00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
199,000 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
299,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش اصول شبکه (Network+)

دوره‌های مکتب‌پلاس
81 ساعت
96٪ (1517 رای)

در دنيای امروز شبکه‌های کامپيوتری همه جا هستند. در راه‌اندازی شبکه‌ برای استفاده‌ی اشتراکی از اينترنت خانگی و دسترسی به فايل‌های مشترک، تا برپايی کلاستری از کامپيوترها برای استفاده‌ از منابع مشترک و تعامل برای حل مسائل پيچيده کاربرد دارد. کمتر جايی را پيدا مي‌کنيد که نياز به برپايی نوعي از شبکه‌های کامپيوتری نداشته باشند.

از اين‌رو نياز به نيروی متخصص در زمينه‌ي شبکه در تمامی شرکت‌ها اعم از فعال در زمينه‌‌های مرتبط با کامپيوتر و فناوری اطلاعات يا غير آن، در داخل و خارج از کشور وجود دارد. اطلاع از طرز کار پروتکل‌های مختلف شبکه، نحوه‌ی پياده‌سازی و تنظيم آن برای خدمت رسانی به گره‌هاي شبکه، يافتن ريشه‌ی مشکلات متداول موجود در شبکه‌ها و رفع آن‌ها و در نهايت برقراری امنيت و جلوگيری و مقابله با نفوذ به شبکه، از وظايف روزانه‌ی مديران شبکه در سطوح مختلف است.

همچنين فعالان حوزه‌هاي مختلف فناوری اطلاعات مثل برنامه نويسان وب، متخصصان داده و يا رايانش ابری و کليه‌ی کساني که نياز به انجام وظيفه‌ای بر روي چند گره‌ی مرتبط به هم دارند، نيز مي‌توانند با افزايش اطلاعات خود در زمينه‌ی شبکه، مشکلات متداول را سريع‌تر کشف کرده و وقت کمتری برای بررسی علت عدم برقراری ارتباط صرف کنند.

در دهه‌ی 60 میلادی آژانس ARRA بودجه‌ای را برای طراحی شبکه‌ی آژانس دفاعی تخصیص داد. این بودجه در واقع برای تحقیقات پیشرفته‌ی وزارت دفاع آمریکا بود. اولین شبکه‌ی رایانه‌ای جهان به همین صورت کار خود را شروع کرد. در ابتدا استفاده از این شبکه کاملا به صورت انحصاری بود و با گذشت زمان در دسترس عموم قرار گرفت.

در تعریف شبکه باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که مجموعه‌ای از سیستم‌های مستقل می‌باشند که با استفاده از یک رسانه‌ی انتقال، با هم به تبادل داده می‌پردازند. به این صورت شبکه تشکیل می‌گردد. آوردن اصطلاح مستقل به این دلیل است که هر سیستم می‌تواند جدا از شبکه به فعالیت خود ادامه دهد.

در شبکه‌های کامپیوتری معمولا به هر کدام از سیستم‌های مستقل NODE گفته می‌شود. نودها انواع گوناگونی دارند که به چند مورد از آنها اشاره خواهیم داشت:

 • کامپیوترهای شخصی
 • تلفن‌ها
 • پرینت سرورها

سخت‌افزارهای دیگری نیز وجود دارند که مربوط به شبکه می‌شوند و بخشی از NODEها را تشکیل می‌دهند. شبکه‌ها برای اینکه داده‌ها را انتقال دهند، از رسانه‌ها و پروتکل‌های ارتباطی به منظور اهدافی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم استفاده می‌کنند:

 • سازماندهی ترافیک شبکه
 • مقیاس‌بندی شبکه
 • وضعیت جغرافیایی شبکه
 • اهداف اصلی سازمان

چرا باید از شبکه استفاده کنیم

 • Resource Sharing یا اشتراک منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و داده‌ها
 • افزایش قابلیت اطمینان
 • کاهش هزینه‌ها
 • برداشتن محدودیت‌ها و کاهش تاثیر فواصل جغرافیایی

سرفصل‌های دوره آموزش اصول شبکه (Network+)

فصل اول - معرفی مقدمات
01:36 ساعت
01:31
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

در اين فصل با ساختار دوره، مباحث تدريس شده در آن و پروژه‌هاي تعريف شده براي فصل‌هاي مختلف آشنا خواهيم شد. براي گذراندن اين دوره مقدمات زيادي لازم نبوده و آشنايي با مباني کامپيوتر کفايت مي‌کند. براي کساني که با مبناهاي اعداد آشنايي ندارند، معرفي مختصري بر روي مبناهاي ۲و۱۶ و تبديل اعداد در اين مبناها وجود خواهد داشت. همچنين به دليل پوشش مباحث مختلفي تحت سيستم‌علمل لينوکس، اين سيستم‌عامل معرفي شده و نصب و آشنايي با محيط و دستورات آن انجام مي‌پذيرد.

مرور مبناي ۲و۸
"11:14
معرفی لینوکس و نصب بر روی vmware
"16:57
آشنایی با ساختار سیستم فایل لینوکس
"18:41
شروع کار با دستورات فایل در لینوکس
"22:14
آشنایی با sudo, proc, apt در لینوکس
"22:05
کوئیز : معرفی مقدمات
100.0%
     
"05:00
فصل دوم ـ ساخت شبکه و آشنایی با تجهيزات ابتدایی
02:30 ساعت
02:15
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

در اين فصل ابتدا به بررسي نحوه‌ي شکل‌گيري يک شبکه پرداخته و پس از آن تجهيزات لازم براي ايجاد يک شبکه‌ي Ethernet را بررسي مي‌کنيم. با کابل‌هاي شبکه و رنگ‌بندي آن‌ها آشنا شده و مي‌بينيم که با يک کابل مي‌توانيم دو کامپيوتر را به يکديگر متصل کرده و يک شبکه ايجاد نماييم. سپس با سوئيچ و هاب آشنا شده و اتصال فيزيکي بيش از دو کامپيوتر براي ايجاد شبکه را فرا مي‌گيريم. با آدرس‌دهي MAC، نحوه‌ي نمايش آن در ويندوز و لينوکس و استفاده‌ي سوئيچ از آن براي هدايت بسته‌ها به کامپيوتر مقصد آشنا شده و سپس به بررسي آدرس‌هاي IPv4 پرداخته و تقسيم بندي آن‌ها و توليد Rangeهاي شبکه‌ي مختلف را فرا مي‌گيريم. در نهايت نيز با طرز کار روتر در اتصال Subnetهاي مختلف به يکديگر و نحوه‌ي استفاده از لينوکس به عنوان روتر آشنا خواهيم شد. در خلال اين مباحث همچنين با کاربرد Firewall و استفاده از آن در ويندوز آشنا خواهيم شد.

آشنایی با ساختار شبکه
"14:28
آشنايي با کابل شبکه
"14:26
طرز کار سوئيچ و هاب
"14:13
معرفي آدرس‌هاي IPv4
"16:06
انتساب IP در ويندوز
"15:24
انتساب IP‌در لينوکس
"15:50
معرفي Firewall
"10:52
آشنايي با مسيريابي
"15:28
فعال کردن مسيريابي در لينوکس
"18:51
کوئیز : ساخت شبکه و آشنايي با تجهيزات ابتدايي
100.0%
     
"15:00
فصل سوم - شبيه‌سازی و ايجاد شبکه مجازی
12:15 ساعت
02:05
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  

براي يادگيري هر مبحثي، تست عملي و درگير شدن مستقيم با آن لازم و ضروري است. در اين فصل نحوه‌ي ايجاد شبکه بدون نياز به سخت افزار و تنها با داشتن يک لپ‌تاپ يا PC را فرا خواهيم گرفت. ابتدا با نرم‌افزار VMWare Workstation و نحوه‌ي ايجاد کامپيوترهاي مجازي و نصب سيستم‌عامل در محيط آن آشنا شده و با ايجاد يک شبکه‌ي مجازي به بررسي پياده‌سازي اولين پروتکل تحت شبکه يعني انتقال فايل در ويندوز پرداخته و با به اشتراک گذاري فايل‌ها در ويندوز و تعيين سطح دسترسي براي کاربران مختلف، آشنا خواهيم شد. همچنين با شرکت سيسکو، تجهيزات شبکه‌ي ساخت اين شرکت و نحوه‌ي استفاده از تجهيزات حرفه‌‌اي آن به صورت مجازي و در نرم‌افزار Packet Tracer آشنا مي‌شويم که در اين دوره علاوه بر تست و پياده‌سازي شبکه درون سيستم‌عامل، به کار با تجهيزات شبکه نيز پرداخته باشيم و مسير شروع کار حرفه‌اي با سيسکو نيز علاوه بر ويندوز و لينوکس هموار شده باشد.

معرفي vmware
"19:16
نصب سيستم‌عامل
"16:12
معرفي سيسکو
"13:13
ايجاد توپولوژي در packet tracer
"17:08
ايجاد سناريو مسيريابي
"19:49
به اشتراک گذاري فايل‌ها در ويندوز
"18:09
استفاده از رمز عبور در sharing
"21:12
کوئیز : شبيه‌سازي و ايجاد شبکه مجازي
16.7%
     
"10:00
پروژه‌ی اول: رفع اشکال ارتباط بین گره‌ها

 (الزامی)

83.3%
     
'10:00
فصل چهارم - لايه‌بندی ارتباطات شبکه
01:51 ساعت
01:42
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

براي شکل‌گيري يک ارتباط تحت شبکه بايد مراحل مختلفي طي شود. ابتدا نرم‌افزار مورد نظر بايد مشخص شده و سپس نحوه‌ي رسيدن به گره‌ي مقصد و آدرس‌دهي و شروع ارتباط انجام پذيرد. براي مشخص شدن پروتکل ارتباطي، (قراردادي که براي ارتباط و تبادل اطلاعات در يک نرم‌افزار تحت شبکه وجود دارد) نحوه‌ي انتقال داده و شيوه‌ي آدرس‌دهي، مراحل منظمي تنظيم شده است که کار هر مرحله از مراحل ديگر مجزا بوده و به صورت مستقل و بدون تاثير بر مابقي مراحل مي‌تواند تغيير کند. اين مراحل تحت عنوان هفت لايه‌ي OSI شناخته مي‌شوند که در اين فصل با کاربرد هر لايه و تغييري که بر روي داده‌ي ارسالي در هر لا‌يه انجام مي‌شود، آشنا خواهيم شد. سپس به بررسي نگاشت بين لايه‌هاي OSI و TCP/IP پرداخته و به کاربرد پروتکل‌ّهاي TCP, UDP در انتقال داده و تفاوتي که با يکديگر دارند خواهيم پرداخت. در نهايت به بررسي نحوه‌ي بدست آمدن نگاشت بين آدرس IP و MAC‌ با پروتکل arp مي‌پردازيم. براي درک دقيق مباحث و آشنايي کامل با طرز کار پروتکل‌ها، به کمک نرم‌افزار Wireshark بسته‌هاي انتقال يافته را Capture کرده و اطلاعاتي که در هر لايه‌ي OSI قرار داده مي‌شود را بررسي مي‌نماييم.

معرفي لايه‌هاي OSI
"13:49
مقايسه‌ي OSI با TCP/IP
"16:10
نمايش مفاهيم OSI‌در Wireshark
"11:24
تفاوت پروتکل‌هاي TCP, UDP لايه انتقال
"19:49
معرفي پروتکل arp
"14:51
نمايش arp در Wireshark
"14:11
کاربرد arp در ارتباط با DG
"12:31
کوئیز : لايه‌بندي ارتباطات شبکه
100.0%
     
"09:00
فصل پنجم - ارتباط از راه‌دور
06:17 ساعت
01:07
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  

در يک شبکه‌ي کامپيوتري زمان‌هاي زيادي پيش مي‌آيد که نياز است نتيجه‌ي اجراي يک دستور بر روي گره‌اي مشاهده شده يا تنظيمي حال به صورت اجراي يک دستور يا به صورت گرافيکي و با اجرا کردن يک نرم‌افزار انجام پذيرد. براي انجام اينکار بجاي اينکه مستقيم به سراغ سيستم مورد نظر رفته و وظيفه‌ي خود را انجام دهيد، (کاري که هميشه امکان انجام آن وجود ندارد، مثل زمان کار با تجهيزات شبکه يا سرورهايي که مانيتور ندارند!) مي‌توانيد از راه‌دور و با دانستن آدرس IP گره و username/password تعريف شده بر روي آن، وظيفه‌ي خود را به انجام برسانيد. در اين فصل با پروتکل‌هاي Telnet, SSH و نحوه‌ي اتصال به صورت متني و اجراي دستور در ويندوز و لينوکس آشنا مي‌شويم. سپس به بررسي پروتکل‌هاي RDP, VNC و در اختيار گرفتن Desktop سيستم ويندوزي از راه‌دور و کار با آن خواهيم پرداخت. در اين فصل نيز از Wireshark براي بررسي بسته‌هاي منتقل شده و همچنين مشاهده‌ي ضعف پروتکل Telnet و عدم رمزنگاري اطلاعات استفاده مي‌نماييم.

کار با telnet در ويندوز
"19:53
راه‌اندازي ssh در لينوکس
"18:52
ارتباط راه‌دور گرافيکي با rdp
"17:52
فعاليت مشترک از طريق vnc
"10:57
کوئیز : ارتباط از راه‌دور
16.7%
     
"10:00
پروژه‌ی دوم: راه‌اندازی Telnet, SSH‌ بر روی سیسکو

 (الزامی)

83.3%
     
'05:00
فصل ششم - سرويس‌های DNS, DHCP
12:26 ساعت
02:17
Combined Shape Created with Sketch. 12 جلسه
بارم:
22%
نمایش جلسات فصل  

به خاطر سپردن آدرس IP گره‌ها در شبکه‌ّهاي بزرگ کار دشواري بوده و امکان استفاده از اسم بجاي آدرس IP کار را ساده‌تر خواهد نمود. از طرف ديگر تنظيم کردن آدرس IP براي گره‌هاي مختلف موجود در شبکه مخصوصا در شرايطي که تعداد آن‌ها زياد بوده و به صورت موقتي در شبکه در رفت و آمد باشند (مثل دستگاه‌هاي موبايل يا لپ‌تاپ‌ها) کار ساده‌اي نخواهد بود. در اين فصل با طرز کار پروتکل DNS و نگاشت بين آدرس‌هاي IP و اسم‌هاي سلسله مراتبي و همچنين با انواع رکورد‌هاي DNS و اطلاعاتي که هر رکورد در بر مي‌گيرد، آشنا خواهيم شد. سپس به نحوه‌ي پيکربندي و راه‌اندازي سرويس DNS در ويندوز 2016 Server پرداخته و بجاي سرور اينترنتي، از سرور داخلي استفاده خواهيم نمود. پس از آن با طرز کار DHCP و نحوه‌ي تخصيص آدرس IP‌ توسط اين پروتکل به کلاينت‌ها آشنا شده و به نصب و پيکربندي سرويس آن در لينوکس و نحوه‌ي انتساب آدرس‌ّهاي بخش‌هاي مختلف IP, DNS Server, Default Gateway مي‌پردازيم. همچنين پرس‌وجوهاي ارسال شده از طريق DNS‌ و جواب سرور و بسته‌هاي ارسال شده براي پيدا کردن سرور DHCP‌ و نحوه‌ي دريافت آدرس IP را به کمک Wireshark مشاهده کرده و با جزئيات اين دو پروتکل آشنا مي‌شويم.

معرفي سرويس نام DNS
"12:29
استفاده از DNS در کلاينت
"11:09
کار با دستور nslookup
"09:16
نصب سرويس DNS‌در ويندوز
"23:11
پيکربندي Forward Zone
"18:45
پيکربندي Reverse Zone
"11:15
آشنايي با DHCP
"17:06
پيکربندي DHCP در لينوکس
"22:44
رزرو آدرس IP در DHCP
"11:18
کوئیز : سرويس‌هاي DNS, DHCP
9.1%
     
"09:00
پروژه‌ی سوم: راه‌اندازی DNS بر روی لینوکس

 (الزامی)

45.5%
     
'05:00
پروژه‌ی چهارم: راه‌اندازی DHCP بر روی سیسکو

 (الزامی)

45.5%
     
'05:00
فصل هفتم - تقسيم ترافيک شبکه در لايه‌ی دو و سه
12:03 ساعت
01:54
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  

در شبکه‌هاي نه چندان بزرگ نيز به دليل مسائل امنيتي، جلوگيري از ترافيک Broadcast بيش از حد و همچنين تقسيم وظايف مديريتي، نياز است که Subnetهاي مختلفي در شبکه وجود داشته و امکان فيلتر کردن ترافيک يک range خاص و اعمال محدوديت در دسترسي گره‌ها به يکديگر فراهم شود. در اين فصل با مفهوم VLAN‌و نحوه‌ي تعريف سوئيچ‌هاي مجازي براي جدا کردن گره‌ها از يکديگر، آشنا شده و با طرز کار روتر، جدول مسيريابي آن و طريقه برقراري ارتباط بين rangeهاي مختلف شبکه آشنا خواهيم شد.

معرفي و کاربرد VLAN
"15:56
پياده‌سازي VLAN روي سوئيچ
"23:46
استفاده از L3-Switch براي ارتباط VLAN‌ها
"22:58
معرفي و کاربرد مسيريابي ايستا
"16:06
تست و پياده‌سازي مسيريابي ايستا
"13:05
مسيريابي پويا با OSPF
"22:23
کوئیز : تقسيم ترافيک شبکه در لايه‌ي دو و سه
16.7%
     
"09:00
پروژه‌ی پنجم: راه‌اندازی Router-on-a-Stick‌ در سیسکو

 (الزامی)

83.3%
     
'10:00
فصل هشتم - سرويس‌های وب
13:21 ساعت
03:11
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  

اکثر افرادي که از اينترنت استفاده مي‌کنند حداقل نياز به دسترسي به يک وب‌سايت‌، دانلود فايل و همچنين ارسال ايميل خواهند داشت. در شرکت‌ها و سازمان‌هاي مختلف نيز زمان‌هاي زيادي اتفاق مي‌افتد که براي کاربردهاي داخلي به برپايي وب‌سايتي يا راه‌اندازي ايميل براي کارمندان نياز شود. در اين فصل ابتدا به بررسي پروتکل‌هاي HTTP, HTTPS که براي دسترسي به وب‌سايت‌ها از طريق مرورگرها کمک مي‌کنند آشنا شده و پروتکل انتقال فايل FTP را معرفي خواهيم نمود. پس از راه‌اندازي وب سايت در محيط ويندوز، به بررسي پروتکل‌هاي انتقال ايميل و راه‌اندازي يک سرور ايميل داخلي در لينوکس مي‌پردازيم.

معرفي طرزکار و پروتکل‌هاي وب
"22:39
معرفی رمزنگاری
"19:41
نصب و پيکربندي IIS
"21:15
تنظيمات سايت روي IIS
"14:00
راه‌اندازي FTP بر روي IIS
"16:00
معرفي و کاربرد NAT
"21:48
معرفي ساختار iptables
"10:42
راه‌اندازي NAT با iptables
"16:16
معرفي پروتکل‌هاي ايميل
"11:59
تنظيمات سرويس ايميل روي لينوکس
"23:35
تست سرويس ايميل لينوکس
"13:45
کوئیز : سرويس‌هاي وب
16.7%
     
"10:00
پروژه‌ی ششم: راه‌اندازی FTP بر روی لینوکس

 (الزامی)

83.3%
     
'10:00
فصل نهم - امنیت در شبکه
11:28 ساعت
01:23
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  

در شبکه‌هاي کامپيوتري جلوگيري از نفوذ به شبکه، کنترل دسترسي به سرورها، تبادل اطلاعات به صورت امن و عدم افشاي اطلاعات از اهميت بالايي برخوردار است. مباحث و تکنولوژي‌هاي زيادي براي اين منظور وجود دارد که در اين فصل معرفي کوتاهي بر روي آن‌ها انجام گرفته و سپس يک روش کنترل دسترسي به سرويس‌هاي مختلف که به کمک Firewall انجام مي‌شود و همچنين روشي براي دسترسي امن به گره‌ها و اطلاعات شبکه که به کمک VPN صورت مي‌پذيرد را فرا گرفته و تست خواهيم نمود.

مقدمه‌ای بر امنيت در شبکه
"19:01
کار با Firewall ويندوز
"21:13
کار با Firewall در لينوکس
"24:15
پياده‌سازی VPN در ويندوز
"19:09
کوئیز : امنيت در شبکه
16.7%
     
"05:00
پروژه‌ی هفتم: راه‌اندازی PPTP‌ در لینوکس

 (الزامی)

83.3%
     
'10:00
فصل دهم ـ مباحث گوناگون ديگر
06:50 ساعت
01:45
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  

در فصل پاياني اين دوره، با چند مبحث متنوع ديگر از دنياي شبکه آشنا مي‌شويم. ابتدا به معرفي آدرس‌هاي IPv6 پرداخته و با آدرس دهي کامپيوترها از طريق اين مدل آدرس‌ها آشنا خواهيم شد. سپس به دنياي شبکه‌هاي WAN که براي ارتباطات راه‌دور مورد استفاده قرار مي‌گيرند پرداخته و سپس با WLAN‌که براي ارتباطات بي‌سيم هستند آشنا مي‌شويم. در نهايت نيز با مبحث Monitoring سرورها و سرويس‌هاي شبکه به کمک SNMP آشنا شده و نحوه‌ي اطلاع از قطعي و خراجي تحت شبکه را فرا مي‌گيريم.

معرفی آدرس‌های IPv6
"24:09
انتساب و مسيريابی با IPv6
"19:42
معرفی و راه‌اندازی شبکه‌های بی سيم
"29:11
آشنايی با تکنولوژی های راه‌دور
"05:36
پايش شبکه به کمک SNMP
"27:20
کوئیز : مباحث گوناگون
16.7%
     
"05:00
پروژه‌ی هشتم: بررسی یک فایل Wireshark و استخراج اطلاعات گره‌ها

 (الزامی)

83.3%
     
'05:00

تالار گفت‌وگو

مدرس دوره
ابوالفضل کاظمی

ابوالفضل کاظمی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد نرم‌افزار از دانشگاه علم و صنعت است. از دوران دبیرستان علاقه به مباحث شبکه، برنامه‌نویسی و تدریس در این زمینه داشته و از همان دوران فعالیت خود را با یادگیری و آموزش زبان ویژوال بیسیک شروع کرد. از سال ۸۷ به تدریس حرفه‌ای شبکه پرداخته و از سال 90 مشغول فعالیت در زمینه‌ی برنامه‌نویسی تحت شبکه است.

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش اصول شبکه (Network+)

تمامی تلاش ما بر اين بوده که اين دوره پيش‌نياز خاصی نياز نداشته باشد و تمامی مباحث از صفر آموزش داده شوند. آشنايی مقدماتي با مبانی کامپيوتر، استفاده ابتدايی از ويندوز و اينترنت و از همه مهمتر علاقه وافر به يادگيری و صرف وقت براي تمرين و تکرار مطالب و پياده‌سازی سناريوها، برای گذراندن موفق اين دوره کافی است.

 

ویژگی‌های دوره آموزش اصول شبکه (Network+)

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (10 نظر)

مهدی
15:44 - 1399/09/22
دانشجوی دوره
تدریس به صورت واضح و پر جزئیات و بدون هیچ صحبت اضافه ای انجام شده. دوره بسیار مفیدی بود برای من.
امیرحسین
20:35 - 1399/09/17
دانشجوی دوره
عالی عالی عالی تسلط ایشون در حد خوبیه و توانایی انتقال مطلب خوبی دارن توضیحاتشون جزوه محور نیست یعنی به این شکل نیست که بتونی گفته ی ایشون رو جزوه کنی اما مطلب طوری به شنونده منتقل میشه که نیازی به چنین کاری نیست و آموزش گیرنده حتی نیازی به شنیدن دوباره ی بخشی از ویدئو نداره
کاربر مکتب‌خونه
11:24 - 1399/08/05
دانشجوی دوره
به هرکسی نمیشه گفت استاد ولی به این شخص میشه این لقب رو اختصاص داد چرا نمیشه ویدیو هارو دانلود کرد ؟
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ با سپاس از نظر شما. با توجه به قوانین مکتب خونه و رضایت اساتید امکان دانلود ویدئوها وجود ندارد.
نیما
15:19 - 1399/08/02
دانشجوی دوره
بسیار کامل و مفید
مهیار
13:01 - 1399/07/19
فارغ‌التحصیل دوره
حق ترین شیوا ترین بهترین دوره Network+ حتی بیشتر از Network+
حسین
11:53 - 1399/07/06
دانشجوی دوره
استاد مسلط هست ولی متاسفانه این دوره جزوه ندارد که بنوانیم مباحث قبلی را سریع مرور کنیم وبرای هر متلب قبلی که فراموش کرده ایم باید دوباره کلی از ویدئو ها را مشاهده کنیم و همین طور استاد در مباحث عملی کمی سریع پیش میروند.
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ تمامی فایل ها و ویدئوهایی که درا ختیار مکتب خونه قرار گرفتند روی سایت آپلود شده است.
شهیاد
00:06 - 1399/06/27
دانشجوی دوره
خیلی خوب و کاربردی بود استاد مسلط به مطالب هستند
حمید
22:13 - 1399/02/10
دانشجوی دوره
erae matalab besiar ali bod.
سجاد
09:42 - 1399/02/02
دانشجوی دوره
عالی بود
عليرضا
21:07 - 1399/01/05
دانشجوی دوره
یک دوره کامل و کاربردی از مقدمات شبکه که برای هر کسی با کامپیوتر سر و کار داره لازمه و از همه مهم‌تر استاد مسلط و بسیار عالی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول - معرفی مقدمات
01:36 ساعت
01:31
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

در اين فصل با ساختار دوره، مباحث تدريس شده در آن و پروژه‌هاي تعريف شده براي فصل‌هاي مختلف آشنا خواهيم شد. براي گذراندن اين دوره مقدمات زيادي لازم نبوده و آشنايي با مباني کامپيوتر کفايت مي‌کند. براي کساني که با مبناهاي اعداد آشنايي ندارند، معرفي مختصري بر روي مبناهاي ۲و۱۶ و تبديل اعداد در اين مبناها وجود خواهد داشت. همچنين به دليل پوشش مباحث مختلفي تحت سيستم‌علمل لينوکس، اين سيستم‌عامل معرفي شده و نصب و آشنايي با محيط و دستورات آن انجام مي‌پذيرد.

مرور مبناي ۲و۸
"11:14
معرفی لینوکس و نصب بر روی vmware
"16:57
آشنایی با ساختار سیستم فایل لینوکس
"18:41
شروع کار با دستورات فایل در لینوکس
"22:14
آشنایی با sudo, proc, apt در لینوکس
"22:05
کوئیز : معرفی مقدمات
100.0%
     
"05:00
فصل دوم ـ ساخت شبکه و آشنایی با تجهيزات ابتدایی
02:30 ساعت
02:15
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

در اين فصل ابتدا به بررسي نحوه‌ي شکل‌گيري يک شبکه پرداخته و پس از آن تجهيزات لازم براي ايجاد يک شبکه‌ي Ethernet را بررسي مي‌کنيم. با کابل‌هاي شبکه و رنگ‌بندي آن‌ها آشنا شده و مي‌بينيم که با يک کابل مي‌توانيم دو کامپيوتر را به يکديگر متصل کرده و يک شبکه ايجاد نماييم. سپس با سوئيچ و هاب آشنا شده و اتصال فيزيکي بيش از دو کامپيوتر براي ايجاد شبکه را فرا مي‌گيريم. با آدرس‌دهي MAC، نحوه‌ي نمايش آن در ويندوز و لينوکس و استفاده‌ي سوئيچ از آن براي هدايت بسته‌ها به کامپيوتر مقصد آشنا شده و سپس به بررسي آدرس‌هاي IPv4 پرداخته و تقسيم بندي آن‌ها و توليد Rangeهاي شبکه‌ي مختلف را فرا مي‌گيريم. در نهايت نيز با طرز کار روتر در اتصال Subnetهاي مختلف به يکديگر و نحوه‌ي استفاده از لينوکس به عنوان روتر آشنا خواهيم شد. در خلال اين مباحث همچنين با کاربرد Firewall و استفاده از آن در ويندوز آشنا خواهيم شد.

آشنایی با ساختار شبکه
"14:28
آشنايي با کابل شبکه