آموزش استراتژی سازمانی

poster
پیش‌نمایش دوره

استراتژی سازمانی، استراتژی‌ای است که یک شرکت برای رقابت در بین چندین کسب‌وکار استفاده می‌کند. بسیاری از شرکت‌های کوچک به دنبال رشد از طریق ورود به کسب‌وکارهای جدید هستند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ در حال ... ادامه

برگزارکننده:  Coursera  Coursera
مدرس دوره:

برگزارکننده:

Coursera
4.8 (4 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 درک بهتر از نقشه راه سازمان

 افزایش مهارت تفکر استراتژیک

 توانایی در تصمیم‌گیری‌های آگاهانه

 ارتقای مهارت‌های رهبری و مدیریت

 آشنایی با نحوه بهبود عملکرد و کارایی سازمان

پیش‌نیاز‌ها

این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که مباحث آن به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند و مخاطبان دوره بتوانند به‌سادگی متوجه موضوعات مطرح شده شوند. به همین جهت برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد با هر سطحی از آگاهی و تحصیلات می‌توانند از مباحث این دوره نهایت استفاده را داشته باشند.

سرفصل‌های دوره آموزش استراتژی سازمانی

مزیت سازمانی

در این فصل، ما استراتژی شرکتی و هدف اصلی آن، یعنی مزیت شرکتی را معرفی می‌کنیم. برای افزایش فهم ما از استراتژی شرکتی، آن را با استراتژی کسب و کار مقایسه می‌کنیم. همچنین به تجزیه و تحلیل جمع‌آوری اجزاء، یک تکنیک متداول برای ارزیابی شرکت‌های چندکسب و کاره، می‌پردازیم و چگونگی ارتباط آن با مزیت شرکتی را بررسی می‌کنیم.

  نمونه‌هایی از شرکت‌های چندتجاری
مشاهده
"05:07  
  تعریف استراتژی شرکت
مشاهده
"02:44  
  درک تفاوت 1: تعداد مشاغل
مشاهده
"04:33  
  درک تفاوت 2: مزیت شرکت
مشاهده
"07:54  
  درک تفاوت 3: رقابت
مشاهده
"07:53  
  انجام تجزیه و تحلیل مجموع اجزا
مشاهده
"12:57  
  چرا نمی‌توانیم مزیت شرکت را از تجزیه و تحلیل مجموع اجزا استنباط کنیم؟
مشاهده
"04:51  

ویژگی‌های دوره

زیرنویس فارسی
زیرنویس فارسی

این دوره دارای زیرنویس اختصاصی است.

درباره دوره

استراتژی سازمانی، استراتژی‌ای است که یک شرکت برای رقابت در بین چندین کسب‌وکار استفاده می‌کند. بسیاری از شرکت‌های کوچک به دنبال رشد از طریق ورود به کسب‌وکارهای جدید هستند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ در حال حاضر در چندین حوزه فعالیت هستند، به عنوان مثال تولیدکننده دوربین عکس که همچنین عینک آفتابی نیز عرضه می‌کند.

ما این دوره را توسعه دادیم تا به شما کمک کنیم تصمیمات خوب در زمینه استراتژی شرکتی بگیرید. از بین تصمیمات زیادی که یک شرکت باید بگیرد، تصمیمات استراتژی شرکتی در میان مهمترین آن‌ها هستند. ما به این تصمیمات کلیدی در زمینه استراتژی شرکتی خواهیم پرداخت:

  • تنوع: چگونه و به چه کسب‌وکارهایهایی باید شرکت شما وارد شود؟
  • واگذاری: چگونه و از کدام کسب‌وکارها باید شرکت شما خارج شود؟
  • هسته اجرایی شرکت: چگونه باید مقر اجرایی شرکت را سازماندهی کنیم تا ارزش در بین کسب‌وکارهای مختلف ایجاد شود؟
 

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher Bart Vanneste

بارت ونست (Bart Vanneste) استادیار در زمینه استراتژی در گروه استراتژی و کارآفرینی دانشکده مدیریت دانشگاه لندن است. تحقیقات بارت بر روی استراتژی شرکتی تمرکز دارد. او مقالات متعددی منتشر کرده و کتابی به نام "استراتژی شرکتی: ابزارهای تجزیه و تحلیل و تصمیم‌گیری" نوشته است و در مجلات معتبری نظیر مرور اداره مدیریت، علم سازمان، ژورنال مدیریت استراتژیک و علم استراتژی منتشر کرده است. بارت همچنین در حوزه آموزش مدیریت فعال است و جایزه بهترین معلم مدیریت از سوی دانشکده مدیریت دانشگاه لندن را دریافت کرده است. او دکترای مدیریت استراتژیک و بین‌المللی را از دانشکده تجارت لندن گرفته و عضو هیئت علمی اینسیاد (INSEAD) بوده است.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.