آموزش مقدمات ورود به بورس

poster
پیش‌نمایش دوره

بازار بورس از اواخر سال 1398 با استقبال مردم روبه‌رو شد. روزانه تعداد زیادی از افراد برای گرفتن کد بورسی به کارگزاری‌ها مراجعه می‌کردند. روزبه‌روز به تعداد فعالین بازار سرمایه اضافه می‌شد. این اتفاق دلایل ... ادامه

برگزارکننده:  فیندو  فیندو
مدرس دوره:

برگزارکننده:

فیندو
4 (13 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس

پیش‌نیاز‌ها

سرفصل‌های دوره آموزش مقدمات ورود به بورس

فصل اول: مقدمه

معرفی سرفصل‌های دوره و رزومه‌ی استاد

  معرفی استاد و دوره
مشاهده
"03:44  
فصل دوم: ساختار بورس

معرفی ساختار بازار بورس و فرابورس و زیرمجموعه‌ها

  سازمان بورس و زیرمجموعه‌ها
مشاهده
"04:06  
  ساختار بازار بورس
"04:19  
  ساختار بازار فرابورس
"04:53  
فصل سوم: روش‌های سرمایه‌گذاری در بورس

انواع روش سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم در بورس

  سرمایه‌گذاری مستقیم و شخصی
"05:09  
  صندوق‌ها و انواع آن
"07:11  
  سبدگردانی اختصاصی
"04:12  
  توصیه جهت نحوه ورود به بورس
"04:53  
فصل چهارم: سایت‌های مرجع

معرفی سایت‌های کاربردی بورس و شناخت گزارش‌های شرکت‌ها

  معرفی سایت‌های مورد نیاز
مشاهده
"03:31  
  معرفی سایت TSETMC
"46:51  
  معرفی سایت CODAL
"04:20  
  انواع گزارشات شرکت‌ها
"03:50  
فصل پنجم: اصول اولیه سرمایه‌گذاری

معرفی اصل‌های مهم سرمایه‌گذاری

  اصل سرمایه مازاد
"06:23  
  اصل سرمایه‌گذاری بلندمدت
"06:51  
  اصل سبد سهام
"03:56  
  اصل عدم قطعیت
"05:27  
  آشنایی با روش‌های تحلیلی
"06:13  
فصل ششم: گام بعدی

معرفی مسیر آموزشی کاربردی

  مسیر آموزشی پیش رو
"04:00  

ویژگی‌های دوره

خدمات منتورینگ
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

درباره دوره

بازار بورس از اواخر سال 1398 با استقبال مردم روبه‌رو شد. روزانه تعداد زیادی از افراد برای گرفتن کد بورسی به کارگزاری‌ها مراجعه می‌کردند.

روزبه‌روز به تعداد فعالین بازار سرمایه اضافه می‌شد. این اتفاق دلایل بسیاری داشت از جمله: حمایت دولت از بورس، آغاز روند صعودی بورس، تشویق صداوسیما برای سرمایه‌گذاری افراد جامعه در بورس و ... .

از طرفی باتوجه‌به شرایط اقتصادی کشور و تورم‌های شدیدی که با آن مواجهیم، افراد به دنبال راهی برای حفاظت از قدرت خریدان هستند. در این برهه، بازار سرمایه محلی برای حفاظت از قدرت خرید ازدست‌رفته مردم شد. 

اما نکته‌ای که بسیاری از افراد تازه‌وارد به بورس از یاد بردند، لزوم گذراندن آموزش‌های باکیفیت است. این افراد ریسک بازار سرمایه را هم فراموش کرده بودند. دلیل این اتفاق این است که آن‌ها زمانی وارد بازار سرمایه شدند که بازار روندی صعودی داشت و اکثر سهم‌ها روبه‌رشد بودند. 

باید دانست که هر سودی که بدون داشتن دانش، مهارت و تجربه از بازار سرمایه کسب شود صرفاً از روی شانس بوده و هیچ مبنای دیگری ندارد.

در این بازار افراد برای موفقیت باید با آگاهی و دانش فعالیت کنند. نکته مهم این است که هرچه دانش و مهارت شما در این بازار افزایش یابد، ریسک سرمایه‌گذاری‌تان کاهش خواهد یافت.

فعالیت در بازار بورس در ابتدا نیاز به آموزش دارد و در ادامه نیازمند اختصاص دادن وقت به‌صورت منظم و روزانه است. در دوره مقدمات ورود به بورس فیندو به شما آموزش داده می‌شود که در صورتی‌که نتوانید به‌صورت منظم وقت خود را به فعالیت در این بازار اختصاص دهید، چه اقدامات جایگزینی را می‌توانید انجام دهید.

برخی افراد تفاوت بازار بورس و فرابورس را نمی‌دانند و تصورشان بر این است که تمام سهام موجود در بازار ویژگی کلی یکسانی دارند.

در این دوره از این موضوع رفع ابهام می‌شود و تفاوت این دو بازار صورت واضح شرح داده می‌شود.

در مسیر فعالیت در بورس عموماً روزانه یا هفتگی باید سایت‌های مهمی را بررسی کنید. در دوره مقدمات ورود به بورس فیندو این سایت‌ها به‌صورت کامل معرفی شده‌اند و توضیحات کاملی از آن‌ها ارائه شده است. 

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در دوره آموزش مقدمات ورود به بورس به آن پرداخته می‌شود، اصول اولیه سرمایه‌گذاری است.

به عنوان مثال یکی از این اصول مهم، اصل سرمایه مازاد است طبق این اصل افرادی که قصد فعالیت در بورس را دارند باید سرمایه‌ای که به این بازار وارد می‌کنند، سرمایه مازادشان باشد.

در واقع این پول نباید پولی باشد که به آن نیاز دارند یا پولی باشد که از کسی قرض گرفته‌اند. اگر فردی با پولی که به آن احتیاج دارد اقدام به سرمایه‌گذاری در بورس کند، احتمال بروز رفتارهای هیجانی از او بیشتر می‌شود. در نتیجه احتمال اینکه فرد دچار زیان شود، افزایش می‌یابد.

در این دوره شما مفاهیم پایه‌ای که برای شروع سرمایه‌گذاری نیاز هست را فرامی‌گیرید. این دوره آموزشی به افرادی که آشنایی اولیه با بورس دارند توصیه می‌شود.

مباحث مطرح شده در دوره آموزش مقدمات ورود به بورس می‌تواند مقدمات و پیش‌زمینه لازم را برای ورود به دنیای تحلیلگری در بورس فراهم سازد. 

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher حامد مددی

حامد مددی با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در بورس و بیش از 7 سال سابقه تدریس بورس در دانشگاه‌های برتر تهران به‌صورت تخصصی در حوزه تابلوخوانی و روان‌شناسی بازار زبانزد است.

ایشان را می‌توان یکی از اولین اساتیدی نام برد که دوره‌های تخصصی حوزه تابلوخوانی و روان‌شناسی بازار را در کشور برگزار کردند.

 

- بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت دانش و سرمایه‌ی کارا (فیندو)

- مدرس رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار تهران

- رتبه 2 لیگ ستارگان بورس سال 1396

- مدرس دوره‌های آموزش جامع سرمایه‌گذاری دانشگاه تهران سال 96

- مدرس دوره‌های آموزش جامع سرمایه‌گذاری دانشگاه علامه طباطبایی سال 97 

- مدرس دوره‌های آموزش جامع سرمایه‌گذاری دانشگاه تربیت‌مدرس سال 98

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
زهرا نصیری 1403-01-12
عالی
علی زندیه 1399-12-08
خیلی دوره ی مفیدی بود استاد حامد مددی و استاد سید امید موسوی بهترین مدرس های بورسی مکتب خونه هستند
حمید گوهری 1403-01-01
برای آشنایی کلی با بورس دوره خوبی هست و موضوعات خوب دسته بندی شده اند
سینا اروجلوی جدید 1400-07-08
سلام اول خیلی متشکرم از مکتبخونه که این دوره رو قرار داده ولی به عنوان دوره ی پلاس نمیشه داخلش پرسش و پاسخ انجام داد 😔 :( و نکته دوم این که تمامی دوره های آقای مددی داخل سایتشون به شکل رایگان هست و بعد تماشای دوره و راضایت هزینه اون رو میپردازید که از نظر من کار خوبی بود و کاش مکتبخونه هم اینکار رو می‌کرد. و نکته سوم تسلط عالی استاد هست و کلمات و جمله بندی‌ ها و همه چیز خیلی خوب و جا افتاده هست و شما 99 درصد مطالب رو جذب خواهید کرد. و نکته آخر از نظرم هزینه این دوره مخصوصا با این تایم کم 30 هزار تومن بیشتر نیست چون بیشتر کلیاتی بیان شد که خیلی پایه ای هست و تو صفحه راهنمایی کارگزاری تون هم میتونید ببینید و واقعا بیشتر استاد داشت کلیات رو توضیح می‌داد و محارت یا فعالیت عملی وجود نداره
کیوان احمدی زیدآبادی 1399-12-08
سلام و خدا قوت جهت آشنایی با بورس و داشتن نقشه راه خوب هست ممنون از دوره‌هایی که می‌گذارید.
رضا مکی ابادی 1402-02-02
سلام دورهاواقعا عالی بود امااز نظر بنده قیمت ی خورده بالاهسته باتوجه به این مسائل پایه ای که گفته شد

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

سوالات پرتکرار

در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.