00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
199,000 تومان
99,000 تومان تخفیف
91,090 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
349,000 تومان
149,000 تومان تخفیف
186,590 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش اصول شبکه (Network+)

دوره‌های مکتب‌پلاس
81 ساعت
95٪ (3833 رای)

کاربرد دوره آموزش نتورک پلاس چیست؟


در دنیایی که شبکه‌های کامپیوتری کل دنیا را فراگرفته‌اند، آموزش شبکه آینده شغلی را تضمین می‌کند. آموزش نتورک پلاس آغاز راه آموزش شبکه است. راه‌اندازی شبکه برای استفاده اشتراکی از اینترنت خانگی و دسترسی به فایل‌های مشترک، تا برپایی کلاستری از کامپیوترها برای استفاده از منابع مشترک و تعامل برای حل مسائل پیچیده کاربرد دارد. کمتر جایی را پیدا می‌کنید که نیاز به برپایی نوعی از شبکه‌های کامپیوتری نداشته باشند.

آموزش شبکه‌های کامپیوتری مفاهیم اساسی و پیشرفته شبکه‌ها و ارتباطات داده‌ها (DCN) را ارائه می‌دهد. یک شبکه کامپیوتری مجموعه‌ای از دستگاه‌های متصل از طریق لینک‌هاست. یک گره (نود) می‌تواند یک کامپیوتر، پرینتر یا هر وسیله دیگری باشد که بتواند داده‌ها را دریافت و ارسال کند. لینک‌های اتصال گره‌ها به‌عنوان کانال‌های ارتباطی شناخته می‌شوند.

در آموزش شبکه ابتدا باید اصول ارتباط داده و شبکه‌های کامپیوتری را بیاموزید و همچنین در مورد مفاهیم مختلفی راجع به آن‌ها اطلاعاتی کسب کنید. مهندسی شبکه یک کار پیچیده است که شامل نرم‌افزار، سیستم‌عامل، مهندسی سطح تراشه، سخت‌افزار و پالس‌های الکترونیکی می‌شود.

برای سهولت در آموزش شبکه، کل مفهوم شبکه را به چندلایه تقسیم می‌کنند. هر لایه به یک کار اختصاص می‌یابد و از سایر لایه‌های مستقل کار می‌کند.

از جمله وظایف مدیران شبکه در سطوح مختلف که در دوره آموزش شبکه به آن می‌پردازیم، عبارت‌اند از:

·        اطلاع از طرز کار پروتکل‌های مختلف شبکه

·        نحوه پیاده‌سازی و تنظیم آن برای خدمت‌رسانی به گره‌های شبکه

·        یافتن ریشه مشکلات متداول موجود در شبکه‌ها و رفع آن‌ها

·        در نهایت برقراری امنیت شبکه‌های کامپیوتری

اگر به آموزش شبکه علاقه‌مندید بهتر است از آموزش نتورک پلاس شروع کنید. چراکه دوره‌های آموزش نتورک پلاس مهارت شما را ابتدا در طراحی و اجرای شبکه‌های پایه افزایش می‌دهد و مسیر آموزش شبکه را برایتان راحت‌تر می‌کند.

ازآنجایی‌که نیاز به نیروی متخصص در زمینه شبکه در تمامی شرکت‌ها اعم از فعال در زمینه‌‌های مرتبط با کامپیوتر و فناوری اطلاعات یا غیره، در داخل و خارج از کشور وجود دارد، دوره نتورک پلاس بسیار اهمیت یافته است.

همچنین فعالان حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات مثل برنامه‌نویسان وب، متخصصان داده و رایانش ابری و تمام کسانی که نیاز به انجام وظیفه‌ای روی چند گره مرتبط به هم دارند نیز می‌توانند با شرکت در دوره آنلاین network+، مشکلات متداول را سریع‌تر کشف کرده و وقت کمتری برای بررسی علت عدم برقراری ارتباط صرف کنند.

هدف از یادگیری دوره آموزش نتورک پلاس چیست؟


نتورک پلاس یک دوره آموزش کوتاه‌مدت است که در طول آن تمام مفاهیم و مبانی آموزش شبکه‌های کامپیوتری را فرامی‌گیرید. با کمک نتورک پلاس و آموزش مقدماتی شبکه می‌توانید به دنیای بی‌انتهای شبکه وارد شوید و تخصص خود را در این زمینه ارتقا دهید.

هدف از شرکت در دوره آموزشی نتورک پلاس تربیت کردن متخصصان شبکه است که صفر تا صد نتورک پلاس را به‌خوبی یاد بگیرند.

دوره آموزش نتورک پلاس مناسب چه کسانی است؟


·        دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مهندسی کامپیوتر

·        علاقه‌مندان به شبکه که دوست دارند در این حوزه فعالیت کنند.

·        متخصصان شبکه

·        تمام کسانی که در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت دارند.

سرفصل‌های دوره آموزش اصول شبکه (Network+)

فصل اول - معرفی مقدمات
01:36 ساعت
01:31
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

در اين فصل با ساختار دوره، مباحث تدريس شده در آن و پروژه‌هاي تعريف شده براي فصل‌هاي مختلف آشنا خواهيم شد. براي گذراندن اين دوره مقدمات زيادي لازم نبوده و آشنايي با مباني کامپيوتر کفايت مي‌کند. براي کساني که با مبناهاي اعداد آشنايي ندارند، معرفي مختصري بر روي مبناهاي ۲و۱۶ و تبديل اعداد در اين مبناها وجود خواهد داشت. همچنين به دليل پوشش مباحث مختلفي تحت سيستم‌علمل لينوکس، اين سيستم‌عامل معرفي شده و نصب و آشنايي با محيط و دستورات آن انجام مي‌پذيرد.

مرور مبناي ۲و۸
"11:14
معرفی لینوکس و نصب بر روی vmware
"16:57
آشنایی با ساختار سیستم فایل لینوکس
"18:41
شروع کار با دستورات فایل در لینوکس
"22:14
آشنایی با sudo, proc, apt در لینوکس
"22:05
کوئیز : معرفی مقدمات
100.0%
     
"05:00
فصل دوم ـ ساخت شبکه و آشنایی با تجهيزات ابتدایی
02:30 ساعت
02:15
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

در اين فصل ابتدا به بررسي نحوه‌ي شکل‌گيري يک شبکه پرداخته و پس از آن تجهيزات لازم براي ايجاد يک شبکه‌ي Ethernet را بررسي مي‌کنيم. با کابل‌هاي شبکه و رنگ‌بندي آن‌ها آشنا شده و مي‌بينيم که با يک کابل مي‌توانيم دو کامپيوتر را به يکديگر متصل کرده و يک شبکه ايجاد نماييم. سپس با سوئيچ و هاب آشنا شده و اتصال فيزيکي بيش از دو کامپيوتر براي ايجاد شبکه را فرا مي‌گيريم. با آدرس‌دهي MAC، نحوه‌ي نمايش آن در ويندوز و لينوکس و استفاده‌ي سوئيچ از آن براي هدايت بسته‌ها به کامپيوتر مقصد آشنا شده و سپس به بررسي آدرس‌هاي IPv4 پرداخته و تقسيم بندي آن‌ها و توليد Rangeهاي شبکه‌ي مختلف را فرا مي‌گيريم. در نهايت نيز با طرز کار روتر در اتصال Subnetهاي مختلف به يکديگر و نحوه‌ي استفاده از لينوکس به عنوان روتر آشنا خواهيم شد. در خلال اين مباحث همچنين با کاربرد Firewall و استفاده از آن در ويندوز آشنا خواهيم شد.

آشنایی با ساختار شبکه
"14:28
آشنايي با کابل شبکه
"14:26
طرز کار سوئيچ و هاب
"14:13
معرفي آدرس‌هاي IPv4
"16:06
انتساب IP در ويندوز
"15:24
انتساب IP‌در لينوکس
"15:50
معرفي Firewall
"10:52
آشنايي با مسيريابي
"15:28
فعال کردن مسيريابي در لينوکس
"18:51
کوئیز : ساخت شبکه و آشنايي با تجهيزات ابتدايي
100.0%
     
"15:00
فصل سوم - شبيه‌سازی و ايجاد شبکه مجازی
12:15 ساعت
02:05
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  

براي يادگيري هر مبحثي، تست عملي و درگير شدن مستقيم با آن لازم و ضروري است. در اين فصل نحوه‌ي ايجاد شبکه بدون نياز به سخت افزار و تنها با داشتن يک لپ‌تاپ يا PC را فرا خواهيم گرفت. ابتدا با نرم‌افزار VMWare Workstation و نحوه‌ي ايجاد کامپيوترهاي مجازي و نصب سيستم‌عامل در محيط آن آشنا شده و با ايجاد يک شبکه‌ي مجازي به بررسي پياده‌سازي اولين پروتکل تحت شبکه يعني انتقال فايل در ويندوز پرداخته و با به اشتراک گذاري فايل‌ها در ويندوز و تعيين سطح دسترسي براي کاربران مختلف، آشنا خواهيم شد. همچنين با شرکت سيسکو، تجهيزات شبکه‌ي ساخت اين شرکت و نحوه‌ي استفاده از تجهيزات حرفه‌‌اي آن به صورت مجازي و در نرم‌افزار Packet Tracer آشنا مي‌شويم که در اين دوره علاوه بر تست و پياده‌سازي شبکه درون سيستم‌عامل، به کار با تجهيزات شبکه نيز پرداخته باشيم و مسير شروع کار حرفه‌اي با سيسکو نيز علاوه بر ويندوز و لينوکس هموار شده باشد.

معرفي vmware
"19:16
نصب سيستم‌عامل
"16:12
معرفي سيسکو
"13:13
ايجاد توپولوژي در packet tracer
"17:08
ايجاد سناريو مسيريابي
"19:49
به اشتراک گذاري فايل‌ها در ويندوز
"18:09
استفاده از رمز عبور در sharing
"21:12
کوئیز : شبيه‌سازي و ايجاد شبکه مجازي
16.7%
     
"10:00
پروژه‌ی اول: رفع اشکال ارتباط بین گره‌ها

 (الزامی)

83.3%
     
"600:00
فصل چهارم - لايه‌بندی ارتباطات شبکه
01:51 ساعت
01:42
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

براي شکل‌گيري يک ارتباط تحت شبکه بايد مراحل مختلفي طي شود. ابتدا نرم‌افزار مورد نظر بايد مشخص شده و سپس نحوه‌ي رسيدن به گره‌ي مقصد و آدرس‌دهي و شروع ارتباط انجام پذيرد. براي مشخص شدن پروتکل ارتباطي، (قراردادي که براي ارتباط و تبادل اطلاعات در يک نرم‌افزار تحت شبکه وجود دارد) نحوه‌ي انتقال داده و شيوه‌ي آدرس‌دهي، مراحل منظمي تنظيم شده است که کار هر مرحله از مراحل ديگر مجزا بوده و به صورت مستقل و بدون تاثير بر مابقي مراحل مي‌تواند تغيير کند. اين مراحل تحت عنوان هفت لايه‌ي OSI شناخته مي‌شوند که در اين فصل با کاربرد هر لايه و تغييري که بر روي داده‌ي ارسالي در هر لا‌يه انجام مي‌شود، آشنا خواهيم شد. سپس به بررسي نگاشت بين لايه‌هاي OSI و TCP/IP پرداخته و به کاربرد پروتکل‌ّهاي TCP, UDP در انتقال داده و تفاوتي که با يکديگر دارند خواهيم پرداخت. در نهايت به بررسي نحوه‌ي بدست آمدن نگاشت بين آدرس IP و MAC‌ با پروتکل arp مي‌پردازيم. براي درک دقيق مباحث و آشنايي کامل با طرز کار پروتکل‌ها، به کمک نرم‌افزار Wireshark بسته‌هاي انتقال يافته را Capture کرده و اطلاعاتي که در هر لايه‌ي OSI قرار داده مي‌شود را بررسي مي‌نماييم.

معرفي لايه‌هاي OSI
"13:49
مقايسه‌ي OSI با TCP/IP
"16:10
نمايش مفاهيم OSI‌در Wireshark
"11:24
تفاوت پروتکل‌هاي TCP, UDP لايه انتقال
"19:49
معرفي پروتکل arp
"14:51
نمايش arp در Wireshark
"14:11
کاربرد arp در ارتباط با DG
"12:31
کوئیز : لايه‌بندي ارتباطات شبکه
100.0%
     
"09:00
فصل پنجم - ارتباط از راه‌دور
06:17 ساعت
01:07
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  

در يک شبکه‌ي کامپيوتري زمان‌هاي زيادي پيش مي‌آيد که نياز است نتيجه‌ي اجراي يک دستور بر روي گره‌اي مشاهده شده يا تنظيمي حال به صورت اجراي يک دستور يا به صورت گرافيکي و با اجرا کردن يک نرم‌افزار انجام پذيرد. براي انجام اينکار بجاي اينکه مستقيم به سراغ سيستم مورد نظر رفته و وظيفه‌ي خود را انجام دهيد، (کاري که هميشه امکان انجام آن وجود ندارد، مثل زمان کار با تجهيزات شبکه يا سرورهايي که مانيتور ندارند!) مي‌توانيد از راه‌دور و با دانستن آدرس IP گره و username/password تعريف شده بر روي آن، وظيفه‌ي خود را به انجام برسانيد. در اين فصل با پروتکل‌هاي Telnet, SSH و نحوه‌ي اتصال به صورت متني و اجراي دستور در ويندوز و لينوکس آشنا مي‌شويم. سپس به بررسي پروتکل‌هاي RDP, VNC و در اختيار گرفتن Desktop سيستم ويندوزي از راه‌دور و کار با آن خواهيم پرداخت. در اين فصل نيز از Wireshark براي بررسي بسته‌هاي منتقل شده و همچنين مشاهده‌ي ضعف پروتکل Telnet و عدم رمزنگاري اطلاعات استفاده مي‌نماييم.

کار با telnet در ويندوز
"19:53
راه‌اندازي ssh در لينوکس
"18:52
ارتباط راه‌دور گرافيکي با rdp
"17:52
فعاليت مشترک از طريق vnc
"10:57
کوئیز : ارتباط از راه‌دور
16.7%
     
"10:00
پروژه‌ی دوم: راه‌اندازی Telnet, SSH‌ بر روی سیسکو

 (الزامی)

83.3%
     
"300:00
فصل ششم - سرويس‌های DNS, DHCP
12:26 ساعت
02:17
Combined Shape Created with Sketch. 12 جلسه
بارم:
22%
نمایش جلسات فصل  

به خاطر سپردن آدرس IP گره‌ها در شبکه‌ّهاي بزرگ کار دشواري بوده و امکان استفاده از اسم بجاي آدرس IP کار را ساده‌تر خواهد نمود. از طرف ديگر تنظيم کردن آدرس IP براي گره‌هاي مختلف موجود در شبکه مخصوصا در شرايطي که تعداد آن‌ها زياد بوده و به صورت موقتي در شبکه در رفت و آمد باشند (مثل دستگاه‌هاي موبايل يا لپ‌تاپ‌ها) کار ساده‌اي نخواهد بود. در اين فصل با طرز کار پروتکل DNS و نگاشت بين آدرس‌هاي IP و اسم‌هاي سلسله مراتبي و همچنين با انواع رکورد‌هاي DNS و اطلاعاتي که هر رکورد در بر مي‌گيرد، آشنا خواهيم شد. سپس به نحوه‌ي پيکربندي و راه‌اندازي سرويس DNS در ويندوز 2016 Server پرداخته و بجاي سرور اينترنتي، از سرور داخلي استفاده خواهيم نمود. پس از آن با طرز کار DHCP و نحوه‌ي تخصيص آدرس IP‌ توسط اين پروتکل به کلاينت‌ها آشنا شده و به نصب و پيکربندي سرويس آن در لينوکس و نحوه‌ي انتساب آدرس‌ّهاي بخش‌هاي مختلف IP, DNS Server, Default Gateway مي‌پردازيم. همچنين پرس‌وجوهاي ارسال شده از طريق DNS‌ و جواب سرور و بسته‌هاي ارسال شده براي پيدا کردن سرور DHCP‌ و نحوه‌ي دريافت آدرس IP را به کمک Wireshark مشاهده کرده و با جزئيات اين دو پروتکل آشنا مي‌شويم.

معرفي سرويس نام DNS
"12:29
استفاده از DNS در کلاينت
"11:09
کار با دستور nslookup
"09:16
نصب سرويس DNS‌در ويندوز
"23:11
پيکربندي Forward Zone
"18:45
پيکربندي Reverse Zone
"11:15
آشنايي با DHCP
"17:06
پيکربندي DHCP در لينوکس
"22:44
رزرو آدرس IP در DHCP
"11:18
کوئیز : سرويس‌هاي DNS, DHCP
9.1%
     
"09:00
پروژه‌ی سوم: راه‌اندازی DNS بر روی لینوکس

 (الزامی)

45.5%
     
"300:00
پروژه‌ی چهارم: راه‌اندازی DHCP بر روی سیسکو

 (الزامی)

45.5%
     
"300:00
فصل هفتم - تقسيم ترافيک شبکه در لايه‌ی دو و سه
12:03 ساعت
01:54
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  

در شبکه‌هاي نه چندان بزرگ نيز به دليل مسائل امنيتي، جلوگيري از ترافيک Broadcast بيش از حد و همچنين تقسيم وظايف مديريتي، نياز است که Subnetهاي مختلفي در شبکه وجود داشته و امکان فيلتر کردن ترافيک يک range خاص و اعمال محدوديت در دسترسي گره‌ها به يکديگر فراهم شود. در اين فصل با مفهوم VLAN‌و نحوه‌ي تعريف سوئيچ‌هاي مجازي براي جدا کردن گره‌ها از يکديگر، آشنا شده و با طرز کار روتر، جدول مسيريابي آن و طريقه برقراري ارتباط بين rangeهاي مختلف شبکه آشنا خواهيم شد.

معرفي و کاربرد VLAN
"15:56
پياده‌سازي VLAN روي سوئيچ
"23:46
استفاده از L3-Switch براي ارتباط VLAN‌ها
"22:58
معرفي و کاربرد مسيريابي ايستا
"16:06
تست و پياده‌سازي مسيريابي ايستا
"13:05
مسيريابي پويا با OSPF
"22:23
کوئیز : تقسيم ترافيک شبکه در لايه‌ي دو و سه
16.7%
     
"09:00
پروژه‌ی پنجم: راه‌اندازی Router-on-a-Stick‌ در سیسکو

 (الزامی)

83.3%
     
"600:00
فصل هشتم - سرويس‌های وب
13:21 ساعت
03:11
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  

اکثر افرادي که از اينترنت استفاده مي‌کنند حداقل نياز به دسترسي به يک وب‌سايت‌، دانلود فايل و همچنين ارسال ايميل خواهند داشت. در شرکت‌ها و سازمان‌هاي مختلف نيز زمان‌هاي زيادي اتفاق مي‌افتد که براي کاربردهاي داخلي به برپايي وب‌سايتي يا راه‌اندازي ايميل براي کارمندان نياز شود. در اين فصل ابتدا به بررسي پروتکل‌هاي HTTP, HTTPS که براي دسترسي به وب‌سايت‌ها از طريق مرورگرها کمک مي‌کنند آشنا شده و پروتکل انتقال فايل FTP را معرفي خواهيم نمود. پس از راه‌اندازي وب سايت در محيط ويندوز، به بررسي پروتکل‌هاي انتقال ايميل و راه‌اندازي يک سرور ايميل داخلي در لينوکس مي‌پردازيم.

معرفي طرزکار و پروتکل‌هاي وب
"22:39
معرفی رمزنگاری
"19:41
نصب و پيکربندي IIS
"21:15
تنظيمات سايت روي IIS
"14:00
راه‌اندازي FTP بر روي IIS
"16:00
معرفي و کاربرد NAT
"21:48
معرفي ساختار iptables
"10:42
راه‌اندازي NAT با iptables
"16:16
معرفي پروتکل‌هاي ايميل
"11:59
تنظيمات سرويس ايميل روي لينوکس
"23:35
تست سرويس ايميل لينوکس
"13:45
کوئیز : سرويس‌هاي وب
16.7%
     
"10:00
پروژه‌ی ششم: راه‌اندازی FTP بر روی لینوکس

 (الزامی)

83.3%
     
"600:00
فصل نهم - امنیت در شبکه
11:28 ساعت
01:23
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  

در شبکه‌هاي کامپيوتري جلوگيري از نفوذ به شبکه، کنترل دسترسي به سرورها، تبادل اطلاعات به صورت امن و عدم افشاي اطلاعات از اهميت بالايي برخوردار است. مباحث و تکنولوژي‌هاي زيادي براي اين منظور وجود دارد که در اين فصل معرفي کوتاهي بر روي آن‌ها انجام گرفته و سپس يک روش کنترل دسترسي به سرويس‌هاي مختلف که به کمک Firewall انجام مي‌شود و همچنين روشي براي دسترسي امن به گره‌ها و اطلاعات شبکه که به کمک VPN صورت مي‌پذيرد را فرا گرفته و تست خواهيم نمود.

مقدمه‌ای بر امنيت در شبکه
"19:01
کار با Firewall ويندوز
"21:13
کار با Firewall در لينوکس
"24:15
پياده‌سازی VPN در ويندوز
"19:09
کوئیز : امنيت در شبکه
16.7%
     
"05:00
پروژه‌ی هفتم: راه‌اندازی PPTP‌ در لینوکس

 (الزامی)

83.3%
     
"600:00
فصل دهم ـ مباحث گوناگون ديگر
06:50 ساعت
01:45
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  

در فصل پاياني اين دوره، با چند مبحث متنوع ديگر از دنياي شبکه آشنا مي‌شويم. ابتدا به معرفي آدرس‌هاي IPv6 پرداخته و با آدرس دهي کامپيوترها از طريق اين مدل آدرس‌ها آشنا خواهيم شد. سپس به دنياي شبکه‌هاي WAN که براي ارتباطات راه‌دور مورد استفاده قرار مي‌گيرند پرداخته و سپس با WLAN‌که براي ارتباطات بي‌سيم هستند آشنا مي‌شويم. در نهايت نيز با مبحث Monitoring سرورها و سرويس‌هاي شبکه به کمک SNMP آشنا شده و نحوه‌ي اطلاع از قطعي و خراجي تحت شبکه را فرا مي‌گيريم.

معرفی آدرس‌های IPv6
"24:09
انتساب و مسيريابی با IPv6
"19:42
معرفی و راه‌اندازی شبکه‌های بی سيم
"29:11
آشنايی با تکنولوژی های راه‌دور
"05:36
پايش شبکه به کمک SNMP
"27:20
کوئیز : مباحث گوناگون
16.7%
     
"05:00
پروژه‌ی هشتم: بررسی یک فایل Wireshark و استخراج اطلاعات گره‌ها

 (الزامی)

83.3%
     
"300:00

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
ابوالفضل کاظمی ابوالفضل کاظمی

ابوالفضل کاظمی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد نرم‌افزار از دانشگاه علم و صنعت است. از دوران دبیرستان علاقه به مباحث شبکه، برنامه‌نویسی و تدریس در این زمینه داشته و از همان دوران فعالیت خود را با یادگیری و آموزش زبان ویژوال بیسیک شروع کرد. از سال ۸۷ به تدریس حرفه‌ای شبکه پرداخته و از سال 90 مشغول فعالیت در زمینه‌ی برنامه‌نویسی تحت شبکه است.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
75.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش اصول شبکه (Network+)

تمامی تلاش ما بر اين بوده که اين دوره پيش‌نياز خاصی نياز نداشته باشد و تمامی مباحث از صفر آموزش داده شوند. آشنايی مقدماتي با مبانی کامپيوتر، استفاده ابتدايی از ويندوز و اينترنت و از همه مهمتر علاقه وافر به يادگيری و صرف وقت براي تمرين و تکرار مطالب و پياده‌سازی سناريوها، برای گذراندن موفق اين دوره کافی است.

 

ویژگی‌های دوره آموزش اصول شبکه (Network+)

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (28 نظر)

صفحه 

از 

3

حسین
00:32 - 1401/05/22
دانشجوی دوره
با سلام و خدا قوت دوره ی بسیار خوبیه برای اونایی ک میخوان یک درک کلی راجع به مسایل شبکه داشته باشن.این دوره یک پنجره به دنیای شبکه س و قطعا نمیشد بهتر از این باشه تدریس.خسته نباشید واقعا.راجع به تکالیف فقط ایرادی ک وارده کلا یک سناریوی دقیقی پرسیده نمیشه و صرفا به یک راه اندازی اولیه اکتفا میشه..با این حال ممنون.
شاهین
00:18 - 1401/04/26
فارغ‌التحصیل دوره
سلام و‌خسته نباشید به استاد عزیز با احترام می شه گفت بهترین دوره نتورک‌پلاسی بود که میشد دید به تمامی دانشجویان این دوره از جمله خودم واقعا تبریک عرض میکنم. استاد واقعا عالی عمل کردن زیرکی و تفکر در پشت این دوره آموزشی کاملا ملموس و شفاف هست امیدوارم دوره های بیشتر از شما ببینیم .....
حمید رضا
02:55 - 1401/04/16
دانشجوی دوره
چقدر استاد پر و عالی هستن . اینقدر این مبحث با بیان استاد شیرینه که آدم دلش نمیاد ویدئو هارو قطع کنه . امیدوارم مکتب خونه پیگیر دوره پیشرفته با ایشون باشن
احمد
09:06 - 1401/04/05
دانشجوی دوره
دوره میتونست خیلی کاملتر باشه، اما نسبت به هزینه ثبت نام مطالب دوره خوب بود، استاد مسلط به بیان مطالب می باشد، اما زمان پاسخ و پشتیبانی طولانی هست.
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ با سپاس از نظر شما، موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد. در صورت نیاز به پیگیری بیشتر با شما در ارتباط خواهیم بود.
مهدی
16:06 - 1401/03/24
دانشجوی دوره
به جرات میتوان گفت کاملترین دوره و پر محتوا ترین دوره در زمینه network+ میباشد و استاد دوره تسلط کاملی روی مباحث دارند و ریزترین جزییات گفته میشود و یک شخصی که با هیچ کدوم از مباحث آشنایی نداشته باشد در این دوره به اندازه مفید یاد میگیرد . فقط تنها مشکل کم بودن صدای استاد و بیان یکنواخت و سرد است که باعث یکنواخت شدن آموزش و خستگی میشود دانش استاد بینظیر است اما کمی بیان یکنواخت است بازم از استاد دوره و تیم مکتب خونه بابت تهیه این آموزش ممنونم
محمدامین
13:13 - 1400/12/15
دانشجوی دوره
سلام من امروز دوره رو تموم کردم و تو این ۸۰ روز واقعا از لحاظ مفاهیم شبکه ۰ بودم تونسم مسلط شم و با اموزش قوی استاد و پروژه های عالی این دوره رو با نمره عالی به پایان برسونم تشک ویژه از استاد کاظمی عزیز و تشکر از تیم مکتب خونه
انیسه
15:53 - 1400/10/23
دانشجوی دوره
سلام خداقوت، واقعا اموزش عالی ای هست، متشکرم
میلاد
23:46 - 1400/09/13
دانشجوی دوره
الان دارم فصل 3 میبینم و از تهیه آموزش راضی هستم
سیدپویا
17:02 - 1400/06/23
دانشجوی دوره
با سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرامی، این دومین دوره نتورک پلاسی است که من شرکت کردم و در نتیجه یه دانش پیش زمینه ای داشتم در اینباره و کمی هم قبلا با لینوکس کار کرده بودم. در مورد دوره میتونم بگم تدریس استاد عالی بود، کوییز ها از مطالب گفته شده توی ویدیو ها بود ولی پروژه ها تقریبا از نیمه دوم کلاس سطحشون خیلی بالا تر رفت و با دیدن صرف ویدیو ها نمیشد انجامشون داد و بعضی از پروژه هاش حتی تا 3 4 روز وقت میگرفت... ولی من دوره با این سطح بالا رو بسیار تایید میکنم چون از خود پروژه هاش کلی چیز یاد گرفتم. درضمن دوستان بدونن این دوره نتورک پلاس صرف نبود و توش لینوکس، ویدنزو سرور و حتی نرم افزار پکت تریسر و وایر شارک هم کارشده. من که خیلی پسندیدم. امیدوارم استاد دوره های پیشرفته لینوکس هم بذارن ممنون
امیر محمد
02:25 - 1400/06/15
دانشجوی دوره
بهترین پروژه این دوره، آخرین پروژه هست. خلاقیت استاد توی طرح این پروژه واقعا زیبا بود.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

بعد از فراگیری دوره آموزش نتورک پلاس چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟


·        درک کامل مفاهیم network+

·        ایجاد، نصب و راه‌اندازی شبکه

·        آشنایی با انواع شبکه‌ها و ایجاد شبکه مجازی

·        درک کامل لایه‌های شبکه و لایه‌بندی ارتباطات شبکه

·        برقراری ارتباط از راه دور و راه‌اندازی شبکه‌های بی‌سیم

·        نصب و استفاده از سرویس‌های dns و dhcp

·        برقراری امنیت در شبکه

پیش‌نیازها و منابع مکمل برای فراگیری دوره آموزش نتورک پلاس چیست؟


تمامی تلاش ما بر این بوده که این دوره پیش‌نیاز خاصی نداشته باشد و تمامی مباحث برای آموزش کامل شبکه پوشش داده شود. آشنایی مقدماتی با مبانی کامپیوتر، استفاده ابتدایی از ویندوز و اینترنت و از همه مهم‌تر علاقه وافر به یادگیری و صرف وقت برای تمرین و تکرار مطالب و پیاده‌سازی سناریوها، برای گذراندن موفق دوره آموزش network+ کافی است.

با مشاهده فیلم آموزش نتورک پلاس تمام مباحث را فرا خواهید گرفت. اما در صورت نیاز و برای درک بهتر مباحث می‌توانید از کتاب نتورک پلاس به‌عنوان منبع مکمل بهره ببرید.

ویژگی‌های متمایز دوره آموزش نتورک پلاس مکتب‌خونه چیست؟


دوره آموزش network مکتب‌خونه را می‌توان کامل‌ترین آموزش network+ به زبان فارسی دانست. این دوره به آموزش صفر تا صد network+ می‌پردازد؛ بنابراین برای گذراندن این دوره نیاز به هیچ پیش‌نیازی در حوزه شبکه ندارید. بیان شیوا و پوشش کامل مباحث در این دوره باعث می‌شود به‌راحتی بتوانید تمام مباحث لازم برای آموزش نتورک را درک کنید و مهارت‌های مهم را به‌خوبی یاد بگیرید.

سرفصل‌های نتورک پلاس چیست؟


دوره network+ مکتب‌خونه تمام تلاش خود را کرده است تا به آموزش کامل نتورک پلاس بپردازد. همان‌طور که می‌دانید این دوره یک دوره جهانی برای متخصص شدن در حوزه شبکه است. این دوره از مفاهیم اولیه شروع به آموزش کرده و رفته‌رفته مباحث تخصصی‌تر مانند راه‌اندازی شبکه، ایجاد شبکه‌های بی‌سیم، لایه‌بندی‌های شبکه، سرویس‌های مختلف، برقراری امنیت در شبکه و... را به شما آموزش می‌دهد.

سرفصل‌های نتورک پلاس عبارت‌اند از:

فصل اول: معرفی مقدمات

در این فصل با ساختار دوره، مباحث تدریس شده در آن و پروژه‌های تعریف شده برای فصل‌های مختلف آشنا خواهیم شد. برای گذراندن این دوره مقدمات زیادی لازم نبوده و آشنایی با مبانی کامپیوتر کفایت می‌کند. برای کسانی که با مبناهای اعداد آشنایی ندارند، معرفی مختصری روی مبناهای ۲ و ۱۶ و تبدیل اعداد در این مبناها وجود خواهد داشت. همچنین به دلیل پوشش مباحث مختلفی تحت سیستم‌عامل لینوکس، این سیستم‌عامل معرفی شده و نصب و آشنایی با محیط و دستورات آن انجام می‌پذیرد.

فصل دوم: ساخت شبکه و آشنایی با تجهیزات ابتدایی

در این فصل از آموزش network plus ابتدا به بررسی نحوه شکل‌گیری یک شبکه پرداخته و پس از آن تجهیزات لازم برای ایجاد یک شبکه‌ی Ethernet را بررسی می‌کنیم. با کابل‌های شبکه و رنگ‌بندی آن‌ها آشنا شده و می‌بینیم که با یک کابل می‌توانیم دو کامپیوتر را به یکدیگر متصل کرده و یک شبکه ایجاد نماییم.

سپس با سوئیچ و هاب آشنا شده و اتصال فیزیکی بیش از دو کامپیوتر برای ایجاد شبکه فرامی‌گیریم. با آدرس‌دهی MAC، نحوه‌ی نمایش آن در ویندوز و لینوکس و استفاده‌ی سوئیچ از آن برای هدایت بسته‌ها به کامپیوتر مقصد آشنا شده و سپس به بررسی آدرس‌های IPv4 پرداخته و تقسیم‌بندی آن‌ها و تولید Rangeهای شبکه‌ی مختلف را فرامی‌گیریم.

در نهایت نیز با طرز کار روتر در اتصال Subnetهای مختلف به یکدیگر و نحوه‌ی استفاده از لینوکس به‌عنوان روتر آشنا خواهیم شد. در خلال این مباحث همچنین با کاربرد Firewall و استفاده از آن در ویندوز آشنا خواهیم