00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
دانشگاه صنعتی شریف

آموزش خلاقیت و نوآوری

دوره‌های مکتب‌پلاس
16 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

بسته خلاقیت و نوآوری

این بسته کلاس‌های آموزشی شامل مباحث: خلاقیت، ایده یابی، شناخت فرصت‌ها و رنسانس نو است.
"خلاقیت به معنای نگاه از زاویه‌‌ی جدید به مسئله‌ا‌ی قدیمی‌ست."
این تعریفی خشک و خالی از خلاقیت است که در کتاب‌های مرجع می‌نویسند، چرا؟ چون حتی با وجود بارها و بارها خواندن این عبارت، شما هنوز هم نمی‌دانید خلاقیت را کجای وجودتان باید جستجو کنید!! بگذارید یک نکته را همین اول به شما بگویم، خلاقیت یک مهارت است و نیاز به درگیر شدن دارد پس در مدرسه کسب‌وکار شریف معلم‌ها مثل یک مربی به شما یاد می‌دهند چگونه با خلاقیت کشتی بگیرید و آن را خاک کنید (رشد دهید) تا نگاهی متفاوت به زندگی و کار خود داشته باشید. ایده مثل بلوک ساختمانی است هر بلوکی می‌تواند عضوی از ساختمانی با عظمت و استوار باشد و همین طور می‌تواند عضوی از یک بنای مخروبه و بی‌ارزش باشد در نتیجه باید یاد گرفت چگونه پتانسیل هر ایده را شناسایی کرد و آن را به بهترین نحو به کار برد. درس‌های خلاقیت و ایده یابی و شناخت فرصت‌ها در فضایی تعاملی و پویا به شما این مهارت‌ها را یاد می‌دهند تا از ایده‌هایتان بیش از یک فکر ناب بهره ببرید.
درس رنسانس نو تلاش می‌کند شما را با پدیده‌های عصر حاضر، فرصت‌ها و تهدیدهایش آشنا کند تا شما را آگاه سازد که ساخت چه بنایی روی این زمین به صرفه و امکان‌پذیر است تا یاد بگیرید که بهترین بنا را مناسب با سلیقه و نیازهای زمان بسازید.

مدرسان دوره
سید علیرضا فیض بخش
  • عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد
  • دکتری، دانشگاه توکیو
  • موسس اولین مرکز کارآفرینی دانشگاهی در کشور
داریوش محجوبی
  • عضو هیئت علمی دانشگاه آستین تگزاس
  • استاد مدعو دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران
  • دکتری اینترا دیسپلینری از آمریکا
  • نظریه پرداز تئوری “رنسانس نو”

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش خلاقیت و نوآوری

این دوره پیش نیازی ندارد و تمامی اساتید از پایه شروع به آموزش مطالب نموده‌اند. تنها جدیت و پشتکار و علاقه شما مسیر یادگیری را تسهیل خواهد نمود.

ویژگی‌های دوره آموزش خلاقیت و نوآوری

گواهی‌نامه دانشگاه صنعتی شریف

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه معتبر دانشگاه صنعتی شریف(مشاهده نمونه گواهی دانشگاه صنعتی شریف) به اسم شما توسط دانشگاه صادر می شود و در اختیار شما قرار می گیرد.

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
خلاقیت
04:50 ساعت
04:43
Combined Shape Created with Sketch. 14 جلسه
بارم:
17%
نمایش جلسات فصل  

کارآفرینان ایده‌ها را خلق می‌کنند و ایده‌ها از دل فرصت‌ها در می‌آیند و فرصت‌ها را نگاه نافذ و خلاق می‌بینند.

خلاقیت و نوآوری دو مرحله جداناپذیر از سبک زندگی کارآفرینانه است و در این دوره شما نگاه و فکر خود را با کمک این ابزار قدری عمیق‌تر، قدری زیر و رو‌ تر و قدری متفاوت‌تر به هم می‌زنید تا دیدی متفاوت به مشکلات و فرصت‌ها و مسیر پیش رو داشته باشید.

خلاقیت مقطع مشترک بخش اول
"25:10
خلاقیت مقطع مشترک بخش دوم
"24:09
خلاقیت مقطع مشترک بخش سوم
"24:53
خلاقیت مقطع مشترک بخش چهارم
"16:27
خلاقیت مقطع مشترک بخش پنجم
"23:04
خلاقیت مقطع مشترک بخش ششم
"20:59
خلاقیت مقطع مشترک بخش هفتم
"25:58
خلاقیت مقطع مشترک بخش هشتم
"15:17
خلاقیت مقطع مشترک بخش نهم
"23:16
خلاقیت مقطع مشترک بخش دهم
"25:17
خلاقیت مقطع مشترک بخش یازدهم
"25:32
خلاقیت مقطع مشترک بخش دوازدهم
"19:25
خلاقیت مقطع مشترک بخش سیزدهم
"14:17
سوالات کلاس درس خلاقیت
 
100%
     
"06:40
ایده و فرصت
04:13 ساعت
04:07
Combined Shape Created with Sketch. 11 جلسه
بارم:
17%
نمایش جلسات فصل  
رنسانس نو
01:37 ساعت
01:32
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
16%
نمایش جلسات فصل  

حدود 6 قرن قبل تحولات بزرگی در اروپا اتفاق افتاد که باعث رشد سریع و سلطه اروپا بر بازار اقتصاد و علم و تکنولوژی دنیا شد. آیا این آخرین تحول بزرگ زندگی بشر است؟ تحول بعدی در کجا اتفاق می‌افتد؟ ما چه نقشی در آن داریم و چگونه می‌توانیم از آن نهایت استفاده را ببریم؟ تحولی که به عقیده بسیاری شروع شده است.

رنسانس نو مقطع مشترک بخش اول
"21:28
رنسانس نو مقطع مشترک بخش دوم
"24:00
رنسانس نو مقطع مشترک بخش سوم
"25:17
رنسانس نو مقطع مشترک بخش چهارم
"21:37
سوالات درس رنسانس نو
 
100%
     
"05:00