00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به 3 جلسه نمونه از دوره
  • دسترسی به 3 جلسه نمونه از دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
دسترسی کامل به محتوا
  • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
  • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
    +
  • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
279,000 تومان
45% تخفیف

153,450 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش خط شکسته نستعلیق

دوره‌های مکتب‌پلاس
4 ساعت
100٪ (12 رای)

آموزش خط شکسته نستعلیق

خط نستعلیق از زیباترین و چشم‌نواز ترین خط های ایرانی ست که برای همگان آشنا است. عنوان این خط از دو کلمه نسخ و کلمه تعلیق به وجود آمده است. همچنین دومین خط ویژه ایرانیان خط نستعلیق است. تفاوت خط نستعلیق با خط نسخ نبود کندنویسی های موجود در خط نسخ است. همچنین در خط تعلیق کاستی‌هایی وجود دارد که این کاستی ها در خط نستعلیق وجود ندارد. در مجموع خط نستعلیق تلفیق و تکمیل شده خطوط نسخ و تعلیق است. خط نستعلیق از دیرباز مورد توجه هنرمندان، مردم و پادشاهان بوده است و در کتاب‌های نفیس و نسخ خطی ارزشمند از این هنر استفاده می‌شود.

 

هدف از آموزش خط شکسته نستعلیق چیست؟

هدف از آموزش این خط ، آشنایی بیشتر عموم و تدریس این هنر به هنر دوستان و علاقه مندان به خوشنویسی است. خط شکسته نستعلیق که برای نوشتن آن از قلم شکسته استفاده می‌شود، از شکستن و یا اصطلاحا رهاکردن حروف نستعلیق به وجود آمده است. خط شکسته‌ نستعلیق، ترکیبی جالب از تندنویسی تعلیق و ظرافت نستعلیق است. یادگیری این خط نسبتاً ساده‌تر از خط نستعلیق خواهد بود. 

سرفصل‌های دوره آموزش خط شکسته نستعلیق

استاد دوره
مجید جوان‌ راد مجید جوان‌ راد

مجید جوان‌ راد دانش‌آموخته مدیریت دولتی هستند. ایشان دارای درجه فوق‌ ممتاز خط شکسته هستند؛ ایشان دارای سابقه بیست سال تدریس خوشنویسی هستند و در بیش از ده نمایشگاه گروهی و انفرادی شرکت داشتند. از جمله فعالیت‌های هنری ایشان می‌توان به کتابت قرآن مجید به خط نستعلیق، کتابت مناجات خواجه عبدالله انصاری، کتابت اشعار دوازده بند محتشم و کتابت ادعیه‌ها و اشعار مختلف اشاره کرد.

درباره برگزارکننده
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟