آموزش اسکرام کاربردی با استفاده از ابزار جیرا

poster
پیش‌نمایش دوره

اسکرام به عنوان یکی از بهترین چهارچوب­‌های موجود برای مدیریت تیم‌­های تولید و توسعه نرم‌­افزار شناخته می­‌شود. عمده­‌ترین دلایل استفاده از اسکرام مربوط به قابلیت­‌هایی است که در اختیار استفاده کنندگان می­‌گذارد؛ دلایلی همچون ایجاد ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:

برگزارکننده:

مکتب‌خونه
3.9 (15 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس

پیش‌نیاز‌ها

‌در این دوره سعی شده است تا از پیچیدگی­‌های موجود جلوگیری شود و آموزش به زبانی ساده صورت گیرد. به این ترتیب می‌­توانیم اینطور بیان کنیم که برای شرکت در این دوره نیاز به هیچ­گونه پیش‌­نیاز مشخصی وجود ندارد و تنها آشنایی کلی با مباحث مربوط به تولید و توسعه نرم‌­افزار کافی خواهد بود.

سرفصل‌های دوره آموزش اسکرام کاربردی با استفاده از ابزار جیرا

فصل اول: مفاهیم اجایل (Agile)

در فصل اول به بیان کلیات و مسیر آموزش دوره و مفاهیم مربوط به اجایل پرداخته می‌­شود.

  پیشگفتار
مشاهده
"00:47  
  اجایل چیست؟
مشاهده
"06:38  
  مانی‌فست اجایل
"04:42  
  تفاوت اجایل با متودولوژی واترفال
"08:28  
فصل دوم: مفاهیم اسکرام

در این فصل به صورت جزئی به همه ابعاد مربوط به فریم­‌ورک اسکرام و کاربردهای آن می‌­پردازیم.

  معرفی اسکرام
مشاهده
"07:53  
  فعالیت‌های اسکرام (Scrum Practices)
"10:56  
  معرفی مراحل پیاده‌سازی محصول
"04:53  
  توضیح محصول فرضی و مفاهیم Release Plan
"05:18  
  کوییز مفاهیم اجایل و اسکرام
 31.8%    
"07:00  
  تمرین مفاهیم اجایل و اسکرام (الزامی)
 68.2%    
"60:00  
فصل سوم: معرفی ابزار جیرا

در فصل سوم این دوره به مباحثی مثل معرفی ابزار جیرا و معرفی جیرا کلود و ویژگی­‌های آن پرداخته می­‌شود.

  معرفی ابزار جیرا
مشاهده
"13:09  
  معرفی جیرا کلود و راه‌اندازی عملیاتی آن
"23:16  
  کار عملی با جیرا کلود و جزییات آن
"13:16  
  معرفی Confluence و Jira Service Management
"13:20  
فصل چهارم: پیاده‌سازی ابزار عملیاتی

در آخرین فصل این دوره ضمن جمع‌­بندی مباحث ارائه شده به صورت عملی به پیاده­‌سازی پلتفرم foody پرداخته می‌­شود.

  پیاده‌سازی پلتفرم Foody - بخش اول
مشاهده
"21:09  
  پیاده‌سازی پلتفرم Foody - بخش دوم
"09:24  
  پیاده‌سازی پلتفرم Foody - بخش سوم
"10:23  
  پیاده‌سازی پلتفرم Foody - بخش چهارم
"12:30  
  پیاده‌سازی پلتفرم Foody - بخش پنجم
"09:31  
  پیاده‌سازی پلتفرم Foody - بخش ششم
"21:22  
  پیاده‌سازی پلتفرم Foody - بخش هفتم
"13:22  
  پیاده‌سازی پلتفرم Foody - بخش هشتم
"06:42  
  پروژه نهایی (الزامی)
 100%    
"240:00  

گواهینامه

آموزش اسکرام کاربردی با استفاده از ابزار جیرا

در صورتی‌ که حد نصاب قبولی در دوره را کسب و تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی را ارسال کنید، گواهی‌نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد.

قابل به اشتراک گذاشتن در

linkdin

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه مکتب‌خونه
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه

ویژگی‌های دوره

خدمات منتورینگ
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

ویژگی‌های دوره

تمرین و آزمون
تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

ویژگی‌های دوره

تالار گفتگو
تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

ویژگی‌های دوره

تسهیل استخدام
تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

درباره دوره

اسکرام به عنوان یکی از بهترین چهارچوب­‌های موجود برای مدیریت تیم‌­های تولید و توسعه نرم‌­افزار شناخته می­‌شود. عمده­‌ترین دلایل استفاده از اسکرام مربوط به قابلیت­‌هایی است که در اختیار استفاده کنندگان می­‌گذارد؛ دلایلی همچون ایجاد انعطاف‌پذیری در عملکرد تیم تولید نرم‌­افزار، ایجاد سرعت عملکرد مناسب، ایجاد نظم در عملکرد اعضا و مدیریت چهارچوب تیم.

به طور مشخص اسکرام در پروژه‌­هایی مورد استفاده است که نرم‌­افزار تولید شده نیاز به ایجاد آپدیت­‌های متعدد و همگام‌سازی مداوم با زمان دارد. چیزی شبیه به اپلیکیشن­‌های موبایل که با توجه به تغییرات شرایط محیطی نیاز به آپدیت­‌های منظم و مفید خواهند داشت. در چنین شرایطی استفاده از اسکرام ضروری و بسیار کاربردی خواهد بود.

از سوی دیگر و به طور کلی جیرا ابزاری است که در پروژه‌­های تولید نرم‌­افزار به شناسایی باگ‌­ها و نواقص موجود می­‌پردازد.

در دوره آموزش اسکرام کاربردی با استفاده از ابزار جیرا به آموزش مفاهیم اسکرام به صورت عملیاتی با ابزار جیرا پرداخته می­‌شود. در این دوره مفاهیم اصلی مربوط به فضای اجایل(چابک) و اسکرام به صورت حقیقی و به کمک مثال‌­های متعدد بیان می‌شوند و تاکید دوره بر شبیه­‌سازی تیم اسکرامی با استفاده از ابزار جیرا بوده است.

 

هدف از برگزاری دوره «آموزش اسکرام کاربردی با استفاده از ابزار جیرا» چیست؟

هدف از برگزاری این دوره آشنایی با فضای کار تیمی اجایل(چابک) و شناخت ابزار جیرا است. به صورتی که اگر فرد بدون هیچ تجربه­‌ای از این فضا وارد تیمی با چنین مدل کاری شود به راحتی می­‌تواند فضا را درک کرده و عملکردی مفید و کاربردی در فرایند کاری تیم نرم‌­افزاری ارائه کند.

 

دوره «آموزش اسکرام کاربردی با استفاده از ابزار جیرا» برای چه کسانی مناسب است؟

در این دوره سعی شده است تا مباحث به صورت کامل و جامع به مخاطب ارائه شود تا به این صورت شرکت­‌کنندگان دوره بتواند بیشترین بهره را از آموزش ارائه شده داشته باشند. به طور مشخص این دوره برای گروه­‌های زیر کاربردی و مفید خواهد بود:

  • اسکرام مستر­ها
  • دولوپرها
  • تیم­‌های استارتاپی کوچک
  • افراد علاقه­‌مند به مباحث فرایند تولید و توسعه نرم‌­افزار
  • افرادی که می­‌خواهند فریم­ورک اسکرام را با استفاده از ابزار جیرا پیاده کنند
  • جیرا ادمین­‌ها

 

ویژگی‌های متمایز به کار رفته در آموزش این دوره چیست؟

مهم‌ترین ویژگی این دوره کاربردی بودن مباحث ارائه شده و پیاده‌­سازی یک پروژه با مثال و استفاده واقعی از ابزار جیرا در طول آموزش دوره بوده است.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher سید مسعود سجاد

مسعود سجاد فوق لیسانس MBA از دانشگاه تهران، از سال 1393 در زمینه فرایندهای نوآوری و بهینه‌سازی فرایندها و ابزارهای تخصصی مشغول به فعالیت هست.
ایشان کار در حوزه اجایل را به عنوان اسکرام مستر در شرکت‌های بزرگ و کوچک شروع کردند و به صورت تخصصی برای پیاده‌سازی فرایندها با ابزار Jira Software Jira Service Management  وConfluencse کار کرده‌اند.

وی سابقه کار در پلتفرم پیاده را در کارنامه خود دارد و در ادامه در شرکت آسان پرداخت به عنوان جیرا ادمین و اجایل کوچ به مدت 2 سال فعالیت داشتند و از سال 1400 به عنوان Jira Developer شرکت دیوار مشغول هستند.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
آزاده جلیلی 1403-01-29
بسیار عالی موفق باشی
زهرا تیموری 1403-01-29
دوره ی خوبی بود فقط صدای مدرس پایین بود وگرنه خیلی خوب و مفید هست
مرتضی بیات 1401-01-23
از مدرس خوب دوره تشکر میکنم
امیرحسین حکمت شعار 1401-01-19
دوره بسیار به روزی است و از گفتن مطالبی که اکثر اوقات گفته میشه پرهیز میکنه و با سرعت وارد اصل پیاده سازی اسکرام در جیرا با یه پروژه خوب میشه تشکر از اقای سجاد
غزل پزشکی 1402-12-01
دوره کاربردی هستش و به همه مسائل اشاره میکنه. اگر جیرا با جزییات بیشتری توضیح داده می شد، خیلی کارآمدتر می بود. از زحمات شما سپاسگزارم
پگاه هادی 1401-04-11
دوره بسیار خوبی بود برای آشنایی کلی با اسکرام و نرم افزار جیرا ممنونم از مدرس خوب دوره
سیدمهدی جلالی چیمه 1401-02-16
به صورت کلی دوره خوبی بود ولی بنظرم خوب بود عمیق تر و مفصل تر به مسائل پرداخته میشد و یک اسپرینت در جیرا آغاز میشد و پس از انتهای اسپرینت، نحوه اختتام اسپرینت و اقدامات بعد از اون رو بیان میکردند.
حسین بختیاری 1401-06-05
دوره ی خوبیه. ولی به نظرم یه آپدیت بدید در فصل اول و دوم و در مفاهیم اسکرام و اجایل عمیق تر بشوید. ممنونم.
مسعود کریم دهنوی 1401-05-02
در کل دوره خوبی بود، تشکر میکنم از جناب مهندس سجاد برای بهبود دوره یا برگزاری دوره های تکمیلی پیشنهاد میکنم این موارد اصلاح و اضافه گردد. 1- بیان عمیق تر از مصنوعات، جلسات، تکنیک ها و تمرین های اسکرام و پیاده سازی آن در جیرا 2- استارت اسپرینت و گزارش گیری ساخت داشبورد 3- توضیح بیشتر در مورد جلسات در قالب مثال کاربردی 4- قرار دادن کوییزهای بیشتر برای تفهیم بهتر موضوعات 5- احساس من بر این بود که دوره تموم نشده، یعنی فیلم آخر انتها نداشت و موضوعات بسته نشد
سعید سپهرآزاد 1401-11-22
این دوره در حد آشنایی خیلی سطحی با جیرا طراحی شده که کمی هم باز سطحی به پیاده سازی اسکرام رو جیرا پرداخته. واقعا همچین کیفیتی من رو نسبت به مکتبخونه بدبین کرد.
محمد طاها 1401-06-06
توصیه نمی کنم با توجه به هزینه ای که پرداخت می کنید gain لازم را نخواهید گرفت دوره در ابتدا در خصوص مفاهیم خوب و امیدوار کننده شروع می شود اما وقتی به جیرا می رسد بسیار سطحی و بدون سناریویی با هدف ماندگاری در ذهن مخاطب، بیان می شود مفاهیم در حد آشنایی مقدماتی با جیراست و علیرغم تجربه ارزشمندی که مدرس دوره دارند از مطالب با مثال هایی محدود و ساده عبور می شود کاملا شبیه درس دادن نرم افزار در یک جلسه دانشگاهی است.
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. موارد مطرح شده جهت بررسی بیشتر به بخش مربوطه ارسال شد. در صورت نیاز به پیگیری بیشتر با شما در ارتباط خواهیم بود.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

سوالات پرتکرار

در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

مقدمه‌ای بر آموزش اسکرام و جیرا

اسکرام (Scrum) و جیرا (Jira)، دو ابزار کلیدی در دنیای مدیریت پروژه‌های نرم‌افزاری هستند که به شکل‌گیری محیط‌های کاری چابک (Agile) کمک شایانی کرده‌اند. تاریخچه اسکرام به سال ۱۹۸۶ بازمی‌گردد، زمانی که در مقاله‌ای در هاروارد بیزینس ریویو (Harvard Business Review)، رویکردی نوین در توسعه محصول معرفی شد. این رویکرد، بر توانمندسازی تیم‌های خودسازمانده و تاکید بر تعاملات تیمی برای دستیابی به نتایج بهتر متمرکز بود.

آموزش جیرا که توسط شرکت استرالیایی Atlassian توسعه یافته، یک ابزار قدرتمند برای ردیابی مشکلات (Bugs)، مسائل (Issues) و مدیریت کلی پروژه‌ها است. نام نرم افزار jira از واژه ژاپنی Gojira به معنای گودزیلا گرفته شده و نمادی از قدرت و انعطاف‌پذیری این ابزار است. امروزه بسیاری از سازمان‌ها از آموزش اسکرام با جیرا در راستای رسیدن به اهداف خود بهره می‌برند.

مزایای استفاده از اسکرام و جیرا در پروژه‌های چابک  (Agile)

استفاده از اسکرام و جیرا در پروژه‌ چابک مزایای بی‌شماری دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به افزایش سرعت، کارایی و بهره‌وری تیم‌های توسعه اشاره کرد. آموزش اسکرام با جیرا به مدیران پروژه و تیم‌های توسعه این امکان را می‌دهد که با استفاده از اصول اسکرام، پروژه‌های خود را به شکلی منعطف و واکنش‌گرا مدیریت کنند. این رویکرد، به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا در مقابل تغییرات ناگهانی و نیازهای مشتریان، سریع و مؤثر عمل کنند.

با یادگیری اسکرام با جیرا، تیم‌ها می‌توانند اسپرینت‌ها (Sprints) را به شکلی هوشمندانه برنامه‌ریزی کرده و با استفاده از جیرا، پیشرفت پروژه‌ها را به دقت رصد کنند. این امر منجر به تحویل محصولات با کیفیت بالاتر در زمان کوتاه‌تر می‌شود و اطمینان حاصل می‌کند که هر اسپرینت به بهترین شکل ممکن به پایان برسد. 

آموزش اسکرام با جیرا برای چه سازمان‌هایی الزامی است؟

آموزش اسکرام با جیرا اغلب برای سازمان‌هایی که به دنبال بهبود فرآیندهای توسعه نرم‌افزار و افزایش کارایی تیم‌های خود هستند، الزامی است. جیرا به عنوان یک ابزار مدیریت پروژه، امکان تعریف پروژه در جیرا و مدیریت وظایف را در چارچوب اسکرام فراهم می‌کند که این امر برای پروژه‌هایی با نیاز به تحویل سریع و تکرارپذیر، حیاتی است. 

آموزش کار با نرم افزار جیرا (Jira software) به کاربران این امکان را می‌دهد که با اصول اسکرام و چگونگی استفاده از جیرا برای پیاده‌سازی این اصول آشنا شوند. این آموزش برای سازمان‌هایی که در حوزه‌های فناوری اطلاعات، توسعه نرم‌افزار و هر صنعتی که نیازمند انعطاف‌پذیری و واکنش سریع به تغییرات است، بسیار مفید و گاهی اوقات ضروری است. 

با توجه به اینکه جیرا ابزاری قدرتمند برای ردیابی مشکلات، مدیریت وظایف و پیگیری پیشرفت پروژه‌ها است. دانش و مهارت در استفاده از آن می‌تواند به بهینه‌سازی فرآیندها و افزایش بهره‌وری کمک چشم‌گری کند. ازاین‌رو، سازمان‌هایی که به دنبال رشد و توسعه مستمر هستند، باید به فکر فراهم کردنِ این آموزش برای تیم‌های خود باشند.

نحوه گزارش گیری در جیرا

گزارش‌گیری در جیرا (JIRA Reporting) یکی از امکانات کلیدی است که به مدیران پروژه اجازه می‌دهد تا بینش‌های عمیقی از روند کار تیم‌های خود به دست آورند. با استفاده از جیرا، می‌توانید گزارش‌های مختلفی را تولید کنید که شامل نمودارهای برندگان (Burn-down Charts)، نمودارهای برنداپ (Burn-up Charts) و نمودارهای سرعت تیم (Velocity Charts) می‌شود. این گزارش‌ها به شما کمک می‌کنند تا پیشرفت پروژه‌ها را ارزیابی کرده و تصمیم‌گیری‌های آگاهانه‌تری داشته باشید.

در زمینه آموزش اسکرام با جیرا، این ابزار به شما امکان می‌دهد تا فرآیندهای چابک (Agile Processes) را به‌خوبی مدیریت کنید. اسکرام یکی از روش‌های محبوب در مدیریت پروژه‌های نرم‌افزاری است که براساس اصول چابکی عمل می‌کند و جیرا امکاناتی را برای پیاده‌سازی اسپرینت‌ها (Sprints)، مدیریت بک‌لاگ‌ها (Backlogs) و برگزاری جلسات دیلی استنداپ (Daily Stand-ups) فراهم می‌آورد.

برای گزارش‌گیری در جیرا، ابتدا باید با ایجاد مسائل (Issues) و تعریف اجزاء (Components) پروژه خود شروع کنید. سپس، با استفاده از داشبوردها (Dashboards) و فیلترهای سفارشی، می‌توانید داده‌های مورد نظر خود را جمع‌آوری و گزارش‌های متنوعی تولید کنید. این گزارش‌ها می‌توانند شامل اطلاعاتی در مورد وضعیت مسائل، اولویت‌بندی‌ها (Prioritizations) و حتی زمان‌بندی‌های مرتبط با هر اسپرینت باشند.

به یاد داشته باشید که گزارش‌گیری موثر در جیرا نیازمند درک صحیح از اهداف پروژه و نیازهای تیم است. با آموزش اسکرام با جیرا، شما می‌توانید این ابزار قدرتمند را به بهترین شکل ممکن برای مدیریت پروژه‌های چابک خود به کار بگیرید و به نتایج مطلوب دست یابید.

راهنمای گام به گام برای راه‌اندازی و پیکربندی جیرا

در آموزش صفر تا صد جیرا باید با راه‌اندازی و پیکربندی جیرا و مراحل دقیقِ آن آشنا شد. این فرآیند شامل نصب، تنظیمات اولیه و سفارشی‌سازی جیرا برای متناسب‌سازی با نیازهای خاص تیم و پروژه‌های شما می‌شود.

ابتدا، نصب جیرا را با دانلود آخرین نسخه از وب‌سایت رسمی Atlassian آغاز کنید. پس از نصب، مرحله بعدی، پیکربندی دیتابیس (Database Configuration) است که برای ذخیره‌سازی تمام داده‌های جیرا استفاده می‌شود. این مرحله شامل اتصال جیرا به یک دیتابیس مانند PostgreSQL یا MySQL است.

پس از راه‌اندازی دیتابیس، باید پروژه‌های خود را در جیرا ایجاد کنید و مسائل (Issues) مرتبط با هر پروژه را تعریف کنید. هر مسئله می‌تواند شامل ویژگی‌هایی مانند وضعیت (Status)، اولویت (Priority) و نوع مسئله (Issue Type) باشد.

آموزش اسکرام با جیرا به شما کمک می‌کند تا با مفاهیم اسکرام (Scrum) آشنا شوید و چگونگی استفاده از جیرا را برای مدیریت پروژه‌های چابک (Agile Projects) یاد بگیرید. این شامل ایجاد و مدیریت اسپرینت‌ها (Sprints)، بک‌لاگ‌ها (Backlogs) و برگزاری جلسات دیلی استنداپ (Daily Stand-ups) است.

برای تکمیل آموزش صفر تا صد جیرا، باید با داشبوردها (Dashboards)، فیلترهای سفارشی (Custom Filters) و گزارش‌های مختلفی که جیرا ارائه می‌دهد، آشنا شوید. این امکانات به شما کمک می‌کنند تا پیشرفت پروژه‌ها را به صورت ‌بی‌درنگ (Real-time) رصد کنید و تصمیم‌گیری‌های مبتنی بر داده انجام دهید.

به یاد داشته باشید که موفقیت در پیکربندی جیرا نیازمند درک دقیق از نیازهای پروژه و تیم است. با پیروی از این راهنمای گام به گام، شما می‌توانید جیرا را به ابزاری قدرتمند برای مدیریت پروژه‌های خود تبدیل کنید.

معرفی دوره آموزش اسکرام کاربردی با استفاده از ابزار جیرا

دوره آموزش اسکرام کاربردی با جیرا، با ۹ ساعت آموزش ترکیبی از ویدئوها و پروژه‌های عملی، شما را برای استفاده مؤثر از جیرا در محیط‌های اسکرام آماده می‌کند. با مدرسی مسعود سجاد، کارشناس MBA با تجربه‌ای غنی در اجایل و اسکرام مستری، این دوره به شما مهارت‌های لازم برای مدیریت پروژه‌های نوآورانه را می‌آموزد. گواهینامه معتبر از مکتب‌خونه و حداقل نمره قبولی ۷۵، این دوره را به یک فرصت آموزشی ارزشمند تبدیل می‌کند. تقریبا می‌توان گفت که آموزش رایگان اسکرام را در اینجا دریافت خواهید کرد چون درصد زیادی تخفیف دارد.

سرفصل‌های این دوره از آموزش اسکرام با جیرا

·         فصل اول: مفاهیم اجایل (Agile)  

·         فصل دوم: مفاهیم اسکرام  

·         فصل سوم: معرفی ابزار جیرا

·         فصل چهارم: پیاده‌سازی ابزار عملیاتی

پیش‌نیاز دوره  آموزش اسکرام فارسی با جیرا

در دوره آموزش اسکرام فارسی با جیرا، ما به دنبال ارائه مطالب به شیوه‌ای ساده و قابل فهم هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که همه شرکت‌کنندگان، صرف‌نظر از سطح دانش قبلی‌شان، می‌توانند به‌راحتی مفاهیم را درک کنند. این دوره طوری طراحی شده است که نیازی به دانش پیشرفته یا تخصصی در زمینه تولید و توسعه نرم‌افزار ندارد؛ تنها یک دید کلی و آشنایی ابتدایی با این حوزه برای شروع کافی است. هدف ما این است که مسیر یادگیری را برای همه شرکت‌کنندگان هموار سازیم و از هرگونه پیچیدگی غیرضروری پرهیز کنیم.

آموزش اسکرام با جیرا در مکتب خونه

یادگیری اسکرام با جیرا، کلید موفقیت در مدیریت پروژه‌های نرم‌افزاری است. این رویکرد، با ارائه نمونه پروژه اسکرام، به شما امکان می‌دهد تا فرآیندهای تولید را با سرعت و انعطاف‌پذیری بالا پیش ببرید. با بهره‌گیری از دانش و تجربه بهترین اساتید، دوره‌ی آموزش اسکرام با جیرا در مکتب خونه، شما را قادر می‌سازد تا رویکرد اسکرام را به‌طور عملی یاد بگیرید و در پروژه‌های واقعی به‌کار ببرید. از این فرصت استثنایی برای ارتقاء مهارت‌های خود استفاده کنید و در دنیای توسعه نرم‌افزار پیشتاز باشید.  همچنین در مکتب خونه انواع دوره آموزش مهندسی نرم افزار و آموزش برنامه نویسی به عنوان مکمل و پیش نیاز این دوره موجود است.

 

صفحات پربازدید