00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 5 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 5 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
179,000 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
209,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش زبان بدن در مذاکرات

دوره‌های مکتب‌پلاس
11 ساعت
96٪ (426 رای)

آموزش زبان بدن در مذاکرات : تحقیقات دانشکده کسب و کار هاروارد نشان می‌دهد که مهمترین مهارتی که مدیران برای رشد و ارتقا خود در سازمان‌ها بدان نیازمندند مهارت ارتباطی است.

توانایی افراد برای درک جامع و دقیق منظور طرف مقابل و فهم آنچه در ذهن او می‌گذرد و احیانا بر زبان نمی‌آورد و مهارت در انتقال بی‌نقص و همه‌جانبه فکر و اندیشه خود.

بخش مهمی از توان و مهارت ارتباطی در کلام نهفته است و از این رو تقویت مهارت‌های کلامی از قبیل سخنرانی و فن بیان و متقاعدسازی یکی از کلیدی‌ترین آنها محسوب می‌شود ولی واقعیت آن است که بدون توجه به بخش غیرکلامی یک ارتباط احتمال اشتباه و خطا فراوان است و یا بیشترین تاثیرگذاری ممکن دور از دسترس می‌شود.

زبان بدن، انواع شیوه‌های ارتباط غیر کلامی یا رفتاری را شامل می‌شود که یک فرد را قادر می‌سازد بدون آنکه با دیگران صحبتی بکند پیام و مفهوم مدنظر خود را به طرف مقابل منتقل کند و ذهنیت و پیام مخاطب خود را درک کند.

این رفتارها می‌تواند مربوط به وضعیت و حالات بدنی (وضعیت دست‌ها، پاها، سر و نحوه نشستن، ایستادن، راه رفتن و تکیه دادن)، ژست‌ها (حالت ها و اَداها)، حرکات و اشارات بدنی، جلوه‌های هیجانی صورت (علائم چهره) و حرکات چشم‌ها باشد.

زبان بدن در مذاکرات یکی از مباحثی است که در دوره‌های آموزش اصول و فنون مذاکره به عنوان یک سرفصل تکمیلی آموزش داده می‌شود.

مهارت زبان بدن و تکنیک زبان بدن در مذاکرات چیزی نیست که اشخاص به صورت مادرزادی داشته باشند و بلکه مهارتی است که لازم است به مرور زمان تقویت شود، چرا که ما روزانه در حال مذاکره هستیم و مذاکره فقط به جلسات کاری محدود نمی‌شود. صحبت با خانواده، صحبت با مغازه‌دار و خیلی از رفتارهای روزمره ما می‌تواند جزئی از مذاکره باشد. 

آیا هر شخصی توانایی درک زبان بدن در مذاکرات را دارد؟

بازیگر مورد علاقه خودتان را در ذهن تجسم کنید، چه چیزی باعث شده است تا آن بازیگر را دوست داشته باشید؟ آن بازیگر چه ویژگی منحصر به فردی داشته که دیگران نداشته‌اند؟

اصلا جایزه‌های بهترین بازیگر زن و مرد در جشنواره‌های مختلف بر چه پایه و اساسی به بازیگران داده می‌شود؟ احتمالا یکی از دلایلی که شما به یک بازیگر علاقه دارید، مهارت و تکنیک زبان بدن منحصر به فرد آن بازیگر است که با وجود قرار گرفتن در یک شرایط فرضی و غیرواقعی، به گونه‌ای بازی می‌کند که انگار در یک شرایط واقعی قرار گرفته است.

این موضوع در سینمای صامت جلوه‌ی بیشتری دارد و همواره پیشنهاد می‌شود تا برای آشنایی هرچه بیشتر با زبان بدن در مذاکرات، فیلم‌های سینمایی بازیگرانی همانند چارلی چاپلین، باستر کیتون، هارولد لوید، برادران مارکس و ... با دقت دیده شود.

احتمالا برای شما پیش آمده است که یکی از اقوام یا آشنایانتان در برهه‌ای کوتاه حال و روز خوبی ندارد. شما پس از دیدن چهره ناخوش احوال این فرد در کسری از ثانیه متوجه خواهید شد که حال این شخص مطلوب نیست و با شرایط معمولش فرق دارد.

این مثال‌ها به درستی مشخص می‌کنند که همه‌ی ما حتی بدون آموزش توانایی درک مهارت زبان بدن را قبلی داریم.

در علم ارتباطات، ارتباطات به دو دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند. ارتباطات کلامی و ارتباطات غیر کلامی. هرکدام از این دو دسته نیز به دو دسته‌ی دیگر تقسیم می‌شوند. ارتباطات کلامی به دو بخش نوشتاری و شفاهی و ارتباطات غیر کلامی به دو بخش آوا یا صدا و زبان بدن بخش‌بندی می‌شوند. 

امیدواریم که تا اینجا کاربرد آموزش زبان بدن در مذاکرات را درک کرده باشید برای درک بیشتر در ادامه با مثال برایتان توضیح خواهیم داد.

سرفصل‌های دوره آموزش زبان بدن در مذاکرات

فصل اول - ارتباطات و زبان بدن؛ مقدمه و معرفی
00:44 ساعت
00:42
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - پروژه نهایی
07:34 ساعت
01:34
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
65%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
فرزین فردیس فرزین فردیس
 • بنیان‌گذار و عضو هیئت‌مدیره گروه صنعتی پارس سامان
  • بنیان‌گذار و عضو هیئت‌مدیره شرکت همکاران سامانه‌های ارتباطی پارس
  • بنیان‌گذار و عضو هیئت‌مدیره شرکت صباسل آریا
  • بنیان‌گذار و عضو هیئت‌مدیره شرکت تیس آرین کیش
 • مدرس دانشگاه صنعتی شریف
 • نایب‌رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران
 • نایب‌رئیس کمیسیون دانش‌بنیان اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران
 • فارغ‌التحصیل مهندسی برق و MBA از دانشگاه صنعتی شریف
اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
70.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش زبان بدن در مذاکرات

این دوره پیش نیاز علمی خاصی ندارد.

ویژگی‌های دوره آموزش زبان بدن در مذاکرات

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (7 نظر)

راهله
16:50 - 1400/01/25
فارغ‌التحصیل دوره
کلا با سرعت ۱‌.۸ دیدم خیلی با آراااااامش صحبت میکردند. کاش قبل از آموزش سرفصل تهیه میکردند شاید اونموقع انسجام بیشتر میبود. بیشتر تحلیل رفتار طرف مقابل بود تا آموزش زبان بدن در مذاکره. میدونید همه علائم شادی غم تعجب و... میدونیم .کاش تخصصی تر بود.
احسان
11:06 - 1399/09/10
دانشجوی دوره
انصافاً عالی بود. فیلم های فوق العاده با کیفیت و مثال های جذاب و به یاد ماندنی ...
آران
12:19 - 1399/07/24
فارغ‌التحصیل دوره
دوره‌ی خوبی برای آشنایی با مقدمات زبان بدن که آگاهی لازم رو در مورد درک مفاهیم پایه‌ای در اختیار قرار میده. توصیه میکنم پروژه‌ی پایانی درس رو با دقت تحلیل کنین و نت بردارین. همچنین سریال Lie to me میتونه خودش یه دوره‌ی تکمیلی برای این درس باشه که بعد از پایان دوره توصیه میکنم تماشا کنین. نهایتاً اگر تمرین نکنین و چشم و گوشتون رو نسبت به مسائلی که در زبان بدن مطرح میشه تو زندگی روزمره تیز نکنین خیلی راحت یادتون میره و شاید به جز آشنایی کلی به دردتون نخوره ولی با مطالعه بیشتر و تمرین حتماً از کاربردهای این دانش، حتی تو زندگی روزمره، شگفت زده میشین.
فرزاد
14:29 - 1399/06/31
دانشجوی دوره
دوره ای کاملا سطحی و ضعیف و بدون کاربرد . در کل وقت تلف نکنید براش و بسیار ناراحتم از زمانی که براش گذاشتم .
محمدجواد
20:57 - 1399/05/14
دانشجوی دوره
سلام متاسفانه هنگام پخش کلیپ درس صفحه سیاه شده و از صفحه که بیرون میام و دوباره تکرار میکنم تا چند بار این موضوع تکرار می شود تا به طور صحیح کلیپ نمایش داده شود . من از نرم افزار اندروید استفاده میکنم .
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا در صورت امکان با ارسال جزییات بیشترما را در ارتقا سطح کیفی خدمات یاری رسانید. info@maktabkhoneh.org
کیارش
19:05 - 1399/03/25
دانشجوی دوره
دوره بسیار عالی و با ارایه بی نظیر که فکر نمیکنم بهتر از این ارایه ممکن باشه. دوستی که این دوره رو بدون کاربرد نوشتن احتمالا توقع داشتن بلافاصله بعد از این دوره تمام انسانها رو بشناسن ولی این کار یک دوره نیست و قطعا برای تکمیل این دوره دوره های پیشرفته تر لازمه که از مکتبخونه خواهشمندم لطف کنن و تدارک ببینن.
ایمان
23:58 - 1399/01/23
دانشجوی دوره
مطالب کامل، یکپارچه و منسجم ارایه نشدن. نام برخی ویدیو ها اشتباه هست (به ویژه فصل سوم) همچنین دو ویدئو تکراری هست و به طبع 2 ویدئو جا انداخته شده. و اینکه بعضی ویدئو بدون دلیل به دو قسمت تقسیم شدن!
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ لطفا برای بررسی بیشتر توضیحات دقیق تر خود را به ایمیل پشتیبانی ارسال کنید. info@maktabkhooneh.org

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

در مثال زیر این 4 حالت مختلف را مرور می‌کنیم:

فرض کنید که شما برای تفریح به یک استخر رفته‌اید. ممکن است روی دیوار نوشته باشند که لطفا در استخر شیرجه نزنید.

این حالت از نوع ارتباط به روش کلامی و نوشتاری است. حالت دیگری که ممکن است رخ دهد این است که شما قصد شیرجه زدن را داشته باشید که نجات غریق استخر به سمت شما بیاید و بگوید که شیرجه زدن ممنوع است و نباید در استخر شیرجه بزنید. حالت سوم که وجود دارن این است که نجات غرق وقتی از قصد شما برای شیرجه زدن در استخر مطلع شود در سوت خود بدمد و به شما یادآوری کند که نباید در استخر شیرجه بزنید و این کار ممنوع است.

این حالت از نوع ارتباطات غیرنوشتاری و آوا است. حالت آخری که ممکن است رخ دهد نیز می‌تواند این باشد که خود نجات غریق به سمت شما بیاید و با تکان دادن انگشتش به شما نشان دهد که شیرجه زدن در این استخر ممنوع است. نجات غریق در این‌جا از تکنیک زبان بدن استفاده کرده است و این حالت در دسته ارتباط غیرکلامی و زبان بدن جای می‌گیرد.

مهارت زبان بدن چه اجزایی دارد؟

اولین جزء از زبان بدن حالت قرار گرفتن بدن (Posture) است. مثلا یک شخصی را فرض کنید که هنگام راه رفتن شانه‌های بدنش افتاده و رو به پایین است. این حالت راه رفتن احتمالا به شما این مفهوم را منتقل می‌کند که این شخص از مسئله‌ای مایوس و سرخورده شده است.

قسمت دوم و بسیار مهم زبان بدن در مذاکرات، لباس پوشیدن هر فرد است. شما لازم نیست با یک شخص صحبت کنید و حالات صورتش را بسنجید و خیلی از اوقات با مشاهده‌ی لباس‌هایی که پوشیده است می‌توانید حالات روحی و جسمی آن فرد را حدس بزنید.

مثلا هیچوقت یک فرد با کفش کتونی در یک مهمانی رسمی حاضر نمی‌شود و احتمالا اگر فردی را با لباس ورزشی ببینید حدس خواهید زد که آن فرد قصد ورزش کردن را دارد و احتمالا تصور اینکه شخصی با لباس ورزشی در یک مهمانی عروسی حاضر شود برای شما خنده‌دار خواهد بود.

قسمت سوم ژست هر شخص است. ژست‌ها همان حالات دست و صورت آدم‌ها در شرایط مختلف هستند که در دوره‌ی زبان بدن در مذاکرات به تفصیل با این ژست‌ها آشنا خواهید شد.

آخرین جزء فاصله انسان‌ها با یکدیگر و حریم شخصی هر فرد است. هرچه دو نفر با فاصله کم‌تری از یک‌دیگر بایستند و هرچه دو فرد راحت‌تر یک‌دیگر را نگاه کنند، احتمالا با هم صمیمی‌تر هستند.

شما در دوره آموزش زبان بدن در مذاکرات خواهید دید که چگونه با حالات رفتاری، جسمانی و گفتاری هر شخص آشنا شوید و از این امر در مذاکرات روزمره و کاری خود استفاده کنید.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول - ارتباطات و زبان بدن؛ مقدمه و معرفی
00:44 ساعت
00:42
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - پروژه نهایی
07:34 ساعت
01:34
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
65%
نمایش جلسات فصل