00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 1 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 1 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
449,000 تومان
45% تخفیف

246,950 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
849,000 تومان
45% تخفیف
466,950 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش آبرنگ پیشرفته با موضوع گل

دوره‌های مکتب‌پلاس
27 ساعت
آنچه در این دوره می‌آموزیم:

آشنایی با ابزار مورد نیاز برای نقاشی و اجرای آبرنگ گل

آموزش اجرای انواع گل‌ها با تکنیک آبرنگ و به صورت کاملا حرفه‌ای

تغییر نگاه هنرجو به گل‌ها، و شناخت بهتر و هنرمندانه تر آن‌ها به منظور اجرا با آبرنگ

بهبود مهارت اجرای ابرنگ در تکنیک خیس در خیس و استفاده از انواع قلم‌مو به خصوص قلم‌موی شمشیری

توانایی اجرای تمام گل‌ها با تکنیک آبرنگ به صورت کامل حرفه‌ای و زیبا

در این دوره چه مباحثی را خواهید آموخت؟

در دوره پیشرفته گل‌های آبرنگی طی نه جلسه آموزش اجرای انواع گل‌ها با تکنیک آبرنگ و به صورت کاملا حرفه‌ای شامل گل‌های شقایق، آفتابگردان، داوودی، نرگس، هورتانسیا، آلاله، شکوفه، رز، گلدان گل و معرفی کامل وسایل مورد نیاز برای اجرا را خواهید آموخت.

هدف از آموزش این دوره چیست؟

 تکمیل مهارت های نقاشی با تکنیک متفاوتِ آبرنگ و توانایی اجرای انواع گل با این تکنیک و همچنین تغییر نگاه هنرجویان نسبت به نقاشی از گل‌ها و اجرا با فضاسازی‌های آبرنگی و لکه‌گذاری با تکنیک خیس در خیس.

این دوره مناسب چه کسانی است؟

مناسب هنرجویانی که آشنایی با تکنیک آبرنگ دارند و حداقل دوره مقدماتی آبرنگ را گذرانده‌اند. همچنین توصیه می‌شود که همزمان یا پیش از این دوره، دوره طراحی مقدماتی نیز گذرانده شود.

مهارت‌های کسب شده پس از دوره چیست؟

 • تغییر نگاه هنرجو به گل‌ها، و شناخت بهتر و هنرمندانه تر آن‌ها به منظور اجرا با آبرنگ
 • بهبود مهارت اجرای ابرنگ در تکنیک خیس در خیس و استفاده از انواع قلم‌مو به خصوص قلم‌موی شمشیری
 • توانایی اجرای تمام گل‌ها با تکنیک آبرنگ به صورت کامل حرفه‌ای و زیبا

شیوه تدریس این دوره چگونه است؟

 • آموزش گام به گام در هر جلسه، یعنی بررسی سوژه از لحاظ ترکیب‌بندی، رنگ‌شناسی، فرم‌شناسی گل‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد هر گل
 • طراحی با مداد به صورت کامل
 • اجرا با تکنیک آبرنگ از صفر تا صد
 • همراه با توضیحات دقیق شامل رنگ‌ها و ترکیبات رنگی که در اجرا استفاده می‌شود و تکنیک‌هایی که در مرحله به کار گرفته می‌شود.
 • توضیحات لحظه به لحظه درباره میزان غلظت رنگ، مقدار خیسی قلم‌مو، وضعیت مقوا از لحاظ خیس‌بودن و نوع قلم موهای استفاده شده در هر مرحله

سرفصل‌های دوره آموزش آبرنگ پیشرفته با موضوع گل

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
آناهیتا کریمی آناهیتا کریمی

استاد آناهیتا کریمی، نقاش و مدرس با سابقه‌ی نقاشی در تکنیک‌های آبرنگ، اکرلیک و آموزش حرفه‌ای انواع طراحی است. ایشان برگزار کننده‌ دوره‌های تخصصی نقاشی به صورت حضوری در آتلیه شخصی، آموزشگاه‌ها و همچنین دوره‌های مجازی آموزش نقاشی و طراحی هستند. وی دارای سابقه شرکت در نمایشگاه‌های گروهی داخلی و خارجی، برگزاری نمایشگاه انفرادی در نگارخانه‌هایی از جمله گالری گلستان، انتخاب اثر در iws کالیفرنیا به عنوان اثر برگزیده توسط داوران، انتخاب و چاپ آثار در کتاب‌های مختلف، سابقه برگزاری ورکشاپ‌های متعدد اجرای زنده نقاشی آبرنگ و اکرلیک در طبیعت برای هنرجویان و همچنین سابقه برگزاری نمایشگاه‌های گروهی با جمعی از هنرجویان در کارنامه‌ حرفه‌ای خود دارند.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
75.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش آبرنگ پیشرفته با موضوع گل

دوره گل‌های آبرنگی مناسب هنرجویانی است که با تکنیک آبرنگ آشنایی دارند و دوره مقدماتی آبرنگ را گذرانده‌اند. همچنین پیشنهاد می‌شود که همزمان یا پیش از این دوره، دوره طراحی مقدماتی نیز گذرانده شود.

آموزش طراحی مقدماتی
اطلاعات بیشتر
آموزش نقاشی با آبرنگ مقدماتی
اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش آبرنگ پیشرفته با موضوع گل

گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه
پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

آموزش نقاشی گل با آبرنگ

نقاشی با آبرنگ نوعی هنر است که بسیاری در کودکی به آن پرداخته‌اند اما به راحتی می توان آن را در بزرگسالی انجام داد چرا که بسیاری از کودکان هنرمندانه این کار را انجام می‌دهند. این نه تنها برای خلق هنر استفاده می‌شود، بلکه راهی عالی برای استراحت و آرامش است. این هنر ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد، اما مانند بسیاری از چیزها، فقط کمی زمان و آموزش مناسب را می‌طلبد و در نهایت با یک اثر هنری مواجه می‌شوید که نمی‌دانستید می‌توانید خلق کنید.

برای کمک به شروع کار، آموزش کشیدن گل با آبرنگ را به شما آموزش می دهیم. نکات و تکنیک ها را بخوانید و سپس دست خود را در این طرح های گل زیبا امتحان کنید. سعی کنید بعد از کشیدن این نقاشی ساده آن را با یک یادداشت یا کارت تبریک همراه کنید که حس بهتری به شما بدهد.

تکنیک و نکات آبرنگ

از انواع برس‌ها استفاده کنید.

برای رنگ آمیزی اجسام در اندازه‌ها و اشکال مختلف به انواع قلم‌مو نیاز دارید. هر کدام برای هدف متفاوتی ساخته شده‌اند، بنابراین نوع مورد نیاز شما به آنچه می‌خواهید رنگ کنید بستگی دارد. برای مثال برای رنگ کردن سطح بیشتری از طرح از قلم با شماره بالا استفاده می‌کنیم و برای ظریف کاری از قلم‌های شماره پایین استفاده می‌کنیم.

اشکال رایج قلم مو

 • گرد: همه کاره‌ترین برس‌ها که هم برای جزئیات و هم برای ضربه‌های وسیع‌تر استفاده می‌شود.
 • تخت: هم برای شستشو (تکنیکی که یک لایه رنگ شفاف ایجاد می‌کند) و هم برای ضربه‌های خطی قوی‌تر استفاده می‌شود.
 • جزئیات: همانطور که از نام آن پیداست، این برس‌های کوچک‌تر هستند که برای جزئیات کوچک‌تر استفاده می‌شوند.
 • شستشو: این براش‌ها بسیار پهن‌تر هستند و برای اعمال رنگ زیاد روی صفحه استفاده می‌شوند.

شما همچنین می‌خواهید مارک‌های مختلف برس‌های آبرنگ را آزمایش کنید. به خاطر داشته باشید که هر چه قلم مو ارزان‌تر باشد، کیفیت پایین‌تری دارد و ممکن است در نقاشی‌تان موها یا رگه‌های ناخواسته باقی بمانید.

از کاغذ آبرنگ مناسب استفاده کنید.

استفاده از کاغذ آبرنگ مهم است، حتی زمانی که مبتدی هستید. کاغذ آبرنگ ضخیم‌تر یا وزن بیشتر به رنگ مبتنی بر آب اجازه می‌دهد به جای جمع شدن روی آن حرکت کنند. همچنین دارای بافتی است که به جذب کمک می‌کند. به خاطر داشته باشید که اگر از نوع دیگری از کاغذ یا کاغذ آبرنگ ارزان‌تر استفاده می‌کنید، اگر بخواهید رنگ‌ها را لایه‌بندی کنید یا آب زیادی اضافه کنید، الیاف شروع به ریختن می‌کنند.

با مقدار آبی که استفاده می کنید آزمایش کنید.

آبرنگ به مقدار آبی است که با رنگدانه مخلوط می‌کنید. قبل از شروع نقاشی خود، اضافه‌کردن مقادیر مختلف آب به رنگ را آزمایش کنید. ببینید چه تفاوتی در رنگ و قابلیت پخش شدن دارد.

از طیف روشن به تیره کار کنید.

در نقاشی سنتی با آبرنگ، هنرمندان با رنگ‌های روشن شروع می‌کنند و سپس به سمت تیرگی می‌روند. این بدان معنی است که شما با آب بیشتری مخلوط شده با رنگدانه خود شروع می‌کنید و سپس مقدار آب را در حین حرکت کاهش می‌دهید.

ضخامت ضربه‌ها را تمرین کنید.

به دست آوردن کنترل بر ضخامت ضربه های قلم مو، نقاشی را بسیار لذت بخش‌تر می کند. برای سکته مغزی ضخیم‌تر، باید محکم‌تر فشار دهید. برای جزئیات نازک‌تر، باید فشار بسیار کمی را اعمال کنید. اندازه قلم مو و مقدار آبی که استفاده می‌کنید نیز بر ضخامت ضربه‌ها تأثیر می‌گذارد.

نحوه رنگ‌آمیزی گل رز

گل رز یکی از زیباترین گل‌هاست و نقطه شروع آسانی برای نقاشی گل‌های آبرنگ است. آنها ساختار ساده‌ای دارند و می‌توانید با رنگ و قوام آب بازی کنید.

آنچه شما نیاز دارید:

 • قلم مو گرد (سایز 6)
 • کاغذ آبرنگ
 • رنگ کنید
 • جعبه رنگ نقاشی
 • فنجان آب

 

مرحله 1: آب را با رنگدانه‌های آبرنگ خود مخلوط کنید.

برای شروع، آبرنگ‌ها قوام غلیظی خواهند داشت. برای رسیدن به رنگ دلخواه باید آب اضافه کنید. وسط پالت شما بهترین مکان برای ترکیب رنگ‌هایتان است. رنگدانه‌های قرمز و سفید را با هم مخلوط کنید تا رنگ صورتی به دست آید. سپس، در قسمت دیگری از پالت خود همان رنگ را مخلوط کنید اما آب بیشتری اضافه کنید تا سایه روشن‌تری داشته باشد. برای ایجاد رنگ سبز تیره برای برگ‌ها، سبز را با کمی مشکی مخلوط کنید.

مرحله 2: با رنگ آمیزی مرکز گل رز شروع کنید.

مرکز گل رز نیاز به ضربات نازک‌تری خواهد داشت. برای ایجاد این ظاهر، قلم مو را عمود بر کاغذ یا مستقیماً بالا و پایین نگه دارید. از فشار بسیار کم استفاده کنید و شکل های "C" ایجاد کنید که اشاره به گلبرگ‌های رز دارد. با استفاده از رنگ‌های آبرنگ روشن اینکار را شروع کنید. بعداً می‌توانید رنگ‌های تیره‌تر را لایه‌بندی کنید.

مرحله 3: از مرکز خارج شوید و گلبرگ های بزرگتر را رنگ کنید.

برای رنگ آمیزی گلبرگ‌های بزرگتر، همچنان باید شکل "C" ایجاد کنید، اما برای ایجاد یک خط ضخیم‌تر، برس را با شدت بیشتری فشار دهید. دو ردیف از این گلبرگ‌ها را با ضخامت متوسط بپوشانید.

مرحله 4: با ردیف هایی از گلبرگ های ضخیم کار را به پایان برسانید.

برای گلبرگ‌های ضخیم، باید فشار بیشتری به برس خود وارد نمایید. با فشار دادن کامل برس و نگه داشتن آن در زاویه 45 درجه نسبت به میز، یک شکل "C" بزرگتر ایجاد کنید.

مرحله 5: رنگ های تیره تر را اضافه کنید.

زیبایی آبرنگ در این است که می‌توانید رنگ‌های تیره تر را اضافه کنید و رنگ در آب پخش می‌شود. اگر قسمت‌هایی از گل رز آبرنگ شما خیلی روشن به نظر می‌رسد یا می‌خواهید ابعاد بیشتری ایجاد کنید، رنگ را روی گلبرگ رنگ‌شده اضافه کنید تا به طور طبیعی با هم ترکیب شود. گلبرگ‌های تیره تری اضافه کنید تا فضاهای سفید را نیز پر کنید.

مرحله 6: برگ‌ها را رنگ کنید.

با رنگ آمیزی دو پایه موازی با فشار متوسط، برگ ایجاد کنید. یک لایه دیگر اضافه کنید یا با افزودن یک رنگدانه تیره دیگر سایه بزنید.

مرحله 7: بگذارید نقاشی با آبرنگ شما خشک شود.

گل‌های آبرنگ افزودنی زیبا برای هر کارت یا یادداشتی هستند. یک یادداشت شخصی را به یک کارت گل آبرنگ سفارشی اضافه کنید و آن را با یک دسته گل بهاری جفت کنید تا هدیه‌ای خاص داشته باشید.

گل‌های دیگر را با آبرنگ امتحان کنید.

گل رز تنها گلی نیست که می‌توان با آبرنگ آن را به تصویر کشید. شما می‌توانید با گل‌های متفاوت از جمله گل لاله، گل آفتابگردان و گل‌های بسیار دیگر با استفاده از ترکیب رنگ‌ها، قلم‌موها بازی کنید. 

کلام آخر

نکاتی که در زیبایی نقاشی شما تاثیر گذار است ایجاد طیف رنگی در نقاشی، سایه روشن زدن، ترکیب رنگ و مهارت در مخلوط کردن آب با رنگ‌های آبرنگ است.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟