00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 6 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 6 جلسه نمونه از دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
دسترسی کامل به محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
179,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

فروشندگی حرفه‌ای و موثر

دوره‌های مکتب‌پلاس
6 ساعت

فروشندگی حرفه‌ای و موثر یک مهارت لازم برای هر فردی که قصد فروش کالایی را دارد.

مهارت‌ها و تکنیک‌های بسیاری وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا به بهترین و برترین متخصص در زمینه‌ی فروش محصولات در هر صنعتی تبدیل بشوید.

شاید برای شما عجیب باشد اما واقعیت این است که در تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای و موثر، صنعت خود اهمیتی ندارد و تکنیک‌های مورد استفاده توسط متخصصان برتر فروش سیستم‌های نرم افزاری به صنایع بین المللی و کسانی که تجهیزات پزشکی را به مطب‌های پزشکان می‌فروشند، تفاوت چندانی ندارند.

داشتن دانش عمیق و به روز کردن اطلاعات راجع به محصولات و یا خدماتی که ارائه می‌دهید، یکی از بزرگترین عوامل موفقیت در فروشندگی حرفه‌ای و موثر است.

همچنین باید درک قابل توجهی از تجارت یا صنعتی که در آن قصد فروشندگی حرفه‌ای دارید، داشته باشید زیرا شما می‌توانید راه‌حل‌های منحصر به فرد و بسیار خوبی برای مشتریان و فروش محصولات خود ارائه دهید. هنگامی که این مهارت را کسب کردید، تکنیک‌های دیگری وجود دارند که شما را به یک فروشنده‌ی حرفه‌ای و موثر تبدیل می‌کنند تا بتوانید فروش محصولات و یا خدمات خود را افزایش دهید

هرچه بیشتر از این تکنیک‌ها و تمرین‌های به روز استفاده کنید، پیشرفت بیشتری در فروش خود مشاهده خواهید کرد. با به کارگیری تکنیک‌هایی که متخصصین برتر فروش استفاده می‌کنند، هم در حجم فروش خود به مشتریان موجود و هم در فروش خود به مشتریان جدید افزایش خواهید داشت. 

در دوره‌ی آموزشی فروشندگی حرفه‌ای و موثر، تمام تکنیک‌های به روز و کارآمدی که برای تبدیل شدن به یک فروشنده‌ی درجه‌ی یک لازم دارید، آموزش داده می‌شود و با گذراندن این دوره می‌توانید افزایش چشم‌گیر فروش خدمات و محصولات خود را مشاهده کنید. 

سرفصل‌های دوره‌ی فروشندگی حرفه‌ای و موثر به شرح ذیل است. 

 • خصوصیات فروشنده‌ی حرفه‌ای:

در اولین فصل از این دوره، ویژگی‌ها و خصوصیاتی که یک فروشنده‌ی حرفه‌ای دارد، بررسی می‌شود. ویژگی‌هایی مثل مهربان بودن، قابل اعتماد بودن، توانایی برقراری ارتباط و ... . شما با آگاهی یافتن از این ویژگی‌ها می‌توانید برای بهبود آن‌ها تلاش کنید و فروشنده‌ای حرفه‌ای شوید. 

 • مهارت‌های ارتباطی کادر فروش:

دومین فصل دوره‌ی آموزشی فروشندگی حرفه‌ای و موثر مهارت‌های ارتباطی کارآمدی که هر فروشنده‌ی موفقی باید بداند و از آن‌ها برای برقراری ارتباط با مشتری استفاده کند، آموزش داده می‌شود. همچنین در این فصل دلایلی که باعث ایجاد مشکلات ارتباطی می‌شوند بررسی می‌شوند و راهکارهای مناسبی ارائه می‌گردد. مهارت‌های ارتباطی تنها در ارتباط کلامی خلاصه نمی‌شوند. در این فصل مهارت‌های گوش دادن و ارتباط غیرکلامی هم آموزش داده می‌شود. 

 • نحوه‌ی صحیح آغاز فرایند فروش:

پس از فراگیری ویژگی‌های فروشنده‌ی حرفه‌ای و مهارت‌های ارتباطی نوبت به آغاز فرایند فروش می‌رسد. در این فصل نکات مهم و مراحل اصلی برای آغاز فرایند فروش به نحوی که نتایج خوبی در پی داشته باشد، ارائه می‌گردد. 

 • شناخت نیاز مشتریان:

زمانی محصول یا خدماتی به فروش می‌رسد که خریداری برای آن وجود داشته باشد. به زبان دیگر اگر برای محصول یا خدمتی تقاضا وجود داشته باشد، عرضه‌ی آن منتج به فروش می‌شود.

برای اینکه بتوانیم محصولات و یا خدمات مناسبی ارائه دهیم باید نیاز مشتریان را بشناسیم. شناخت مشتریان باعث هموار شدن فرایند فروش، افزایش حجم فروش و افزایش مشتریان جدید می‌شود. 

 • مذاکره بر سر قیمت‌ها و مهارت‌های فروش:

در این فصل از دوره‌ی آموزش فروشندگی حرفه‌ای و موثر، در 4 بخش مهارت‌هایی که برای انجام مذاکره‌ی موفق بر سر قیمت‌ها لازم دارید آموزش داده می‌شود.

علاوه بر این مهارت‌های فروش مانند  تعامل با مشتری، ارائه‌ی مناسب محصول، جذب و متقاعد کردن مشتری و ... نیز آموزش داده می‌شوند. 

 • مدیریت اعتراضات مشتریان:

فراموش نکنید که همواره همه‌ی اتفاقات مطابق انتظار شما پیش نمی‌رود و گاهی روند فروش به سمتی می‌رود که اعتراض مشتریان را در پی دارد. در این فصل از دوره‌ی آموزشی نحوه‌ی مدیریت اعتراضات مشتریان بررسی می‌شود. 

 • روش‌های خاتمه‌ی فروش:

یکی از تکنیک‌های افزایش فروش و رسیدن به هدف تعیین شده، خاتمه‌ی فروش است که در این فصل روش‌های موجود و نقاط قوت و ضعف آن بررسی می‌شود. 

  نکات تکمیلی: آخرین فصل از دوره‌ی آموزش فروشندگی حرفه‌ای و موثر به نکات تکمیلی اختصاص دارد تا همه‌ی تکنیک‌ها و مهارت‌های لازم برای فروشنده‌ای حرفه‌ای شدن، بیان شود و مسیر برای شما هموار گردد. 

سرفصل‌های دوره فروشندگی حرفه‌ای و موثر

فصل سوم: نحوه صحیح آغاز فرایند فروش
00:29 ساعت
00:29
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم: شناخت نیازهای مشتریان
00:20 ساعت
00:20
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل ششم: مدیریت اعتراضات مشتریان
00:35 ساعت
00:35
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل هفتم: روش‌های خاتمه فروش
00:49 ساعت
00:49
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل هشتم: نکات تکمیلی
00:22 ساعت
00:22
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
نمایش جلسات فصل  
استاد دوره
علی عیاری علی عیاری

علی عیاری در دانشگاه با گذراندن درس اصول بازاریابی به این حوزه علاقه‌مند شد. در اواخر دهه 60 پس از بازگشت به ایران پس از جذب در بخش مشاوره سازمان مدیریت صنعتی و در طول ده سال حضور در سازمان توانست علاوه بر ارائه مشاوره بازاریابی و فروش به شرکت های ایرانی، اولین دوره بازاریابی و مهندسی فروش را طراحی و اجرا و در ادامه در سمت مدیر بازاریابی و امور مشتریان در این سازمان فعالیت نماید. نزدیک به یک دهه زندگی حرفه‌ای خود را بعنوان مدیر بازاریابی شرکت پاکسان و چهار سال بعدی را بعنوان معاون مدیر عامل در امور بازاریابی و فروش شرکت زرین غزال (دایتی) فعالیت کرد. او در حال حاضر در سومین دهه کاری خود به همراه تیمی متخصص به فعالیت‌های مستقل مشاوره و آموزش بازاریابی و مدیریت فروش مشغول است. ده‌ها مقاله، شش کتاب، حدود پنج هزار ساعت تدریس در این زمینه و ارائه خدمات مشاوره به ده‌ها کارفرما حاصل این تلاش‌های او در طول این مدت بوده است.

درباره برگزارکننده
موسسه آموزشی پژوهشی آریانا موسسه آموزشی پژوهشی آریانا

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل سوم: نحوه صحیح آغاز فرایند فروش
00:29 ساعت
00:29
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم: شناخت نیازهای مشتریان
00:20 ساعت
00:20
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل ششم: مدیریت اعتراضات مشتریان
00:35 ساعت
00:35
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل هفتم: روش‌های خاتمه فروش
00:49 ساعت
00:49
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل هشتم: نکات تکمیلی
00:22 ساعت
00:22
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
نمایش جلسات فصل