یا
مکتب‌خونه

نرم‌افزار اسپن هایسیس

دوره‌های مکتب‌پلاس
30 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

تعداد نرم‌افزار‌های شبیه‌سازی فرایند، بسیار زیاد است. اما اگر بخواهیم برای شروع فراگیری فن شبیه‌سازی، از یک نرم‌افزار که هم به روز و هم ساده باشد، بی شک Aspen Hysys بهترین گزینه است.

Aspen Hysys ، با اینکه توانایی‌ها و قابلیت‌های بسیار پیشرفته و منحصر به فردی دارد، محیطی بسیار ساده و اصطلاحاً User Friendly دارد. شاید برخی بگویند که نرم افزار Aspen Plus که نرم‌افزار شبیه‌ساز دیگری از شرکت Aspen Tech است، بسیار قوی تر از Aspen Hysys است. این نظر کاملاً درست است، اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که برخی قابلیت‌های Aspen Hysys منحصر به فرد خودش است. در ضمن، User Friendly بودن یک نرم‌افزار، امتیاز بسیار مهمی محسوب می‌شود که Aspen Plus (دقیقاً در مقابل Aspen Hysys ) فاقد آن است.

در نهایت، یک جمله‌ی معروف درباره Aspen Hysys را در این‌جا می آوریم و معرفی را به پایان می رسانیم:

« شرکت Aspen Tech ، ابتدا Aspen Hysys را تولید کرد و بعد از آن متوجه شد که چه چیزی تولید کرده است. »

مدرس دوره
حسین وفایی زنوز

حسین وفایی زنوز، دانشجوی سال اخر مهندسی شیمی در دانشگاه تهران است و در حال حاضر، دبیر انجمن علمی دانشکده مهندسی شیمی و پلیمر دانشگاه تهران است. مهم‌ترین علاقه‌مندی او به مباحث فرایندی، به خصوص شبیه‌سازی فرآیند است که با توجه به فعالیت‌های کاری خود، نرم‌افزارهای کاربردی رشته مهندسی شیمی را نیز آموزش می‌دهد.

پیش‌نیاز‌ها

آشنایی با مفاهیم مهندسی شیمی، مخصوصاً دروس موازنه، ترمودینامیک، عملیات واحد، حرارت و باقی دروس اختصاصی

آشنایی با تجهیزات صنعتی مورد استفاده در فرآیند‌های مختلف

داشتن ذهنی پویا برای خود‌آموزی نرم‌افزار

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
1

فصل صفر - نصب برنامه

1 جلسه    00:06 ساعت   
2

فصل اول - آشنایی با محیط نرم‌افزار ، اضافه کردن مواد و Fluid package ها

1 جلسه    00:09 ساعت   
3

فصل دوم - Heater و Cooler

1 جلسه    00:16 ساعت   
4

فصل سوم - Compressor ، Expander و Valve

2 جلسه    00:13 ساعت    10/100 نمره
5

فصل چهارم - Seperator

1 جلسه    00:13 ساعت   
6

فصل پنجم - Pump ، Mixer ، Tee

1 جلسه    00:13 ساعت   
7

فصل ششم - اضافه کردن واکنش و راکتورها

4 جلسه    00:33 ساعت    20/100 نمره
8

فصل هفتم - ابزارهای منطقی

3 جلسه    00:39 ساعت   
9

فصل هشتم - Pipes

1 جلسه    00:12 ساعت   
10

فصل نهم - Heat Exchangers

2 جلسه    00:13 ساعت    30/100 نمره
12

فصل یازدهم - Optimization

3 جلسه    00:39 ساعت    40/100 نمره
13

فصل دوازدهم - Oil Manager

2 جلسه    00:20 ساعت   
14

فصل سیزدهم - Sub Flow Sheet

1 جلسه    00:17 ساعت