آموزش ریدینگ تافل

poster
پیش‌نمایش دوره

بخش Reading در آزمون TOEFL اغلب با موضوعات آکادمیک برای ارزیابی مهارت خواندن و درک مطلب ارائه می‌شود. این بخش شامل 3 یا 4 متن خواندنی است که هر کدام تقریباً 700 کلمه دارند و ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:
4.3 (6 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  10 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  10 ساعت ویدئو - 1 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود می‌باشد)
مهلت دوره:  4 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  80 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونه course-feature   خدمات منتورینگ course-feature   تمرین و آزمون course-feature   تالار گفتگو course-feature   تسهیل استخدام

پیش‌نیاز‌ها

سطح مورد نیاز برای گذراندن این دوره، به طور کلی سطح متوسط یا Intermediate است و برای اینکه نمره خوبی در آزمون کسب کنید، نیاز است تا بخش‌های دیگر آزمون مانند رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ را آموزش ببینید.

سرفصل‌های دوره آموزش ریدینگ تافل

Session 1: Reading Approaches And Factual Questions

در این فصل ابتدا ساختار اصلی آزمون تافل و نکات مربوط به بخش ریدینگ مانند ساختار، زمان‌بندی‌ها و مهارت‌هایی که در این دوره فراگرفته می‌شوند توضیح داده می‌شود و در نهایت شیوه خواندن و استراتژی‌های پاسخ‌دهی به سوالات Factual آموزش داده می‌شود.

  The Reading Section: An Introduction
مشاهده
"17:34  
  Reading Steps
مشاهده
"16:33  
  Factual Questions Basics
"26:18  
  Factual Questions Delving Deeper
"18:06  
  Factual Questions Consolidation 1
"28:27  
Session 2: Factual Questions And Negative Factual Questions

بخش اول این فصل به جمع‌بندی و حل نمونه سوالات Factual اختصاص دارد و در درس‌‌های بعدی نمونه سوالات و نکات مربوط به Negative Factual آموزش داده می‌شوند.

  ّFactual Question consolidation 2
"33:05  
  Negative Factual Questions Introduction
"26:36  
  Negative Factual Questions Practice
"31:02  
Session 3: Review, Vocabulary Questions And Reference Questions

در این فصل ابتدا به تکنیک‌های مربوط به خواندن و پاسخ‌دادن سوالات لغت و سپس به نکات مربوط به سوالات رفرنس پرداخته می‌شود؛ در نهایت موارد آموزش‌داده‌شده از طریق حل تمرین مرور خواهند شد.

  Vocabulary Questions Introduction
مشاهده
"18:40  
  Vocabulary Questions Practice
"20:08  
  Reference Questions Introduction
"18:18  
  Review Practice
"24:44  
Session 4: Inference Questions And Review

در این فصل با سوالات Inference آشنا می‌شویم و تکنیک‎‌های مربوط به پاسخگویی این سوالات آموزش داده خواهد شد؛ در ادامه به مرور مطالبی که تا این بخش آموزش داده شده می‌پردازیم.

  Inference Questions Introduction
"25:01  
  Inference Questions Practice
"24:34  
  Review Practice
"20:23  
Mid-term Questions

در این بخش نمونه سوالاتی از نکاتی که آموزش داده شده جهت تمرین قرار گرفته است. به تمرین‌های این بخش نمره‌ای اختصاص داده نشده و صرفاً جنبه تمرینی دارند. 

  Time to Practice 1
"02:00  
  Time to Practice 2
"04:00  
  Time to Practice 3
"01:00  
  Time to Practice 4
"02:00  
  Time to Practice 5
"01:00  
  Time to Practice 6
"02:00  
Session 5: Purpose Questions

در این فصل سوالات Purpose معرفی می‌شوند و تکنیک‌های پاسخ‌دهی به این سوالات آموزش داده می‌شود.

  Purpose Questions Introduction
"16:29  
  Purpose Questions Practice 1
"16:32  
  Purpose Questions Practice 2
"20:55  
Session 6: Sentence Summary Questions

در این بخش به معرفی سوالات Sentence Summary و نکات مربوط به آن‌ها می‌پردازیم.

  Sentence Summary Questions
"25:51  
  Sentence Summary Questions Practice 1
"19:12  
  Sentence Summary Questions Practice 2
"23:51  
Session 7: Text Insertion Questions

در این فصل سوالات Text Insertion معرفی می‌شوند و نکات مربوط به این سوالات توضیح داده می‌شوند.

  Text Insertion Questions Introduction
"25:05  
  Sentence Summary Questions Practice
"20:17  
Session 8: Review, Prose Summary Questions

در این فصل به سوالات Prose Summary می‌پردازیم و در ادامه مواردی که آموزش داده شده‌اند دوره خواهد شد. 

  Review And Prose Summary Questions 1
"23:21  
  Review And Prose Summary Questions 2
"36:29  
Final Exam

در این فصل 4 نمونه از متن‌های ریدینگ تافل جهت ارزیابی قرار گرفته است. به منظور ارزیابی دقیق خود و واقعی‌تر بودن نتیجه هر آزمون را در 18 دقیقه و در مجموع 4 آزمون را به صورت پیوسته در 72 دقیقه شرکت کنید. بعد از ارسال پاسخ‌های خود می‌توانید عملکرد خود در هر سوال را مشاهده کنید. دقت کنید که بعد از هر سوال توضیحی برای گزینه‌های درست و نادرست وجود دارد که می‌توانید پاسخ‌های خود را با آن‌ها بررسی کنید.

  Exam 1
 25%    
"10:00  
  Exam 2
 25%    
"10:00  
  Exam 3
 25%    
"10:00  
  Exam 4
 25%    
"10:00  

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه مکتب‌خونه
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه

ویژگی‌های دوره

خدمات منتورینگ
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

ویژگی‌های دوره

تمرین و آزمون
تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

ویژگی‌های دوره

تالار گفتگو
تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

ویژگی‌های دوره

تسهیل استخدام
تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

درباره دوره

بخش Reading در آزمون TOEFL اغلب با موضوعات آکادمیک برای ارزیابی مهارت خواندن و درک مطلب ارائه می‌شود. این بخش شامل 3 یا 4 متن خواندنی است که هر کدام تقریباً 700 کلمه دارند و در هر قسمت، 10 سوال مربوط به خود را شامل می‌شوند. شما 54 تا 72 دقیقه فرصت دارید تا به تمام سوالات این بخش پاسخ دهید.

هر بخش ریدینگ ممکن است گزیده‌ای از کتاب‌های درسی دانشگاه، بخشی از یک مقاله و یا یک گزارش پیرامون یک پدیده علمی، اجتماعی و یا موضوعات فرهنگی-هنری باشد که در مقدمه معمولا موضوع متن مطرح می‌شود. به طور کلی آزمون تافل اگر به صورت اینترنتی برگزار شود 60-80: (iBT) دقیقه بوده و 36-56 سؤال و 3 تا 4 قسمت از متون دانشگاهی را شامل می‌شود و اگر آزمون به صورت حضوری و کاغذی برگزار شود 60: (PBT) دقیقه بوده و 42 سوال دارد.

مهم نیست که چه فرمتی را برای شرکت در آزمون انتخاب می‌کنید. تافل مهارت‌های شما را در خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن می‌آزماید. این به این معناست که برای مثال شما در بخش خواندن و درک مطلب، به دانش خاصی در هیچ زمینه‌ی تخصصی‌ای نیاز ندارید و تنها کافیست که به درستی پیام هر بخش را دریافت کنید تا بتوانید به سوالات هر بخش پاسخ دهید. هدف از بخش ریدینگ تافل، ارزیابی درک مطلب و دایره لغات شماست.

دوره آموزش ریدینگ تافل چیست؟

در این دوره می‌توانید با تمامی تکنیک‌ها و مفاهیم مربوط به بخش ریدینگ آزمون تافل آشنا شوید. مدرس دوره در هر فصل شما را با انواع مختلف سوال‌های ریدینگ آشنا می‌کند و برای آمادگی هر چه بیشتر شما مثال‌ها و تمرین‌هایی را در بخش تمرین ارائه می‌دهد تا بتوانید با موفقیت و با نمره بالا بخش ریدینگ آزمون تافل را پشت سر بگذارید.

هدف از دوره آموزش ریدینگ تافل چیست؟

با گذراندن دوره ریدینگ تافل شرکت کنندگان آزمون می‌توانند با آمادگی و تسلط بیشتری به سوالات بخش ریدینگ پاسخ بدهند. آزمون‌دهندگان اگر با نمونه سوالات این بخش آشنا شوند، می‌توانند به راحتی پاسخگوی سوالات بخش خواندن در آزمون تافل باشند.

دوره آموزش ریدینگ تافل مناسب چه کسانی است؟

افرادی که تصمیم دارند مهارت ریدینگ خود را بهبود ببخشند و دایره لغات خود را افزایش دهند می‌توانند در این دوره شرکت کنند و دانش خود را در این بخش افزایش دهند. آموزش ریدینگ تافل برای این‌گونه افراد بسیار مناسب و کاربردی خواهد بود.

بعد از فراگیری دوره آموزش ریدینگ تافل چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟ 

واژگان و گرامر شما با گذراندن این دوره تقویت شده و می‌توانید با تسلط بیشتری به سوالات بخش خواندن در آزمون تافل پاسخ دهید.

منابع دوره:

مجموعه‌ای از نمونه تمرین‌های آمادگی آزمون تافل، منبع مورد استفاده در این دوره است.

TPO TOEFL Tests - ETS

ویژگی‌های متمایز دوره آموزش ریدینگ تافل چیست؟

استاد دوره تجربه بسیار ارزشمندی در زمینه آزمون تافل دارد و این یکی از ویژگی‌های بارز این دوره است. شرکت کنندگان آزمون تافل با گذراندن دوره‌های ارائه شده توسط این استاد، به آسانی می‌توانند در آزمون تافل موفق شوند و نمره بالایی کسب کنند.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher سام زرین‌ مهر

سام زرین مهر فارغ‌التحصیل زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران است. او در حال حاضر عضو گروه تافل تست‌سنتر اندیشه‌ معین و هیئت تحریریه وب‌سایت study.com است و به برگزاری دوره‌ها و وبینارهای تافل در ایران و کانادا مشغول است. از دیگر سوابق مرتبط وی می‌توان به بیش از ۱۰ سال سابقه تدریس تافل به‌صورت تخصصی در مراکز معتبر دانشگاهی از جمله مرکز زبان دانشگاه تهران و مرکز آموزش‌های تخصصی دانشگاه علم و فرهنگ (گروه دکتر برزآبادی) اشاره کرد. او در جدیدترین تجربه آزمون خود در سال ۲۰۲۱ نمره ۱۱۹ تافل را کسب کرده است.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
الهام سروری 1402-01-27
من درک مطلبم مشکل نداشت ولی همیشه نمره ریدینگم پایین بود. حقیقتا با این دوره و لم‌هایی که یاد گرفتم میانگین 4 نمره بهتر از قبل شدم. ممنونم
محمد صالحی 1401-02-01
سطح زبان من بین Pre-Intermediate و Intermediate هستش و از دوره که استفاده کردم راضی بودم و نکات گفته شده بهم کمک کرد و تنها مسئله ای که داشت و به نظرم میتونه به عنوان پیشنهاد خوب باشه اضافه کردن تکالیف بیشتر هستش که میتونه دوره رو غنی تر بکنه.
امیر محمود احمدی شیخانی 1400-12-28
عجیبه واسم که چرا توی همچین دوره ای استاد داره فارسی صحبت میکنه. بیشتر دوره به درد کسی میخوره که سطح دانش بسیار پایینی توی زبان انگلیسی داره و با این وجود قصد داره آزمون تافل بده، چون استاد ساده ترین کلمات و پیش پا افتاده ترین مباحث رو هم توضیح میده. من حتی تلاش کردم دوره رو روی دور تند گوش بدم اما باز حوصله‌م سر رفت.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

سوالات پرتکرار

در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

آشنایی با آزمون تافل

آزمون تافل، یکی از شناخته شده‌ترین و معتبرترین آزمون‌ها در دنیا است که سنجشی برای میزان توانایی شخص در زبان انگلیسی، محسوب می‌شود.

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی معتبر بسیاری، در سراسر جهان، از داوطلبان خود می‌خواهند تا در این آزمون شرکت کنند و حداقل نمره‌ی قابل قبول برای آن دانشگاه یا مرکز آموزش عالی (که معمولاً 80 از 120 است) را برای ورود به آنجا، کسب کنند.

این آزمون، چهار مهارت زبانی Reading, Listening, Speaking و Writing را سنجیده و جداگانه برای هر مهارت، نمره‌ای بین صفر تا 30 به داوطلب می‌دهد.

برای کسب نمره‌ی خوب در آزمون تافل، علاوه بر دانش زبان انگلیسی، آشنایی با ساختار آزمون و سوالات و روش پاسخ دادن به سوالات هر بخش، از اهمیت زیادی برخوردار است.

از آگوست سال ۲۰۱۹ تغییراتی در آزمون تافل ایجاد شده است که توصیه می‌شود از اینجا بیشتر مطالعه کنید.

ساختار بخش ریدینگ آزمون تافل

اولین بخشی که در آزمون تافل با آن مواجه می‌شوید، بخش ریدینگ است. همان‌طور که در بالا اشاره شد، مدت زمانی که این بخش به طول می‌انجامد، می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین اگر هیچ سوال تجربی دریافت نکنید، ریدینگ تافل شامل سه متن بوده و 54 دقیقه طول خواهد کشید. اگر سؤال‌های تجربی دریافت کنید، ریدینگ حاوی چهار متن بوده و 72 دقیقه طول خواهد کشید.

تمام تمرکز خود را بر خواندن متن‌ها و پاسخ‌دهی به سوالات آن بگذارید زیرا اصلا مشخص نخواهد بود که متن تجربی کدامیک از متن‌ها می‌باشد پس متن‌ها را بخوانید و به سوالات مربوط به آن‌ها پاسخ دهید. هر متن در حدود 700 کلمه و شامل 10 سوال می‌باشد.

متن‌های موجود در بخش ریدینگ با انواع موضوعات آکادمیک، از تاریخ و هنر گرفته تا علوم و روان‌شناسی مطرح می‌شوند. همان‌طور که گفته شد هر متن نیز با 10 سوال همراه است و در هر متن و سوالات آن، زمان‌های تنظیم شده برای پاسخ‌دهی آن‌ها در اختیارتان قرار داده نشده است، بنابراین مهم است که زمان خود را به صورت عاقلانه مدیریت کنید.

اگر عنوان یک متن، برای شما بسیار نا‌آشنا و غریب است و یا بعد از مرور اجمالی متن، به این نتیجه رسیدید که در مورد موضوعی است که اصلا راجع به آن چیزی نشنیدید، خونسردی خود را حفظ کنید! چون تمامی اطلاعات لازم برای پاسخ‌گویی به سوالات هر متن، درون آن وجود دارد و شما نیازی نیست بیشتر از اطلاعات متن بدانید!

 

انواع سوالات بخش ریدینگ تافل

به‌طور کلی در بخش ریدینگ با 5 دسته سوال که هر کدام به 2 بخش تقسیم شده‌اند، مواجه می‌شوید که تعداد و تنوع این سوالات از متنی به متن دیگر متفاوت خواهد بود. در دوره آموزش ریدینگ تافل، این 10 نوع پرسش با نرم‌افزار شبیه‌ساز مورد بررسی قرار گرفته و پاسخ‌های کاملا تشریحی برای سوالات در نظر گرفته شده است. 

در مورد سوالات هر متن، یک ترتیب وجود دارد یعنی یک متن از ابتدا تا انتهای آن، به ترتیب مورد پرسش قرار می‌گیرد پس نگران پیدا کردن پاسخ در کل متن نباشید! به‌طور مثال برای پاسخ‌گویی به سوال اول متن، به خطوط ابتدایی متن مراجعه کرده و برای سوال دوم به خطوط بعدی و الی آخر.

- سوالات مربوط به Vocabulary & Reference

سوالات مربوط به Vocabulary در واقع به یک لغت هایلایت شده در سوال و متن اشاره دارند که در آن‌ها از شما خواسته می‌شود تا برای آن جایگزینی انتخاب کنید که از نظر مفهوم و معنای جمله‌ای که در آن قرار دارد با آن هم‌معنی بوده و به معنای جمله لطمه‌ای وارد نکند.

سوالات Reference پرسش‌هایی هستند که در آن‌ها در مورد مرجع یک ضمیر که در سوال و متن هایلایت شده است، سوال می‌شود و شما بایستی اسم یا گروه اسمی که ضمیر به آن‌ها اشاره دارد را بیابید.

از آنجا که شیوه پاسخ‌دهی به این دو سوال مشابه یکدیگر است آن‌ها در یک دسته‌بندی قرار گرفته‌اند که برای پاسخ‌دهی به آن‌ها بایستی جمله‌ای که در آن ضمیر یا اسم مورد نظر هایلایت شده است را به طور کامل بخوانیم.

- سوالات مربوط به Sentences

در این بخش از ریدینگ تافل دو نوع سوال وجود دارد؛ در نوع اول، یک یا چند جمله درون متن هایلایت شده و از شما خواسته می‌شود تا از بین گزینه‌ها آن گزینه‌ای را انتخاب کنید که با جمله یا جملات مشخص شده در متن، قرابت معنایی بیشتری دارد. این گزینه می‌بایست حاوی همان اطلاعات موجود در قسمت مشخص شده در متن باشد.

نوع دوم مربوط به سوالاتی است که از شما می‌خواهند تا یک جمله را که از متن حذف شده است به متن بازگردانید! شما بایستی جایگاه مناسب این جمله را درون متن شناسایی کنید. درون متن توسط مربع‌هایی جایگاه‌های مختلف برای آن جمله پیشنهاد شده است که شما باید جایگاه درست را انتخاب کنید به‌نحوی که جمله به پاراگراف مربوطه ارتباط پیدا کند.

- سوالات مربوط به Details

در این نوع سوالات با لغاتی همچون (It is mentioned, It is stated or It is indicated) و عباراتی شبیه مواجه خواهید شد که به یک جمله یا عبارت در پاراگراف اشاره دارد و از شما می‌خواهد تا گزینه درست را با توجه به پاراگراف مشخص شده با فلش در متن، انتخاب کنید.

این دسته از سوالات به جزئیات یک پاراگراف اشاره دارند و در این سوالات یا یک گزینه درست از بین گزینه‌ها انتخاب می‌کنید که محتوای مورد سوال در متن را به درستی بیان می‌کند و یا یک گزینه غلط را از بین گزینه‌ها برمی‌گزینید که به محتوای مورد نظر اشاره ندارد (در این حالت در سوال با منفی عبارات بالا نظیر Not mentioned, Not true) مواجه می‌شویم.

گاهی اوقات نیز در متن سوال، کلمات کلیدی وجود دارند که می‌بایست به دنبال آن‌ها در پاراگرافی که با فلش در ریدینگ تافل مشخص شده، گشت تا بتوان گزینه درست را انتخاب کرد.

- سوالات مربوط به Inferences

پاسخ این سوالات به‌صورت مستقیم در پاراگرافی که با فلش مشخص شده وجود ندارد و شما می‌بایست پس از خواندن پاراگراف موردنظر و با استنباط از جملات آن، به این نتیجه برسید که کدام‌ یک از گزینه‌ها درست خواهد بود. در این سوالات ممکن است با عباراتی چون Inferred that, Understood that مواجه شوید.

در بعضی موارد، یک قسمت از پاراگراف متن اصلی در متن سوال عینا ذکر می‌شود و از قصد یا نیت نویسنده در مورد آن، سوال می‌گردد که شما با توجه به آنچه که از پاراگراف مشخص شده، فهمیده‌اید گزینه درست را انتخاب می‌کنید.

برخی سوالات این بخش حاوی کلمات کلیدی هستند که در متن اصلی وجود داشته و شما آن‌ها را در پاراگراف مشخص شده با فلش می‌یابید و با توجه به آن چیزی که از پاراگراف موردنظر درک می‌کنید، گزینه درست را برمی‌گزینید.

- سوالات مربوط به Reading to Learn

در این بخش سوالات دو یا سه امتیازی هستند و به کل محتوای متن اشاره دارند! در متن سوال به شما یک جمله یا عبارت کلیدی داده می‌شود که بایستی با توجه به آن سه گزینه از بین شش گزینه انتخاب کنید! برای این کار باید گزینه‌هایی را انتخاب کنید که گزینه‌های کلی‌تر بوده و جزئیات بیشتری از عبارت مورد سوال را در بر می‌گیرند.

علاوه بر آن، گاهی به جای یک جمله و یا یک عبارت کلیدی، سوالی به شما داده می‌شود که به دو یا سه قسمت از یک متن اشاره دارد و برای هر قسمت چندین جای خالی وجود دارد! بنابراین تعداد گزینه‌ها بیش از شش گزینه است و شما با گذراندن آموزش ریدینگ تافل بایستی تصمیم بگیرید که کدام گزینه‌ها به مطالب طبقه بندی شده در متن مرتبط است. در اینجا نیز بایستی گزینه‌هایی را انتخاب نمود که کلی‌تر از سایر گزینه‌ها هستند.

دسته‌بندی ETS برای سوالات ریدینگ

به جز دسته‌بندی یاد شده، از دیدگاه برگزار‌کننده آزمون، 2 طبقه کلی نیز برای سوالات بخش ریدینگ وجود دارد. طبقه اول سوالاتی هستند که به‌صورت مثبت بیان می‌شوند و برای پاسخ‌دهی به آن‌ها با سه گزینه غلط و یک گزینه درست مواجه هستید که می‌بایست گزینه صحیح را انتخاب کنید.

طبقه دوم مرتبط با سوالاتی است که به صورت منفی بیان شده و بنابراین برای پاسخ دادن به آن‌ها با سه گزینه درست و یک گزینه غلط مواجه هستید! در سوال از شما خواسته می‌شود تا گزینه‌ای که اطلاعات غلط را می‌دهد بیابید. در عبارت چنین سوالاتی به دنبال نشانه‌هایی همچون NOT و یا EXCEPT که با حروف بزرگ می‌آیند باشید.

 

نکات مهم برای پاسخ‌گویی به سوالات ریدینگ تافل

یک گزینه را تنها به‌خاطر داشتن کلمات و عباراتی که دقیقا مثل متن می‌باشد، به‌عنوان گزینه درست انتخاب نکنید! و تمام گزینه‌ها را به لحاظ درستی، مورد بررسی قرار دهید.

در سوالات منفی، گزینه‌ای که بایستی انتخاب شود یا به اطلاعاتی که اصلا درون متن نیست، اشاره دارد و یا حاوی اطلاعاتی است که کاملا متناقض با متن است.

درست است که در ابتدای متن از شما خواسته می‌شود تا کل متن را بخوانید اما خواندن کل متن وقت بسیار زیادی از شما خواهد گرفت بنابراین بایستی با دوره آموزش ریدینگ تافل، مهارت‌هایی جهت تسریع خواندن و توجه به عبارات کلیدی فرا بگیرید تا در مدت زمان کمتری به بهترین اشراف به کل متن دست یابید:

  • Skim: مهارتی است که به شما توانایی درک حدودی از یک پاراگراف با خواندن جمله ابتدایی آن می‌دهد به این ترتیب به یک دید کلی از متن، قبل از پرداختن به سوالات می‌رسید که باعث تسریع در یافتن پاسخ به سوالات می‌شود.
  • در نظر گرفتن اعداد در متن
  • توجه کردن به لغاتی که با حروف بزرگ شروع شده‌اند (Capital Words)
  • در نظر گرفتن انواع سوالات (که در بالا اشاره شد) و شیوه پاسخ‌گویی به آن‌ها
  • پیدا کردن لغات کلیدی در متن سوالات ریدینگ 

خزانه لغات خود را بالا ببرید. حتما این جمله را بارها شنیده‌اید اما بایستی توجه کنید که بالا بردن خزانه لغت به معنای حفظ کردن واژگان بسیار نیست! دانش لغات شامل آشنایی با پیشوند‌ها، پسوند‌ها، خانواده لغات، ریشه کلمات و حتی حدس معنای آن‌ها از روی جمله است.

دانش گرامر خود را بهبود دهید تا بتوانید قسمت‌های پیچیده و جمله‌های طولانی موجود در متن را درک کنید. در اکثر مواقع وقتی جملات طولانی می‌شوند فهم آن‌ها سخت شده و نمی‌توان به ایده اصلی آن‌ها بدون تمرین، دست یافت و از آنجا که جلسه آزمون، جای مناسبی برای تمرین نیست قبل از آزمون به تمرین بپردازید!

در انتها برای افزایش نمره خود در بخش ریدینگ، مقالات و مجله‌های مختلف در مورد موضوعات متنوع بخوانید و سعی کنید هنگام خواندن، از آن‌ها نوت‌برداری کنید. پس از خواندن، از خودتان سوال کنید که چه اطلاعات مهم و معتبری را به یاد می‌آورید. برای آمادگی ریدینگ تافل، تا جایی‌که می‌توانید نوت‌های کوتاه بردارید تا اطلاعات مهم در یادتان بماند.

صفحات پربازدید
poster
پیش‌نمایش دوره
  
برگزار کننده:  مکتب‌خونه
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  10 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  10 ساعت ویدئو - 1 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود می‌باشد)
مهلت دوره:  4 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  80 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونه course-feature   خدمات منتورینگ course-feature   تمرین و آزمون course-feature   تالار گفتگو course-feature   تسهیل استخدام