00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 6 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 6 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
189,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
349,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش نرم‌افزار متلب (Matlab) در مهندسی صنایع

دوره‌های مکتب‌پلاس
26 ساعت
94٪ (72 رای)

کاربرد دوره آموزش متلب در مهندسی صنایع چیست؟

 تصور کنید می‌خواهید کاری را برای اولین بار انجام دهید. طبیعی است که در ابتدا هیچ تجربه‌ای از چگونگی انجام کار یا پیشرفت روندها ندارید. اما اگر برای بار دوم بخواهید به انجام همان کار بپردازید، قطعا بهتر برنامه‌ریزی می‌کنید و از ایرادات دفعه قبلی درس می‌گیرید. این دوباره‌کاری اصلا منطقی نیست؛ چرا که هزینه‌های مالی و زمانی زیادی را در برمی‌گیرد. بدین منظور ما مدلسازی را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 مدلسازی همان کاری است که شما برای پیاده‌سازی اهدافتان به آن نیاز دارید. بهتر است قبل از انجام هر پروژه، راه‌اندازی یک کسب‌وکار، استارتاپ یا هر سامانه خدماتی و تولید کالایی، یک مدل کوچک از آن را داشته باشید. هرچه جزئیات بیشتری از رفتار سیستم را بتوانید در مدل خود شبیه‌سازی کنید، نگاه واقع‌بینانه‌تری از کل سیستم خواهید داشت. در نتیجه پیش‌بینی شما از چالش‌های پیش رو بهتر خواهد بود.

 آگاهی از چالش‌ها و مشکلات احتمالی باعث می‌شود که شما در حین انجام کار شگفت‌زده نشوید و با خیال راحت به حل آن‌ها بپردازید. در این‌صورت می‌توانید تا حد امکان قبل از پیاده‌سازی واقعی سیستم، بسیاری از مشکلات را حل کرده و فرایندها را به صورت بهینه‌تری پیاده‌سازی کنید.

 در دوره آموزش متلب در مهندسی صنایع به شما می‌آموزیم که چطور اجزای یک سیستم را بشناسید و با ابزارهایی که در اختیار دارید، رفتاری مشابه رفتار سیستم را پیاده‌سازی کنید. با کمک این دوره می‌توانید با تحلیل بخش‌های مختلف سیستم، طراحی بهینه‌تری از آن را ارائه دهید.

 در این راه می‌توانید از ابزارهای مختلفی استفاده کنید؛ در دوره آموزش متلب در صنایع به شما آموزش می‌دهیم که چگونه با کمک ابزارهایی مانند شبیه‌سازی‌های آماری، نمودارها و غیره به تحلیل و مدل‌سازی مسائل برنامه‌ریزی خطی بپردازید. برای بهینه‌سازی مدل‌ها هم می‌توانید از ابزارهایی مانند الگوریتم ژنتیک استفاده کنید که به آن اشاره خواهیم کرد.

 در انتهای دوره آموزش متلب در مهندسی صنایع شما را با سیمولینک متلب و کتابخانه sim event آشنا می‌کنیم. با کمک آن‌ها می‌توانید در یک فضای گرافیکی با رخ‌دادها و مدیریت آن‌ها آشنا شوید.

هدف از یادگیری دوره آموزش متلب در مهندسی صنایع چیست؟

در دنیای متلاطم امروز، کسب‌وکارها به سرعت در حال تغییر و به‌روزرسانی هستند. فضای شدید رقابتی مجال کوچک‌ترین پیشرفتی را از روش‌های سنتی گرفته است. بنابراین اگر می‌خواهید کاری انجام دهید، لازم است تمام جوانب آن را به دقت مشاهده کنید. داشتن دید کلی به کسب‌وکار باعث می‌شود بتوانید با حداقل سرمایه، طرح خود را اجرایی کنید و جلوی هرگونه هزینه پیش‌بینی نشده در روند کار را بگیرید.

 دوره آموزش متلب به شما آموزش می‌دهد که چه ابزارهایی را در این راستا به کار بگیرید. این ابزارها به شما کمک می‌کند تا دید مناسب‌تری از چالش‌های آینده کار خود داشته باشید. همچنین می‌توانید فرایندها را مرحله به مرحله تحلیل کنید. از طرفی با تخصیص بهینه منابع مالی و انسانی به بخش‌های مختلف، بالاترین راندمان را قبل از پیاده‌سازی و در حین آن طرح به وجود آورید.

دوره آموزش متلب در مهندسی صنایع مناسب چه کسانی است؟

 • تمام کسانی که به راه‌اندازی یک کسب‌وکار می‌اندیشند؛ از تاسیس یک مغازه کوچک گرفته تا ساخت یک وب‌سرویس یا احداث یک خط تولید در یک کارخانه
 • تمام کسانی که قصد دارند بخشی از فرایند اجرایی یک طرح باشند.
 •   نیروها یا اعضای سطوح پایین یک سازمان تا سرپرستان و مدیران میانی و ارشد.
 •  مهندسان صنایع، مدیران و سرپرستان اجرایی نیز می‌توانند مخاطبان اصلی دوره آموزش متلب باشند.

بعد از فراگیری دوره آموزش متلب در مهندسی صنایع چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

 • آشنایی با مبانی برنامه‌نویسی و اصول تحلیل مسئله
 •   آشنایی با زبان برنامه‌نویسی و نرم افزار متلب که ابزاری قدرتمند و جامع در دنیای علمی و کسب‌وکار امروز است.
 • آشنایی با ابزارهای تحلیل در نرم افزار متلب
 • مدل‌سازی و بهینه‌سازی 
 •  ساخت مدل‌های گرافیکی 
 •  کسب مهارت‌هایی برای پیش بردن اهداف با روش‌های علمی

ویژگی‌های متمایز دوره آموزش متلب در مهندسی صنایع چیست؟

هر فصل از دوره آموزش متلب در مهندسی صنایع با یک توضیح اولیه در مورد مفاهیم پایه و مورد نیاز همان بخش آغاز می‌شود. در کل می‌توان گفت از نظر محتوایی این توضیحات اولیه تنها 20 درصد مباحث را به خود اختصاص می‌دهد. در این دوره تمرکز اصلی خود را روی یادگیری ابزارها بر پایه مثال‌های استاندارد گذاشته‌ایم.

     در کنار این موارد، به آن دسته از ابزارهای کاربردی که نمی‌توان مثال مستقیمی از آن‌ها حل کرد، هم پرداخته می‌شود تا دید همه جانبه‌ای از گستره کار برای دانشجویان دوره آموزشی متلب ایجاد شود. در انتهای هر فصل کوئیزهایی برای شما در نظر گرفته شده است. این کوئیزها نیاز به تحقیق و ابتکار ندارد و صرفا برای مرور و تثبیت مفاهیم مطرح شده در هر فصل داده می‌شود.

بخش انتهایی فصل‌ها شامل پروژه‌هایی است که برای حل آن‌ها باید از ابزارهایی که در همان فصل تدریس شده است، استفاده کنید. با افزایش پیشرفت در مسیر فراگیری دوره آموزشی متلب در مهندسی صنایع، مشاهده خواهید کرد سطح پروژه‌های طراحی شده افزایش یافته و جنبه‌های مختلفی را شامل می‌شوند. به عنوان مثال برای حل چالش‌های یک مسئله باید به تمام ابزارهای توضیح داده شده در فصل‌های قبلی مسلط باشید و با بررسی آن‌ها دریابید که از چه ابزاری در چه جایی باید استفاده کنید. 

در این دوره تلاش شده است که ابزارهای متعددی به شما عزیزان آموزش داده شود و مسائل به گونه‌ای باشد که برای حل آن‌ها نیاز به یادگیری ابزارهای جدید یا قابلیت‌های جدیدی از یک ابزار نداشته باشید. البته که تحقیق و جستجو در منابع مختلف هم می‌تواند به شما در فرایند حل پروژه‌ها کمک کند

سرفصل‌های دوره آموزش نرم‌افزار متلب (Matlab) در مهندسی صنایع

فصل 1- آشنایی با مفاهیم اولیه در برنامه‌نویسی متلب
04:04 ساعت
04:00
Combined Shape Created with Sketch. 16 جلسه
بارم:
5%
نمایش جلسات فصل  

در فصل اول از دوره آموزش matlab در مهندسی صنایع به توضیح مبانی برنامه نویسی در این نرم‌افزار می‌پردازیم. در این فصل می‌توانید با انجام مثال‌هایی با دستورات و ابزارهای پایه مانند آرایه‌ها، عملیات ریاضی، بردارها، ماتریس‌ها و غیره آشنا شوید.

مقدمه دوره
"08:23
سرفصل‌های متلب
"10:05
اسلایدهای دوره
"00:03
محیط نرم‌افزار متلب
"26:53
معرفی آرایه‌ها
"23:20
عملیات پایه ریاضی
"20:11
تعریف بردارها
"25:12
تعریف ماتریس‌های خاص
"11:03
دستورات استاندارد محاسباتی
"28:23
اندیس‌گذاری‌ها
"17:22
دستورات ترسیمی
"21:18
عبارات منطقی
"09:41
حلقه‌ها
"18:58
شرط‌ها
"14:23
دستور break
"05:30
کوئیز اول
100.0%
     
"04:00
فصل 2- روش‌های سیمپلکس در برنامه ریزی خطی (اولیه و ثانویه)
03:54 ساعت
00:54
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
16%
نمایش جلسات فصل  

برنامه‌ریزی خطی که یکی از مهم‌ترین مباحث تحقیق در عملیات است، در بیشتر پروژه‌ها استفاده می‌شود. روش‌های سیمپلکس نوعی الگوریتم دقیق و کارا هستند که برای یافتن بهینگی در مسائل گوناگون، کاربرد دارند.

در این فصل ابتدا با فرم استاندارد مسايل برنامه‌ریزی خطی آشنا می‌شوید. پس از آموزش روش‌های سیمپلکس اولیه و ثانویه به پیاده‌سازی آن‌ها از طریق جعبه ابزار متلب می‌پردازیم. اولین پروژه در پایان فصل دوم برای آزمون مهارت‌های شما گذاشته شده است.

روش سیمپلکس بیان مسئله
"10:45
روش سیمپلکس فرم استاندارد مسئله
"04:59
روش سیمپلکس پیاده‌سازی بخش اول
"08:36
روش سیمپلکس پیاده‌سازی بخش دوم
"14:54
روش سیمپلکس ثانویه
"15:38
پروژه میانی اول

 (الزامی)

100.0%
     
"180:00
فصل 3- بحث‌های آماری
04:31 ساعت
01:27
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
21%
نمایش جلسات فصل  

علاوه بر مدل‌سازی و شبیه‌سازی پروژه‌ها، باید بتوانید چالش‌های احتمالی را پیش‌بینی و بررسی کنید. در این صورت می‌توانید برای جلوگیری از آن‌ها یا به حداقل رساندن خسارت‌های مالی به خوبی تصمیم بگیرید. این کار مستلزم آشنایی با آمار و احتمالات است.

بنابراین فصل سوم دوره آموزش متلب به نحوه تعریف پدیده‌های احتمالاتی و تصادفی اختصاص داده شده است. در این فصل همچنین در مورد آزمون فرض، برازش منحنی و رگرسیون هم مثال‌هایی ارائه خواهد شد. در انتهای این فصل هم می‌توانید با انجام پروژه آموخته‌های خود را به چالش بکشید.

مفاهیم اولیه
"04:58
اعداد تصادفی بخش اول
"09:37
اعداد تصادفی بخش دوم
"06:24
اعداد شبه تصادفی
"11:18
چگالی احتمالاتی و توزیع تجمعی
"14:32
برازش منحنی و رگرسیون
"23:53
آزمون فرض
"17:01
کوئیز دوم
23.8%
     
"04:00
پروژه میانی دوم

 (الزامی)

76.2%
     
"180:00
فصل 4- تحلیل داده شامل خوشه‌بندی و کلاس‌بندی
03:43 ساعت
00:43
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
16%
نمایش جلسات فصل  

خوشه‌بندی و کلاس‌بندی از مهم‌ترین مفاهیم در تحلیل داده هستند. با کمک این الگوریتم‌ها اطلاعات و داده‌هایی که ویژگی‌های مشابه یا نزدیک به همی دارند، را در دسته‌های مجزا با نام خوشه قرار می‌دهیم. این کار به تحلیل بهتر و قوی‌تر داده‌ها کمک می‌کند.

در این فصل به این دو مفهوم اساسی می‌پردازیم و اصول و ابزارهای مرتبط با آن‌ها را به شما آموزش می‌دهیم. در انتهای فصل هم یک پروژه برای تسلط بهتر شما به مباحثی که تاکنون آموخته‌اید، در نظر گرفته شده است.

خوشه‌بندی
"18:20
کلاس‌بندی بخش اول
"19:12
کلاس‌بندی بخش دوم
"05:50
پروژه میانی سوم

 (الزامی)

100.0%
     
"180:00
فصل 5- حل مسائل بهینه‌سازی با روش‌های جست‌وجوی مستقیم
04:27 ساعت
01:23
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
21%
نمایش جلسات فصل  

در فصل‌های قبلی با برنامه‌ریزی خطی و حل مسائل مرتبط با آن آشنا شدیم. اما دنیای واقعی گاهی پیچیده‌تر از آن می‌شود که بتوان تمام مسائل را با برنامه‌ریزی خطی حل کرد. مسائل غیرخطی و چند متغیره شاید سهم بزرگتری در دنیای واقعی داشته باشند.

الگوریتم ژنتیک از مهم‌ترین و پرکاربردترین ابزارهایی است که در بهینه‌سازی مسائل غیرخطی و چند متغیره در حوزه بهینه‌سازی استفاده می‌شود. به دلیل اهمیت این موضوع در این فصل به انواع مثال‌های مقید، نامقید، تک هدفه و چند هدفه می‌پردازیم. با انجام پروژه پایانی این فصل می‌توانید تسلط خود را بر این مفاهیم بسنجید.

مفاهیم اولیه
"23:00
بهینه‌سازی تک هدفه نامقید
"24:30
بهینه‌سازی چند هدفه مقید
"14:03
تنظیم ویژگی‌ها
"15:58
مروری بر روش‌های بهینه‌سازی
"05:52
کوئیز سوم
23.8%
     
"04:00
پروژه میانی چهارم

 (الزامی)

76.2%
     
"180:00
فصل 6- مدلسازی سیستم‌ها با رویدادهای گسسته‌ی زمانی
05:13 ساعت
02:13
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
21%
نمایش جلسات فصل  

از ابزارهای قدرتمند برای شبیه‌سازی می‌توان به سیمولینک اشاره کرد. این ابزار داخل نرم افزار متلب گنجانده شده است که با کمک آن می‌توانید بدون ساختن یک سیستم به تحلیل رفتار آن بپردازید.

بسیاری از برنامه‌نویسان در حوزه‌های مختلف به فضای سیمولینک علاقه دارند. چرا که زمینه‌های کاربردی آن بسیار وسیع بوده و به منظورهای مختلفی می‌توان از آن استفاده کرد. شبیه‌سازی رخ‌دادها با استفاده از کتابخانه sim event از جمله مواردی است که در این فصل ارائه خواهد شد. در انتهای دوره هم یک پروژه جامع و کاربردی خواهیم داد تا بتوانید با کمک تمام مباحث ارائه شده در این دوره به حل آن بپردازید و از این طریق سطح مهارت خود را بسنجید.

مقدمه
"08:10
ابزارهای پرکاربرد بخش اول
"11:58
ابزارهای پرکاربرد بخش دوم
"06:40
ابزارهای پرکاربرد مثال اول
"32:38
مدیریت ظرفیت‌های کاری مثال دوم
"12:53
مدیریت تراکنش‌های مالی مثال سوم
"13:28
ارتباط سیمولینک و خط فرمان بخش اول
"23:56
ارتباط سیمولینک و خط فرمان بخش دوم
"23:44
پروژه پایانی

 (الزامی)

100.0%
     
"180:00

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
معین سلیمی معین سلیمی

مهندس معین سلیمی برنامه‌نویسی را از سال 84 آغاز کرد و تا به امروز در پروژه‌های اجرایی و تحقیقاتی مختلفی به عنوان برنامه‌نویس یا ایده پرداز فعالیت داشته است. ایشان از سال 90 به صورت تخصصی به آموزش برنامه‌نویسی مشغول است و معتقد است آموزش دادن هر مهارتی نیازمند دو مورد است: ۱- داشتن علم در زمینه مذکور، ۲-داشتن صبر و حوصله بسیار و توانایی آموزش، که چه بسا مورد دوم مهمتر از مورد اول است. عاشق یادگیری است و این موضوع هم علت و هم معلول مهارت برنامه‌نویسی در او است. گذراندن کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک با معدل برتر و نزدیک به دو دهه سابقه کار حرفه‌ای برنامه نویسی در بسیاری حوزه های مهندسی و IT، دید وسیع و یکپارچه‌ای در علوم مختلف برای او ایجاد کرده است. امروزه بیشتر وقت خود را به فعالیت در پروژه های مرتبط با علوم داده، هوش مصنوعی و دیجیتال مارکتینگ و همچنین آموزش و توسعه برنامه‌نویسی نزد نوآموزان، در معتبرترین دانشگاه‌های کشور اختصاص می‌دهد.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
80.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش نرم‌افزار متلب (Matlab) در مهندسی صنایع

آشنایی با برنامه‌نویسی یکی از پیش‌نیازهای دوره آموزش متلب است که بدین منظور یک فصل مجزا برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است. همچنین آشنایی با موارد زیر به پیشرفت بهتر شما در دوره کمک می‌کند:

·         آشنایی مقدماتی با مباحث تحقیق در عملیات مانند برنامه‌ریزی خطی

·         آشنایی با مبانی پدیده‌های تصادفی و احتمالاتی

·         آشنایی با مباحث بهینه‌سازی در سطح منابع آکادمیک رشته آمار

·         آشنایی ابتدایی با نرم افزار متلب و اسناد آموزش این نرم‌افزار که مبتنی بر مقالات و کتاب‌های مرتبط است.

ویژگی‌های دوره آموزش نرم‌افزار متلب (Matlab) در مهندسی صنایع

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل 1- آشنایی با مفاهیم اولیه در برنامه‌نویسی متلب
04:04 ساعت
04:00
Combined Shape Created with Sketch. 16 جلسه
بارم:
5%
نمایش جلسات فصل  

در فصل اول از دوره آموزش matlab در مهندسی صنایع به توضیح مبانی برنامه نویسی در این نرم‌افزار می‌پردازیم. در این فصل می‌توانید با انجام مثال‌هایی با دستورات و ابزارهای پایه مانند آرایه‌ها، عملیات ریاضی، بردارها، ماتریس‌ها و غیره آشنا شوید.

مقدمه دوره
"08:23
سرفصل‌های متلب
"10:05
اسلایدهای دوره
"00:03
محیط نرم‌افزار متلب
"26:53
معرفی آرایه‌ها
"23:20
عملیات پایه ریاضی
"20:11
تعریف بردارها
"25:12
تعریف ماتریس‌های خاص
"11:03
دستورات استاندارد محاسباتی
"28:23
اندیس‌گذاری‌ها
"17:22
دستورات ترسیمی
"21:18
عبارات منطقی
"09:41
حلقه‌ها
"18:58
شرط‌ها
"14:23
دستور break
"05:30
کوئیز اول
100.0%
     
"04:00
فصل 2- روش‌های سیمپلکس در برنامه ریزی خطی (اولیه و ثانویه)
03:54 ساعت
00:54
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
16%
نمایش جلسات فصل  

برنامه‌ریزی خطی که یکی از مهم‌ترین مباحث تحقیق در عملیات است، در بیشتر پروژه‌ها استفاده می‌شود. روش‌های سیمپلکس نوعی الگوریتم دقیق و کارا هستند که برای یافتن بهینگی در مسائل گوناگون، کاربرد دارند.

در این فصل ابتدا با فرم استاندارد مسايل برنامه‌ریزی خطی آشنا می‌شوید. پس از آموزش روش‌های سیمپلکس اولیه و ثانویه به پیاده‌سازی آن‌ها از طریق جعبه ابزار متلب می‌پردازیم. اولین پروژه در پایان فصل دوم برای آزمون مهارت‌های شما گذاشته شده است.

روش سیمپلکس بیان مسئله
"10:45
روش سیمپلکس فرم استاندارد مسئله
"04:59
روش سیمپلکس پیاده‌سازی بخش اول
"08:36
روش سیمپلکس پیاده‌سازی بخش دوم
"14:54
روش سیمپلکس ثانویه
"15:38
پروژه میانی اول

 (الزامی)

100.0%
     
"180:00
فصل 3- بحث‌های آماری
04:31 ساعت
01:27
Combined Shape Created with Sketch.