آموزش روانشناسی رنگ در طراحی و توسعه بازی

poster
پیش‌نمایش دوره

دوره جامع نظریه/روانشناسی رنگ که تجزیه و تحلیل می کند چگونه رنگ می تواند بر احساسات، اعمال و تفکر بازیکن تأثیر بگذارد! دوره آموزش روانشناسی رنگ در طراحی و توسعه بازی نه تنها مبانی تئوری ... ادامه

برگزارکننده:  Udemy  Udemy
مدرس دوره:

برگزارکننده:

Udemy
5 (2 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 یادگیری روانشناسی پشت رنگ‌ها

 درکی جامع از نظریه رنگ‌ها

 تکنیک‌های استفاده از رنگ در طراحی بازی

 روش استفاده از طرح‌های رنگی متفاوت در مکان‌های مناسب

 بهترین ابزار برای ساخت پلت رنگی شخصی

سرفصل‌های دوره آموزش روانشناسی رنگ در طراحی و توسعه بازی

ویژگی‌های دوره

زیرنویس فارسی
زیرنویس فارسی

این دوره دارای زیرنویس اختصاصی است.

درباره دوره

دوره جامع نظریه/روانشناسی رنگ که تجزیه و تحلیل می کند چگونه رنگ می تواند بر احساسات، اعمال و تفکر بازیکن تأثیر بگذارد!

دوره آموزش روانشناسی رنگ در طراحی و توسعه بازی نه تنها مبانی تئوری رنگ را پوشش می‌دهد؛ همچنین نشان می‌دهد که چگونه رنگ‌های مختلف می‌توانند از جهات مختلف بر بازیکنان تأثیر بگذارند.

این دوره در مورد روانشناسی رنگ‌های خاص، چگونگی تأثیر آنها بر ما، آنچه که آنها را نشان می‌دهند و تفاوت سایه‌های رنگ‌ها صحبت می‌کند. درک این موضوع در نحوه طراحی سطوح، شخصیت‌ها، محیط ها، مکانیک و غیره بسیار مهم است. سپس به طرح‌های رنگی مختلف و اینکه چه هستند نگاهی می‌اندازیم. از این دانش، می‌توانیم شروع کنیم به اینکه ببینیم چگونه طرح‌های خاصی می‌توانند در موقعیت‌های خاص و با ایجاد پالت‌های رنگی ما کار کنند. پس از پرداختن به تئوری رنگ و روانشناسی، اکنون می‌توانیم به این موضوع بپردازیم که چگونه می‌توانیم دانش جدید خود را در بازی‌های ویدیویی به کار ببریم. ما به کارکردهای مختلف رنگ در بازی‌های ویدیویی، رنگ‌ها به عنوان شناسه، محتوای متنوع و موارد دیگر نگاه خواهیم کرد.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

  • طراحان بازی 
  • طراحان مراحل
  • هنرمندان
  • توسعه‌دهندگان بازی
  • هنرمندان دیجیتال

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher Emilio Padulo

Emilio Padulo کارشناس ارشد اقتصاد بازی در شرکت Animoca Brands است. او در جوانی بازی‌های RGB را با کمک خواهرش توسعه داد؛ سپس بازی‌های داستان‌محور لگو را برای شرکت Diablo طراحی کرد و این مسیر را ادامه داد و در زمینه بازاریابی، طراحی بازی و سطح مدارکی را کسب کرد و در دوره تحصیلاتش به تئوری‌های بسیاری درباره طراحی و توسعه بازی پرداخت.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
غزل میر 1403-02-19
چطور میشه اسلایدهای این کورس رو دریافت کرد؟
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ در صورت وجود و ارائه فایل مورد نیاز توسط استاد، در دوره بارگذاری شده است در غیر این صورت فایلی ارائه نشده است.
امیل عیساییان 1402-08-09
آشنایی با رنگ ها در هر زمینه کاری مهم هست

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

دوره آموزش روان‌شناسی رنگ در طراحی و توسعه بازی

آموزش مبانی هنر‌های تجسمی و رنگ شناسی مبحثی هم راستا با آموزش بازی سازی به شمار می‌رود. چرا؟ بازی سازی حرفه‌ای است که در آن با اقشار مختلف مردم در سنین مختلف سروکار داریم. پس باید بدانیم برای بازی‌های ساده‌ای مانند بازی نقاشی کودکان چه طیف رنگی را در چه شرایطی استفاده کنیم. دی عین حال باید بتوانیم رنگ‌های مناسبی برای یک بازی شوتر در نظر بگیریم که احساسات مختلف یک فرد شاید بزرگسال بهتر و بیشتر درگیر بازی شود. 

ساخت بازی شباهت زیادی با بازاریابی دارد. آن هم بازاریابی دیجیتال که این روزهای بخش زیادی از اقتصاد کشور‌های بزرگ را در بر می‌گیرد. به همان اندازه که یک بازاریاب از تئوری رنگ و تکنیک‌های روان‌شناسی رنگ برای کار خود استفاده می‌کند یک طراح و توسعه دهنده بازی نیز به این دانش نیاز دارد. برای درک بهتر موضوع و این که چرا باید آموزش روان‌شناسی رنگ را برای طراحی و توسعه بازی جدی بگیریم بیایید کمی بیشتر با بازی سازی آشنا شویم.

بازی سازی چیست؟

تولید مفهوم، طراحی، ساخت، تست و انتشار ابزارهای سرگرم کننده را بازی سازی می‌نامیم. این ابزارها می‌توانند در هر پلتفرمی و با کمک گرفتن از هر عنصر ساخته شوند. از یک بازی فکری کودکانه گرفته تا بازی‌های ویدئویی در این دسته قرار دارند.

در بازی سازی باید بتوانید آیتم‌هایی چون مکانیک بازی، شیوه امتیاز و پاداش دهی و شیوه تعامل بازی کن با محیط بازی و همچنین شیوه تعامل بازیکنان با یکدیگر را به گونه‌ای روان‌شناسی شده پیاده سازی کنید. همه ما می‌دانیم بازی‌های جزو رسانه‌هایی هستند که بیشترین تعداد حواس انسان را درگیر می‌کند تا بتواند مخاطب را تا انتها در مسیر بازی نگه دارد. حال اگر بتوانیم رنگ را هم به شکل کارشناسی شده وارد این سیستم کنیم نورعلی‌نور خواهد شد. 

چرا دوره آموزش مبانی رنگ شناسی اهمیت دارد؟

روان‌شناسی رنگ برای بازی سازی «Color Psychology in Game» فارغ از این که از چه برنامه بازی سازی استفاده می‌کنیم یکی از الزامات اولیه ساخت بازی ماندگار در این بازار پر رقابت محسوب می‌شود. این دانش برگرفته از رنگ شناسی در مبانی هنر تجسمی است. با کمک این مهارت خواهیم دانست که هر رنگ چه احساساتی داشته و ترکیب آن‌ها چه ذهنیتی می‌تواند بسازد.

پیش‌نیازهای دوره

برای شرکت در دوره آموزش روان‌شناسی رنگ در طراحی و توسعه بازی هیچ پیش‌نیاز خاصی معرفی نشده است. در واقع شما یک دانش تجربی در زیر شاخه علوم انسانی یاد می‌گیرید؛ بنابراین هر فردی با هر سطح از دانش و در هر رده سنی می‌تواند مخاطب این دوره باشد. با این حال اگر بخواهیم افراد مناسب برای شرکت در این دوره را معرفی کنیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

·       طراحان بازی 

·       طراحان مراحل

·       هنرمندان

·       توسعه‌دهندگان بازی

·       هنرمندان دیجیتال

·       افراد علاقه‌مند به مبحث روان‌شناسی رنگ

سرفصل‌های دوره آموزش رنگ شناسی در بازی سازی

آموزش روان‌شناسی رنگ در طراحی و توسعه بازی در ۳ فصل به زبان انگلیسی توسط udemy تولید و منتشر شده است. این دوره ۲ ساعت آموزش تخصصی خواهد بود. فصل اول آموزش روان‌شناسی زنگ برای بازی‌سازی مقدمه‌ای بر این مبحث را در بر می‌گیرد. در این فصل با شخصیت هر رنگ آشنا می‌شوید. برای این فصل، ۸ رنگ پرکاربرد انتخاب شده است. 

در فصل دوم یاد می‌گیرید که ترکیب رنگ‌ها چه روش‌ها و راهکاری‌هایی دارد و چه تأثیری بر مخاطب می‌گذارد. در فصل سوم و بخش آخر دوره نیز وارد مباحث عملی و حرفه‌ای‌تر خواهید شد. در این بخش تمام آنچه باید در مورد روان‌شناسی رنگ در بازی بدانید را فرا می‌گیرید.

آموزش بازی سازی و روان‌شناسی رنگ در مکتب خونه

اشاره کردیم که روان‌شناسی رنگ در بازی سازی اهمیت و جایگاه ویژه‌ای دارد. پس باید آموزش‌های لازم در این زمینه را دیده باشید تا بتوانید بیشترین بازدهی و بهترین نتیجه‌ها را از کار خود بگیرید. برای یادگیری هر مهارتی در زمینه ساخت بازی می‌توانید از دوره‌های منتشر شده در آکادمی مجازی مکتب خونه کمک بگیرید. 

بازی‌های ویدئویی در سال‌های اخیر تبدیل به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی بشر شده است. از این رو افراد زیادی در صدد تولید بازی و کسب‌ درآمد از آن درآمدند. روان‌شناسی رنگ می‌تواند شما را در رسیدن به این هدف یاری کند. مکتب خونه مرجع کامل و جامعی برای انواع آموزش برنامه نویسی، آموزش بازی سازی و آموزش رنگ شناسی به عنوان مکمل و پیش نیاز این دوره است.