آموزش جامع فتوشاپ

poster
پیش‌نمایش دوره

اگر در زمینه گرافیک و عکاسی کار کرده باشید بعید است که سر و کارتان به سمت فوتوشاپ نیافتاده باشد. فوتوشاپ یکی از اصلی‌ترین نرم‌افزارهای گرافیکی و از مهم‌ترین نرم‌افزارهای توسعه یافته توسط Adobe Systems ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:

برگزارکننده:

مکتب‌خونه
4.4 (22 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس

تغییرات دوره


نسخه 1.0 - 1401/04/02

انتشار اولیه

نسخه 1.1 - 1402/02/12

یک ویدیو تحت عنوان قابلیت‌های جدی فتوشاپ 2023 به دوره اضافه شد. ضمنا، تیزر آن تغییر کرد و نام دوره به آموزش جامع فتوشاپ تبدیل شد

سرفصل‌های دوره آموزش جامع فتوشاپ

Adobe Photoshop 2022
  نصب و آشنایی با Photoshop
مشاهده
"52:15  
  Layers
مشاهده
"32:15  
  Selection
"34:16  
  Transform
"20:56  
  Brush
"14:21  
  Crop
"11:36  
  اصلاح لایه‌ها
"13:51  
  سایر ابزارها
"12:21  
  Mask
"17:32  
  Vector
"29:01  
  Type
"25:04  
  Smart Object
"12:14  
  Style
"43:21  
  جمع‌بندی مباحث مقدماتی
"26:53  
  توضیحات تمرین و پروژه (Photomontage)
"06:32  
  تمرین‌ (حذف اجسام از تصویر)
"00:09  
  پروژه Photomontage (الزامی)
 20%    
"180:00  
  پروژه طراحی پست و استوری (الزامی)
 20%    
"120:00  
  Adjustment Layers - بخش اول
"42:05  
  Adjustment Layers - بخش دوم
"31:49  
  Adjustment Layers - بخش سوم
"28:36  
  Advanced Selection
"24:56  
  Filters - بخش اول
"22:44  
  Filters - بخش دوم
"24:04  
  Filters - بخش سوم
"49:29  
  پلاگین Camera Raw - بخش اول
"43:30  
  پلاگین Camera Raw - بخش دوم
"40:24  
  پلاگین Camera Raw - بخش سوم
"23:35  
  توضیحات تمرین و پروژه (Camera Raw)
"01:59  
  تمرین Adjustments & Camera Raw
"00:09  
  پروژه اول Adjustments & Camera Raw (الزامی)
 15%    
"150:00  
  پروژه دوم Adjustments & Camera Raw (الزامی)
 15%    
"150:00  
  Retouch
"52:41  
  پلاگین Beauty Retouch
"28:35  
  توضیحات پروژه (Retouch)
"02:49  
  پروژه اول Retouch (الزامی)
 15%    
"150:00  
  پروژه دوم Retouch (الزامی)
 15%    
"150:00  
  ویدیو در فتوشاپ
"16:41  
  تکنیک‌های عکاسی
"16:26  
  قابلیت‌های جدید فوتوشاپ 2023
"18:54  

گواهینامه

آموزش جامع فتوشاپ

در صورتی‌ که حد نصاب قبولی در دوره را کسب و تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی را ارسال کنید، گواهی‌نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد.

قابل به اشتراک گذاشتن در

linkdin

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه مکتب‌خونه
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه

ویژگی‌های دوره

خدمات منتورینگ
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

ویژگی‌های دوره

تمرین و آزمون
تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

ویژگی‌های دوره

تالار گفتگو
تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

ویژگی‌های دوره

تسهیل استخدام
تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

درباره دوره

اگر در زمینه گرافیک و عکاسی کار کرده باشید بعید است که سر و کارتان به سمت فوتوشاپ نیافتاده باشد. فوتوشاپ یکی از اصلی‌ترین نرم‌افزارهای گرافیکی و از مهم‌ترین نرم‌افزارهای توسعه یافته توسط Adobe Systems است. به جرات می‌توانیم این فوتوشاپ را از پرطرفدارترین و کارآمدترین نرم افزارهای حال و حاضر جهان بدانیم و دلیل این داشتن این میزان از طرفدار به ویژگی‌های منحصر به فرد این نرم‌افزار بر‌می‌گردد که کارایی بسیار زیادی به این نرم‌افزار بخشیده است. نرم افزار فوتوشاپ 2022 جدیدترین ورژن منتشر شده از این نرم‌افزار است و در این دوره به آموزش آن پرداخته می‌شود.

در دوره آموزش فوتوشاپ 2022 به آموزش همه بخش‌های مربوط به این نرم‌افزار و عملکرد و چگونگی استفاده از این نرم‌افزار پرداخته شده است.

به طور کلی در این دوره به آموزش نرم‌افزار فوتوشاپ پرداخته می‌شود. مباحث آموزشی این دوره از موضوعات ابتدایی همچون نصب و راه‎‌اندازی نرم‌افزار آغاز شده و به آموزش جدید‌ترین و پیشرفته‌ترین موضوعات ختم می‌شود.

به طور خلاصه موضوعاتی که در این دوره برای آموزش در نظر گرفته شده است شامل موارد زیر است:

 • نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار
 • آشنایی با ابزارها و منوها
 • آموزش اصلاح نور و رنگ
 • آموزش استفاده از فیلترها و ایجاد آن‌ها
 • آشنایی و کار با پلاگین‌های مختلف و...

پس از آشنایی با این موارد کلی به موارد تخصصی‌تر و پیشرفته‌تر نیز می‌پردازیم.

 

هدف از برگزاری دوره آموزش فوتوشاپ 2022 چیست؟

در این دوره هدف کلی آموزش همه ابعاد نرم‌افزار فوتوشاپ به شرکت‌کنندگان و آموزش راه‌های کسب درآمد از این نرم‌افزار به شرکت‌کنندگان بوده است.

 

دوره آموزش فوتوشاپ 2022 برای چه کسانی مناسب است؟

با توجه به محتوایی که برای آموزش این دوره در نظر گرفته شده است، این دوره برای همه علاقه‌مندانی که قصد یادگیری فوتوشاپ و ارتقاء سطح خود در کار با این نرم‌افزار را دارند مناسب و کاربردی خواهد بود.

 

برای شرکت در دوره فوتوشاپ 2022 چه پیش‌نیازهایی وجود دارد؟

در این دوره سعی شده است همه مباحث از صفر تا صد برای آموزش در نظر گرفته شده باشند. به این ترتیب می‌توان این طور بیان کرد که این دوره برای همه کسانی که قصد یادگیری این نرم‌افزار را دارند مناسب و کاربردی خواهد بود. بنابراین شرکت در این دوره به هیچ پیش‌نیاز به خصوصی نیاز نخواهید داشت؛ اما آشنایی کلی با این نرم‌افزار و عملکرد کلی آن به یادگیری بهتر موضوعات ارائه شده کمک خواهد کرد.

 

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher پوریا شهریاری

پوریا شهریاری دانش‌آموخته مهندسی نرم‌افزار است و از سال 90 فعالیت در حوزه طراحی و گرافیک را آغاز کرده است و از سال 96 به تدریس نرم‌افزار Photoshop مشغول است. وی سابقه همکاری با آموزشگاه‌های معتبر کشور و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای را در کارنامه خود دارد. ایشان همچنین از سال 97 در زمینه عکاسی بصورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
مینا شاکر 1403-04-14
دوره خیلی خوبی بود. استاد تسلط کامل داشت و نکات و تکنیک های خاص و کاربردی زیادی رو گفت. با تشکر از استاد شهریاری عزیز
امیرحسین رحمتی 1403-03-20
برای من که هیچ پیش زمینه ای نداشتم دوره خیلی خوبیی بود. نحوه تدریس و انتقال مطالب استاد عالی بود. تمرین ها و پروژه ها در کوتاه ترین زمان ممکن بررسی می شد و نظرات اعلام می شد.
مرضیه زارعی 1403-03-19
دوره مفیدی بود با توجه به اینکه تمام مطالب رو پوشش داد در تعداد فایلهای محدود با تشکر
سپهر کریمی 1403-03-01
لحن بیان استاد بسیار عالیی دوره تقریبا همه اون چیزایی که هر کس باید بلد باشه تا فتوشاپ کار کنه رو پوشش میده و این که استاد دوره روی پروژه نظر شخصی رو میده
هادی کلانتری 1403-02-26
با سلام.دوره بسیار عالی،پروژه ها مناسب.
مهتا حسین گرکانی 1402-05-23
با سلام این دوره برای من بسیار کاربردی بود و به شخصه موارد زیادی رو در این دوره اموختم اگر مبتدی هستید این دوره گزینه مناسبی میتونه براتون باشه . اگر دوره ای پیشرفته تر هم باشه من بسیار استقبال میکنم از گذروندنش در مکتب خونه.
علیرضا بختیاری زاده 1401-08-24
اگه آشنایی چندانی با فتوشاپ نداشته و به دنبال یادگیری اصولی اون هستین این دوره رو از دست ندین. مدرس دوره با فن بیان خوب و تسلط کافی مطالب زیادی رو به شما آموزش داده و با سختگیری نسبت به پروژه های ارسالیتون یادگیری شما رو به سطح بالایی میرسونه. پس پیشنهاد میشه حتی اگه مدرک دوره براتون مهم نیست حتماً دوره را به طور کامل خریداری کنید تا بتونید از امکانات خیلی خوب تصحیح پروژه ها و منتورینگ در تالار گفتگو استفاده کنید. به نظرم اضافه کردن و توضیح پروژه های کاربردی نظیر طراحی بنر و تراکت و کارت ویزیت با فتوشاپ می تونه این دوره رو خیلی جذاب تر کنه. به هر حال با توجه به قیمت و محتوای این دوره، به جرأت میتوان گفت که این دوره یکی از بهترین آموزش های موجود در بازار برای یادگیری فتوشاپ مقدماتی است. اما با این حال برای دوستانی که به دنبال یادگیری مفاهیم پیشرفته تر فتوشاپ نظیر روتوش پرتره هستند نکات مثبت و منفی زیادی در قسمت دوم این دوره به چشم میخوره که متأسفانه طی چند سطر نمیشه اونا رو در اینجا عنوان کرد! در پایان از تیم حرفه ای مکتب خونه و همچنین مدرس محترم این دوره مفید و کاربردی کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم. با احترام
یگانه نوباوه 1403-04-16
این دوره بیشتر برای کسایی مناسبه که کار عکاسی انجام می‌دن و برای ادیت عکس‌هاشون یادگیری فتوشاپ رو نیاز دارن. اگر برای طراحی یا دیزاین می‌خواید، خیلی دوره‌ی مناسبی نیست.
محمدرضا کریمی 1402-11-13
خوبه در کل راضیم.
سعید عطارزاده 1402-07-11
برای شروع فتوشاپ بسیار خوبه👍
علیرضا باادب 1401-10-01
تسلط استاد بالا بوده ولی تعداد سوژه های کمی برای آموزش استفاده شده، کاش استاد به جای اشاره به تاریخچه نسخه های پیشین فتوشاپ،بر روی نسخه 2022 که روی آموزش سورس قرار داده شده تمرکز می‌کرد، ولی درکل برای منی که هیچ آشنایی با نرم افرار نداشتم فوق العاده بود، از استاد عزیز و سایت مکتب خونه تشکر میکنم
ابراهیم خیره دست 1401-09-23
با سلام و خسته نباشید. دوره آموزشی دوره خیلی خوبیه فقط مشکلی که هست دائماً روی یک تصویر یا نهایتاً چند تصویر از اول دوره تا آخر دوره کار میشه. اگر امکانش باشه که عکس های بیشتر و لینک دانلود عکس ها رو اضافه کنید و عالیه
امیر شفایی 1401-05-24
دوره خیلی معمولی فتوشاپ و نه چندان تخصصی و حرفه ای به فتوشاپ پرداخته شده برای کسانی که آشنایی ندارند خوبه و کاربردی هست متاسفانه از تنوع در تصاویر آموزشی وجود ندارد و روی چند نمونه تکرار می شود و می توانست بیشتر باشد همچنین قسمت دوم که پیشرفته تر پرداخته شده میتوانست تخصصی تر و حرفه ای تر توضیح داده شود. ممنون از مکتب خونه و استاد دوره
محمدحسین صبوری 1403-04-31
این نظر من اصلا ربطی به محتوای دوره نداره، من یه نقدی داشم نسبت به کیفیت ضبط دوره که به صورت HD هست. خب این کیفیت قابل قبولی هست اما تار دیده میشه مخصوصا برای برنامه فوتوشاپ کلی جزییات داخل خودش داره چرا این دوره FullHD نداره و کلا وضوحش پایینه ؟
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. موارد مطرح شده جهت بررسی بیشتر به بخش مربوطه ارسال شد. در صورت نیاز به پیگیری بیشتر با شما در ارتباط خواهیم بود.
کتایون دولت خواه 1403-04-16
کیفیت تدریس و بیان مطلب و واضح بودن این دوره به شدت پایین هست بر عکس دوره ایندیزاین که استاد چقدر واضح و با حوصله و قشنگ توضیح میدن

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

سوالات پرتکرار

در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

دوره آموزش فوتوشاپ 2022 با چه سرفصل‌هایی تهیه و منتشر شده است؟

آنچه در این دوره می‌آموزید در بیست و یک جلسه و در قالب محتوای ویدئویی و در محیطی تعاملی آموزش داده شده است. موضوعات این دوره به شرح زیر است:

 • نصب و آشنایی فتوشاپ
 • لایه‌ها (Layers)
 • سلکشن مقدماتی 
 • ترمسفرم (Transforms)
 • براش (Brush)
 • کراپ (Crop)
 • اصلاح لایه 
 • سایر ابزارها
 • مسک (Mask)
 • وکتور (Vector)
 • تایپ (Type)
 • اسمارت آبجکت (Smart Object) 
 • استایل (Style)
 • ادجاستمنت (Adjustment)
 • سلکشن پیشرفته (Advanced Selection)
 • فیلترها (Filters)
 • Camera Raw
 • روتوش
 • بیوتی ریتاچ (Beauty Retouch)
 • ویدیو در فتوشاپ
 • تکنیک‌های عکاسی

همچنین در مکتب خونه انواع دوره آموزش فتوشاپ به عنوان مکمل و پیش نیاز این دوره موجود است.

صفحات پربازدید