مقالات کسب و کار

چگونه یک برند موفق داشته باشیم

راهکارهای یک برند موفق

در این مقاله قصد داریم با برخی از راهکارهای یک برند موفق دنیا صحبت کنیم. یک برند تجاری موفق، حاصل مجموعه تجربه‌ها‌یی است که مشتریان با شرکت شما داشته‌اند.

یک برند موفق درواقع به صورت مستقیم با عملکرد شرکت شما و شیوه‌ای که به کار می‌گیرد تا مشتریان وفادار را جذب کند، ارتباط دارد. هم‌چنین، به صورت همزمان اعتمادسازی و محبوبیت را بین مشتریان و محصولات یا خدمات شرکت برقرار می‌سازد.

 

ویدیو پییشنهادی : آموزش خلق و مدیریت برند
آموزش خلق و مدیریت برند

 

برند تجاری کسب‌وکار شما از بسیاری جهات معرف هویت شما است. این برند در هر تعامل روزانه شرکت شما با مشتریانتان زندگی می‌کند، ودر هر تصاویری که به اشتراک می‌گذارید، پیام‌هایی که در وب سایت خود ارسال می‌کنید، در محتوای مواد بازاریابیتان، ارائه‌ها، کنفرانس‌ها و پست‌های شبکه‌های اجتماعی شما حضور دارد.

 

راهکارهای یک برند موفق

 

از این لحاظ برند شما از اهمیت بالایی در جهت توسعه و رشد کسب‌وکارتان برخوردار است.

برند موفق باید نام و لوگوی مناسبی داشته باشد

نام تجاری یک کسب‌وکار قوی معمولا به راحتی در ذهن می‌ماند و برای همین انتخاب نام بسیار اهمیت دارد. بخاطر همین موضوع است که بسیاری از استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک برای انتخاب نام مناسب با چالش‌های مختلفی روبه‌رو هستند.

با این حال، بسیاری از برندهای موفق ثابت کرده‌اند که روش‌های متفاوت زیادی برای ایجاد نام تجاری مناسب وجود دارد. به عنوان مثال خیلی از برندهای موفق دنیا نام‌های ساده و واقعی‌تری را برای کسب‌وکار خود انتخاب کردند( Adobe, Amazon, Apple, Yelp).

 

ویدیو پییشنهادی : آموزش دیجیتال مارکتینگ
آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

یا برخی مانند (Google) با تغییراتی در املای کلمات نام خود را ایجاد کردند. بسیاری هم از اسم‌ و عبارات ترکیبی استفاده کردند ( Facebook, Firefox, WordPress LinkedIn, SecondLife).

لوگو یکی از مهم‌ترین عناصر یک برند است

همانطور که درباره لوگوی خود فکر می‌کنید، مخاطبان محصولات یا خدمات خود را در خاطر داشته باشید؛ زیرا لوگوی شما منعکس‌کننده برند کسب‌وکارتان محسوب می‌شود. یک لوگوی خوب باعث اعتمادسازی می‌شود و به پایداری کسب‌وکارتان کمک می‌کند.

وقتی شروع ساختن برند خود می‌کنید، از خودتان سؤالات زیر را بپرسید: چه اقداماتی برای موفقیت شرکت خود درنظر دارید؟ مشتریان بالقوه شما در حال حاضر درباره شرکت شما چه فکر می‌کنند؟

 

برند موفق باید نام و لوگوی مناسبی داشته باشد

 

می‌خواهید مشتریان وقتی به شرکت شما فکر می‌کنند، چه فکری در سر داشته باشند؟چگونه برندتان را از رقبای خود متمایز می‌کنید؟ پاسخ دادن به سوالات فوق نه تنها برای انتخاب یک نام تجاری قوی مهم است، بلکه برای انتخاب یک لوگوی مناسب نیز کمک می‌کند.

یک برند باید منسجم باشد

بسیاری از استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک باتوجه به مخاطبان خود به اشتباه پیام برند خود را تغییر می‌دهند. برای ایجاد و حفظ یک برند قوی، هر جنبه از برند شما باید به اندازه محصول یا خدماتتان خوب باشد و شما باید انسجام کارتان را در در ارائه برند خود به مشتریان حفظ کنید.

و این انسجام باید در نوع نام و لوگو، پست‌های شبکه‌های اجتماعی، محتوای وبسایت و کنفرانس و نمایشگاه‌هایتان، حس شود. چرا باید به انسجام برند اهمیت دهید؟

 

 

شما باید مراقب باشید؛ زیرا حفظ انسجام در برندتان منجر به شناخت درست می‌شود و این شناخت منجر به اعتماد می‌شود. افرادی که محصولات اپل را خریداری می‌کنند، مطمئن هستند که محصولات با کیفیت بالا و عالی را خریداری کردند.

یک برند موفق باید ارزشی را ایجاد کند

برندهای پیشرو در درک و انتقال گزاره ارزشی با مخاطبان و مشتریان خود بسیار خوب و دارای منظبط هستند. ارزش لزوما به معنای پایین‌ترین قیمت نیست. شما می‌توانید این ارزش را با توسعه محصولات و خدمات، ارائه کیفیت بالا نسبت به دیگر رقبا و برقراری ارتباط مناسب با مشتریانتان، ایجاد کنید.

به خاطر داشته باشید که مشتریان باید اعتقاد داشته باشند که برند شما پیام و ارزشی را برای ارائه دارد این کافی نیست که ادعا کنید که برند شما معرف ارزش خاصی است. مشتریان باید تصمیم بگیرند که آیا برند شما این‌کار را می‌کند یا خیر.

 

یک برند موفق باید ارزشی را ایجاد کند

 

امروزه اعتبار و اعتماد اهمیت بسیار زیادی دارد و باید مشتریان و مخاطبان را در رسانه‌ها برای انتقال پیام و ارزشی که به دنبال دارد، شرکت بدهید.

از بهترین کانال‌ها برای انتقال پیام استفاده می‌کند

درست زمانی که مخاطبان برندتان را شناختند، باید یک راه ارتباطی مناسبی را پیدا کنید تا در رسانه‌هایی که بیش‌ترین استفاده را دارند، پیامتان را منتقل کنید.

شبکه‌های اجتماعی رایج معمولا محبوبیت بسیار بالایی در میان مخاطبان دارند، باتوجه به هویت، محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید، شبکه‌های اجتماعی را انتخاب کنید که مشتریان شما بیش‌ترین حضور را در آنجا دارند.

اعتبار و اعتماد ایجاد می‌کند

درست مانند یک سخنرانی خوب، مخاطبان شما می‌خواهند بدانند که چرا باید به شما گوش دهند. چرا آن‌ها باید از محصولات شما را بخرند؟ آیا این نتیجه مهارت فروش شما، ارائه سبک و متد منحصربه‌فرد ، تحویل سریع و سال‌ها تجربه شماست؟

اعتبار خود را در اولویت قرار دهید و برند موفقیت شما همه‌چیز را ثابت می‌کند. اطمینان حاصل کنید که فرهنگ شرکت و اهداف شما با برند شما مطابقت دارد زیرا وقتی مشتریان با تجارت شما در تعامل هستند ، باید انتظارات آنها برآورده شود. این امر در مورد تبلیغات ، مخاطبین شخصی و صفحات اجتماعی شما صادق است.

حتی اگر یک دستورالعمل واحد برای نام تجاری موفق وجود ندارد ، این بدان معنی نیست که شما نمی توانید نتیجه کاملی برای تجارت خود بیابید. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که چابک باشید – مدام در راستای سلیقه بازار و کانالهای نوظهور حرکت می کند.

 

اعتبار و اعتماد ایجاد می‌کند

از متخصصان این حوزه کمک می‌گیرد

برندسازی کار ساده ای نیست. اگر چنین باشد، تعداد بیشتری از برندهای قوی‌تر در جامعه استارتاپ‌ها وجود خواهند داشت. دلیل نایک شدن نایک، لکسوس و  بسیاری از برندهای معتبر در جهان، شاید این باشد که آن‌ها هزینه‌های زیادی برای این‌کار پرداختند.

امااین تنها دلیل نیست. اگر آن‌ها توانستند به این موفقیت دست یابند، شما هم می‌توانید. اولین چیزی که اهمیت دارد: برندشماست! یک متخصص حرفه‌ای می‌تواند شما را در طی این روند همیاری کند.

بنابراین، شما می‌توانید مسائل را شفاف‌تر مشاهده و بررسی کنید دیدگاه‌های بهتری بدست آورید و در حوزه برندسازی با شیوه‌ای آشنا شوید که با صرف زمان و هزینه متناسب، بهترین خروجی را داشته باشید.

منابع‌انسانی و افراد را اولویت قرار می‌دهند

برند بیشتر از کسب‌کار به تنهایی اهمیت دارد.و این درباره تیم اجرایی و برند شخصی کارمندان نیز است. مردم با مردم تجارت می‌کنند. یک مدیر برندینگ قوی، برندسازی منحصر به فرد یا برند شخصی به ایجاد اعتبار مثبت به صورت کلی کمک می‌کند. معمولا افراد ترجیح می‌دهند با برندها و کسب‌وکارهایی کار کنند که درواقع مبتنی بر منابع انسانی باشد و در واقع به مشتریان خود اهمیت دهند.

سعی کنید برند و کسب‌وکاری باشید که اولویت خود را مشتریانتان قرار دهید و با کمک گرفتن از افراد و منابع انسانی خود به رشد و توسعه هویت برندتان کمک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا