00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 5 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 5 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
479,000 تومان
45% تخفیف

263,450 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
779,000 تومان
45% تخفیف
428,450 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش ایلوستریتور مقدماتی

دوره‌های مکتب‌پلاس
26 ساعت
100٪ (109 رای)

معرفی نرم‌افزار ادوبی ایلوستریتور (Adobe Illustrator)

ادوبی ایلوستریتور نرم‌افزاری برای ایجاد تصاویر، لوگوها، تایپوگرافی و انواع آثار هنری بر پایه وکتور (Vector) در سیستم‌عامل Windows و MacOS است. اولین نسخه Illustrator در سال 1987 برای مکینتاش منتشر شد و تا کنون در فواصل زمانی منظم به روز می‌شود و اکنون به عنوان بخشی از مجموعه Adobe Creative Cloud ارائه شده است. ایلاستریتور به طور گسترده توسط طراحان گرافیک، طراحان وب، هنرمندان بصری و تصویرگران حرفه‌ای در سراسر جهان برای خلق آثار هنری با کیفیت بالا استفاده می‌شود. ایلوستریتور شامل بسیاری از انواع ابزارهای طراحی است که می‌تواند زمان مورد نیاز برای طراحی و ایجاد تصاویر را کاهش دهد.

 

هدف از برگزاری دوره آموزش ایلوستریتور مقدماتی چیست؟

هدف دوره ایلوستریتور مقدماتی این است که بهترین روش‌ها را برای انجام هر کاری در Illustrator به شما آموزش دهد تا مطمئن شوید که همیشه می‌دانید از کدام ابزار یا ویژگی‌های نرم‌افزار ایلاستریتور در هر موقعیتی استفاده کنید و مانند کاربری حرفه‌ای بر ابزارها و قابلیت‌های این نرم‌افزار مسلط شوید.

 

دوره آموزش ایلوستریتور مقدماتی مناسب چه کسانی است؟

ایلوستریتور نرم‌افزاری در استاندارد صنعتی است و به شما امکان طراحی و خلق انواع لوگو‌ها، نمادها، الگو‌ها، نمودار‌ها، تایپوگرافی‌ها، اینفوگرافیک‌ها، پوستر‌ها، نقشه‌ها و تصاویر پیچیده برای چاپ، وب و رابط‌های تعاملی ایجاد کنید. مزیت کار در ایلاستریتور این است که خروجی کار مستقل از رزولوشن خواهد بود. طیف گسترده‌ای از علاقه‌مندان به طراحی در فضای دیجیتال، طراحی لوگو، طراحی وب‌سایت، UI و غیره می‌توانند مخاطب این دوره باشند.

 

گرافیک برداری در ادوبی ایلوستریتور

یکی از مهمترین ویژگی‌های ایلوستریتور این است که کیفیت آثار هنری ایجاد شده با استفاده از ایلوستریتور مستقل از وضوح نمایش (رزولوشن) است. این بدان معنی است که تصویر ایجاد شده در ایلاستریتور را می‌توان بدون کاهش کیفیت تصویر بزرگ یا کوچک کرد. این ویژگی یک اثر هنری برداری است که از روابط ریاضی در توصیف خطوط، کمان‌ها و سایر بخش‌های سند دیجیتال استفاده می‌کند. در نقطه مقابل، آثاری که با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ تولید و ویرایش می‌شوند، بر پایه پیکسل و وابسته به وضوح هستند و با بزرگ‌نمایی سند، کیفیت تصویر کاهش می‌یابد. 

سرفصل‌های دوره آموزش ایلوستریتور مقدماتی

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
بردیا علمی بردیا علمی

بردیا علمی طراح گرافیک، عضو انجمن صنفی گرافیک ایران و مدرس نرم‌افزارهای ادوبی (Adobe) است. از سوابق آموزشی ایشان می‌توان به برگزاری بیش از 1000 ساعت کلاس آنلاین نرم‌افزار ایلوستریتور و 250 ساعت کلاس آنلاین نرم‌افزار فتوشاپ، ضبط و تدوین آموزش نرم‌‌افزارهای ادوبی برای دانشگاه مجازی صنعتی شریف، مدرس نرم‌افزار فتوشاپ در دانشگاه شهید رجایی تهران اشاره کرد.

در کارنامه حرفه‌ای بردیا علمی همکاری به عنوان مدیر هنری شرکت بوژنه (صنایع بهداشتی ایران)، طراح گرافیک در شرکت پدیده هنر ترنج، طراح و لیتوگراف شرکت‌های آگفا (چاپ رایان) و نیم‌نگاه به چشم‌ می‌خورد. علاوه بر این، وی در زمینه ساخت تیزرهای تبلیغاتی متخصص است و در سوابق حرفه‌ای ایشان همکاری در فیلم بدون تاریخ، بدون امضا به عنوان مسئول جلوه‌های ویژه، همکاری در ساخت تیزر و جلوه‌های ویژه‌ی تیزرهای تلویزیونی بانک‌های مسکن، سامان، آینده، شرکت‌های ظریف مصور و سایپا شایان توجه است.

درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
70.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش ایلوستریتور مقدماتی

دوره آموزش ایلوستریتور مقدماتی به نوعی طراحی شده است که تمامی مباحث به زبانی ساده، شیوا و در قالبی روان به مخاطب ارائه شده است. به این جهت برای شرکت در این دوره داشتن هیچ پیش‎‌نیاز به‌خصوصی وجود ندارد و علاقه به یادگیری نرم‌افزار ایلوستریتور برای شرکت در این دوره کافی است.

ویژگی‌های دوره آموزش ایلوستریتور مقدماتی

گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

نظرات  (1 نظر)

سما
15:13 - 1401/09/19
فارغ‌التحصیل دوره
دوره عالی بود

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

مقایسه ایلوستریتور (گرافیک برداری) و فتوشاپ (گرافیک پیکسلی)

Adobe Illustrator و Adobe Photoshop از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای طراحی گرافیک Adobe هستند. آنها را می‌توان تا حدی برای امور مشابه استفاده کرد زیرا اشتراکات زیادی دارند. ‌در عین حال برای اهداف متفاوتی ایجاد شده‌اند که کاربران حرفه‌ای حائز اهمیت است.

برنامه‌های گرافیکی مبتنی بر صفحه شطرنجی (Raster-based) مانند فتوشاپ از پیکسل‌ها برای ایجاد تصاویر استفاده می‌کنند. این بدان معناست که فتوشاپ از هزاران مربع کوچک با رنگ‌های مختلف برای ساخت هر تصویر استفاده می‌کند. اگر روی یک تصویر در فتوشاپ زوم کنید، خواهید دید که چگونه پیکسل‌های مختلف برای ایجاد آن تصویر خاص ترکیب می‌شوند، 

برنامه‌های گرافیکی مبتنی بر بردار مانند ایلوستریتور از ساختارهای ریاضی برای ایجاد گرافیک‌های برداری استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، هر بردار در Adobe Illustrator یک خط متشکل از پیکسل نیست، بلکه توسط دو نقطه متصل از طریق یک الگوریتم کامپیوتری ایجاد می شود. به هر یک از این خطوط یک مسیر برداری (vector path) نیز می‌گویند که دارای دارای ویژگی‌های مختلفی مانند رنگ (color)، منحنی (curve)، fill، shape و ضخامت (thickness) است که در کنار هم یک شی برداری را تشکیل می‌دهند.

 

 

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟