالایی به نام MATLAB ، بسیاری از موانع را برای پیشرفت افراد و گسترش این دانش نوپا، از میان برداشته است.‌

بسیاری از آموزش‌ها در این روزها، بی‌شباهت به فیلم‌های سینمایی، با انتهای باز نیست!

آموزش‌هایی که صرفاً یک مجموعه از ابزارها را معرفی می‌کنند و کاربران با اینکه سرفصل‌های گفته شده را یاد می‌گیرند، اما نمی‌دانند چطور این ابزار را به کار بگیرند و از آن مهم‌تر، نمی‌دانند خاستگاه استفاده از این ابزار، کجا است.

در دوره‌ی پیشرو، قبل از معرفی جعبه‌ابزار کلان داده، مفهوم تحلیل داده و همچنین مهم‌ترین روش‌های مورد استفاده در آن ( از حالت ساده تا پیشرفته )، توضیح داده شده و در نرم‌افزار، پیاده‌سازی می‌شود.

در این راستا و در پایان فصول، آزمون‌ها و پروژه‌هایی قرار داده شده تا کاربران بتوانند به شکل مرحله به مرحله، به جمع بندی آموخته‌های خود بپردازند.

در گام بعد، به معرفی جعبه‌ابزار big data ، پرداخته شده و کاربران با مفاهیم جدید آن آشنا می‌شوند و با دیدن مثال‌هایی، چگونگی به کارگیری این ابزار را می‌آموزند.

سپس، تلفیق روش‌های تحلیل داده گفته شده و جعبه‌ابزار کلان داده، به کاربران توانایی جدیدی در اصل موضوع تحلیل داده‌های بزرگ، می‌دهد.

در گام آخر، با پیاده‌سازی مثال‌های بسیار کاربردی در دنیای واقعی، مقصد نهایی در چرایی و چگونگی ماهیت این دوره‌ی آموزش، آشکار می‌شود.

سرفصل‌های دوره آموزش تحلیل داده‌های بزرگ با نرم‌افزار متلب

فصل اول - مقدمه ای بر داده کاوی
00:29 ساعت
00:29
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل دوم - کلان داده چیست
03:27 ساعت
00:27
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم - مفاهیم پایه در بحث کلان داده
01:13 ساعت
01:09
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - پیاده سازی روش های تحلیل داده
12:44 ساعت
02:40
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
28%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم - متلب و کلان داده
00:47 ساعت
00:43
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  
فصل ششم - استفاده از جعبه ابزارهای تخصصی مرتبط با آرایه های tall
21:51 ساعت
01:48
Combined Shape Created with Sketch. 11 جلسه
بارم:
43%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

مدرس دوره
معین سلیمی

معین سلیمی دانش‌آموخته کارشناسی رشته مهندسی مکانیک در طراحی جامدات و معدل برتر کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی) از دانشگاه گیلان است. وی مسلط به آموزش مباحث مختلف در زمینه‌های مرتبط با مهندسی مکانیک از جمله تحلیل المان محدود، تفاضلات محدود، دینامیک سیالات محاسباتی، ارتعاشات و کنترل سیستم‌های دینامیکی و مباحث مرتبط با هوش مصنوعی از جمله خوشه‌بندی، شناسایی الگو، روش‌های بهینه‌سازی، شبکه‌های عصبی و منطق فازی، پردازش سیگنال و تصویر و سایر زمینه‌ها مانند تحلیل سازه‌ها تحت زلزله، شبکه‌های مش بی‌سیم، پردازش گام‌های موسیقی، طراحی سیستم‌های هوشمند در تشخیص بیماری‌های خونی، روش‌های نوین ریاضی مبتنی بر هوش مصنوعی در حل معادلات دیفرانسیل، حل معادلات با مشتقات جزئی، انرژی پتانسیل در کربن‌های نانوتیوب، طراحی سدهای قوسی و ... با استفاده از نرم افزار Matlab می‌باشد. ایشان آشنایی مناسبی با زبان‌های برنامه‌نویسی جاوا، اندروید و C نیز دارند. حوزه‌های تخصصی فعالیت ایشان شامل موضوع آموزش آکادمیک و مهارت‌های کاربردی در زمینه‌های مهندسی و پروژه‌های اجرایی در زمینه‌ی مدیریت صنایع گازرسانی و... می‌باشد.

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش تحلیل داده‌های بزرگ با نرم‌افزار متلب

این دوره، نیاز به تسلط بر مفاهیم اولیه‌ی ریاضی دارد. سایر مباحث تئوری، بستگی به زمینه‌ی کاربردی این ابزار، برای افراد دارد. در هر سیستمی، نیاز به یک مدل ریاضی و منطقی برای تحلیل و بهبود سیستم است که تسلط بر این مفاهیم، بر عهده‌ی خود افراد بوده و امکان ارائه‌ی آن‌ها در سرفصل‌های این دوره، نیستد. در مثال‌های کاربردی، هر‌جا که نیاز به اطلاعات تئوری در سیستم باشد، در همان بخش توضیح داده خواهد شد. از نظر برنامه‌نویسی، نیاز است مخاطبین عزیز، دوره‌ی برنامه‌نویسی مقدماتی با نرم‌افزار متلب را گذرانده باشند.

ویژگی‌های دوره آموزش تحلیل داده‌های بزرگ با نرم‌افزار متلب

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

آزمون، تمرین و محیط تعاملی

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

نظرات  (4 نظر)

سارا
10:19 - 1399/07/08
دانشجوی دوره
با احترام این دوره اصلا توصیه نمیشود. به لحاظ ساختار آموزشی و برگزاری آنلاین بسیار ضعیف است.
مهدی
21:33 - 1399/06/08
فارغ‌التحصیل دوره
سلام عالی بود تشکر 5 امتیاز
ایثار
16:52 - 1399/05/31
فارغ‌التحصیل دوره
به نظرم باید کسی که به این دوره وارد میشه حتما دوره داده کاوی رو آشنایی داشته باشه حجم مطالبب بگونه ای است که نمیشه مفاهیم دوره داده کاوی رو در این دوره بسط داد. بنده خودم مجبور شدم در وسط این دوره ، دوره داده کاوی رو گذرونده و دوباره به ادامه این دوره رجوع کنم.
محمود
15:37 - 1399/02/10
دانشجوی دوره
با کمال احترام، تا اینجای کار که فصل اول و دوم این دوره را گذرانده‌ام، حس میکنم بدترین دورۀ آنلاینی است که در مکتبخونه داشته ام.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول - مقدمه ای بر داده کاوی
00:29 ساعت
00:29
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل دوم - کلان داده چیست
03:27 ساعت
00:27
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم - مفاهیم پایه در بحث کلان داده
01:13 ساعت
01:09
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - پیاده سازی روش های تحلیل داده
12:44 ساعت
02:40
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
28%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم - متلب و کلان داده
00:47 ساعت
00:43
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  
فصل ششم - استفاده از جعبه ابزارهای تخصصی مرتبط با آرایه های tall
21:51 ساعت
01:48
Combined Shape Created with Sketch. 11 جلسه
بارم:
43%
نمایش جلسات فصل